καφεινη????

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

sito

Active Member
Μεσα απο την προσωπικη μου ερευνα για την τριχοπτωση ειδα ενα καλλυντικο γερμανικης προελευσεως το οποιο λεγεται alpecin (www.alpecin.de). Έχει σαν κυριο dht blocker την καφεινη (?). ; έχετε ακουσει τπτ σχετικα με το ποσο αποδοτικη ειναι η καφεινη ως dht blocker (τοπικα). Στην wikipedia έλεγε (αν θυμαμαι σωστα) οτι δουλευει η καφεινη αλλα δεν εχουν γινει πολλες ερευνες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: καφεινη????

υπαρχει σαν συστατικο σε μερικα προιοντα

αλλα πιο πολυ για stimulate οχι για dht
δεν με πειθει τοσο πολυ η καφεινη

ασε πο παιρνω αρκετες ποσοτητες την μερα απο τον καφε (αστειακι)
 

Άκης

Administrator
Απ: καφεινη????

Παναγιωτης είπε:
ασε πο παιρνω αρκετες ποσοτητες την μερα απο τον καφε (αστειακι)

Εγώ να δεις...

Πάντως, υπήρχε μία έρευνα, αλλά ήταν της εταιρίας και έτσι δεν με έπεισε.
Κάτι άλλο που βρήκα σε μία άλλη αναφορά σε έρευνα από το γνωστό International Journal of Dermatology:
"The new study, found that caffeine works by blocking the effects of a chemical known to damage hair follicles...
Scientists estimate up to 60 cups a day would be needed for significant amounts to reach follicles in the scalp."

Οπότε, με την νέα σας παραγγελία σε rogaine, μην ξεχάσετε να πάρετε και καμια 20αρια σακιά καφέ από την Βραζιλία :D :D :D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: καφεινη????

μπαααα-εγώ πίνω μέσο όρο 4-6 καφέδες την ημέρα (νες,καπουτσίνο κ.α.),θα έπρεπε να έχω πλούσια κοτσίδα τα μαλλιά όπως στα 20 μου!!!!
 

Άκης

Administrator
Απ: καφεινη????

Τόσο πίνω και εγώ περίπου. Ελληνικό, nes, espresso, καπουτσίνο κλπ...
CoffeeJunkie μιλάμε...
 

baybars

New Member
Απ: καφεινη????

ΗΕΥ, ΣΠΥΡΟ-ΑΚΗ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΑΜΑ ΠΙΝΕΤΕ ΤΟΣΟΥΣ ΚΑΦΕΔΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ, ΕΛΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑΜΕΙΟ...ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
ΧΑΧΑΧΑ!
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: καφεινη????

μην μπείτε καν στον κόπο και πάρετε alpecin σαν ομιλεί άλλος ένας δυσαρεστημένος πελάτης τους:)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: καφεινη????

baybars είπε:
ΗΕΥ, ΣΠΥΡΟ-ΑΚΗ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΑΜΑ ΠΙΝΕΤΕ ΤΟΣΟΥΣ ΚΑΦΕΔΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ, ΕΛΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑΜΕΙΟ...ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
ΧΑΧΑΧΑ!
ευχαριστως αν ησουν καπου κοντα να κανονιζαμε να ανοιγαμε μπουκαλια
να μαζευομασταν μια παρεα ( η ΠΑΡΕΑ του hairlossgr.com) και να τα πιναμε
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: καφεινη????

baybars είπε:
ΗΕΥ, ΣΠΥΡΟ-ΑΚΗ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ΑΜΑ ΠΙΝΕΤΕ ΤΟΣΟΥΣ ΚΑΦΕΔΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ, ΕΛΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑΜΕΙΟ...ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
ΧΑΧΑΧΑ!
ναι ρε άρχοντα,αλίμονο!!!
που είναι το μαγαζί;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baybars

New Member
Απ: καφεινη????

ΜΠΑ...ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΙΑ...ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ...ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ...10 ΜΕΡΕΣ ΑΠΛΗΡΩΤΟΣ ΗΜΟΥΝ! ΝΑ ΔΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ MINOXIDIL ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ...ΡΟΥΦΙΑΝΑ ΑΝΕΡΓΙΑ!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: καφεινη????

μην απογοητευεσαι θα βρεις κατι καλυτερο

ολοι λιγο πολυ εχουμε προβληματα με τα χρηματ

υπαρχουν και χειροτερα και καλυτερα

να κοιταμε και λιγο τα χειροτερα για να εκτιμαμε αυτα που εχουμε
 

Άκης

Administrator
Απ: καφεινη????

baybars είπε:
ΜΠΑ...ΑΚΥΡΟ ΠΑΙΔΙΑ...ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΤΕ...ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ...10 ΜΕΡΕΣ ΑΠΛΗΡΩΤΟΣ ΗΜΟΥΝ! ΝΑ ΔΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ MINOXIDIL ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ...ΡΟΥΦΙΑΝΑ ΑΝΕΡΓΙΑ!

Να δω που και πότε θα πιούμε έναν καφέ ;)
Όλα στραβά μας πάνε.

Πάντως υπομονή, εύχομαι να βρεις άμεσα δουλειά.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: καφεινη????

πουτ*ν* ανεργία...

μην ανησυχείς άρχοντα - πάντα "κάτι" θα βρεις

αυτός ο καφές του forum θα γίνει φασκόμηλο για 60αρηδες στο φινάλε!!!!!
 

baybars

New Member
Απ: καφεινη????

χαχαχα! Παντως παιδια, εγω θα μεινω Ελλαδα μεχρι τον Αυγουστο (μετα φευγω Σουηδια για δουλεια - κ μαλλον για παντα)....μακαρι να μπορεσουμε να βρεθουμε για να τα πουμε πριν φυγω...
 

baybars

New Member
Απ: καφεινη????

Επειδη παντως καθε Κυριακη τετοια ωρα αραζω στο ιντερνετ για download με τις ωρες, βρηκα αρκετα ενδιαφεροντα για την καφεινη (κ αρκετα studies - ορισμενα ειναι της εταιριας). Τωρα δεν εχω χρονο, αλλα συντομα θα τα ανεβασω προς αναγνωση...σε μια μελετη συγκεκριμενα, αναφερεται οτι ακομα κ ενα σαμπουαν που περιεχει καφεινη κ μενει 2 λεπτα στο τριχωτο, μπορει να επιφερει ικανοποιητικη απορροφηση της απο τους θυλακες. Επειδη δεν ξερω ποτε θα προλαβω να τη διαβασω αναλυτικα κ να την ποσταρω, οποιος θελει να την διαβασει αυτες τις μερες, ας μου στειλει pm...τα λεμε guys!
 

heyya

New Member
Απ: καφεινη????

Ωραίος Σπύρο... τα χρησιμοποιείς ακόμα τα προιόντα αυτά (λοσιον και σαμπουαν alpecin); σε βοήθησαν αρκετά;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα