εκοψα το προσκαρ μαχαιρι

rukario

New Member
Καλησπέρα φίλοι μου. ξεκίνησα το προσκαρ τον Αύγουστο και ομολογώ πως σταμάτησε τελείως η τριχόπτωση. Πριν το προσκαρ είχα εντονότατη σεξουαλική ζωή και είπα αφού άρχισα την θεραπεία σε συνδυασμό με κάτι άλλο που εγινε στην ζωή μου να απέχω από το σεξ. Κάπου εδώ έρχεται η στιγμή που πριν 20 μέρες έπρεπε να κανω σεξ και δεν μπορούσα. Και έτσι το έκοψα μαχαίρι . σίγουρα για όλο αυτό φταίει το κεφάλι μυ το ιδία μαζί με το προσκαρ ,,,, χωρίς να ξέρω ποιος έχει μεγαλύτερο μερίδιο . αλλά ας μπούμε στο ζουμί …. Τώρα που το σταμάτησα να αρχίσω να λέω γεια σας στα μαλλιά μου , θα κατηφορίσω μια και καλή ? συνεχίζω να βάζω μινο κανονικά . μπορώ να κάνω κάτι ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
rukario είπε:
Καλησπέρα φίλοι μου. ξεκίνησα το προσκαρ τον Αύγουστο και ομολογώ πως σταμάτησε τελείως η τριχόπτωση. Πριν το προσκαρ είχα εντονότατη σεξουαλική ζωή και είπα αφού άρχισα την θεραπεία σε συνδυασμό με κάτι άλλο που εγινε στην ζωή μου να απέχω από το σεξ. Κάπου εδώ έρχεται η στιγμή που πριν 20 μέρες έπρεπε να κανω σεξ και δεν μπορούσα. Και έτσι το έκοψα μαχαίρι . σίγουρα για όλο αυτό φταίει το κεφάλι μυ το ιδία μαζί με το προσκαρ ,,,, χωρίς να ξέρω ποιος έχει μεγαλύτερο μερίδιο . αλλά ας μπούμε στο ζουμί …. Τώρα που το σταμάτησα να αρχίσω να λέω γεια σας στα μαλλιά μου , θα κατηφορίσω μια και καλή ? συνεχίζω να βάζω μινο κανονικά . μπορώ να κάνω κάτι ?

Καλησπέρα αδερφέ Rukario, αν θες την γνώμη μου μην το κόψεις μαχαίρι.. απλά βγες σιγά σιγά, δλδ απο 1mg στα 0,75 η εστω στα 0,5 αργά αργά και βγες έτσι, αλλά όχι μαχαίρι είναι η γνώμη μου. Τα αποτελέσματα μετά από περίπου ένα 6μηνο θα αρχίσουν να αποχωρούν, βέβαια δεν είναι απόλυτος ο χρόνος που θα κάνει ακριβως στον κάθε έναν..
 

rukario

New Member
οποτε δεν εχω καμια ελπιδα να μεινω στα επιπεδα που ειμαι τωρα εε?


ρε παιδια μπορει να μου πει καποιος εναν καλο δερματολογο να μου πει αποκοντα οτι λεμε εδω . δεν θελω να παω στον πρωτο τυχοντα για να μου δωσει αμυγδαλελαιο
 

thimios72

Member
rukario είπε:
Καλησπέρα φίλοι μου. ξεκίνησα το προσκαρ τον Αύγουστο και ομολογώ πως σταμάτησε τελείως η τριχόπτωση. Πριν το προσκαρ είχα εντονότατη σεξουαλική ζωή και είπα αφού άρχισα την θεραπεία σε συνδυασμό με κάτι άλλο που εγινε στην ζωή μου να απέχω από το σεξ. Κάπου εδώ έρχεται η στιγμή που πριν 20 μέρες έπρεπε να κανω σεξ και δεν μπορούσα. Και έτσι το έκοψα μαχαίρι . σίγουρα για όλο αυτό φταίει το κεφάλι μυ το ιδία μαζί με το προσκαρ ,,,, χωρίς να ξέρω ποιος έχει μεγαλύτερο μερίδιο . αλλά ας μπούμε στο ζουμί …. Τώρα που το σταμάτησα να αρχίσω να λέω γεια σας στα μαλλιά μου , θα κατηφορίσω μια και καλή ? συνεχίζω να βάζω μινο κανονικά . μπορώ να κάνω κάτι ?
κοψτω σιγα σιγα γιατι εαν το κοψεις αποτομα υπαρχει πιθανοτητα να σου δημιουργηθει προστατιτιδα. Σιγουρα μετα απο μερικους μηνες οτι σου εδωσε θα το χασεις.
 

weznem

Well-Known Member
rukario είπε:
οποτε δεν εχω καμια ελπιδα να μεινω στα επιπεδα που ειμαι τωρα εε?


ρε παιδια μπορει να μου πει καποιος εναν καλο δερματολογο να μου πει αποκοντα οτι λεμε εδω . δεν θελω να παω στον πρωτο τυχοντα για να μου δωσει αμυγδαλελαιο



oxi φιλε αφου εχεις α/α πως να μεινεις εκει που εισαι διχως το χαπι που την πολεμουσε..
θα τα χασεις ολα οσα σου κραταγε η φινα,το διαστημα ποικίλλει στον καθενα..εισαι σιγουρος οτι φταιει το χαπι ομως?

οι περισσοτεροι δερματολογοι,πρεπει να μας πληρωσουν για να τους μαθουμε την δουλεια τους στο θεμα α/α εδω μεσα..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Ασε τον δερματολογο Rukario... φαε τα λεφτά σε μπύρες καλύτερα..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
rukario είπε:
αμα κατεβασω το προσκαρ στα 0,05 παλι θα εχω κατρακυλα?

Να ξέρεις πως είναι δοσοεξαρτμενο χάπι.. π.χ. την απόδοση του 1mg δεν την έχει το 0.5 η ακόμα και το 0,75. Σίγουρα όμως ακόμα και σε 0,5 θα κάνει δουλειά..
 

weznem

Well-Known Member
rukario είπε:
εεε ρε παιδια σιγουρα υπαρχει καποιος αξιολογος ...

αμα εχεις ορεξη και υπομονη και διαβασεις το φορουμ,θα αντιληφθεις ενα πραγμα..

οτι πολλα πο υξερεις εσυ δεν τα ξερουν ακομα οι δερματολογοι..να το θυμασε αυτο που σου ειπα.

υπαρχουν παιδια εδω μεσα,που εχουν κανει φοβερη δουλεια και ερευνα θεραπειων..
περα απο την ελλειψη γνωσης που εχουν,δεν μπορουν και να σου δωσουν κατι που δεν ειναι εγκεκριμενο απο fda κτλ.. αν υποθεσουμε οτι ολοι εδω μεσα ξερουμε οτι αν τρως παπαρπουνα βγαζεις μαλλια, ο γιατρος δεν μπορει να σου πει παρε παπαρουνα διοτι αν γινει οποιαδηποτε λαλακια,τον μαμησες ενω αν σου δωσει εγκεκριμενα φαρμακα που εχουν γινει ερευνες για ασφαλεια και τα συναφη..θα του κλασεις 2 μαντρες,,οποτε ο γιατρος μινοξιδηλη φινα και τερμα.. ακομα και αν καποια εχουν σοβαροτερες παρενεργειες απο τα μη εγκεκριμενα..οι νομοι ειναι νομοι αλλα και η λογικη ,λογικη επισης..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
έτσι είναι Ανδρέα... άλλοι έχουν τα "διπλώματα" και άλλοι έχουν τη χάρη...
 

weznem

Well-Known Member
Chs είπε:
έτσι είναι Ανδρέα... άλλοι έχουν τα "διπλώματα" και άλλοι έχουν τη χάρη...

λογικο ειναι οδερματολογος θα κατσει να ψαχνει τι εξελιξεις της α/α μονο?
αντε και εγω σου λεω ναι αυτος θα το κανει..ωραια. και? τι παραπνω θα ξερει απο δω μεσα,το οποιο επί του πρακτέου θα σου δωσει μαλλια που αλλιως δεν θα χες?νομιζω τιποτα.. και δεν σχολιαζω ποσα θα θελει επισκεψη(50 ευρω χαλαρα) ενας γιατρος που θα ξερει πανω κατω οτι εμεις εδω μεσα και συζηταμε στο τζαμπα..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Γιαυτό σταμάτησαν να ασχολούνται με το θέμα, και το έριξαν στη μελέτη για τις δρωτσίλες.. :grandpa:
 

baldy

Member
συμφωνω με οτι λεει ο andre αλλα να πω το εξης δεν μας φταινε οι δερματολογοι,τι θελουμε να μας πει? ενας σοβαρος επιστημονας θα σου δωσει εγκεκριμενα πραγματα δεν θα κατσει να σου μιλισει για γιατροσοφια της κυρα-Κατινας.Αν δουλευουν τα γιατροσοφια αυτο ειναι αλλο θεμα,παντως για να μην ειναι εγκεκριμενα μην περιμενεις τιποτα το πολυ καλο.Συνηθως αν δουλευει κατι ειναι περισσοτερο για μεμωνομενους και οχι στο συνολο για αυτο δεν υπαρχει και εγκριση ευρεως.Οποτε περισσοτερο πας με τη λογικη και αν σου κατσει? ομολογω οτι σε δερματολογους παω περισσοτερο για να κοψω αντιδρασεις και αν δεν πας διαβασμενος και δεν εχεις ερωτηματα δεν αξιζει να πας.Αν τους 'κατηγορω' για κατι ειναι οτι τους τα βγαζεις με το τσιγγελι,αν πας πηγεναι διαβασμενος αλλιως περιμενε τα μισα απο οτι καθονται και σου εξηγουν εδω μεσα,αν οχι λιγοτερα,αυτα
 

weznem

Well-Known Member
baldy είπε:
συμφωνω με οτι λεει ο andre αλλα να πω το εξης δεν μας φταινε οι δερματολογοι,τι θελουμε να μας πει? ενας σοβαρος επιστημονας θα σου δωσει εγκεκριμενα πραγματα δεν θα κατσει να σου μιλισει για γιατροσοφια της κυρα-Κατινας.Αν δουλευουν τα γιατροσοφια αυτο ειναι αλλο θεμα,παντως για να μην ειναι εγκεκριμενα μην περιμενεις τιποτα το πολυ καλο.Συνηθως αν δουλευει κατι ειναι περισσοτερο για μεμωνομενους και οχι στο συνολο για αυτο δεν υπαρχει και εγκριση ευρεως.Οποτε περισσοτερο πας με τη λογικη και αν σου κατσει? ομολογω οτι σε δερματολογους παω περισσοτερο για να κοψω αντιδρασεις και αν δεν πας διαβασμενος και δεν εχεις ερωτηματα δεν αξιζει να πας.Αν τους 'κατηγορω' για κατι ειναι οτι τους τα βγαζεις με το τσιγγελι,αν πας πηγεναι διαβασμενος αλλιως περιμενε τα μισα απο οτι καθονται και σου εξηγουν εδω μεσα,αν οχι λιγοτερα,αυτα

οχι απαραιτητα σωστος γιατι ομως..διοτι και για τα τοπικα τα καλα οπως ru cb kai opoio allo yparxei bnp32 που διαβασαμε προσφατα αν τους τα αναφερεις σαν κινεζο θα σε κοιτανε... και το ru εχει και μεγαλα ποσοστα επιτυχιας.. για τα φθηνα τοπικα ναι συμφωνω αν εξαιρεσεις καποια που κανουν δουλεια σε γενικες γραμμες λιγα πραγματα..αλλα απο την αλλοι υπαρχουν ανθρωποι που δεν αντεχουν την φινα,οποτε??δεν ξερουν να τους προτεινουν τιποτα ακομα και off the record που λενε και στ χωριο που δεν εχω... :)
 

dimos18

Member
baldy είπε:
συμφωνω με οτι λεει ο andre αλλα να πω το εξης δεν μας φταινε οι δερματολογοι,τι θελουμε να μας πει? ενας σοβαρος επιστημονας θα σου δωσει εγκεκριμενα πραγματα δεν θα κατσει να σου μιλισει για γιατροσοφια της κυρα-Κατινας.Αν δουλευουν τα γιατροσοφια αυτο ειναι αλλο θεμα,παντως για να μην ειναι εγκεκριμενα μην περιμενεις τιποτα το πολυ καλο.Συνηθως αν δουλευει κατι ειναι περισσοτερο για μεμωνομενους και οχι στο συνολο για αυτο δεν υπαρχει και εγκριση ευρεως.Οποτε περισσοτερο πας με τη λογικη και αν σου κατσει? ομολογω οτι σε δερματολογους παω περισσοτερο για να κοψω αντιδρασεις και αν δεν πας διαβασμενος και δεν εχεις ερωτηματα δεν αξιζει να πας.Αν τους 'κατηγορω' για κατι ειναι οτι τους τα βγαζεις με το τσιγγελι,αν πας πηγεναι διαβασμενος αλλιως περιμενε τα μισα απο οτι καθονται και σου εξηγουν εδω μεσα,αν οχι λιγοτερα,αυτα

Έγκριση δεν έχουν πάρει ,όχι γιατί δουλεύουν σε ένα δύο.Δεν έχουν πάρει γιατί η fda για να δώσει έγκριση θέλει κλινικές δοκιμές που διαρκούν χρόνια ολόκληρα.Και δεν μιλώ για 1-2.
 

vag25

Well-Known Member
dimos18 είπε:
Έγκριση δεν έχουν πάρει ,όχι γιατί δουλεύουν σε ένα δύο.Δεν έχουν πάρει γιατί η fda για να δώσει έγκριση θέλει κλινικές δοκιμές που διαρκούν χρόνια ολόκληρα.Και δεν μιλώ για 1-2.

Σαν την φινα που ''περασε'' τις δοκιμες ενα πραγμα?:p
 

dimos18

Member
vag25 είπε:
dimos18 είπε:
Έγκριση δεν έχουν πάρει ,όχι γιατί δουλεύουν σε ένα δύο.Δεν έχουν πάρει γιατί η fda για να δώσει έγκριση θέλει κλινικές δοκιμές που διαρκούν χρόνια ολόκληρα.Και δεν μιλώ για 1-2.

Σαν την φινα που ''περασε'' τις δοκιμες ενα πραγμα?:p

Η φινα έχει περάσει από fda
 

Άκης

Administrator
baldy είπε:
συμφωνω με οτι λεει ο andre αλλα να πω το εξης δεν μας φταινε οι δερματολογοι,τι θελουμε να μας πει? ενας σοβαρος επιστημονας θα σου δωσει εγκεκριμενα πραγματα δεν θα κατσει να σου μιλισει για γιατροσοφια της κυρα-Κατινας.Αν δουλευουν τα γιατροσοφια αυτο ειναι αλλο θεμα,παντως για να μην ειναι εγκεκριμενα μην περιμενεις τιποτα το πολυ καλο.Συνηθως αν δουλευει κατι ειναι περισσοτερο για μεμωνομενους και οχι στο συνολο για αυτο δεν υπαρχει και εγκριση ευρεως.Οποτε περισσοτερο πας με τη λογικη και αν σου κατσει? ομολογω οτι σε δερματολογους παω περισσοτερο για να κοψω αντιδρασεις και αν δεν πας διαβασμενος και δεν εχεις ερωτηματα δεν αξιζει να πας.Αν τους 'κατηγορω' για κατι ειναι οτι τους τα βγαζεις με το τσιγγελι,αν πας πηγεναι διαβασμενος αλλιως περιμενε τα μισα απο οτι καθονται και σου εξηγουν εδω μεσα,αν οχι λιγοτερα,αυτα
Ας μην ξεχνάμε ότι ένας γιατρός δεν δοκιμάζει τα γιατροσόφια αυτά που δοκιμάζουμε λίγο πολύ οι περισσότεροι, ενώ επίσης και δεν κάθεται να διαβάζει στο net τι είδε το κάθε μέλος. Σε αυτά τα πράγματα, ένα μέλος σε ένα φορουμ έχει μακράν καλύτερη εμπειρία, αφού και άλλες απόψεις και δοκιμές έχει ακούσει και φυσικά έχει δοκιμάσει ο ίδιος.
Επίσης ένας γιατρός, αν εξαιρέσουμε ότι βαριέται να αναλύει πολλά, μπαίνει και σε μια στάνταρ φάση, όπου λέει απλά ότι χρειάζεται να πει, δεν μπορεί να ξέρει ότι αυτός που έχει απέναντι του γνωρίζει κάτι παραπάνω από τον μέσο "ασθενή", ενώ δεν θα'ναι και λίγοι αυτοί που δεν τους νοιάζει τι τους ρίχνει τα μαλλιά τους, αλλά το πως θα τα σώσουν.

Μια φορά πήγα σε έναν ουρολόγο και δεν γνώριζε ότι η φινα κάνει για τριχόπτωση, ενώ ένας άλλος το γνώριζε αλλά δεν έπαιρνε ο ίδιος. Επίσης άλλος ουρολόγος μου είχε πει (σε τυχαία συνάντηση/γνωριμία μας και όχι σε επίσκεψη όπως τους άλλους δυο) ότι προτείνει και σε δικά του άτομα φινα, χωρίς τις απαραίτητες και νομικές ενέργειες (δηλαδή τους το προτείνει και στην καφετέρια με λίγα λόγια).
 
Μπλουζα