μεταμοσχευση μαλλιων στο εξωτερικο,Γερμανια -Αυστρια

mortestrk

New Member
καλησπερα σας και απο εμενα,μενω πλεων στην Αυστρια και συγκεκριμενα στο Ινσμπρουκ.Θελω να κανω μεταμοσχευση μαλλιων και θα ηθελα αν γνωριζετε καποια καλη κλινικη εδω γυρω.Το Μοναχο ειναι αρκετα κοντα και λογικα κατι θα εχει.Επισης θα ηθελα να μου πειτε ποια τεχνικη μεταμοσχευσης θα ηταν η καλυτερη δυνατη για να μου μεινουνε κιολας!Εαν βρειτε χρονο και γνωριζετε κατι θα το εκτιμουσα!Φιλικα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Κάποιες γενικότερες πληροφορίες για σένα & κάποιες φωτογραφίες (άν το επιθυμείς) θα βοηθούσαν!....π.χ:

1)Πόσο χρονών είσαι?
2)Τι NW?
3)Ti ΝW υποψιάζεσαι ότι θα φτάσεις
4)Την χωριτικότητα της δότριάς σου
5)Πιθανόν θεραπείες στο παρελθόν ή και τώρα
6)Το οικονομικό budget που διαθέτεις

κ.α
 

mortestrk

New Member
Stripar είπε:
Κάποιες γενικότερες πληροφορίες για σένα & κάποιες φωτογραφίες (άν το επιθυμείς) θα βοηθούσαν!....π.χ:

1)Πόσο χρονών είσαι?
2)Τι NW?
3)Ti ΝW υποψιάζεσαι ότι θα φτάσεις
4)Την χωριτικότητα της δότριάς σου
5)Πιθανόν θεραπείες στο παρελθόν ή και τώρα
6)Το οικονομικό budget που διαθέτεις

κ.α
Καλησπερα
Λοιπον,ειμαι 31, το 2) το 3) το 4) δεν ξερω να στα απαντησω φιλε μου,τι πρεπει να κανω για αυτο? θεραπειες επερνα μυνοξυδολη για 1 χρονο περιπου κατι αμπουλες vishy και κατι φυσικα προιοντα με τσουκνιδες και αλλα διαφορα βοτανα.το budjet φτανει και 3 χιλιαρικα ισως και λιγο παραπανω αν ειναι να γινει δουλεια.Φωτο θα ανεβασω συντομα!
 

Stripar

Established Member
Όλα εξαρτόνται απο των αριθμό των grafts που χρειάζεσαι.
Με 3000euro +- γύρω στα 750grafts μπορείς να βάλεις Βέλγιο
Αν είσαι NW-1 ή 2 και έχεις χαμηλές προσδοκίες κάτι γίνεται , άν όμως είσαι NW3 και απάνω πού να φτάσουν?...

Συνεπώς η κατάσταση της κεφαλής σου θα κρίνει και το κατα πόσο είναι εφικτό!...

Βάλε μερικές φωτό ή περιέγραψε τον τύπο NW που βρίσκεσαι πιό κοντά

Δές εδώ:
http://www.hairlossgr.com/wiki/norwood/
 

mortestrk

New Member
2u90h2b.jpg

33yq9t1.jpg

tyvy9.jpg

vj336.jpg


μερικες φωτογραφιες,ελπιζω να ειναι καλες.Νομιζω οτι βρισκομαι στο σταδιο 3V.
 

poseidonas77

Well-Known Member
θες καλο γιατρο αδερφε....
μελετησε το φορουμ και παρε τη σωστη αποφαση...
και φυσικα θα χρειαστεις αρκετο μαρουλακι...
:angel:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εχεις θεμα.
Για αρχη θελεις τουλαχιστον 6000-7000 χιλιαδες ευρω για κανα 3000-3500 grafts με strip για να ξεκινησεις κροταφους και ενδιαμεσα στην αραιωση οσο γινεται και εισαι για φθηνοτερες κλινικες σαν τις κυπρου.
Εαν πεις να κανεις και με fue ξεφυγες.
Εχεις θεμα και κροταφους και crown αλλα και μελλοντικα βλεπω να σου πεφτουν και τα υπολοιπα.
 

Stripar

Established Member
Πολύ σωστά!....

Ανοικτό crown + κροτάφους + middle B , χαλαρά 2500-3000grafts επί ποσό Χ=αρκετό μαρουλάκι!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kανε υπομονη και μασε και αλλα λεφτα.Με αυτα δεν γινεται τιποτα,απλα τα πραματα.
Προσπαθησε να περιορισεις το θεμα σου με τοππικ προς στιγμην και οταν μασεις με το καλο σε 2-3 χρονια τοτε κανε κινηση.
Ετσι θα εχει εξελιχθει και αλλο η τριχοπτωση σου εως τα 34 και θα κινηθεις πιο σωστα.
 

mortestrk

New Member
ευχαριστω για τις πληροφοριες!john εσυ που την εκανες την επεμβαση? οντως απο τα λιγα που διαβασα στο φορουμ ειναι λιγα τα χρηματα,4000. στην Κυπρο λεω να ψαξω λογου οτι ειναι φθηνοτερα οντως!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω εκανα στην h*c Κυπρο.Μπορεις να παρεις ιδεα απο το νημα μου οπως και απο τα αλλα παιδια που καναμε και στις 2 κλινικες.Αλλα και παιδια που εκαναν ελλαδα στην d*I
Εχει ακομη μια εκει του Γε***ιου
Aν θες να ψαχτεις βελγιο,καναδα κτλ το κοστος ξεφευγει.
Μπορεις να στειλεις φωτο σου με mail και να σου πουν καλυτερα οι ειδικοι για το τι χρειαζεσαι.
 

mortestrk

New Member
John_John1 είπε:
Εγω εκανα στην h*c Κυπρο.Μπορεις να παρεις ιδεα απο το νημα μου οπως και απο τα αλλα παιδια που καναμε και στις 2 κλινικες.Αλλα και παιδια που εκαναν ελλαδα στην d*I
Εχει ακομη μια εκει του Γε***ιου
Aν θες να ψαχτεις βελγιο,καναδα κτλ το κοστος ξεφευγει.
Μπορεις να στειλεις φωτο σου με mail και να σου πουν καλυτερα οι ειδικοι για το τι χρειαζεσαι.
θα στειλω μαιλ να μαθω λεπτομερειες!να αρχισω παλι μυνοξιδολη λες?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν δεν σε φερνει αλλεργια και φαγουρα και αν δεν βαριεσε αρχισε την.Δεν ειναι Κακο.
Σε μενα φερνει αλλεργια οποτε και δεν βαζω καθολου.
 
Μπλουζα