η Κριτικη μου στο google για την εμπειρια μου απ την Αναστασακης Ηair Clinic , ΕΧΕΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ!!

oreo

Well-Known Member
Τι να σου πω κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική. Κάπου ειχε αναφέρει ο aldo. Ότι ειχε βάλει και το λινκ με το νήμα του στο φόρουμ στην κριτική του. Και ειχε πει μήπως και αυτό πείραξε "κάποιους", οτι έβαλε και το λινκ με το νήμα του στο φορουμ και θα μάθαιναν για το φόρουμ όσοι διάβαζαν τις κριτικές...
Δεν έχω ιδέα :oops:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Νομίζω κάτι τέτοιο θα απαντούσες στο "Δεν έχω ιδέα" :p

 

nick90

Well-Known Member
έλα ντε; @Aldo είχες κάποια απάντηση από την google ;

Οι εκδοχές είναι 2 πάντως για την εξαφάνιση της αρνητικής κριτικής του aldo. Είτε η κλινική έκανε flag την αρνητική κριτική του aldo για να κατέβει είτε έγιναν πολλαπλά reports από διαφορετικά google accounts προς την κριτική ώστε να τα δει η google και να την κατεβάσει. Ο δεύτερος είναι και ο πονηρός τρόπος ώστε να μη φαίνεται ότι έκανε report αυτός που δέχτηκε την κριτική ;)
Φίλε γνωρίζεις αν η google απαντάει γενικά σε τέτοιες ερωτήσεις σχετικά με το γιατι έχουν κατέβει google review κριτικές; Ή αν ξερει κάποιος αλλος;
 

tasos33

Well-Known Member
Επειδή στην 2η σελίδα σταμάτησα να διαβάζω τι έγινε τελικά, ο ντοκ κατέβασε την κριτική η η κριτική κατέβηκε από μόνη της
 

nick90

Well-Known Member
Μονη της δεν μπορεί να κατέβει η κριτική, προφανώς κάποιος/κάποιοι εβαλαν το χεράκι τους ώστε να κατέβει. Αναμένουμε την απάντηση της Google.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Είναι πραγματικά περίεργο που ακόμα δεν έχει απαντήσει κάποιος από την google... Αυτοί οι φορείς συνήθως απαντάνε εντός 5-7 εργάσιμων ημερών. Εδώ περιμένουμε απάντηση αισίως 1 μήνα. Κάτι παίζει.
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε γνωρίζεις αν η google απαντάει γενικά σε τέτοιες ερωτήσεις σχετικά με το γιατι έχουν κατέβει google review κριτικές; Ή αν ξερει κάποιος αλλος;
Φυσικά nick
Είναι υποχρεωμένη να απαντήσει το λέει κάπου και στο privacy policy ,απλά δεν ξέρω τους χρόνους της.
Συνήθως αργούν αλλά μεσα σε 15 μέρες το πολύ απαντάνε.
 

oreo

Well-Known Member
Υπάρχουν πολλές συνιστώσες και γενικότερα είναι πολύ δύσκολο να κατέβει μια κριτική, διακαώς παλεύει κάθε επαγγελματίας να τις σβήσει.
Αυτό αφορά το γενικό πλαίσιο. Εδώ θα ήθελα να δω την απάντηση της Google αν κ φαντάζομαι , οτι δεν θα βρεθεί άκρη.
 

nick90

Well-Known Member
Φυσικά nick
Είναι υποχρεωμένη να απαντήσει το λέει κάπου και στο privacy policy ,απλά δεν ξέρω τους χρόνους της.
Συνήθως αργούν αλλά μεσα σε 15 μέρες το πολύ απαντάνε.
Είχαμε πέσει μεσα στα Χριστούγεννα αλλα κανονικα θα πρεπε να ειχε απαντήσει μετα τη νεα χρονιά μεχρι τώρα. Θα δέχονται ομως κ πολλα μηνύματα οποτε θα υπάρχει και μια καθυστέρηση στην απάντηση. Το ποσό ακριβώς δεν ξέρουμε..
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Είχαμε πέσει μεσα στα Χριστούγεννα αλλα κανονικα θα πρεπε να ειχε απαντήσει μετα τη νεα χρονιά μεχρι τώρα. Θα δέχονται ομως κ πολλα μηνύματα οποτε θα υπάρχει και μια καθυστέρηση στην απάντηση. Το ποσό ακριβώς δεν ξέρουμε..
Έχουν εκατοντάδες ( μη πως χιλιάδες ) άτομα για να απαντάνε στα requests των πελατών. Εδώ κάτι γίνεται...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Φίλε γνωρίζεις αν η google απαντάει γενικά σε τέτοιες ερωτήσεις σχετικά με το γιατι έχουν κατέβει google review κριτικές; Ή αν ξερει κάποιος αλλος;
Γενικά νομιζω απαντάει, χωρις να ειμαι και σίγουρος. Αλλα το θεμα ειναι τι θα απαντήσει και αν θα δωσει πιο ειδικές πληροφορίες και οχι Γενικές για τα reports που έγιναν στην κριτική και κατέβηκε. Πχ μπορει να πει οτι παραβίαζε καποια terms and policies και έτσι κατεβηκε μετα απο report χωρις να αναφέρει περισσότερες πληροφορίες.
 

nick90

Well-Known Member
Γενικά νομιζω απαντάει, χωρις να ειμαι και σίγουρος. Αλλα το θεμα ειναι τι θα απαντήσει και αν θα δωσει πιο ειδικές πληροφορίες και οχι Γενικές για τα reports που έγιναν στην κριτική και κατέβηκε. Πχ μπορει να πει οτι παραβίαζε καποια terms and policies και έτσι κατεβηκε μετα απο report χωρις να αναφέρει περισσότερες πληροφορίες.
Θα δούμε φίλε. Αλλά προφανώς μόνο η ίδια επιχείρηση(δηλαδή η κλινική) που δέχεται την αρνητική κριτική έχει όφελος να κατέβει η αρνητική κριτική. Οπότε και γενικά να απαντήσει η google ότι έγιναν report(s) στην κριτική του aldo θα ξέρουμε ποιος τα έκανε...!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα