μεταμοσχευση προβλημα και δοτρια

gianniskritikos2

Active Member
να με παλι πισω αφου το προβλημα εξελησετε ραγαια παραθετω φοτο με το προβλημα μου και με την δοτρια μου [attachment=7011][attachment=7012][attachment=7013]


[attachment=7014]πριν 1 χρονο


στην 1τη φοτο βλεπετε οτι ολη η αριστερη μερια παει με χερετα... και σιγα σιγα ερχεται και η σειρα της δεξιας .Ειχα ανεβασει στο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-6090-page-14.html φοτο μου πριν λιγο καιρο με το προβλημα και κατα ποσο θα επεκταθει το λεω αυτο γιατι πιστευω οτι ξερω μεχρι που θα καραφλιασω γιατι εχω την καραφλα του πατερα μου ιδια αραιωση στο ιδιο σημειο στην ιδια ηλικια που δεν ειναι και σιχνο το σημειο που ξεκιναω να τα χανω ιδιεσ τριχες στο σωμα στα ιδια σημεια εχω παρει απο αυτον και υπολογιζω να γινω οπως αυτον στο λινκ αναλυω ποσα περιμενω να χασω
 

Συνημμένα

  • IMG_4021.JPG
    IMG_4021.JPG
    842.9 KB · Προβολές: 201
  • IMG_4028.JPG
    IMG_4028.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 209
  • IMG_4033.JPG
    IMG_4033.JPG
    3.1 MB · Προβολές: 213
  • IMG_2997.JPG
    IMG_2997.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 199

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Φιλε γιαννη βλεπω το δερμα σου εχει ερυθρο χρωμα... μηπως εχεις καποιο προβλημα φλεγμονης ?
Εβαζες ουσιες στο δερμα σου ? (εννοω τοπικ, σπραυ, αμπουλες για την τριχοπτωση κτλ)
Επισης βλεπω οτι σου πεσανε ναι μεν τα αρχικα σου μαλλια..αλλα σου πεσανε και παρα πολλα φυτεμενα...

Η διαφορα των φωτογραφιων του ενος χρονου πριν με το σημερα, ειναι τεραστια !!!
Πρεπει οπωσδηποτε να μιλησεις με τον γιατρο σου και με εναν δερματολογο !!!

Τοσο επιθετη τριχοπτωση συνυπολογιζοντας οτι εχεις χασει και μοσχευματα εμφυτευσης εγω προσωπικα το βλεπω δυσκολο να ειναι λογω κληρονομικοτητας.
Η Δοτρια σου καλη φαινεται.
 

gianniskritikos2

Active Member
φιλε δεν εχω κανει μμ απλα εδειξα την δοτρια να ακουσω γνωμες για τι δοτρια μου δεν εχω κανει μμ οχι εχω βαλει μονο μινοξιδιλη και ναι ειναι ερυθρο και εχω και καποια κοκκινακια σε καποια σημεια ειχα παει σε δερματολογο αλλα μου ειχε πει οτι ειναι το δερμα μου ετσι και επειρεαζεται απο τον ηλιο


δεν νομιζω να εχω φλεγμονη απλα εκοψα την μινοξ η οποια δεν με κραταγε και μου εβγαλε παρενεργειες τωρα την εχω κοψει 4-5 μηνες νομιζω και αρα ειμαι οπως θα πρεπε να ειμαι αμα δεν την εβαζα
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Έχεις πολυ αδύνατη τρίχα και η δότρια ειναι μέτρια, οχι ένας καλός συνδυασμός.
 

Δημητρης38

Active Member
gianniskritikos2 είπε:
φιλε δεν εχω κανει μμ απλα εδειξα την δοτρια να ακουσω γνωμες για τι δοτρια μου δεν εχω κανει μμ οχι εχω βαλει μονο μινοξιδιλη και ναι ειναι ερυθρο και εχω και καποια κοκκινακια σε καποια σημεια ειχα παει σε δερματολογο αλλα μου ειχε πει οτι ειναι το δερμα μου ετσι και επειρεαζεται απο τον ηλιο


δεν νομιζω να εχω φλεγμονη απλα εκοψα την μινοξ η οποια δεν με κραταγε και μου εβγαλε παρενεργειες τωρα την εχω κοψει 4-5 μηνες νομιζω και αρα ειμαι οπως θα πρεπε να ειμαι αμα δεν την εβαζα



Στην φωτογραφια που το δερμα σου ειναι κοκκινο οι τριχες στο κεντρο φαινονται σαν φυτεμενες. Ψαξε καλα τι θα κανεις η μ/μ ειναι μια λυση που θα σου δωσει ενα αποτελεσμα καλυτερο απο αυτο που βλεπεις τωρα...αλλα δεν ξερω αν θα ειναι αυτο που εσυ περιμενεις..και σε βαθος χρονου αν εισαι καλυμμενος με αυτο που θα βλεπεις

Καλο κουραγιο !!
 

gianniskritikos2

Active Member
και κατι αλλο που παρατηρω γιατι εκει που ειμαι αραιως το μαλλι μου οι τριχες μου εχουν ενα μαυρο χοντρο στρογγιλο στη βαση τους? σαν να ειναι μεταμοσχευμενεσ ενα πραμα.... περιεργο


για σου και παλι σοραλτενο η δοτρια ειναι με φλας και φωτιζεται πολυ δεχομαι αυτο που μου λες οτι μπορει να ειναι μετρια απλα επειδη κοιταω πολυ τα μαλλια ποια απο οτι βλεπω ειναι πολυ ποιο πυκνη η δοτρια μου απο παραπολους σαν να εχω χ2 αριθμο τριχων αλλα ναι ειμαι ξανθος και δεν ειναι χοντρες οι τριχες
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
το τι καραφλα θα κανει ο καθενας μας ποτε δεν το ξερει.Μπορει πχ καποιος συγγενης μας να εφτασε Now 4 k εμεις να παμε 5 ακομα κ 6.Δεν εχεις τοσο ασχημη δοτρια απο πλευρα πυκνοτητας απλα εισαι ξανθος κ ειναι πιο λεπτη η τριχα.Αυτο ειναι καλο κ κακο ταυτοχρονα.Αν γινει μμ σε εαν ξανθο το αποτελεσμα φαινεται πιο φυσικο απο οτι σε εναν αλλον που εχει πιο χοντρη τριχα αλλα σιγουρα χρειαζονται περισσοτερα grafts.
 

gianniskritikos2

Active Member
και εγω ετσιπιστευω μικες για την δοτρια για το ποσο θα φτασω εχεις δικιο απλα αυτη τη στιγμη φενονται τα σημεια αραιωσεις που οι τριχες μου εχουν λεπτινει και ειναι ακριβως στα ιδια σημεια με τον πατερα μου που ειναι 58 και ο ιδιος τα χασε ολα μεχρι τα 25 του και τελειωσε εκει... θελω να πιστευω οτι παει ετσι... γιατι ασπουμε η γεφυρα μου ειναι καλη ακομα οπως και αυτουνου και πισο στο μπιφτεκι δεν ειναι πολυ μεγαλο το αραιομα οπως και του πατερα μου ακριβως ιδια σημεια δηλαδει αν αφερεσω τις ιδει προβληματικεσ τριχες που εχουν λεπτινει εχω οσα μαλλια εχει ο πατερας μου στα ιδια σημεια ακριβως τωρα αν οι αλλες που ειναι ακομα υγιες αρχισουν να περνουν την κατο βολτα δεν ξερω ελπιζω πως οχι ποσα γραφτσ λετε να θελω για μπροστα?


δεσ θελω να κατεβασω hairline αλλα να την πυκνωσω και να φανει παλι ι Hairline και απο τιμες συνηθως πχ κυπρο ποσο ειναι 3 ευρο το μοσευμα?
αν ξερετε στο περιπου
 

Δημητρης38

Active Member
gianniskritikos2 είπε:
και εγω ετσιπιστευω μικες για την δοτρια για το ποσο θα φτασω εχεις δικιο απλα αυτη τη στιγμη φενονται τα σημεια αραιωσεις που οι τριχες μου εχουν λεπτινει και ειναι ακριβως στα ιδια σημεια με τον πατερα μου που ειναι 58 και ο ιδιος τα χασε ολα μεχρι τα 25 του και τελειωσε εκει... θελω να πιστευω οτι παει ετσι... γιατι ασπουμε η γεφυρα μου ειναι καλη ακομα οπως και αυτουνου και πισο στο μπιφτεκι δεν ειναι πολυ μεγαλο το αραιομα οπως και του πατερα μου ακριβως ιδια σημεια δηλαδει αν αφερεσω τις ιδει προβληματικεσ τριχες που εχουν λεπτινει εχω οσα μαλλια εχει ο πατερας μου στα ιδια σημεια ακριβως τωρα αν οι αλλες που ειναι ακομα υγιες αρχισουν να περνουν την κατο βολτα δεν ξερω ελπιζω πως οχι ποσα γραφτσ λετε να θελω για μπροστα?


δεσ θελω να κατεβασω hairline αλλα να την πυκνωσω και να φανει παλι ι Hairline και απο τιμες συνηθως πχ κυπρο ποσο ειναι 3 ευρο το μοσευμα?
αν ξερετε στο περιπου



Μην συγκρινεις την περιπτωση σου με αυτη του πατερα σου.
Ετσι νομιζα και εγω στην ηλικια σου αλλα τελικα εξελιχθηκα χειροτερα.
 
Μπλουζα