ελεχγος στα πιστολακια !!

mel1980

New Member
τι εννοω........ εδω και 4 χρονια χρησιμοποιω σεσουαρ μαλλιων υποτθεται επαγγελματικο το οποιο απο πισω ειχε μαζεψει χνουδι και σκονη αλλα δεν μπορουσα να τη βγαλω! οπως εχω πει και σε αλλα τοpic εχω ξηροδερμια και τρομερη φαγουρα μαζι με τριχοπτωση.σκεφτηκα με το φτωχο μου το μυαλο οτι μπορει σε ενα μερος η φαγουρα να εχει σχεση με το πιστολακι γιατι ο αερας που βγαζει δεν ειναι καθαρος και να μου προκαλεσε μολυνση!το ειπα στον δερματολογο μου εκεινος μου ειπε οτι ειναι πολυ πιθανον αφου η φαγουρα ξεκιναει αμεσως μετα το στεγνωμα τωρα τι να πω ολα πιθανα ειναι σκεφτηκα να το μοιραστω μαζι σας μηπως και οντως ισχυει! αγορασα καινουργιο και η αληθεια ειναι οτι δεν ξυνομαι αλλα ακομη ειναι νωρις! μακαρι να σταματησει και η τριχοπτωση :'(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

mel1980 παρε το παλιο πιστολακι και πηγαινε το σε καποιον που εχει κομπρεσερ με αερα να το φυσηξει θα καθαρισουν ολα.
 

mel1980

New Member
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

aleksandros είπε:
mel1980 παρε το παλιο πιστολακι και πηγαινε το σε καποιον που εχει κομπρεσερ με αερα να το φυσηξει θα καθαρισουν ολα.
Τωρα ειναι στον καδο πηρα αλλο και εδωσα και 56 Ευρω :'( για να ειμαι σιγουρη!
 

aleksandros

New Member
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

Δεν τα πετανε ετσι τα πιστολακια κριμα!
Αν το πηγαινες και στο φυσουσαν με το κομπρεσερ θα γινοταν σαν καινουργιο
 

mel1980

New Member
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

aleksandros είπε:
Δεν τα πετανε ετσι τα πιστολακια κριμα!
Αν το πηγαινες και στο φυσουσαν με το κομπρεσερ θα γινοταν σαν καινουργιο
Μωρε χαλαλη αν ηταν το κ@λοπιστολακι μακαρι να σταματησω να ξυνομαι γιατι θα νομιζουν στο τελος οτι εχω ψωρα
 
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

aleksandros είπε:
Δεν τα πετανε ετσι τα πιστολακια κριμα!
Αν το πηγαινες και στο φυσουσαν με το κομπρεσερ θα γινοταν σαν καινουργιο
καλα θα κατσει να σκεφτει το πιστολακι οταν προκητε για θεμα υγειας?
 

mel1980

New Member
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

dimitris1991 είπε:
[quote author=aleksandros link=topic=1232.msg20667#msg20667 date=1258541921]
Δεν τα πετανε ετσι τα πιστολακια κριμα!
Αν το πηγαινες και στο φυσουσαν με το κομπρεσερ θα γινοταν σαν καινουργιο
καλα θα κατσει να σκεφτει το πιστολακι οταν προκητε για θεμα υγειας?
[/quote] Το λεει για οικονομια μωρε το παιδι αλλα αν ηταν οντως το σεσουαρ μα το θεο καθε χρονο θα το αλλαζω!
καθε μηνα χαλαω πολλα λεφτα σε σαμπουαν κ α τα 56ε σιγουρα δεν θα με σωσουν!
 
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

Καλησπέρα Μελίνα, τελικά τί αγωγή κάνεις αυτό το διάστημα; Έχεις δεί καθόλου βελτίωση;
 

mel1980

New Member
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

Χριστίνα είπε:
Καλησπέρα Μελίνα, τελικά τί αγωγή κάνεις αυτό το διάστημα; Έχεις δεί καθόλου βελτίωση;
γεια σου χριστινακι! οπως σας ειχα πει σταματησα μινοξ και αντισκα το μονο που κανω ειναι να περνω τις καψουλες priorin να λουζομαι με fungoral και ducray εναλλαξ αυτα μονο! εχει περιοριστει η τριχοπτωση αλλα ποτε δεν εχει σταματησει τελειως επισης πηγα σε ενδοκρινολογο απο οτι ειδε απο ολες τις εξετασεις μου η τριχοπτωση δεν οφειλετε σε καποιο ορμονικο προβλημα αν και μου εγραψε επαν-κες για fsh lh e2 testo free test klp γιατι οπως σας εχω πει η fsh ειναι ανεβασμενη 16,3 και η ε2 οιστοδιαολη καπως ετσι λεγετε στο 42 αλλα δεν επηρεαζουν την τριχοπτωση ειπε τωρα θα δουμε.........την δευτερα θα παω να τις κανω οπως και το απογευμα υπεριχο θυροειδη και υπεριχο μητρας αυτα τα λιγα :) εσυ πως τα πας τι αγωγη κανεις?
 
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

Συνεχίζω ότι είχα γράψει. Το μόνο που άλλαξα είναι ότι πρόσθεσα αποσταγμα πράσινου τσαγιού στη μινοξιδίλη και αντί για σπιρονολακτόνη 5% αγόρασα φλουταμίδη 2%. Ο γιατρός μου πρόσθεσε και αντισσυληπτικά γιατί υπάρχει θέμα με τον κύκλο μου :(
Σίδηρο έχω σταμάτησει να παίρνω γιατί η φεριτίνη μου ανέβηκε αρκετά .

Η κατάσταση είναι η ίδια. Οι τρίχες που πέφτουν είναι σε νορμαλ αριθμό. Δεν έχω τριχόπτωση. Καινούρια μαλλιά να βγαίνουν χλωμό το κόβω. Ακόμη βλέπω στο νιπτήρα να πέφτουν αδύναμες τρίχες 2 - 3 εκ. αλλά όχι τόσες πολλές όπως τους προηγούμενους μήνες.
 

azyx

New Member
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

Χριστίνα είπε:
Συνεχίζω ότι είχα γράψει. Το μόνο που άλλαξα είναι ότι πρόσθεσα αποσταγμα πράσινου τσαγιού στη μινοξιδίλη και αντί για σπιρονολακτόνη 5% αγόρασα φλουταμίδη 2%. Ο γιατρός μου πρόσθεσε και αντισσυληπτικά γιατί υπάρχει θέμα με τον κύκλο μου :(
Σίδηρο έχω σταμάτησει να παίρνω γιατί η φεριτίνη μου ανέβηκε αρκετά .

Η κατάσταση είναι η ίδια. Οι τρίχες που πέφτουν είναι σε νορμαλ αριθμό. Δεν έχω τριχόπτωση. Καινούρια μαλλιά να βγαίνουν χλωμό το κόβω. Ακόμη βλέπω στο νιπτήρα να πέφτουν αδύναμες τρίχες 2 - 3 εκ. αλλά όχι τόσες πολλές όπως τους προηγούμενους μήνες.

Xristina! φλουταμίδη 2% την εκανες μονη σου η την εχει βρει καπου έτοιμη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mel1980

New Member
Απ: ελεχγος στα πιστολακια !!

Χριστίνα είπε:
Συνεχίζω ότι είχα γράψει. Το μόνο που άλλαξα είναι ότι πρόσθεσα αποσταγμα πράσινου τσαγιού στη μινοξιδίλη και αντί για σπιρονολακτόνη 5% αγόρασα φλουταμίδη 2%. Ο γιατρός μου πρόσθεσε και αντισσυληπτικά γιατί υπάρχει θέμα με τον κύκλο μου :(
Σίδηρο έχω σταμάτησει να παίρνω γιατί η φεριτίνη μου ανέβηκε αρκετά .

Η κατάσταση είναι η ίδια. Οι τρίχες που πέφτουν είναι σε νορμαλ αριθμό. Δεν έχω τριχόπτωση. Καινούρια μαλλιά να βγαίνουν χλωμό το κόβω. Ακόμη βλέπω στο νιπτήρα να πέφτουν αδύναμες τρίχες 2 - 3 εκ. αλλά όχι τόσες πολλές όπως τους προηγούμενους μήνες.
χριστινακι σου ευχομαι τα καλυτερα και ειναι πολυ καλο που η τριχοπτωση μειωθηκε εχω να σου πω και ενα νεο που εμαθα μολις τωρα θυμασαι που εγραφα οτι προσπαθουσαμε για παιδακι γι αυτο ειχα κοψει τη μινοξ το τεστ που εκανα σημερα βγηκε θετικο και κοβω μαχαιρι και τις πριοριν και fugoral χαλαλι ολα αλλα δεν παυει να με απασχολει η τριχοπτωση ειδικα τωρα........ που οι ορμονες τα παιζουν επισης ουτε για εξετασεις fsh lh θα παω τη δευτερα εκτος απροοπτου δλδ λαθος στο τεστ :
 
Μπλουζα