κάλυψη ουλής με τατουαζ ?

AESOP

New Member
καλησπέρα σας,γνωριζετε μεθόδους αφαιρεσης ουλής η εστω μερικης κάλυψης,μπορεί να γίνει με τατουάζ ετσι ωστε να φαίνονται σαν ξυρισμένα τ μαλλιά και να δένουν (οσο μπορουν) με τα υπόλοιπα μαλλια?,εχει δοκιμάσει κάποιος,ευχαριστω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos

New Member
τι ειναι αυτα ρε ταττοο για να καλυψεις την υολι...αν εχεις ξυρισμενο μαλλι και εχεις ταττοο σε ξυρισμενο μαλλι μονο σκατα μπρορει να φενεται τωρα αν εχεις πιο μακρι μαλλι και απλα για να μην φενεται ενα ασπρο πραμα εκει κατι λεει αλλα σε ξυρισμενο να σε κοιταει κανεις απο κοντα και να βλεπει μια παχια γραμμη ταττοο φενεται τελειος γελειο καλυτερα νε φενεται το κεφαλι σου να σκεφτει κανεις οτι χτυπισες η οτιδυποτε θελει παρα να εχεις μια χοντρη γραμμη ταττοο....αποψη μου σε ξυρισμενο θα κανει μπαμ δεν γινεται να μην το προσεχει κανεις θα εισαι απο το πλαι και θα φενεται ενα δερμα με χρομα και γυρο γυρο μαλλια......
 

panoslydios

New Member
γενικα αποκατασταση ουλης απο μεταμοσχευση ειναι δυνατη..βασικα σου ξανανοιγουν την ουλη
και στη ραββουν υπο καλυτερες συνθηκες.οσον αφορα το τατουαζ φανταζομαι οτι ειναι δυνατον
να γινει οτι κανουν και οι γυναικες στα φρυδια τους που τα εχουν βλαψει λογω συνεχων αποτριχωσεων...
το θεμα ομως φανταζομαι ειναι ο κινδυνος μολυνσης με το τατουαζ...
@gianniskritikos δεν ισχυει αυτο που λες απολυτως ..αν ο αλλως ειναι τεχνιτης καλος μπορει να στο κανει να ταιριαζει με
το υπολοιπο δερμα...
 

gianniskritikos

New Member
δεν ξερω απο ουλες μπορει να λεω τι μεγαλυτερη μαλακια που εχει ακουστει απο εδωμεσα τοτε σου ζητω συγχνομη αλλα εγω οπως το φανταζομε αυτη η εικονα μου ερχετε...


ασε τον κυνδυνο πες οτι ολα πανε καλα ακομα και οι γυναικες που ειναι τιγκα στις βαφες στα μακιγιαζ σε ολα αυτα με το που βλεπεις ταττοο φριδι λες τι ειναι αυτο ποσο μαλλον μια γραμη σε αντρικο κεφαλι ειναι οτι πιο γελιο μπορο να δω στον δρομο ....
 

panoslydios

New Member
+οτι θα μπορουσε καποιος με μεθοδο fue να παρει τριχοθυλακια απο τα γενια και να τα βαλει πανω στον ουλωδη ιστο...
ουσιαστικα ο ουλωδης ιστος ειναι μια υπερπαραγωγη κολλαγονου που προκαλειται απο την ινωση
 

AESOP

New Member
@panoslydios αυτες οι μεθοδοι γνωριζεις εφαρμόζονται? σε κλινικες σε πλαστικους?, ποια πιστευετε οτι είναι η καλυτερη μέθοδος?προσωπικα δε τα ξυριζω ολα απλα τα θελω πολυ κοντα αλλα παλι φαινεται,και αναγκαζομαι βαζω μολυβι στην αποχρωση των μαλλιων!
 

gianniskritikos

New Member
δεν περιμενα πραγματικα να ειναι ετσι με το ταττοο αλλα ρε μαν τοσο κοντο μαλλι θες? γιατι εκανες μεταμοσχεφση για να το εχεις ξουρα τελειος? ουτε 1εκατοστο ρε ?... μονο και μονο για να μην γιαληζει η καραφλα και να εχεις μια οραια χαιρλινε? διοτι το ταττοο ειναι κομπλε στην περιιπτοση που ειναι τελειος ξυρισμενο... δεν λεω σε ομορφενει αρκετα η χαιρλινε.... αλλα ειναι πολλα λεφτα για αυτο το αποτελεσμα...
 

crossfire

Well-Known Member
gianniskritikos είπε:
τι ειναι αυτα ρε ταττοο για να καλυψεις την υολι...αν εχεις ξυρισμενο μαλλι και εχεις ταττοο σε ξυρισμενο μαλλι μονο σκατα μπρορει να φενεται τωρα αν εχεις πιο μακρι μαλλι και απλα για να μην φενεται ενα ασπρο πραμα εκει κατι λεει αλλα σε ξυρισμενο να σε κοιταει κανεις απο κοντα και να βλεπει μια παχια γραμμη ταττοο φενεται τελειος γελειο καλυτερα νε φενεται το κεφαλι σου να σκεφτει κανεις οτι χτυπισες η οτιδυποτε θελει παρα να εχεις μια χοντρη γραμμη ταττοο....αποψη μου σε ξυρισμενο θα κανει μπαμ δεν γινεται να μην το προσεχει κανεις θα εισαι απο το πλαι και θα φενεται ενα δερμα με χρομα και γυρο γυρο μαλλια......

καμμια σχεση γιαννη.....δεν μιλαμε για σχεδια ουτε για εντονες γραμμες tattoo.
μια χαρα αποτελεσματα κανεις και οχι μονο για καλυψη ουλης αλλα και για ολη την επιφανεια norwood 5.
δεν ξερω να σου περασω τα link απο τις εταιρειες.....τα παιδια που ξερουν,no94 και αλλοι ας τα περασουν....θα παθεις πλακα
 

ifaistos23

New Member
παιδια καλησπερα,καλως σασ βρηκα,ειμαι νεος στην παρεα με το ιδιο προβλημα
θελω να τα ξυριζω αλλα με χαλαει πολυ η ουλη που φαινεται.υπαρχει τροπος να καλυφτει ειτε με τατοο
ειτε με επεμβαση εδω στην ελλαδα?
 

n094

Active Member
Δες εδώ για αποκατάσταση ουλής με FUE... βέβαια είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα γιατί ακόμα είναι στον 2 προς 3 μήνα ο συγκεκριμένος (τον έψαχνα στις "παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων, αλλά τελικά έχει ξεμείνει στο κομμάτι "Μεταμόσχευση"): http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4647-page-6.html
και εδώ: http://www.hairlossexperiences.com/view_forum.php?id=52
και εδώ: http://www.hishairclinic.com/
για tatoo (σου προτείνω την πρώτη κλινική (της Lardi)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ios80

New Member
αδερφε εβαλα εγω grafts πανω στην ουλη πριν ενα 2μηνο.Βαλε καμια φωτο να δουμε πως ειναι η δικια σου.Για tattoo δεν ξερω αν κανει στην Ελλαδα καποιος εξειδικευμενος για τετοιες περιπτωσεις
 

3746741

Member
ios80 είπε:
αδερφε εβαλα εγω grafts πανω στην ουλη πριν ενα 2μηνο.Βαλε καμια φωτο να δουμε πως ειναι η δικια σου.Για tattoo δεν ξερω αν κανει στην Ελλαδα καποιος εξειδικευμενος για τετοιες περιπτωσεις

σε ελληνικη κλινικη το εκανες αυτο?
 

djvanalmi777

New Member
πόση ασχετοσύνη εδώ μέσα δηλαδή?έλεος.ο καθένας ανημέρωτος και απληροφόρητος εδώ μέσα εκφέρει άποψη και ασκεί κριτική. τλπ με τον κάθε άσχετο.
micro hair pigmentation.και υπάρχει ένας και μοναδικός στην ελλάδα που το κάνει.όποιος θέλει ας μ στείλει να τον ενημερώσω.
 

3746741

Member
djvanalmi777 είπε:
πόση ασχετοσύνη εδώ μέσα δηλαδή?έλεος.ο καθένας ανημέρωτος και απληροφόρητος εδώ μέσα εκφέρει άποψη και ασκεί κριτική. τλπ με τον κάθε άσχετο.
micro hair pigmentation.και υπάρχει ένας και μοναδικός στην ελλάδα που το κάνει.όποιος θέλει ας μ στείλει να τον ενημερώσω.

djvanalmi777 σε εμενα αναφερεσαι???
 

crossfire

Well-Known Member
3746741 είπε:
djvanalmi777 είπε:
πόση ασχετοσύνη εδώ μέσα δηλαδή?έλεος.ο καθένας ανημέρωτος και απληροφόρητος εδώ μέσα εκφέρει άποψη και ασκεί κριτική. τλπ με τον κάθε άσχετο.
micro hair pigmentation.και υπάρχει ένας και μοναδικός στην ελλάδα που το κάνει.όποιος θέλει ας μ στείλει να τον ενημερώσω.

djvanalmi777 σε εμενα αναφερεσαι???

για τον gianniskritikos λεει.....εν μερει εχει δικιο.....αλλα ενταξει το παιδι δεν ηξερε.
 

djvanalmi777

New Member
6741 όχι. σωστα υπεθεσε ο cross.τλπ.δεν τον κατηγορω αλλα αυτο το site εχει απλα χασει το νοημα και την υπαρξη του.ο καθε πικραμενος προτεινει χωρις καν να εχει δοκιμασει.εικαζει ανεπιτυχως επι το πλειστον και την συνεχεια cross την γνωριζεις.κακο κανουν και οχι καλο γιατι επιδρουν αρνητικα στην ψυχολογια του ενδιαφερομενου.εγώ εχω δοκιμάσει οτι υπαρχει σε ελλαδα και εξωτερικο.αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα δεν υπαρχουν. πραγματικα. μπαινω απλα για να βοηθω που κ που.thats all.
 

n094

Active Member
djvanalmi777 είπε:
πόση ασχετοσύνη εδώ μέσα δηλαδή?έλεος.ο καθένας ανημέρωτος και απληροφόρητος εδώ μέσα εκφέρει άποψη και ασκεί κριτική. τλπ με τον κάθε άσχετο.
micro hair pigmentation.και υπάρχει ένας και μοναδικός στην ελλάδα που το κάνει.όποιος θέλει ας μ στείλει να τον ενημερώσω.

Αν γνωρίζεις ότι υπάρχει κάποιος σε Ελλάδα που ειδικεύεται σε Hair MP (ή SMP), νομίζω ότι μπορείς να το αναφέρει δημόσια. Δε νομίζω ότι μια τέτοια πληροφορία μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση…. Διαφήμιση και Εμπορία είναι περισσότερο να σου στείλει κάποιος ΠΜ (δεν εννοώ ότι εσύ κάνεις κάτι τέτοιο, απλώς λέω ότι θα ήταν καλύτερο για το φόρουμ να υπάρχει αυτή η πληροφορία δημόσια, για να μπορεί ο καθένας να κάνει την έρευνά του). Αν λοιπόν υπάρχει τέτοιος, είναι σημαντικό να αναφερθεί. Σε ευχαριστούμε για την όποια βοήθεια.
 

crossfire

Well-Known Member
djvanalmi777 είπε:
6741 όχι. σωστα υπεθεσε ο cross.τλπ.δεν τον κατηγορω αλλα αυτο το site εχει απλα χασει το νοημα και την υπαρξη του.ο καθε πικραμενος προτεινει χωρις καν να εχει δοκιμασει.εικαζει ανεπιτυχως επι το πλειστον και την συνεχεια cross την γνωριζεις.κακο κανουν και οχι καλο γιατι επιδρουν αρνητικα στην ψυχολογια του ενδιαφερομενου.εγώ εχω δοκιμάσει οτι υπαρχει σε ελλαδα και εξωτερικο.αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα δεν υπαρχουν. πραγματικα. μπαινω απλα για να βοηθω που κ που.thats all.

ετσι σκεφτομαι και εγω
και...νομιζω οτι σιγα σιγα κουραζομαι
Θελω πολλες φορες να βοηθησω μερικα νεα μελη απο την εμπειρια μου,διοτι εχω δοκιμασει οτι υπαρχει στον πλανητη γη,διοτι ειχα αποτελεσμα,διοτι συνεχιζω να εχω αποτελεσμα,αλλα νομιζω οτι γινομαι γραφικος οταν αντιδρω στον καθενα που τρομαζει το καθε μελος...
δεν ειναι τυχαιο που κανενα παλιο μελος δεν ασχολειται πλεον με το φορουμ αλλα αντιθετα ασχολουνται με ξενα.
δεν ειναι τυχαιο που μερικα μελη αποχωρησαν ζητωντας διαγραφη των posts.
ειναι θεμα χρονου ο George και ο kapa να αποχωρησουν και αυτοι καποια στιγμη
 

djvanalmi777

New Member
cross χαίρομαι που βρήκα κάποιον με ιδιο κωδικα επικοινωνιας.τλπ.εδω μεσα το μονο που τους απασχολει ειναι τα greeklish.ανέβασα μερικές φωτό και λες και απευθυνομουν σε 10 χρονα.πρεπει εδω μεσα να αναθεωρησουν οσοι διαχειριζονται αυτο το site πολλα πραγματα γιατι η τριχοπτωση καταστρεφει την ψυχη.οχι την εμφανιση.cross αν θελεις φιλε πεσ μ αν εχεις κανει τελευταια prp.και με ποιον τροπο ακριβως.για να σ βοηθησω γιατι ειμαι στην ιδια φαση με εσενα.εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα κ συνεχιζω.
 
Μπλουζα