θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

καλησπερα κ παλι. πηγα σε μια γνωστη κλινικη μεταμοσχευσης μαλλιων κ μου ειπαν οτι για την περιπτωση μου το καλυτερο ειναι η θεραπεία PRP με DNA Activator εχει δοκιμασει κανενας απο εμας να μου πει την γνωμη του ? ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JackSheppard

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

Το δοκιμασαν καποιοι γιατροι στο εξωτερικο. Το κανουν και ελλαδα τωρα; Ψιλοαπατη. Δοκιμασε οτι αποδεδειγμενα εχει αποτελεσματα.
 

MANKAR

Active Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

γεια σου , μπορεις να μας πεις την κλινικη??? εγω σε μια γνωστη κλινικη που εκανα κατι αντιστοιχο PRP βλαστοκυτταρων ηταν σκετη απατη ....ΑΠΑΤΗ με ολη την σημασια!!!η κλινικη ηταν η Β****** Κ*** !!! για αυτο που λες δεν ξερω αν δεν πεις που πηγες!!!!
 

pao7600

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

Για ρίξτε μία ματιά εδώ. Σήμερα δημοσιεύτηκε σε μία ιστοσελίδα στο internet.
http://www.kord.gr/default.asp?pid=117&la=1
 

MANKAR

Active Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

xaxaxaxaxa :D :D :D :D :D :D :D αν ηταν αυτη η λυση τοσο καιρο 8α το εκαναν κι αλλοι!!!!Τι αλλο 8α βγαλουν για να μας τα παρουν η8ελα να ηξερα!!!κραταω βεβαια μια πισινη μηπως και οντως μπορει να εχει καποιο αποτελεσμα , αλλα απο τη συγκεκριμενη εταιρεια δεν νομιζω!!!!!
 

tzotz

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

καλησπέρα παιδιά

ανακάλυψα το φόρουμ και το συγκεκριμένο topic κάνοντας έρευνα για τέτοιου είδους θεραπείες.
Η εταιρεία που λέτε (Β******** Κ****) έχει ανεβάσει και βίντεο στο youtube.

Η μέθοδος ακούγεται πρωτοποριακή και από ότι βλέπω απλά κάνουνε ενέσεις με ένα @@@@@ζουμο, άρα μάλλον δεν
αφήνει ουλές και θεωρητικά ανακατασκευάζει τον μηχανισμό της τρίχας.

Όλα καλά αλλά κάτι δεν κολλάει. Το μαλλί αυτού του μάστορα που κάνει τις εμφυτεύσεις!
Αν το δείτε θα καταλάβετε ότι πρόκειται τουλάχιστον για NW 3. Οπότε καταλαβαίνετε ποια είναι η απορία μου!

Δεν ξέρω τι θα κάνω. Είμαι 26 ετών/NW 2 και προχωράω φορτσάτος για norwood 3. Από την μία είναι
η απορία που σας γράφω πιο πάνω, αλλά απ' την άλλη δεν θέλω τις κλασικές επεμβατικές μεθόδους, για τους λόγους που δεν
τις θέλετε και εσείς. Σκέφτομαι να κάνω συντήρηση με μινοξιδιλη ελπίζοντας ότι σε λίγα χρόνια ίσως βρεθεί
κάτι που πραγματικά να αξίζει. Αλλά από την άλλη ίσως αυτό το @@@@@ζουμο να με βοηθήσει.

Μήπως μπορείτε να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας μαζί μου? Τι ακριβώς έγινε σε αυτήν την εταιρεία?
 

kos1987

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

tzotz είπε:
καλησπέρα παιδιά

Όλα καλά αλλά κάτι δεν κολλάει. Το μαλλί αυτού του μάστορα που κάνει τις εμφυτεύσεις!
Αν το δείτε θα καταλάβετε ότι πρόκειται τουλάχιστον για NW 3. Οπότε καταλαβαίνετε ποια είναι η απορία μου!

Ποια ειναι η απορια σου?
αν εννοεις οτι εχει καραφλα και κανει εμφυτευσεις αλλα ο ιδιος γιατι δεν κανει εμφυτευση... δν λεει κατι.
Και τα αφεντικα της μερκ αμα δεις καμια φωτο οι περισσοτεροι ειναι καραφλοι αλλα με το φαρμακο τους εχουν σωσει πολλες τριχες.
 

tzotz

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

kos1987 είπε:
Ποια ειναι η απορια σου?
αν εννοεις οτι εχει καραφλα και κανει εμφυτευσεις αλλα ο ιδιος γιατι δεν κανει εμφυτευση... δν λεει κατι.
Και τα αφεντικα της μερκ αμα δεις καμια φωτο οι περισσοτεροι ειναι καραφλοι αλλα με το φαρμακο τους εχουν σωσει πολλες τριχες.

ναι, δεν λέω

αλλά αν είναι να αποκτήσεις αρνίσιο μαλλί με μερικές ενέσεις, δεν θα έμπαινες στον κόπο?
 

kos1987

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

Θα εμπαινα εαν η μεθοδος αυτη ειχε επιστημονικο υποβαθρο.Η prp δεν επεισε στο προσφατο συνεδριο που εκαναν στην Αλασκα αν θυμαμαι καλα. Η μεθοδος αυτη πιθανως να εχει καποιο θετικο αποτελεσμα αλλα δεν εχει αποδειχτει τπτα.οποτε... :down
Ολοι αυτοι που κανουν μεταμοσχευσεις δεν κοιταζουν την μεθοδο του Gho?Ολο κραζουνε στα φορουμ αλλα ο ιδιος το διαφημιζει και κανεις δεν μπορεσε να τον κολλησει στον τοιχο οποτε ειναι πιθανο να δουλευει η μεθοδος του που βασιζεται στη ερευνα του κωτσαρελη
 

tzotz

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

kos1987 είπε:
Θα εμπαινα εαν η μεθοδος αυτη ειχε επιστημονικο υποβαθρο.Η prp δεν επεισε στο προσφατο συνεδριο που εκαναν στην Αλασκα αν θυμαμαι καλα. Η μεθοδος αυτη πιθανως να εχει καποιο θετικο αποτελεσμα αλλα δεν εχει αποδειχτει τπτα.οποτε... :down
Ολοι αυτοι που κανουν μεταμοσχευσεις δεν κοιταζουν την μεθοδο του Gho?Ολο κραζουνε στα φορουμ αλλα ο ιδιος το διαφημιζει και κανεις δεν μπορεσε να τον κολλησει στον τοιχο οποτε ειναι πιθανο να δουλευει η μεθοδος του που βασιζεται στη ερευνα του κωτσαρελη

Σε ευχαριστώ kos1987

Μόλις τώρα πήρα χαμπάρι ότι αυτή η πατέντα είναι η μέθοδος του Cohen Gho και ονομάζεται Hair Stem Cell Transplant (HST).
Το πρώτο πράγμα που έκανα είναι να ψάξω στο GoogleBooks /google scholar αν υπάρχει κάποιο βιβλίο - πρακτικά συνεδρίων για
αυτό το πράγμα. Δεν βρήκα τίποτα σημαντικό τουλάχιστον, άρα πιθανότατα πρόκειται για έρευνες της π....
Οχι πως σκαμπάζω από ιατρική απλά μπορώ να καταλάβω το κράξιμο μέσα στο υπόλοιπο κείμενο.

Θα συνεχίσω το ψάξιμο. Ίσως οι επιστήμονες να είναι όντως κοντά σε σωστή θεραπεία με βλαστοκύτταρα,
πράγμα που θα δώσει πολλές ελπίδες σε πολύ κόσμο.
 

tzotz

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

MANKAR είπε:
xaxaxaxaxa :D :D :D :D :D :D :D αν ηταν αυτη η λυση τοσο καιρο 8α το εκαναν κι αλλοι!!!!Τι αλλο 8α βγαλουν για να μας τα παρουν η8ελα να ηξερα!!!κραταω βεβαια μια πισινη μηπως και οντως μπορει να εχει καποιο αποτελεσμα , αλλα απο τη συγκεκριμενη εταιρεια δεν νομιζω!!!!!

καλησπέρα mankar

μια συζήτηση που είχα με τον kos1987 πάνω κάτω με έπεισε ότι είναι ελαφρώς μ***** η όλη διαδικασία.

Από περιέργεια όμως:

δεν έβγαλες ούτε ένα χνούδι? καμιά πύκνωση έστω και απειροελάχιστη?
πόσο σε κόστισε (αν δεν θες να το πεις δημόσια στείλτο μου σε ΡΜ pls...)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

tzotz είπε:
καλησπέρα mankar

μια συζήτηση που είχα με τον kos1987 πάνω κάτω με έπεισε ότι είναι ελαφρώς μ***** η όλη διαδικασία.

Από περιέργεια όμως:

δεν έβγαλες ούτε ένα χνούδι? καμιά πύκνωση έστω και απειροελάχιστη?
πόσο σε κόστισε (αν δεν θες να το πεις δημόσια στείλτο μου σε ΡΜ pls...)



πανω κατω στοιχησε 1000 ε αλλα αν 8ελεις να συνεχισεις δεν εχουν προβλημα μπορει να σου φαει παρα πολλα ακομα απο σενα εξαρταται!!!!οχι καμια διαφορα δεν ειδα ισα ισα μου κατεστρεψαν το τριχωτο και μεχρι να επανελ8ει περασε ενας χρονος!!!!η επιλογη ειναι δικη σου!!!!βεβαια τωρα δεν ξερω αν εχουν προσ8εσει κατι μεσα σε αυτες τις 8εραπειες για καλυερο αποτελεσμα!!!!!!! :chinscratch :chinscratch :chinscratch
 

tzotz

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

Σε ευχαριστώ mankar

με αυτά που διαβάζω ίσως να τους πάρω τηλέφωνο για φάρσα... :knup:

αλλά για κανένα λόγο για να κλείσω ραντεβού...
 

geo.

Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

έχω κάνει στο παρελθόν και βλαστοκύτταρα απο λιπώδη ιστό , αλλά και PRP απο αίμα ,στον απατεώνα τον Βουκ@δ@ . Το αποτέλεσμα ήταν μετά από δύο περίπου χρόνια που τα έχω κάνει να έχω πετάξει 4.500 ευρώ και να έχω αδειάσει ακόμα περισσότερο. άρα όχι μόνο δεν μου έδωσε τίποτα παραπάνω αλλά ούτε και μου ανέστειλε την τριχόπτωση. Αν λοιπών έχεις λεφτά για πέταμα και όρεξη για ταλαιπωρία κάντο αλλά μόνο τότε. :down :down :down :down
 

tzotz

New Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

Κατάλαβα geo.

Από ότι καταλαβαίνω έχεις θέμα με δαιμονισμένη σμηγματορροική δερματίτιδα (αν και νέος στο φόρουμ διαβάζω όσο περισσότερο μπορώ),
όπως και εγώ για αυτό και το κεφάλι μου έχει αραιώσει πάρα πολύ εκτός από τις άδιες περιοχές. Αν είσαι και 26 χρονών με ροπή και στην
ανδρογενή αλωπεκία, τότε είμαστε ακριβώς η ίδια περίπτωση.

Άρα αφού δεν μπορούν να καταλάβουν την ιδιαιτερότητα της κάθε περίπτωσης, το μόνο που πρέπει να περιμένω από αυτούς είναι μόνο
φέσια!

Πάντως ευχαριστώ το φόρουμ γιατί με άνοιξε τα μάτια. Η όλη διαδικασία από ότι κατάλαβα έχει ως εξής:

1) βγάζω αίμα και από εκεί το πλάσμα
2) ανακατεύω με θρεπτικά συστατικά που ντεμεκ θα ενεργοποιήσουν το DNA αλλά στην πράξη το μόνο που κάνουν είναι να ταίζουν τα κύτταρα
3) τα ξαναβάζω στον οργανισμό και επειδή είναι κύταρά μου μαζί με "φαϊ" δεν παθαίνω καμία επιπλοκή
4) σκάω +1000Ε
5) κοιμάμαι αμέριμνος ενώ η τριχόπτωση τρέχει ανενόχλητη.
6) ξυπνάω με μια περούκα στο μαξιλάρι από πεσμένες τρίχες
7) goto 1

Άσχετο αλλά καμιά μύνηση δεν παίζει σε αυτούς τους κερατάδες ώστε να το βουλώσουνε? Ίσως κάτι με την αγορανομία?
 

MANKAR

Active Member
Απ: θεραπεία PRP με DNA Activator γνωριζετε κατι πανω σε αυτο ?

tzotz είπε:
Κατάλαβα geo.

Από ότι καταλαβαίνω έχεις θέμα με δαιμονισμένη σμηγματορροική δερματίτιδα (αν και νέος στο φόρουμ διαβάζω όσο περισσότερο μπορώ),
όπως και εγώ για αυτό και το κεφάλι μου έχει αραιώσει πάρα πολύ εκτός από τις άδιες περιοχές. Αν είσαι και 26 χρονών με ροπή και στην
ανδρογενή αλωπεκία, τότε είμαστε ακριβώς η ίδια περίπτωση.

Άρα αφού δεν μπορούν να καταλάβουν την ιδιαιτερότητα της κάθε περίπτωσης, το μόνο που πρέπει να περιμένω από αυτούς είναι μόνο
φέσια!

Πάντως ευχαριστώ το φόρουμ γιατί με άνοιξε τα μάτια. Η όλη διαδικασία από ότι κατάλαβα έχει ως εξής:

1) βγάζω αίμα και από εκεί το πλάσμα
2) ανακατεύω με θρεπτικά συστατικά που ντεμεκ θα ενεργοποιήσουν το DNA αλλά στην πράξη το μόνο που κάνουν είναι να ταίζουν τα κύτταρα
3) τα ξαναβάζω στον οργανισμό και επειδή είναι κύταρά μου μαζί με "φαϊ" δεν παθαίνω καμία επιπλοκή
4) σκάω +1000Ε
5) κοιμάμαι αμέριμνος ενώ η τριχόπτωση τρέχει ανενόχλητη.
6) ξυπνάω με μια περούκα στο μαξιλάρι από πεσμένες τρίχες
7) goto 1

Άσχετο αλλά καμιά μύνηση δεν παίζει σε αυτούς τους κερατάδες ώστε να το βουλώσουνε? Ίσως κάτι με την αγορανομία?

τι μύνηση να παιζει απο τη στιγμη που το κανεις με την 8εληση σου???
 

anna26

Member
Την 1η φορα που εκανα PRP με βοηθησε πολυ, δεν εχανα τριχα για περιπου 4 μηνες, επειτα την 2η φορα που εκανα δεν μπορω να καταλαβω αμα με χειροτερεψε η εαν με εκανε καλυτερα... θα ελεγα ισως με χειροτερεψε.
 
Μπλουζα