ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

dim74

Member
μετα απο 15 χρονια regaine,ενα χρονο φινα και κανα χρονο αυτα που γραφω απ κατω νομιζω πως δεν μπορω να περιμενω απο θεραπειες κατι αλλο...περιμενω γνωμες...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

μια φωτο απο πανω και μια απο πισω θα βοηθουσαν......
 

dim74

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

επιπλεον φωτο...τα μαλλια σε ολες τις φωτο ειναι βρεγμενα ειδικα για να φαινεται το προβλημα καλυτερα...ειμαι στα 37...
 

dim74

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

το εχω αποφασισει...εστειλα τις φωτο στην hdc και μου ειπαν πως για το μπροστινο μερος χρεαζονται περιπου 3,5 με 4 χιλιαδες μοσχευματα...και γυρω στα χιλια αν βαλω και πισω...μπορουμε νακανουμε μου ειπαν συνδυαστικη strip και fue(fue απο οτι καταλαβα για πισω...).εγω σκεφτομαι να κανω την πρωτη επεμβαση μονο για μπροστα και βλεπω για πισω αργοτερα...
 

orion

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

Εννοείτε οτι χρειαζεσε και απορώ πως δεν το είχες αντιληφθεί νωρίτερα , αυτό όμως που εγώ θα έκανα πρώτα αν ήμουν στην θέση σου, θα ήταν να διακοπούν σταδιακά όλες οι θεραπείες που κάνω, και αφού περάσουν αρκετοί μήνες έως ένας χρόνος και έχει αποβαλλη ο οργανισμος μου ολα τα χημικά που τον βομβάρδιζα επί χρονιά και παράλληλα έχω δει ποιο είναι το πραγματικό μου Norwοod (φοβάμαι ότι θα είναι μεγαλύτερο από 3) τότε θα προχωρούσα στην επιλογή του γιατρού.
 

geofish

New Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

Dim, πίσω είσαι μια χαρά για την ηλικία σου κατ εμέ τώρα δεν χρειάζεσαι.
Μπροστά όμως εφόσον σε ενοχλεί, κάνε. Νομίζω και με 2500 graft, αν δεν θέλεις πολύ πύκνωση φτάνουν.
 

dim74

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

αυτο που λες δεν εχει λογικη(ειναι κατι που σκεφτομουν κι εγω ομολογω...) καθως και να γινει η μεταμοσχευση ουσιαστικα δεν θα σταματησω να βαζω καποιες λοσιον για να διατηρησω τα δικα μου μαλλια...
 

orion

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

Νομίζω ότι παραβλέπεις κάτι dim,ο ίδιος ο γιατρός θα σου επιβάλει να διακόψεις οποιαδήποτε θεραπεία και αν κανείς για ένα διάστημα πριν την επέμβαση (νομίζω 3 μήνες για regaine) πλην της Φινας , άλλωστε εγώ σου είπα να σταματησης της θεραπείες κυρίως για να δεις το πραγματικό μέγεθος του "Προβλήματος" σου,το τι θα κανείς μετά την μεταμόσχευση είναι καθαρά δική σου επιλογή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

κανεις γιατρος δεν θα σου επιβαλει οτι λες...δεν εχεις ενημερωθει πανω στο θεμα ...ισα ισα θα σου πουν να συνεχισεςι κανονικα την θεραπεια...το μονο που πρεπει εκεινες τις μερες της μεταμοσχευσης ειναι να σταματησεις την μινοχιδιλη...αυτο μονο...
 

max_os

New Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

dim74 είπε:
το εχω αποφασισει...εστειλα τις φωτο στην hdc και μου ειπαν πως για το μπροστινο μερος χρεαζονται περιπου 3,5 με 4 χιλιαδες μοσχευματα...και γυρω στα χιλια αν βαλω και πισω...μπορουμε νακανουμε μου ειπαν συνδυαστικη strip και fue(fue απο οτι καταλαβα για πισω...).εγω σκεφτομαι να κανω την πρωτη επεμβαση μονο για μπροστα και βλεπω για πισω αργοτερα...
μου θυμίζει "εμένα" πριν την 11/11/2009
1ο στριπ 4408 και 2ο 2469.
Μάχος
 

dim74

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

μαχο οπως με βλεπεις πιστευεις πω θα εχω καλο αποτελεσμα?να κανω πρωτα μονο μπροστα και πισω βλεπουμε η και τα δυο μαζι?ειναι και το κοστος που μεγαλωνει για μια φορα...
 

dim74

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

μαχο πως βλεπεις την κατασταση μου?ειμαι ετοιμος κ ιεγω για hdc
 

max_os

New Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

dim74 είπε:
το εχω αποφασισει...εστειλα τις φωτο στην hdc και μου ειπαν πως για το μπροστινο μερος χρεαζονται περιπου 3,5 με 4 χιλιαδες μοσχευματα...και γυρω στα χιλια αν βαλω και πισω...μπορουμε νακανουμε μου ειπαν συνδυαστικη strip και fue(fue απο οτι καταλαβα για πισω...).εγω σκεφτομαι να κανω την πρωτη επεμβαση μονο για μπροστα και βλεπω για πισω αργοτερα...
προσωπικά θα τα έκανα και τα δύο μαζί (συνδιασμό) Στριπ με Fue. (δεν θα περίμενα να κάνω FUE as πούμε 8-9μ μήνες μετά - είμαι ανυπόμονος)
Αλλά επειδή χρειαζόταν πολλά μοσχεύματα στη 2η μεταμόσχευση έκανα τελικά Strip (10 μήνες μετά).
Βέβαια εξαρτάται από τα οικονομικά σου. Αν αυτά το επιτρέπουν .
Αντε καλή επιτυχία !! ;)

"μαχο οπως με βλεπεις πιστευεις πω θα εχω καλο αποτελεσμα?να κανω πρωτα μονο μπροστα και πισω βλεπουμε η και τα δυο μαζι?ειναι και το κοστος που μεγαλωνει για μια φορα..."
Σίγουρα θα έχεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στο ΠΡΙΝ και στο ΜΕΤΑ. Αλλη αίσθηση που λέμε.
Καλή επιτυχία , λέμε.
 

dim74

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

καμια διαφορα σε σχεση με την χρηση τοπικων dht blockers...
 

dim74

Member
Απ: ενα βημα πριν την μεταμοσχευση...

νεες φωτο μου καθως ειμαι κοντα στην μεταμοσχευση σε ελληνικη κλινικη...
 

Συνημμένα

  • AA 004.JPG
    AA 004.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 164
  • AA 029.JPG
    AA 029.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 99
Μπλουζα