θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

djvasilis85

New Member
Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα.είμαι καινούργιος στο site και ομολογώ να πώ ότι αυτό το site και όλοι εσείς που είστε σε αυτήν την κοινότητα μου δίνουν τρομερή δύναμη και κουράγιο για το πρόβλημά μου,και θεωρώ ότι αυτή είναι η καλύτερη θεραπεία.
Ας πάμε στο πρόβλημά μου πάσχω και εγώ από ανδογενετική αλωπεκία τύπου 3v, δυστυχώς κληρονόμησα την αφάνα του πατέρα μου.
είμαι 25 χρονών και η θεραπεία που χρησιμοποιώ αυτήν την στιγμή είναι κατά τον δερματολόγο
πρωί κ βράδυ regaine 2%
μισό χάπι finar(φιναστερίδη) 5%
μια λοσιον που έφτιαξε ο δερματολόγος και μου είπε να την βάζω μία φορά την εβδομάδα(αυτό ομολογώ μου έκανε εντύπωση) η οποία περιέχει και μινοξιδίλη
και λούζομαι καθημερινά με ένα σαμπουάν που ονομάζεται sebamed antihairloss με ph 5.5
θα ήθελα την συμβουλή σας πάνω στην θεραπεία αυτή.
Υ.γ: με την χρήση gel πόσες τρίχες πρέπει να χάνουμε φυσιολογικά?
αυτά και στηρίζομαι πάνω στην βοήθειά σας.

Συγνώμη και από κάποια μέλη που έστειλα προσωπικό μήνυμα απλά ήμουν αρχάριος στο site γιαυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

Καλος ορισες !
Μηπως παιρνει μεγαλη ποσοτητα φιναστεριδι?
Τα παιδια εδω αν δεν κανω λαθος παιρνουν 1/4 proscar ημερισιως
 

vrm

Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

aleksandros είπε:
Καλος ορισες !
Μηπως παιρνει μεγαλη ποσοτητα φιναστεριδι?
Τα παιδια εδω αν δεν κανω λαθος παιρνουν 1/4 proscar ημερισιως

Πράγματι, κανείς δεν χρησιμοποιει περισσότερο απο 1,25 mg φιναστερίδη, τουλάχιστον σ'αυτό εδώ το φόρουμ.
Νομίζω ότι με 2,5 mg φιναστερίδης αυξάνει κανεις τις πιθανότητες για παρενέργειες...
djvasilis85: Ποιό ήταν το σκεπτικό του γιατρού σου;
 

djvasilis85

New Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

Τι να σου πώ φίλε μου και εγώ απο ότι είδα εδώ στο site κανένας δεν παίρνει τόση ποσότητα φιναστερίδης.Δεν τον πολυεμπιστεύομαι να σου πώ την αλήθεια και πάρα πολύ και γιαυτό τον λόγο ανάρτησα την θεραπεία μου για συμβουλές.Πάντως αυτό που μου είπε ήταν μέχρι τα χριστούγεννα θα δείς αποτελέσματα.πιθανώς για να μου το αποδείξει μου έδωσε τα 2,5mg ημερησίως.
 
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

djvasilis85 λες οτι βαζεις μια λοσιον ΜΙΑ φορα την βδομαδα..!!που περιεχει και μινοξιδιλη!τι αλλο δηλαδη περιεχει??μπορεις να γραψεις αναλυτικα τις ουσιες που περιεχει αυτη η λοσιον???
 

vrm

Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

djvasilis85 είπε:
Τι να σου πώ φίλε μου και εγώ απο ότι είδα εδώ στο site κανένας δεν παίρνει τόση ποσότητα φιναστερίδης.Δεν τον πολυεμπιστεύομαι να σου πώ την αλήθεια και πάρα πολύ και γιαυτό τον λόγο ανάρτησα την θεραπεία μου για συμβουλές.Πάντως αυτό που μου είπε ήταν μέχρι τα χριστούγεννα θα δείς αποτελέσματα.πιθανώς για να μου το αποδείξει μου έδωσε τα 2,5mg ημερησίως.

Παρ'όλα αυτά, ο δερματολόγος σου φαίνεται ότι είναι σχετικός με το θέμα της τριχόπτωσης, σε αντίθεση με κάποιους αλλους γιατρούς που χορηγούν μόνο μινοξιδίλη...

Αναφορικά με το Finar, ίσως να είναι προτιμότερο να το κόψεις σε τέσσερα ή πέντε κομμάτια... εκτός και θα παίρνεις μισό finar μεχρι τα Χριστούγεννα και στη συνεχεια μειώσεις την ποσότητα :chinscratch
 

djvasilis85

New Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

vrm πιστεύω έχεις δίκιο.το πιθανότερο αυτό θα κάνω.τώρα haircloningnow ακριβώς τι περιέχει η λοσιόν δεν γνωρίζω αν και θα τον επισκεφτώ για να μου πεί τα συστατικά που περιέχει και θα τα αναρτήσω στο site.αυτό που μου έκανε περισσότερο εντύπωση είναι ότι μου είπε αυτή την λοσιόν να την παίρνω μία φορά την εβδομάδα και τίποτα άλλο.το regaine εγώ τον ρώτησα να το παίρνω τις υπόλοιπες μέρες?και μου απάντησε αν θέλεις βάλτο.δηλαδή στην ουσία από λοσιόν μου έδωσε την δικιά του και μου είπε να την παίρνω μόνο μία φορά την εβδομάδα και να κάνω 8-10 ψεκασμούς.αυτό στέκει στην ουσία να βάζεις μια λοσιόν μόνο μία φορά την εβδομάδα?
 

magic810

New Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

djvasilis85 είπε:
vrm πιστεύω έχεις δίκιο.το πιθανότερο αυτό θα κάνω.τώρα haircloningnow ακριβώς τι περιέχει η λοσιόν δεν γνωρίζω αν και θα τον επισκεφτώ για να μου πεί τα συστατικά που περιέχει και θα τα αναρτήσω στο site.αυτό που μου έκανε περισσότερο εντύπωση είναι ότι μου είπε αυτή την λοσιόν να την παίρνω μία φορά την εβδομάδα και τίποτα άλλο.το regaine εγώ τον ρώτησα να το παίρνω τις υπόλοιπες μέρες?και μου απάντησε αν θέλεις βάλτο.δηλαδή στην ουσία από λοσιόν μου έδωσε την δικιά του και μου είπε να την παίρνω μόνο μία φορά την εβδομάδα και να κάνω 8-10 ψεκασμούς.αυτό στέκει στην ουσία να βάζεις μια λοσιόν μόνο μία φορά την εβδομάδα?

Φιλε..καλως ηρθες...πραγματικα πολυ περιεργο να βαζει καποιος μια λοσιον μια φορα την εβδομαδα...Δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν...
Ή ο γιατρος σου ειναι πολυ μπποστα....Ή εσυ δεν καταλαβες καλα τι σου ειπε....
Μια φορα την εβδομαδα και αποτελεσματα πρεπει να ειναι προτωπορια και τοτε μαλλον ο γιατρος σου εχει βρει την λυση για την τριχοπτωση.....
Οσο για το fincar στη μεση η ποσοτητα ειναι πραγματικα μεγαλη για προβλημα τριχοπτωσης....
Θα ηταν πολυ ενδαφερον να κοιτουσες την συνταγη που σου δωσε και να ποσταρες τα συστατικα αυτης της λοσιον..... :)
 

Jakard

New Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

djvasilis85 είπε:
Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα.είμαι καινούργιος στο site και ομολογώ να πώ ότι αυτό το site και όλοι εσείς που είστε σε αυτήν την κοινότητα μου δίνουν τρομερή δύναμη και κουράγιο για το πρόβλημά μου,και θεωρώ ότι αυτή είναι η καλύτερη θεραπεία.
Ας πάμε στο πρόβλημά μου πάσχω και εγώ από ανδογενετική αλωπεκία τύπου 3v, δυστυχώς κληρονόμησα την αφάνα του πατέρα μου.
είμαι 25 χρονών και η θεραπεία που χρησιμοποιώ αυτήν την στιγμή είναι κατά τον δερματολόγο
πρωί κ βράδυ regaine 2%
μισό χάπι finar(φιναστερίδη) 5%
μια λοσιον που έφτιαξε ο δερματολόγος και μου είπε να την βάζω μία φορά την εβδομάδα(αυτό ομολογώ μου έκανε εντύπωση) η οποία περιέχει και μινοξιδίλη
και λούζομαι καθημερινά με ένα σαμπουάν που ονομάζεται sebamed antihairloss με ph 5.5
θα ήθελα την συμβουλή σας πάνω στην θεραπεία αυτή.
Υ.γ: με την χρήση gel πόσες τρίχες πρέπει να χάνουμε φυσιολογικά?
αυτά και στηρίζομαι πάνω στην βοήθειά σας.

Συγνώμη και από κάποια μέλη που έστειλα προσωπικό μήνυμα απλά ήμουν αρχάριος στο site γιαυτό.

:worshipper Ο γιατρος σου δουλευει για την ΝΑΣΑ ? Πρωτη φορα ακουω τετια regiments μιπως σε πουλαει οτι παπαδες?
 

Dimitris173475

New Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

Σωστά τα συστατικά, λίγο περίεργη η δοσολογία κατά τη γνώμη μου. 1mg fina & minox 5% δύο φορές την ημέρα είναι ο συνδυασμός που αποδεδειγμένα δουλεύει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πειραματίζεται ο γιατρός με άλλη δοσολογία. Κατά την ταπιενή μου άποψη, πρώτα κάνουμε αυτά που αποδεδειγμένα δουλεύουν και μετά, αν δεν είμαστε ικανοποιημένοι ή θέλουμε το κάτι παραπάνω, αρχίζουμε τους πειραματισμούς.
 

vrm

Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

Dimitris173475 είπε:
Σωστά τα συστατικά, λίγο περίεργη η δοσολογία κατά τη γνώμη μου. 1mg fina & minox 5% δύο φορές την ημέρα είναι ο συνδυασμός που αποδεδειγμένα δουλεύει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πειραματίζεται ο γιατρός με άλλη δοσολογία. Κατά την ταπιενή μου άποψη, πρώτα κάνουμε αυτά που αποδεδειγμένα δουλεύουν και μετά, αν δεν είμαστε ικανοποιημένοι ή θέλουμε το κάτι παραπάνω, αρχίζουμε τους πειραματισμούς.

Σωστός !! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: θα ήθελα συμβουλή πάνω στην θεραπεία μου.

εχεις δει καμια παρενεργια μεχρι στιγμης ? ποσο καιρο τι κανεις?
ρωτα το φαρμακοποιο που την εφτιαξε να σου πει τη εχει μεσα και πες μας
 
Μπλουζα