κάποιες στοιχειώδεις απορίες για μμ

Gio

New Member
Όντας Κρητικός τολμώ να πω οτι οι Κρητικές στην συντριπτική πλειοψηφία τους έχουν καβαλήσει το καλαμάκι (και όχι μόνο). Κατάλοιπα του παρελθόντος βλέπεις. Κάποιες απο επαρχία είναι πιο.... φυσιολογικές αλλά έχουν και αυτές θεματάκια να λύσουν. Απο εκεί και πέρα όμως, ειδικά αυτό όσον αφορά το toppik πραγματικά είναι λύτρωση. Η αλήθεια είναι οτι και σε μένα έκανε φοβερή δουλειά αλλά και μόνο το ψυχολογικό βάρος του να προσέχεις, ειδικά το καλοκαίρι αλλά και το βγάλε-βάλε ήταν κάτι αφόρητο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βρε χαζεψαν ολες...Μονο οι χωριατοπουλες ειναι πιο normal αλλα αν ξυπνησουν και αυτες μπορει να γινουν και χειροτερες
 

gkast

Active Member
John_John1 είπε:
Eιχα γνωρισει μια γκομενα μεσο facebook απο κρητη και θα ερχοταν θεσσαλονικη μονο για μενα πριν την μεταμοσχευση μου.Κατι σαν κονε ας πουμε.
Το πρωτο πραμα που με ειπε πριν ερθει ηταν:Δε νομιζω να εισαι φαλακρος?
Βεβαια ειδε φωτο μου στο fcb με καλυψη toppik αλλα δεν μπορουσε να δει το ροξακι μου.
Αντε πες μου τωρα τη να την ελεγα,να την διαολοστελνα?
Τελικα ηρθε και ημουν με την κανελα στο κεφαλι και ενιωθα σαν το μ@λ@κ@.
Την εξηγησα ομως τι φαση μου γιατι φενοταν και καπως το κεφαλι μου μιας και που ειχα μεγαλη αραιωση.
Και ομως την κερδισα με τον χαρακτηρα μου και με συμπαρασταθηκε και οταν πηγα και κυπρο.
Πλεον ομως δε φοβαμαι στο να ξαναντησω μια κοπελα ειμαι πολυ πιο ανετος,και αν κανω και το ροξ.....

Και αν κάνεις και το ροξ θα πηγαίνουνε τοίχο τοίχο...:banana:
Σου τι εύχομαι ρε φίλε το θέμα με τα μαλιά είναι ένα πράγμα που δεν μπορείς να συμβιβαστείς με τον ίδιο σου το εαυτό .
Παρόλο που που προσωπικά ειμαι εντάξει και έχω την υγεία μου το θέμα μετα μαλλιά μου ήταν απο μικρος απο 18 και έπειτα μία εμονή δεν μπορούσα να το αποδεκτώ με τίποτα .
Πολλοί δεν μπορουν να μπούν σε αυτό το τριπάκι γιατι πολύ απλα δεν το έχουν περάσει και τι ματαπτώσεις έχει στην ψυχολογία σου
 

axel

New Member
malloumpas είπε:
Φίλε κανείς δεν θα σου πει στα σίγουρα πως θα εξελιχθεί η τριχόπτωση σου και κυρίως πως θα σε ''πιάσουν'' τα φάρμακα. Μπορεί να είσαι nw3 στα 30 σου και να μείνεις έτσι μέχρι τα 40 και μπορεί μέσα σε 2 χρόνια ξαφνικά να χάσεις τους κροτάφους σου στα 25 σου.

ή απλώς να εξελιχθεί γραμμικά -> x τρίχες / χρόνο, αλλά let's give it a shot..που λένε και οι συγχωριανοί, έτσι δεν είναι?

Να ρωτήσω κάτι άλλο όμως. Είπα σε προηγούμενο ποστ ότι σκέφτομαι να πάω πρώτα σε ουρολόγο πριν κάνω κίνηση με φίνα...υπάρχουν όμως συγκεκριμένες εξετάσεις, τεστ κτλ που θα μου δώσει ή θα γίνει μια συζήτηση σε φιλολογικό επίπεδο για τις θεωρητικές συνέπειες κτλ και θα σκάσω ένα 50ρικο έτσι για αέρα? Το έχει ψάξει κάποιος το θέμα?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω οταν πηηα ουρολογο με ειπε τι να τα κανεις αυτα τα χαπια?ειναι για γερους και δε στα γραφω.Τα επερνε μετα ο μπαμπας μου.
Αλλα πολλους δε τους νοιαζει θελουν να σε ξεφορτωθουν.Το εχουν αυτο οι γιατροι μας
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Gio είπε:
Όντας Κρητικός τολμώ να πω οτι οι Κρητικές στην συντριπτική πλειοψηφία τους έχουν καβαλήσει το καλαμάκι (και όχι μόνο).

Πάντως, μεταξύ μας, έχετε πολυ ωραία κομμάτια εκεί κάτω, στα γούστα μου.
Forza Crete!
 

gkast

Active Member
John_John1 είπε:
εγω οταν πηηα ουρολογο με ειπε τι να τα κανεις αυτα τα χαπια?ειναι για γερους και δε στα γραφω.Τα επερνε μετα ο μπαμπας μου.
Αλλα πολλους δε τους νοιαζει θελουν να σε ξεφορτωθουν.Το εχουν αυτο οι γιατροι μας
Απο την στιγμη που τα παίρνει ο πατέρα σου υπάρχει πρόβλημα κληρονομηκότητας αρα εαν κάποτε κτύπα ξύλο πραγματικά το χρειαστεις δεν θα έχεις τα αναμενόμενα απιτελέσματα.
 

axel

New Member
Για τις γυναίκες... επειδή τώρα είδα τα ποστ. Για μένα είναι απλά τα πράγματα. Ή σκέφτεσαι "που πάω με τέτοια μπιφτέκα ο μαλ.." και το χάνεις από τα αποδυτήρια ή το γράφεις στα @!@ σου και πας στο παρακάτω. Μιλάω τώρα και για κάποιον που είναι ήδη στο τριπάκι της αντιμετώπισης γιατί ο άλλος υποτίθεται το έχει αποδεχθεί. Και κάτι άλλο...τις γυναίκες δεν τις κερδίζεις με τη λουστρινάτη φράντζα του Μπραντ Πιτ, αλλά με το χαρακτήρα και το μυαλό.

Τα ρέστα μου παρακαλώ :18m:
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
gkast δεν ενοουσα οτι τα περνει αυτος.τα περνει για μενα γιατι δεν μου τα εγραφε ο γιατρος.


λογο ηλικιας


Η εμφανιση και το μαλλι μη λεμε μ@λ@κιες μετραει οπως και να το κανουμε για την πρωτη επαφη και για να εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες σε μια γυναικα που μεν θα κοιταξει την εμφανιση εξαρχης αλλα μετα να την κερδισεις και απο τον χαρακτηρα σου αλλα και να αποδηχθει και μια πολυ καλη κοπελα επισης ασχετα στο τι πιστευε στην αρχη σαν πρωτη ματια εμφανισης.
Τωρα ολοι εσεις εαν πιστευετε οτι ειστε μετρ το να ριξεται τοσο ευκολα μια γυναικα μπραβο σας.
Και δε μιλαω για ηλικια 20-25 που το αγορι ειναι πανω στη τρελα αμασητο.
Λιγοι ειναι οι 30-35 που ειναι με την Πο..τσ@ στο χερι εδω και χρονια?
Εγω πρωσοπικα δεν ανεχομαι πλεον απο μια γυναικα να φαω κοκκινη καρτα σαυτην την ηλικια.
Βεβαια σεν ειχα ποτε προβλημα με γυναικες λογο και το στυλακι που εχω. (Εσεις που με εχετε φιλο στο fcb μη γελατε τωρα)
Αλλα με την πτωση του μαλλιου ειχα και πτωση στα ποσοστα μου κατα πολυ.


Περα απο αυτα ειναι και οι φαλακροι που τους παει πολυ.
Ε εμενα δε μου παει ειμαι σαν τον κολο της μαιμους
 

prowler3

Member
Μου αρέσει πολύ η τροπή που παίρνει η συζήτηση στο συγκεκριμένο νήμα!
Καλώς η κακώς παίδες, όλα γίνονται για τη γαμ....νη τη ψυχολογία μας. Είναι αναπόσπαστο κομμάτι του εαυτού μας.
Η άποψη μου είναι οτι όταν είσαι καλά ψυχολογικά δε σε σταματάει τίποτα. Παίζεις μπαλίτσα με όποια γυναίκα βρεθεί στο δρόμο σου μόνο και μόνο γιατί έχεις τεράστια αυτοπεποίθηση. Θράσος θέλει...
Φυσικά και ένα μεγάλο κομμάτι της καλής ψυχικής υγείας μας είναι η εξωτερική εμφάνιση. Γι αυτό παλεύουμε όλοι μας.
Αλλά προς θεού, δεν είναι μόνο αυτό.
Πόσους ανθρώπους δεν έχουμε γνωρίσει που απο εξωτερικής εμφάνισης σκίζουν, αλλά είναι κενοί σα τσιμεντόλιθοι...
Είναι θέμα ισορροπίας και αρμονίας. Όλα χρειάζονται, απλά όταν νιώθεις καλά το εκπέμπεις, βγαίνει στην αύρα σου!
Και στη τελική όποια δε μπορεί να το εκτιμήσει και κοιτάει επιφανειακά και μόνο, στο καλό! Ανέραστη να μείνει..
 

axel

New Member
John_John1 είπε:
Αλλα με την πτωση του μαλλιου ειχα και πτωση στα ποσοστα μου κατα πολυ.


Περα απο αυτα ειναι και οι φαλακροι που τους παει πολυ.
Ε εμενα δε μου παει ειμαι σαν τον κολο της μαιμους



John_john1, δεν αντιλέγω ρε φίλε, είναι ένα φυσικό ελάττωμα πως να το κάνουμε (μην το πεις μόνο σε κανένα κουτσό, κουλό, σημαδεμένο ή ανάπηρο ). Πάντως, αν επιτρέπεται μια αμερικανιά... we've got to live with it!! Επίσης, θέλω να σου πω ότι καθώς μεγαλώνει η γυναίκα, 35 και πάνω, πιστεύω ότι περνάει σταδιακά σε ένα άλλο στάδιο και αρχίζει και ψάχνει πιο ουσιαστικά πράγματα στον άνδρα, λιγότερα επιφανειακά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
Βεβαίως και ισχύει αυτό που λές φίλε axel. Όχι όμως λόγω ηλικιακής επιταγής όσο βιολογικής (ας μου επιτραπεί η έκφραση) υπόστασης. Ξέρεις, για μια γυναίκα που έχει περάσει την ζωή της αλλάζοντας τους άντρες σαν τα πουκάμισα, υιοθετώντας στην ουσία την αντρική συμπεριφορά, τότε μοιραία μεγαλώνοντας θα αναγκαστεί να κοιτάξει και πιο.... βαθιά. Δεν θα το κάνει βεβαίως επειδή ξαφνικά έγινε το κορίτσι της διπλανής πόρτας και καλή νοικοκυρά, αλλά γιατί το βιολογικό της ρολογάκι θα αρχίσει να χτυπάει κόκκινο. Παραδείγματα άπειρα. Προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι αν μια γυναίκα δεν είχε σταθερότητα στις σχέσεις της μέχρι τα 30+ χρόνια είναι "καμένο" χαρτί. Εννοείται οτι υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, όμως αν κάποιος απο εσάς γνώρισε κάποια σε αυτή την ηλικία και σκέφτεται τον γάμο μαζί της θα τον συμβούλευα να κάνει μια γενναία χαρτογράφηση της ιστορίας της, πριν πάρει την μεγάλη απόφαση.
 

axel

New Member
prowler3 είπε:
Μου αρέσει πολύ η τροπή που παίρνει η συζήτηση στο συγκεκριμένο νήμα!
Καλώς η κακώς παίδες, όλα γίνονται για τη γαμ....νη τη ψυχολογία μας. Είναι αναπόσπαστο κομμάτι του εαυτού μας.
Η άποψη μου είναι οτι όταν είσαι καλά ψυχολογικά δε σε σταματάει τίποτα. Παίζεις μπαλίτσα με όποια γυναίκα βρεθεί στο δρόμο σου μόνο και μόνο γιατί έχεις τεράστια αυτοπεποίθηση. Θράσος θέλει...
Φυσικά και ένα μεγάλο κομμάτι της καλής ψυχικής υγείας μας είναι η εξωτερική εμφάνιση. Γι αυτό παλεύουμε όλοι μας.
Αλλά προς θεού, δεν είναι μόνο αυτό.
Πόσους ανθρώπους δεν έχουμε γνωρίσει που απο εξωτερικής εμφάνισης σκίζουν, αλλά είναι κενοί σα τσιμεντόλιθοι...
Είναι θέμα ισορροπίας και αρμονίας. Όλα χρειάζονται, απλά όταν νιώθεις καλά το εκπέμπεις, βγαίνει στην αύρα σου!
Και στη τελική όποια δε μπορεί να το εκτιμήσει και κοιτάει επιφανειακά και μόνο, στο καλό! Ανέραστη να μείνει..

prowler3, είσαι και maiden-ας ..δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!!! Η ζωή είναι όπως τη πάρεις..τέλος!!! Απλώς, αυτό πρέπει να περάσει στο πετσί σου, δεν μπορείς να φυτέψεις κώδικα ή οτιδήποτε στο μυαλό σου...μέχρι τώρα τουλάχιστον!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Συνφωνω με οσα λετε.
Ωντος πρεπει να εισαι θρασυς σαυτην την ζωη γιατι μονο ετσι μπορεις να πας και μπροστα και σε μια δουλεια.
Φιλε alex οσο γιαυτο που λες μη το πω σε κανα κουτσο,στραβο να ξερεις εχω και κολητους που ειναι σε τετοια φαση και γελανε μαζι μου.
Αλλα οκ ο καθενας το βλεπει απο την μερια του το καθετι προβλημα που τον απασχολει.
Αλλοι μπορει να εχουν και μαλλια και σωματαρα και υγεια και να μην ειναι καλα μονο και μονο επηδει δεν εχουν ενα καλο αμαξι.
Οκ ειπαμε πρωτα η υγεια πανω απολα,καθημερινος συμβαινουν πραματα εκει που δε το περιμενεις.
Αλλα εμεις που εχουμε θεμα με το μαλλι πιστευω μας επηρεαζει και ψυχολογικα και στην υγεια.
 
Μπλουζα