λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας αναφερω τη λοσιον που βαζω !πριν σας πω τα συστατικα θα σας πω οτι τα αποτελεσματα ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ...!το κυριο συστατικο της ειναι το regain 5%.και επιπελον περιεχει οιστραδιολη βαλεριανη,υδροξυπρογεστερονη,προπυλικη γλυκολη και betvovate!την χρησιμοποιω 10 χρονια βαζω κανα 6μηνο μετα σταματαω κανα μηνα κ ουτο καθεξης!τωρα τελευταια βαζω απο τον αυγουστο!τα αποτελεσματα φοβερα!οοο,τι καλυτερο μπορει να κανει το βασικο της συστατικο ι μινοξιδιλη δηλαδη!δεν βαζω κανενα dht blocker εχω να πω και επισης εδω και 20 μερες για 2 φορες την βδομαδα βαζω κετοκοναζολη 2%.σημειωνω εδω μεσα εμαθα την κετοκοναζολη και λουζομαι πρωτη φορα με αυτη στα τοσα χρονια!ελπιζω να κανει καλο!τωρα θεωρω οτι ειμαι στο peak των αποτελεσματων!μακαρι να τα συντηρησω!να προσθεσω τιποτα αλλο?να αφαιρεσω τιποτα απο αυτα που εχει η λοσιον??ΣΗΜΕΙΩΣΗ: θελω να μου πουν οι πιο εμπειροι(ο φαρμακοποιος μουειπε αποκλειεται απο την λοσιον)σαν sides παρατηρησα πρηξιμο στο στηθος εντονο και μαλιστα μετα το shedding οταν αρχισε δηλαδη το regrowth!τυχαιο?δεν ειναι απο αυτα? αυτα!!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

αρκετά οιστρογόνα βλέπω-γράψε τις αναλογίες των συστατικών στην λοσιόν :chinscratch
 

geofish

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

haircloningnow είπε:
καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας αναφερω τη λοσιον που βαζω !πριν σας πω τα συστατικα θα σας πω οτι τα αποτελεσματα ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ...!

Εξαιρετικά, με κλίμακα Norwood 6. ??? :chinscratch
Μήπως έχεις γράψει λάθος την κλίμακα σου στο προφίλ
 

magic810

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

Φιλε μου...αναφερεις για εξαιρετικα αποτελεσματα...σε κλιμακα norwood 6?
Και αναφερεις μαλιστα την προταση μακαρι να τα συντηρησω.....!! :chinscratch
Μπορεις να ανεβασεις μια φωτο σου με την πρωτη ευκαιρια...θα ησουν ημουν πολυ ευγνομων...
Ετσι ωστε να καταλαβουμε και τι ακριβως εννοεις....
Γιατι 10 χρονια χρησης με εξαιρετικα αποτελεσματα σε σημειο συντηρησης....σε κλιμακα 6....ειναι οντως λιγο παραδοξο....
 
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

βρε παιδια καταρχας το εξαιρετικα για τον καθενα ειναι διαφορετικο!οπως και ο βαθμος τριχοπτωσης!βλεπω πχ ατομα με nw 2 και βαζουν πανω ενα σωρο σκευασματα!κατι που εγω δεν θα εκανα εφοσον δεν θεωρω οτι αυτο ειναι προβλημα!το εξαιρετικα το ειπα γιατι ενω στα ορια, να σας το πω κ ετσι για να το καταλαβετε,ειμαι nw6 δηλαδη η διαχυτη τριχοπτωση ειναι παντου μεχρι τα ορια του nw6 διαλαδη πολυ λιγες τριχες αλλα παντου με την λοσιον πυκνωσαν υπερβολικα!πισω το 'μπιφτεκι' εχει ανεβει....τα ορια στα πλαγια επισης κ σε ολο το μερος που ιταν αραιωμενο εχω εξαιρετικη πυκνωση!μονο κροταφους εχει αποτελεσμα και στην κορυφη...!αλλα και εκει υπαρχει χνουδι εντονο!!τις αναλογιες δεν τις εχω τωρα θα ρωτησω τον φαρμακοποιο!για τα συστατικα ομως τι εχετε να πειτε??
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

haircloningnow είπε:
βρε παιδια καταρχας το εξαιρετικα για τον καθενα ειναι διαφορετικο!οπως και ο βαθμος τριχοπτωσης!βλεπω πχ ατομα με nw 2 και βαζουν πανω ενα σωρο σκευασματα!κατι που εγω δεν θα εκανα εφοσον δεν θεωρω οτι αυτο ειναι προβλημα!το εξαιρετικα το ειπα γιατι ενω στα ορια, να σας το πω κ ετσι για να το καταλαβετε,ειμαι nw6 δηλαδη η διαχυτη τριχοπτωση ειναι παντου μεχρι τα ορια του nw6 διαλαδη πολυ λιγες τριχες αλλα παντου με την λοσιον πυκνωσαν υπερβολικα!πισω το 'μπιφτεκι' εχει ανεβει....τα ορια στα πλαγια επισης κ σε ολο το μερος που ιταν αραιωμενο εχω εξαιρετικη πυκνωση!μονο κροταφους εχει αποτελεσμα και στην κορυφη...!αλλα και εκει υπαρχει χνουδι εντονο!!τις αναλογιες δεν τις εχω τωρα θα ρωτησω τον φαρμακοποιο!για τα συστατικα ομως τι εχετε να πειτε??

Ναι αυτά τα συστατικά μου τα έχει αναφέρει και εμένα φαρμακοποιός που του δίνει συνταγή γιατρός. περιμένουμε τις αναλογίες να φτιάξουμε καμια βομβα. Ο φαρμακοποιός δεν γνωρίζει τις αναλογίες περιμένει να του πάω συνταγή αλλά δεν έχω χρόνο για γιατρούς και χρήμα.
 

azyx

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

NoMoreLoss απ οτι βλεπω βαζεις Betnovate... ειδες να κανει πολυ δουλεια? γιατι το αποτελεσμα σου ειναι παρα πολυ καλο και χωρις καθολου φινα ε:)
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

azyx είπε:
NoMoreLoss απ οτι βλεπω βαζεις Betnovate... ειδες να κανει πολυ δουλεια? γιατι το αποτελεσμα σου ειναι παρα πολυ καλο και χωρις καθολου φινα ε:)
Ναι βάζω κανα 3 μήνες και κάτι μια φορά την μέρα πλέων γιατί με έχετε φοβήσει και καλά κάνετε βέβαια. διαφορά δεν μπορώ να πώ ότι βλέπω λόγο betnovate, αλλά έχω δρόμο μπροστά. διαφορά όμως βλέπω απο μια άλλη λοσιον που έχω φτιάξει η οποία είναι 50 ml απιονισμένο νεράκι και 10 χάπια Avodart μέσα 1 φορά την μέρα (να φτιάξω και την υπογραφή μου τώρα που το λέω) και η διαφορά είναι ότι είναι ποιο σκληρά τα μαλλιά χωρίς να έχουν χάσει ελαστικότητα. Αλλά ρε συ azyx με πολύ χημεία έχουμε μπλέξει ρε φίλε να κάνουμε και κανα παιδί στο μέλλον. γενικά έχω αρχίσει να τα φοβάμαι όλα ;D
 

heyya

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

NoMoreLoss είπε:
διαφορά όμως βλέπω απο μια άλλη λοσιον που έχω φτιάξει η οποία είναι 50 ml απιονισμένο νεράκι και 10 χάπια Avodart μέσα 1 φορά την μέρα (να φτιάξω και την υπογραφή μου τώρα που το λέω) και η διαφορά είναι ότι είναι ποιο σκληρά τα μαλλιά χωρίς να έχουν χάσει ελαστικότητα.

Καλή φάση αλλά γιατί όχι avodart με αλόη (double A);
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

Πειτε καμια συνταγη που να μπορεσει να μας την φτιαξει κανα φαρμακειο να χρησιμοποιησουμε,επισης ρε παιδια το χνουδι στους κροταφους ξανθιες τριχουλες,μπορει να μεγαλωσει? Το εχει καταφερει κανεις?
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

[/quote]
Καλή φάση αλλά γιατί όχι avodart με αλόη (double A);
[/quote]


έτσι μου ήρθε να βάλω νερό μόνο να δώ αν απορροφάτε η douta. aloe βάζω 2 φορές την μέρα για ερεθισμούς.
 

magic810

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

akishellas3 είπε:
Πειτε καμια συνταγη που να μπορεσει να μας την φτιαξει κανα φαρμακειο να χρησιμοποιησουμε,επισης ρε παιδια το χνουδι στους κροταφους ξανθιες τριχουλες,μπορει να μεγαλωσει? Το εχει καταφερει κανεις?

Ναι....Ο azyx..κοιτα φωτο του...

http://andreaszam.blogspot.com/
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

magic810 σε ευχαριστω το εχω δει αυτο κ εινια ενδιαφερον αλλα χρησιμοποιει φινα που δεν θελω ,παντως με ενδιαφερει που χρησιμοποιει 2x tretinoin,Minοxidil 5% επισης θα θεθελα να εβαζα κ betnovate .
Η ερωτηση μου ειναι εξης μπορω να κανω κανα μιγμα με αυτα τα τρια κ να τα αναμειξω με emuoil η ελαιολαδο κ aloe ?
Καλητερα να τα βαζω μεμονωμενα ?
Αν ειναι να τα βαλω μεμονωμενα με ποια σειρα κ το betnovate πως το βαζεται ,αν θελεται ξαναπειται κ για το tretinoin(ψαχνω να βρω το τοπι του) ?
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

Aν τα πρηζω το καταλαβαινω απλα θα θελα την γνωμη σας .
tretinoin,Minοxidil 5% , betnovate ,emuoil ,aloe ολα αυτα μαζι σαν μιγμα ειναι εφικτο ??? ?
η θα μου φυγουν ολα τα μαλια αν παω να το κανω ?
 

magic810

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

Φιλε μου δεν τα πρηζεις σε κανενα....απλα μακαρι να ηξερα να σου απαντησω...σε αυτα που ρωτας...εγω προσφατα ξεκιησα tretinoin και δεν εχω αποψη....
Καλυτερα να σου απαντησουν τα παιδια που τα χρησιμοποιουν ηδη....
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

;) Παντως Minοxidil 5%,emuoil κ aloe ειναι εφικτο ,λες να τα χρησιμοποιουσα αυτα τα τρια μαζι που το κανω καμια φορα (συνηθως βαζω emu oil με Minοxidil 5% κ καμια φορα βαζω κ aloe) , κ μεμωνομενα τα αλλα δυο ?
Επισης εχει καταφερει κανεις απο χνουδι τριχουλες ξανθες(πολλες ρε γαμωτο κ οχι παρα πολυ μικρες) να τις κανει μαυρες κ να αναπτυχθουν ?
 

magic810

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

Φιλε haircloninggrow,μπορεις να αναφερεις σε τι ποσοτητες τα συνδυαζεις μεσα στη μινοξιδιλη...?
Επισης, αν δεν σου κανει κοπο...αν θα μπορουσες να ανεβασεις και μερικες φωτο...γιανα χουμε μια πιο ολοκληρωμενη αποψη...
Οντως η λοσιον με τα συστατικα που αναφερεις ακουγεται αρκετα καλη.....μακαρι να αποδειχθει και ευεργετικη... ;)
 

jk

New Member
Απ: λοσιον με καλα αποτελεσματα!!

NoMoreLoss είπε:
[quote author=azyx link=topic=1277.msg21384#msg21384 date=1259946017]
NoMoreLoss απ οτι βλεπω βαζεις Betnovate... ειδες να κανει πολυ δουλεια? γιατι το αποτελεσμα σου ειναι παρα πολυ καλο και χωρις καθολου φινα ε:)
Ναι βάζω κανα 3 μήνες και κάτι μια φορά την μέρα πλέων γιατί με έχετε φοβήσει και καλά κάνετε βέβαια. διαφορά δεν μπορώ να πώ ότι βλέπω λόγο betnovate, αλλά έχω δρόμο μπροστά. διαφορά όμως βλέπω απο μια άλλη λοσιον που έχω φτιάξει η οποία είναι 50 ml απιονισμένο νεράκι και 10 χάπια Avodart μέσα 1 φορά την μέρα (να φτιάξω και την υπογραφή μου τώρα που το λέω) και η διαφορά είναι ότι είναι ποιο σκληρά τα μαλλιά χωρίς να έχουν χάσει ελαστικότητα. Αλλά ρε συ azyx με πολύ χημεία έχουμε μπλέξει ρε φίλε να κάνουμε και κανα παιδί στο μέλλον. γενικά έχω αρχίσει να τα φοβάμαι όλα ;D
[/quote]

Φίλε έχεις κάποια θετικά αποτελέσματα (πέρασε και 1 μηνας απο το ποστ) απο το αβονταρτ; κανα regrowth η μείωση τριχόπτωσης; καμια παρενέργεια έστω και μικρη;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα