καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά ακόμα και να βγει, δεν είναι κάτι το φοβερό όπως βλέπεις.

Λέει δίνει 4 μήνες ζωής παραπάνω σε όσους είναι να πάνε απο καρκίνο του προστάτη, μπλοκάροντας γενικώς την παραγωγή τεστοστερόνης.

Είπαμε να βγάλουμε καμιά τρίχα, όχι να κρεμάσουμε το ντουφέκι, έ!
 

kwstis999

New Member
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

Ρε παίδες να ρωτήσω: υπάρχει η οποιαδήποτε πιθανότητα να βρεθεί θεραπεία για την φαλάκρα; Αφού ξέρουμε τι την προκαλεί (η DHT) και ξέρουμε ότι για να την μπλοκάρουμε έχουμε άλλα sides, πώς γίνεται να βρεθεί θεραπεία χωρίς αυτά τα sides; Υπάρχει θεραπεία: μείωση της DHT και μπορούμε να το κάνουμε, άσχετα αν υπάρχουν σοβαρότατες παρενέργειες.

Υπάρχουν άλλοι παράμετροι που ευθύνονται για την ΑΑ;
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

Συναγωνιστή να ψαχτείς στο φόρουμ, υπάρχουν ΠΑΡΑ πολλοί παράγοντες που οδηγούν στην εκδήλωση της ΑΑ.

Αν ήταν μόνο η DHT που λες, όσοι κουμπώναν φίνα θα 'ταν τούμπανο NW1 μια ζωή.

Η DHT είναι μια ορμόνη που υπάρχει και ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει σε κάθε άντρα. Απλά κάποιων οι τριχοθύλακες γίνονται πιο ευαίσθητοι στην DHT όσο μεγαλώνουμε με αποτέλεσμα να πέφτει το μαλλί. Ο αδερφός μου που είναι ένα χρόνο μικρότερος απο μένα, μια χαρά DHT έχει αλλά απο μαλλί λυκάνθρωπος.

Θεραπεία φυσικά και θα βρεθεί κάποτε, αλλά μην κρατάς και την ανάσα σου.

ΥΓ Να μην παραλείψω : πάρε TRX2 να δεις την υγειά σου, να πάρω και γω ποσοστό απο την Oxford Biolabs :)
 

MANKAR

Active Member
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

καλησπερα και απο μενα, μια ερωτηση, η δερματοπα8ειες στο τριχωτο που εχει ως αποτελεσμα την πτωση των μαλλιων ειναι και αυτη Α/Α??
 

badday

New Member
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

μανκαρ αλλο η τριχοπτωση λογω δερματοπαθειας και αλλη λογω Α/Α (κληρονομικοτητα κτλ). Πιθανον ομως να συμβαινουν και τα δυο δλδ να εχεις προδιαθεση να χασεις τα μαλλια σου και να πασχεις και απο καποια δερματοπαθεια. Δεν γνωριζω αν η δερματοπαθεια προκαλει τριχοπτωση σε σημειο καραφλας και τι ειδους δερματοπαθεια
 

MANKAR

Active Member
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

dadday ευχαριστω για τις πληροφοριες , εγω εχω εδω και 5 χρονια δερματοπα8εια στο τριχωτο(εκζεμα,ψωριαση,σ.δερματιτιδα)ολα αυτα μου τα εχουν πει οι δερματολογοι , την αρχη δεν εχανα τωρα ομως 2 χρονια χανω.ο ενας δερματολογος μου ειπε οτι εχω προδια8εση.τελικα η Α/Α μεσω της δερματοπα8ειας αναπτθχ8ικε??τι να κανω στην δικη μου περιπτωση??χρισιμοποιω εδω και χρονια tarmed και σταγονες κορτιζονουχες!!!πως αντιμετοπιζονται αυτες οι περιπτωσεις τι μου προτινεις με εχει απογοητευση πολυ διοτι λογω της δερματοπα8ειασ ειναι τα μαλλια μου χαλια!!!ευχαριστω
 

badday

New Member
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

μανκαρ δυστηχως δεν εχω ιδεα περι δερματοπαθειων ...υποθετω οτι δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τοπικες λοτιον κτλ. οποτε κοιτας τα υπολοιπα που υπαρχουν εδω
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

http://www.zytiga.com/
βγηκε νωριτερα τελικα μαζι με ενα κορτικοστεροιδες και μειωνει τη dht κατα πολυ
για oral δε μας βλεπω τη θα λεγατε να φτιαχναμε ενα τοπικο?????
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

κατι σαν αντικαταστατης της φλουταμιδης μου κανει
 

kkathi

Member
Απ: καινουργιο αντιανδρογονο τελος του 11' ???

Mankar κάνοντας google κάποια στιγμή για τη σ. δερματιτιδα που είχε η κορη μου σε ένα μονο άρθρο βρήκα ότι αποτελεί ήπια μορφή ψωρίασης του τριχωτού της κεφαλής.
Στο youtube πάλι βρήκα ένα ξένο άρθρο που έλεγε ότι αυτού του ειδους οι παθήσεις οι δερματολογικές ψωρίαση, δερματιτιδες κ.λ.π. εχουν να κάνουν με το παχύ έντερο και το κόλον και οτι η θεραπεία αφορά στο καθάρισμα του εντέρου το οποίο θα οδηγήσει έτσι και σε καλύτερη αμυνα του ανοσοποιητικού. Δε ξέρω πόσο έγκυρα είναι όλα αυτά, τα αναφέρω για να τα ψάξεις αν θεωρήσεις οτι ενδέχεται να έχουν μια κάποια βάση...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα