δοτρια περιοχη!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

FITNESSMAN

New Member
καλησπερα.εχω κανει δυο μεταμοσχευσεις στην Ελλαδα με πολυ φτωχα αποτελεσματα.βλεπω τα αποτελεσματα απο τους κορυφαιους γιατρους του εξωτερικου και τρελενομαι,γιατι υπηρχαν τα χρηματα να πηγαινα εκει,αλλα δεν το εψαξα οπως επρεπε.η μια μεθοδος εγινε με strip και η αλλη με τη μεθοδο fue.σκεφτομαι για τριτη μεταμοσχευση στο εξωτερικο..μπορει να γινει και τριτη μεταμοσχευση?? δευτερο strip μπορει να γινει?? ποσα μοσχευματα βγαζει περιπου μια μετρια προς καλη δοτρια περιοχη?? 10000?? παραπανω ?? λιγοτερα?? μου ειπαν στο strip οτι πηραν 2500 μοσχευματα και στην fue 1000. σας ευχαριστω εκ των προτερων .φιλικα Γιαννης απο Χανια-Κρητη..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

comb

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

FITNESSSMAN, στις περισσότερες περιπτώσεις μπορεί να γίνει και τρίτη μεταμόσχευση, αλλά όλα εξαρτώνται από την κατάσταση της δότριας περιοχής. Αν μπορείς ανέβασε μια φωτογραφία για να πάρεις τις γνώμες του φόρουμ, και στη συνέχεια στείλε φωτογραφίες σε κορυφαίους γιατρούς της προτίμησής σου ώστε να σου πουν τι μπορεί να γίνει. Προσωπικά εχω δει καταπληκτικά αποτελέσματα σε περιπτώσεις όπως η δική σου, κυρίως με στριπ . Όσο για τη δότρια περιοχή, μια συντηρητική εκτίμηση είναι 7000, πολλές φορές φτανει και ξεπερνάει τα 9000 μοσχεύματα(μονο για στριπ). Πιστευω πως αν καποιος θέλει αποκλειστικά FUE, αυτός ο αριθμός μειωνεται περίπου στο 60 με 70%(προσωπική μου γνώμη, πολλοι υποστηρίζουν άλλες απόψεις).
 

tsakalos

New Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

σιγουρα μπορει γιατι εδω στην ελλαδα ετσι κι αλλιως παιρνουν μικρα στριπς αλλα και μεγαλα να σου ειχαν παρει ενας τοπ γιατρος θα σου εβγαζε αρκετα μοσχευματα με 2η ουλη απο αλλο σημειο,, ολα αυτα αν δεν σε ενδιαφερει το FUE
 

comb

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

Πιστέυω αν έχεις ήδη κάνει strip, καλό είναι να συνεχισεις με στριπ.
 

Joda

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

συμφωνω γενικα οτι η strip ειναι καλυτερη απο την fue.στην fue βγαζεις με βια τα μοσχευματα για αυτο και καταστρεφονται τοσα πολλα μεχρι και 40%.ειχε τυχει πριν καποιους μηνες να παρω τηλ εναν ελληνα χειρουργο(οχι απο κλινικη) για να μου πει τις αποψεις του και μου ειπε οτι η fue εχει αυτο το ποσοστο αποτυχιας και οτι καλυτερο αν κανεις μεταμοσχευση να κανεις με strip η οποια ειναι πιο προσεκτικη μεθοδος...
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις απαντησεις σας.επειδει εχω συγγενεις Καναδα σkεφτομαι να παω εκει στον Dr Hasson.πιστευω και εγω οτι το strip ειναι καλυτερη μεθοδος.αλλα τον τελευταιο λογο βεβαια θα τον εχει ο γιατρος,οτι μου πει θα κανω.λυπαμε τα 7000 χιλιαδες ευρω που εδωσα εδω και το αποτελεσμα απογοητευτικο,αλλα πιο πολυ λυπαμε τα μοσχευματα που μου κατεστρεψαν ετσι αδικα...
 

Joda

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

κοιτα αμα πας στους hasson&wong strip θα σου κανουνε.οσο για την επιλογη τεχνικης μην ακους κανενα γιατρο γιατι εχουν φτιαξει στρατοπεδα με το ποια τεχνικη ειναι καλυτερη για να σου λανσαρουν αυτο που κανουν.η strip και ειναι πιο φθηνη και πολυ μεγαλυτερη επιτυχια εχει απο την fue και δεν μιλαμε για μικρες διαφορες αλλα για μεγαλες και μπορει να γινει τοποθετηση πολλων τριχοθυλακιων σε μια συνεδρια οπως εκανε ο comb.ξεχνα την fue πες πως δεν υπαρχει και πηγαινε στους hasson&wong.
 

comb

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

Κατα την άποψή μου η FUE μπορεί να λειτουργήσει ως συμπληρωμα σε κάποιον που έχει πάρει το μαξιμουμ με στριπ, η να είναι μια καλή λυση για καποιον με μικρή αλωπεκία που δεν θέλει με τίποτα ουλή.

FITNESSMAN, φανταζομαι πως έχεις διαβάσει το θρεντ μου για τoν Dr Hasson. Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε οτιδήποτε, πες μου.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

δεν ηξερα που να βαλω αυτο το θεμα και το εβαλα εδω..........
ειναι μια περιπτωση καποιου ασθενη που ειναι nw6-7 εχει φτωχη δοτρια και κανει bht ........
απλα για οσους σκεφτονται το bht να πω τα εξης

1) η φυε εχει μικροτερο ποσοστο επιβιωσης σε σχεση με την στριπ.....και ακομα μικροτερο οταν οι τριχες αυτες δεν ειναι απο κεφαλι και ειναι απο σωμα.......
2) αν για να καλυψεις εναν nw5 με μια ικανοποιητικη καλυψη με τριχες κεφαλιου χρειαζεσαι 6000 θυλακες περιπου.......
για να καλυψεις το ιδιο ατομο με τριχες σωματος και να εχεις τα ιδια αποτελεσμα θα χρειαστεις πανω απο 15000 θυλακες.......αλλα και να πιασεις την ιδια πυκνοτητα με του κεφαλιου....ποτε δεν θα πιασεις την ιδια φυσικοτητα.....
3)οι τριχες σωματος ΠΟΤΕ δεν θα εχουν την οψη την υφη κ το παχος της τριχας του κεφαλιου........

Τελος.....κατα την γνωμη μου......η bht η αλλιως μεταμοσχευση τριχων σωματος μπορει να φανει χρησιμη ΜΟΝΟ οταν εχεις κανει εμφυτευση ολων των διαθεσιμων τριχων του κεφαλιου.....και θες να κανεις μια μικρη ακομα πυκνωση και ΠΑΝΤΑ αναμεσα σε υπαρχοντα μαλλια.......γιατι αν βαλεις μονο τριχες σωματος το αποτελεσμα θα ειναι οπως θα δειτε παρακατω........
πολυ αφυσικο......και κανει μπαμ οτι οι τριχες ειναι απ τα ποδια και τα χερια.........

Υ.Γ ξεχασα να πω οτι αν σκεφτει κανεις οτι για να πυκνωσει μια μικρη περιοχη χρειαζεται ας πουμε 1000 θυλακια κεφαλιου.....
τοτε αν θελει να κανει bht θα χρειαστει τουλαχιστον 2000 λογο του οτι οι τριχες σωματος δεν εχουν πολυ παχος και δεν καλυπτουν τοσο καλα.......και αν σκεφτεις οτι σιγουρα ενα 20-30% δεν θα επιβιωσει.....τοτε πρεπει να βαλεις γυρο στα 2500 τουλαχιστον για να ελπιζεις να φυτρωσουν τα 2000........και με φυε παει πολυ ακριβα αυτη η δουλεια και σκεφτειται καλα αν αξιζει τον κοπο.........

http://209.85.129.132/search?q=cache:I6daY0fkyGQJ:www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-17258.html+dr+umar+poor+growth&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr
 

NGL

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

panos1982 είπε:
δεν ηξερα που να βαλω αυτο το θεμα και το εβαλα εδω..........
ειναι μια περιπτωση καποιου ασθενη που ειναι nw6-7 εχει φτωχη δοτρια και κανει bht ........
απλα για οσους σκεφτονται το bht να πω τα εξης

1) η φυε εχει μικροτερο ποσοστο επιβιωσης σε σχεση με την στριπ.....και ακομα μικροτερο οταν οι τριχες αυτες δεν ειναι απο κεφαλι και ειναι απο σωμα.......
2) αν για να καλυψεις εναν nw5 με μια ικανοποιητικη καλυψη με τριχες κεφαλιου χρειαζεσαι 6000 θυλακες περιπου.......
για να καλυψεις το ιδιο ατομο με τριχες σωματος και να εχεις τα ιδια αποτελεσμα θα χρειαστεις πανω απο 15000 θυλακες.......αλλα και να πιασεις την ιδια πυκνοτητα με του κεφαλιου....ποτε δεν θα πιασεις την ιδια φυσικοτητα.....
3)οι τριχες σωματος ΠΟΤΕ δεν θα εχουν την οψη την υφη κ το παχος της τριχας του κεφαλιου........

Τελος.....κατα την γνωμη μου......η bht η αλλιως μεταμοσχευση τριχων σωματος μπορει να φανει χρησιμη ΜΟΝΟ οταν εχεις κανει εμφυτευση ολων των διαθεσιμων τριχων του κεφαλιου.....και θες να κανεις μια μικρη ακομα πυκνωση και ΠΑΝΤΑ αναμεσα σε υπαρχοντα μαλλια.......γιατι αν βαλεις μονο τριχες σωματος το αποτελεσμα θα ειναι οπως θα δειτε παρακατω........
πολυ αφυσικο......και κανει μπαμ οτι οι τριχες ειναι απ τα ποδια και τα χερια.........

Υ.Γ ξεχασα να πω οτι αν σκεφτει κανεις οτι για να πυκνωσει μια μικρη περιοχη χρειαζεται ας πουμε 1000 θυλακια κεφαλιου.....
τοτε αν θελει να κανει bht θα χρειαστει τουλαχιστον 2000 λογο του οτι οι τριχες σωματος δεν εχουν πολυ παχος και δεν καλυπτουν τοσο καλα.......και αν σκεφτεις οτι σιγουρα ενα 20-30% δεν θα επιβιωσει.....τοτε πρεπει να βαλεις γυρο στα 2500 τουλαχιστον για να ελπιζεις να φυτρωσουν τα 2000........και με φυε παει πολυ ακριβα αυτη η δουλεια και σκεφτειται καλα αν αξιζει τον κοπο.........

http://209.85.129.132/search?q=cache:I6daY0fkyGQJ:www.hairsite.com/hair-loss/board_entry-id-17258.html+dr+umar+poor+growth&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr

να μπεις στην διαδικασια ,να δωσεις του κοσμου τα λεφτα για να εχεις αυτο το αποτελεσμα?οχι ρε φιλε.αποκλειεται.............
ξυρισμα και παλι ξυρισμα................
 

johnygiats

New Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

αντε και τα σκας ενα σκασμό λεφτα για τετοιου ειδους εμφυτευση,
με τι ψυχολογία να κοιτάξεις το πρωι τον καθρεφτη?

Εννοείται ΟΛΑ ΚΟΝΤΡΑ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

τ οξερω παιδια.....γι αυτο ακριβως το ποσταρα το θεματακι αυτο γιατι πολλοι πανω στην απελπισια τους μπορει να καταφυγουν εκει.......ο οποιοσδηποτε δλδ μπορει να την πατησει.......και καλο ειναι να ξερουμε τι παιζει.......
η bht ειναι καλη σε ορισμενες μονο περιπτωσεις που ειπα και πιο πανω.......και για την ωρα καλυτερα να αποφευγετε.......
 

comb

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

Η άποψη μου για το BHT είναι οτι θα πρέπει να χρησιμοποιείται για περιπτώσεις όπου δεν υπάρχει καθόλου δότρια, ενώ υπάρχει αφύσικο αποτέλεσμα και ουλές από προηγούμενες μεταμοσχεύσεις.
 

cmos516

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

Εγω νομιζω μια "καλη" λυση (η τουλαχιστων καλυτερη απο αυτη του να εχεις τριχες των ποδιων στο κεφαλι σου :D)εαν ειναι καποιος ειναι NW5 και πανω και δεν εχει πολλα μοσχευματα.
Ειναι να βαλει οτι μοσχευμα βγαλει και να φτιαξει μια ωραια,φυσικης πυκνοτητας hairline(που ειναι και ολη μοστρα και απο κει μαρτυρατε ενα μη φυσικο αποτελεσμα),και οσο μπορει πιο πισω.και μετα να καταφυγει δυστηχως στη λυση φυσικου περουκινη μονιμου στο καραφλο μερος,περιμενοντας μια μερα την κλωνωποιηση να κανει το θαυμα της.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

να σας πώ την αλήθεια σκέφτομαι να κάνω BHT στον Dr Umar σε 3 χρόνια απο τώρα γιατί δεν έχω δότρια (τουλάχιστον έτσι πιστεύω) αλλά βλέποντας τα αποτελέσματα αυτά στο link χεχε μάλλον θα στρίψω για αλλού. Βασικά θα κοιτάξω και για στριπ αλλά φοβάμαι την ουλή γιατί αν θελήσω να τα κρατήσω πολύ κοντά και φαίνεται την πάτησα για μια ζωή. Πραγματικά τώρα μπερδεύτηκα. Να περιμένω κανα 5 χρόνια για κάτι καλύτερο να κάνω μεταμόσχευση να μην κάνω τίποτα τι σκατά θα κάνω με αυτό το θέμα? Τα μαλλιά είναι η ποιο δύσκολη περίπτωση που έχω να αντιμετωπίσω αυτό τον καιρό τα λεφτά που θέλουν πολλά η υπομονή και αναμονή ακόμα χειρότερη.....χέσε μέσα
 

NGL

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

cmos516 είπε:
και μετα να καταφυγει δυστηχως στη λυση φυσικου περουκινη μονιμου στο καραφλο μερος,περιμενοντας μια μερα την κλωνωποιηση να κανει το θαυμα της.

για διαβασε λιγο την ιστορια του τσακαλου σχετικα με το περουκινι..........
τι λες τωρα?ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ......
 

comb

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

Πιστεύω το πρόσθετο μπορεί να είναι μια βραχυπροθεσμη λύση αλλά μακρόπρόθεσμα η απαίτήσεις της συντήρησης καθώς και το κόστος του είναι υπερβολικά μεγάλες.
 

Joda

Member
Απ: δοτρια περιοχη!!

[quote author=NoMoreLoss link=topic=733.msg23744#msg23744 date=1263732545]
να σας πώ την αλήθεια σκέφτομαι να κάνω BHT στον Dr Umar σε 3 χρόνια απο τώρα γιατί δεν έχω δότρια (τουλάχιστον έτσι πιστεύω) αλλά βλέποντας τα αποτελέσματα αυτά στο link χεχε μάλλον θα στρίψω για αλλού. Βασικά θα κοιτάξω και για στριπ αλλά φοβάμαι την ουλή γιατί αν θελήσω να τα κρατήσω πολύ κοντά και φαίνεται την πάτησα για μια ζωή. Πραγματικά τώρα μπερδεύτηκα. Να περιμένω κανα 5 χρόνια για κάτι καλύτερο να κάνω μεταμόσχευση να μην κάνω τίποτα τι σκατά θα κάνω με αυτό το θέμα? Τα μαλλιά είναι η ποιο δύσκολη περίπτωση που έχω να αντιμετωπίσω αυτό τον καιρό τα λεφτά που θέλουν πολλά η υπομονή και αναμονή ακόμα χειρότερη.....χέσε μέσα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα