κρισιμη ερωτηση για το μελλον μ

trixas94

Member
παιδες καλημερα ... εδω και ενα μηνα εχω ψαξει τα παντα στο site θελω μια βοηθεια γιατι τα εχω χασει με ολα αυτα που ακουω εδω μεσα ....εχω χασει εδαφος στα μαλλια μ αλλα φαινονται ακομα καλα(δν εχουν προχωρισει πολυ οι κροταφοι ουτε το μπιφτεκι απλα υπαρχει μειωσει του ογκου αλλα ειναι σιγουρα α/α γτ πηγα σε δερματολογο) ...κανω χρηση ρογκαιν εδω και ενα μηνα ...εχω πιστει οτι το ω3 κανει καλη διατηρηση στα μαλλια και σκεφτομαι να το αρχισω .... απλα καποιος που εχει εμπειρια θελω να μ ου απαντησει ..αμα θα ηταν καλο να κοψω το ρογκαιν κκαι να αρχισω μονο ω3 για να μην εξαρτηθω στο μελλον απο αυτο ...και αμα μπορει καποιος να μ προτεινει χαπια ω3 που πουλανε στα φαρμακια καταληλο για α/α......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

arhs

Member
Δοκίμασε μια μόνο με τα ω3 άμα δεν δοκιμάσεις .. Κάνεις δον μπορεί να σ πει με σιγουριά .
 

tropheus

Well-Known Member
Αν θέλεις να κάνεις το καλύτερο για τα μαλλάκια σου παίρνεις φιναστερίδη. Αν θέλεις καλά αποτελέσματα για τα μαλλάκια σου για μερικούς μήνες και ισόβια χρήση τοπικού βάζεις μινοξ αν θέλεις να κάνεις καλό στην υγεία σου παίρνεις Ω3 (προσωπικά δεν πιστεύω ότι αναχαιτίζουν ή επιβραδύνουν την τριχόπτωση).
Απλά πράγματα.
 

trixas94

Member
η φιναστεριδη απαιτει και τοπικο μινοξ ετσι δν ειναι .. αλλα πιστευω οτι για την ηλικια μ (20) ειναι υπερβολη η φινα


μπορει καποιος να μ προτεινει ω3 που μπορω
να βρω στα φαρμακεια
 

elmajiko

Member
trixas94 είπε:
η φιναστεριδη απαιτει και τοπικο μινοξ ετσι δν ειναι .. αλλα πιστευω οτι για την ηλικια μ (20) ειναι υπερβολη η φινα


μπορει καποιος να μ προτεινει ω3 που μπορω
να βρω στα φαρμακεια




Και γω μετα απο προσωπικη χρηση, θεωρω οτι η φιναστεριδη δημιουργει σε βαθος χρονου πολλα περισσοτερα προβληματα απο εκεινα που καλειται να αντιμετωπισει.

Σιγουρα για το μαλλι ισως να ειναι ευεργετικη.
Ο καθε οργανισμος ομως ειναι διαφορετικος και πολυπλευρος, εμφανιζονται σε βαθος χρονου ψυχοσωματικα θεματα πολυ δυσκολοτερα αντιμετωπισιμα απο οτι ειναι η τριχοπτωση...

Φυσικα ολα αυτα ειναι θεματα επιλογων με τις οποιες εν τελει πορευομαστε καθως και μας χαρακτηριζουν σαν ξεχωριστες οντοτητες....
 

pardi21

New Member
trixas94 είπε:
(δν εχουν προχωρισει πολυ οι κροταφοι ουτε το μπιφτεκι απλα υπαρχει μειωσει του ογκου αλλα ειναι σιγουρα α/α γτ πηγα σε δερματολογο)

ο δερματολογος σου πως διεγνωσε την ΑΑ; απλα απο μια κλινικη εξετασουλα(δηλαδη σου κοιταξε μονο το κεφαλι) ή έκανες καποιο τριχοριζόγραμμα ή βιοψια δερματος;
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
trixas94 είπε:
η φιναστεριδη απαιτει και τοπικο μινοξ ετσι δν ειναι .. αλλα πιστευω οτι για την ηλικια μ (20) ειναι υπερβολη η φινα


μπορει καποιος να μ προτεινει ω3 που μπορω
να βρω στα φαρμακεια



Φιναστεριδη ξεχνα την στην ηλικια σου.Ω3 ξεκινα κ βλεπεις.Αλλοι λενε οτι τους μειωσε την τριχοπτωση αρκετα αλλοι οτι δεν ειδαν απολυτως τιποτα.Αν δεν δοκιμασεις για καποιους μηνες δεν μπορεις να εχεις αποψη.Αν δεις οτι δεν γινεται τιποτα ξεκινα μινοξιδιλη.Μην περιμενεις ομως θαυματα.Δυστυχως δεν υπαρχουν θεραπειες που να σταματουν την ΑΑ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα