επειγονννν

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kwstantina

New Member
Παιδια ειμαι 19 χρονων και εκανα μια διαιτα στην οποια εχασα 8 κιλα σε 2 μηνες.. ομως ειχα καποιο διαστημα μικρη εμμηνοπαυση. οταν τελειωσα διαιτα και μου ηρθε περιοδος και ετρωγα κανονικα...ηρθε φοβερηηη τριχοπτωσηη!! μου εχει μεινει μισο το μαλλι!! τι να κανω?? θελω κατι δραστικο!! ευχαριστω!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoMoreLoss

New Member
Απ: επειγονννν

Κων/να πρέπει να έχει πάει στον πάτο ο σίδηρος σου να πάς να κάνεις εξετάσεις φεριτίνης και γενική αίματος να δείς που βρίσκεσαι πάντως τα μαλλιά σου θα τα πάρεις πίσω δεν νομίζω να σου δημιούργησε μόνιμο πρόβλημα και μην ξανακάνεις εξαντλητική δίαιτα γιατί σοκάρεις όλο το ορμονικό σύστημα
 

kwstantina

New Member
Απ: επειγονννν

οταν εκανα διαιτα ομως επινα σιδηρο και βιταμινες...μηπως μπορειτε να μου προτεινετε καποιο δραστικο φαρμακο?? :worshipper
 

mindtrapper

Member
Απ: επειγονννν

Γιατί θες δραστικό φάρμακο και δεν προτιμάς να τρέφεσαι σωστά για να μην ξαναπάθεις αυτό που έπαθες; Δεν είσαι πολύ μεγάλη για να πάθεις νευρική ανορεξία και να έχεις άλλα τρεχάματα μετά. Το ότι έπαιρνες σίδηρο και βιταμίνες δεν λέει τίποτα. Έπαιρνες και κάλιο μήπως; Ασβέστιο; Για την υπογλυκαιμία τι έκανες; Δεν είναι μόνο οι βιταμίνες και ο σίδηρος. Το ότι είχες αμηνόρροια τα λέει όλα.

Κάνε εξέταση αίματος για να δεις ηλεκτρολύτες, σάκχαρο, σίδηρο και θυρεοειδή που βρίσκονται. Τα μαλλιά σου θα επανέλθουν μόνα τους αν δεν κάνεις λάθη πάλι.
 

kwstantina

New Member
Απ: επειγονννν

eidi exw stamatisei tin diaita!! edw k ena mina!! k twra kanw swsti diatrofi !! apla twra emfanistike i trixoptwsi!! prin pu eimun stin diaita eimun mia xara! apla 8a i8ela na meiwsw auto to problima gt se 2 bdomades exasa para polli malli k dn 8elw na xasw allo giauto zitaw drastika farmaka!! euxaristw pantws g to endiaferon k tin boi8eia!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα