μεταμοσχευση

fasda

Active Member
Χαιρετε
ειμαι πολλα χρονια μελος αλλα ποτε δεν εγραφα πολυ μονο διαβαζα,λοιπον υπαρχει ενα προβλημα στο μπιφτεκι και στους κροταφους αφτο που με ενοχλει ουσιαστικα ειναι το μπιφτεκι γιατι τους κροταφους τους καλυπτω ικανοποιητικα μεχρι στιγμης λοιπον θα βαλω φωτο εχω στειλει και email σε καποιες κλινικες για την περιπτωση μου θα σας πω αναλυτικα τις προσφορες τους και τους εχω επησιμανει οτι θελω μονο το crown or vertex η οπως το λενε τελος παντον

Εχουμε και λεμε

Ερντογκαν μου ειπε 3200-3500 grafts --- το βρηκα εξωφρενικο να ξυλωσω το 1/3 της δοτριας για μια "μικρη περιοχη" αν και μου ειπε θα βαλει και μπροστα (κροταφους)

Λορενζο μου προτεινε 700-800 grafts μιας και λεει οτι ειναι μικρη η ζωνη

HLC Aγκυρα μεχρι τωρα δεν εχουν απαντηση

EliteHair Κωνσταντινουπολη δεν εχουν απαντηση

θεραπειες κανω μονο 3mg-εβδομαδα φινα
minox δεν βαζω αν και εχω δοκιμασει αλλα μου χαλαει πολυ την υφη τον μαλλιω συν και οτι εχω κανει οταν ημουν μικρος εγχειριση καρδιας και δεν το διακυνδυνευω για μια βλακια ουσιαστικα μιας και η μινοξ δινει 3 -4 χρονια μετα δεν κανει κατι

ειμαι 26 χρονων με πατερα νορ4

οι γνωμες σας μου ειναι πολυτιμες
 

Συνημμένα

  • 20210621_101545.jpg
    20210621_101545.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 86
  • 20210621_094920.jpg
    20210621_094920.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 80
  • 111.jpg
    111.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 86
  • 20210625_114405.jpg
    20210625_114405.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 91
  • 20210625_114414.jpg
    20210625_114414.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 84

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fasda

Active Member
και καποιες ακομα

να πω επισης το οικονομικο δεν με ενδιαφερει και τοσο μιας και θελω να προστατευσω την δοτρια μου οσο το δυνατον περισσοτερο λεφτα μπορω να ξαναβγαλω δοτρια μαλλον οχι

η φωτογραφια που γραφει πανω τα grafts ειναι απο Λορενζο
 

Συνημμένα

  • 20201027_205427.jpg
    20201027_205427.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 74
  • gsdgd.jpg
    gsdgd.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 81
  • lorenzo1.png
    lorenzo1.png
    989 KB · Προβολές: 95
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Αφού σου είπε έτσι ο Lorenzo εμείς τι θες να σου πούμε ; Μας θεωρείς σοφότερους;
 

Stratos

Well-Known Member
δεν είμαι ειδικός αλλά τη φίνα πόσο καιρό την παίρνεις? μήπως να την συνεχίσεις, μπορεί να σε βελτιώσει και να μην χρειαστείς καθόλου μεταμόσχευση
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Μπροστά δεν θέλει ούτε άγγιγμα προς το παρόν.
Πολύ μικρό το πρόβλημα και πίσω.
Ίσως να το πάλευες ακόμη 1-2 χρόνια με τη θεραπεία, να του δώσεις και λίγο χρόνο να δεις πως θα εξελιχτεί γενικά;
 

fasda

Active Member
μαγκες ευχαριστω πρωτα απο ολα για τις απαντησεις σας

τωρα οσον αφορα χωρις να ειναι 100% σιγουρο ακομα αλλα κατα 99% τελος Σεπτεμβρη περιπου θα γινει η μεταμοσχευση σε Λορενζο

οσο αφορα την τριχοπτωση μου τοσο καιρο ημουν χωρις φαρμακα, παντα μου ηταν στασιμη ετσι οπως ειμαι πριν καποια χρονια δεν ειχα (σχεδον) καθολου προβλημα ,το προβλημα επιδεινωθηκε οταν περασα ενα μεγαλο στρες με κριση πανικου λογω υπερκοπωσης (δουλεια την νυχτα ξεκιναγα 3 το πρωι δουλεια) με ελαχιστο υπνο ,τωρα ξερω θα μου πειτε το στρες δεν προκαλει τριχοπτωση λενε η τελος παντον οχι μονιμη κατα την αποψη μου προκαλει και μαλιστα μπορει να επιταχυνει τη διαδικασια λογο επινεφριδιων οπου το συνεχομενο αγχος τα καιει και απο εκει που ισως χρειαζοσουν 5 χρονια πχ να φτασεις στο σημειο οπου τα τριχοθυλακια θα φαγωθουν απο την DHT λογω υπερδιεγερσισης ολοκληρου του συστηματος το συστημα σπρωχνει συνεχως ανδρογονα οιστρογονα κτλπ (οταν ειμαστε σε στρες), να φανταστητε μονο με μια αλλαγη διατροφης ουσιαστικα ισορροπημενης διατροφης και να αποφευγω το πολυ το αγχος αλλαζει η ποιοτητα της τριχας μου ακομα και η παραγωγη σμηγματος φτανει σε σωστα επιπεδα.

φινα παιρνω 3 mg την εβδομαδα εδω και 3 μηνες δεν εχω δει καποια διαφορα να πω την αληθεια σε τιποτα

τωρα οταν γινει η μεταμοσχευση θα σας ενημερωσω αναλυτικα με φωτογραφιες κτλπ
 

Stratos

Well-Known Member
μαγκες ευχαριστω πρωτα απο ολα για τις απαντησεις σας

τωρα οσον αφορα χωρις να ειναι 100% σιγουρο ακομα αλλα κατα 99% τελος Σεπτεμβρη περιπου θα γινει η μεταμοσχευση σε Λορενζο

οσο αφορα την τριχοπτωση μου τοσο καιρο ημουν χωρις φαρμακα, παντα μου ηταν στασιμη ετσι οπως ειμαι πριν καποια χρονια δεν ειχα (σχεδον) καθολου προβλημα ,το προβλημα επιδεινωθηκε οταν περασα ενα μεγαλο στρες με κριση πανικου λογω υπερκοπωσης (δουλεια την νυχτα ξεκιναγα 3 το πρωι δουλεια) με ελαχιστο υπνο ,τωρα ξερω θα μου πειτε το στρες δεν προκαλει τριχοπτωση λενε η τελος παντον οχι μονιμη κατα την αποψη μου προκαλει και μαλιστα μπορει να επιταχυνει τη διαδικασια λογο επινεφριδιων οπου το συνεχομενο αγχος τα καιει και απο εκει που ισως χρειαζοσουν 5 χρονια πχ να φτασεις στο σημειο οπου τα τριχοθυλακια θα φαγωθουν απο την DHT λογω υπερδιεγερσισης ολοκληρου του συστηματος το συστημα σπρωχνει συνεχως ανδρογονα οιστρογονα κτλπ (οταν ειμαστε σε στρες), να φανταστητε μονο με μια αλλαγη διατροφης ουσιαστικα ισορροπημενης διατροφης και να αποφευγω το πολυ το αγχος αλλαζει η ποιοτητα της τριχας μου ακομα και η παραγωγη σμηγματος φτανει σε σωστα επιπεδα.

φινα παιρνω 3 mg την εβδομαδα εδω και 3 μηνες δεν εχω δει καποια διαφορα να πω την αληθεια σε τιποτα

τωρα οταν γινει η μεταμοσχευση θα σας ενημερωσω αναλυτικα με φωτογραφιες κτλπ
η φιναστεριδη θέλει ένα χρόνο φίλε τουλάχιστον. σε 3 μήνες τι περίμενες να δεις? ότι και να κάνεις με την μεταμόσχευση, να την συνεχίσεις.
μακάρι και εγώ στην ηλικία σου να το ήξερα να την έπαιρνα.
 

fasda

Active Member
τελικα δεν θα γινει η μεταμοσχευση μετα απο σκεψεις δικες μου οτι ισως δεν αξιζει προς το παρον αν και με χαλαει απιστευτα ψυχολογικα το μπιφτεκι πισω και μετα απο μηνυματα απο εδω πχ Stratos ειπα ας αφησω τα φαρμακα να δω που θα παει, τελικα ισως βαλω και μινοξ 1 φορα την ημερα ισως δεν ξερω .......θα δουμε

αν γινεται παρακαλω τους admin μην μου διαγραψουν το τοπικ μιας και θα το ηθελα για ιστορικο
 

alex7

Well-Known Member
τελικα δεν θα γινει η μεταμοσχευση μετα απο σκεψεις δικες μου οτι ισως δεν αξιζει προς το παρον αν και με χαλαει απιστευτα ψυχολογικα το μπιφτεκι πισω και μετα απο μηνυματα απο εδω πχ Stratos ειπα ας αφησω τα φαρμακα να δω που θα παει, τελικα ισως βαλω και μινοξ 1 φορα την ημερα ισως δεν ξερω .......θα δουμε

αν γινεται παρακαλω τους admin μην μου διαγραψουν το τοπικ μιας και θα το ηθελα για ιστορικο
Σίγουρα τουλάχιστον πίσω θα σε πάει επιθετικά η τριχόπτωση αφού στα 26 έχεις ήδη θέμα -έστω και μικρό- με το Κράουν .Αργότερα θα πρέπει να σκεφτείς τη ΜΜ όταν θα έχει σταθεροποιηθεί η κατάσταση
 

witcher

Well-Known Member
μαγκες ευχαριστω πρωτα απο ολα για τις απαντησεις σας

τωρα οσον αφορα χωρις να ειναι 100% σιγουρο ακομα αλλα κατα 99% τελος Σεπτεμβρη περιπου θα γινει η μεταμοσχευση σε Λορενζο

οσο αφορα την τριχοπτωση μου τοσο καιρο ημουν χωρις φαρμακα, παντα μου ηταν στασιμη ετσι οπως ειμαι πριν καποια χρονια δεν ειχα (σχεδον) καθολου προβλημα ,το προβλημα επιδεινωθηκε οταν περασα ενα μεγαλο στρες με κριση πανικου λογω υπερκοπωσης (δουλεια την νυχτα ξεκιναγα 3 το πρωι δουλεια) με ελαχιστο υπνο ,τωρα ξερω θα μου πειτε το στρες δεν προκαλει τριχοπτωση λενε η τελος παντον οχι μονιμη κατα την αποψη μου προκαλει και μαλιστα μπορει να επιταχυνει τη διαδικασια λογο επινεφριδιων οπου το συνεχομενο αγχος τα καιει και απο εκει που ισως χρειαζοσουν 5 χρονια πχ να φτασεις στο σημειο οπου τα τριχοθυλακια θα φαγωθουν απο την DHT λογω υπερδιεγερσισης ολοκληρου του συστηματος το συστημα σπρωχνει συνεχως ανδρογονα οιστρογονα κτλπ (οταν ειμαστε σε στρες), να φανταστητε μονο με μια αλλαγη διατροφης ουσιαστικα ισορροπημενης διατροφης και να αποφευγω το πολυ το αγχος αλλαζει η ποιοτητα της τριχας μου ακομα και η παραγωγη σμηγματος φτανει σε σωστα επιπεδα.

φινα παιρνω 3 mg την εβδομαδα εδω και 3 μηνες δεν εχω δει καποια διαφορα να πω την αληθεια σε τιποτα

τωρα οταν γινει η μεταμοσχευση θα σας ενημερωσω αναλυτικα με φωτογραφιες κτλπ

Καλύτερα να μείνεις στη θεραπεία για τουλάχιστον ένα χρόνο, και ίσως να ανεβάσεις και την εβδομαδιαία δόση άμα θες πιο σίγουρα αποτελέσματα όσον αφορά την επανέκφυση. Και μετά βλέπεις τι κάνεις όσον αφορά την επέμβαση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fasda

Active Member
μαγκες εγω την ανεβαζω την δοση και γινομαι αφανας αλλα το θεμα ειναι οτι παχαινω μου ανεβαζει τα οιστρογονα εχω κανει εξετασεις αιματος και το ξερω δειτε περσι με μολισ ουτε 3 μηνες τι μου εδωσε δεν ξερω τι φαση μαζι μου αλλα σε εμενα δουλεευει καλα για τα μαλλια αλλα με βαραει στο οιστρογονο ε2

περσινες πρωτο λοκνταουν απο τοτε ειναι εννοειτε το μπιφτεκι απλα δεν υπαρχει ειναι τιγκα στο μαλλι και να επισημανω μονο φινα ακριβως 1mg γεννοσημο μεν αλλα ακριβο εδω στην Γερμανια 100 ευρω 90 tabs

να πω επισης οτι η φινα σε εμενα μου κανει το δερμα πολυ ντελικατο σαν εφηβου 15 χρονων απλα τα σπαει κανει τρελο antiaging
 

Συνημμένα

  • Inked20200331_122834_LI.jpg
    Inked20200331_122834_LI.jpg
    2 MB · Προβολές: 61
  • Inked20200412_092202_LI.jpg
    Inked20200412_092202_LI.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 55
  • Inked20200403_110436_LI.jpg
    Inked20200403_110436_LI.jpg
    839.8 KB · Προβολές: 60
Μπλουζα