διλημα στα 37 μου για μεταμοσχευση

Kostas144

Member
Τα 4.200 και 3.000 δεν ειναι για την προυπαρχουσα κατασταση αλλα το μεγιστο ισως ιδανικο που θα μπορουσε να δωσει η δοτρια σου..οπως σου ειπε και ο Ιουλιος ακομα και με 5.000 θα αλλαξεις αρκετα οποτε κατα την προσωπικη μου αποψη εστω μια καλη Α ζωνη θα την κανεις και θα ανεβεις πολυ θα γινεις αλλος ανθρωπος..απο εκει και περα ναι αν θες να κρατησεις τα υπαρχοντα μαλλια που εχεις επανω θελει να παρεις αλλα μην ξεχνας οτι την φινα την παιρνεις για οσο θες να εχεις τα συγκεκριμενα μαμα μαλλια δεν την παιρνεις για 1-2 χρονια και ειναι ενταξει μετα..καλα στα ειπε ο Ιουλιος προχωρα ετσι και ελπιζω να παρεις ενα αποτελεσμα που θα σου αρεσει με τον τροπο που θα ειναι καλυτερος για εσενα..αυτο ειναι το σημαντικο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
ενα ερωτημα που δεν μου εχει απαντησει κανενας μεχρι τωρα ειναι πως θα φαινεται η δοτρια, και αν θα χρειαστει αγωγη με φινα(που λογικα ετσι οπως το βλεπω για να συντηρησω και της οποιες τριχες πισω το θελω
Η δοτρια σου εννοείται ότι θα αραιώσει. Δεν γίνεται αλλιώς. Τριχοθυλακια από εκεί μεταφέρονται στη ληπτρια.
Τα μαλλιά της δοτριας μετά από επέμβαση θα τα έχεις 1εκ όχι τόσο κοντά όσο τώρα.
Άλλοι δεν θα ξεκινούσαν στη θέση σου. Έχεις κληρονομικότητα για μεγάλη αραίωση. Αν κανεις κάνε μια επέμβαση έως 3000 grafts για hairline και α-β ζώνη ώστε μετά από ένα χρόνο να δεις πως θα είναι ληπτρια δοτρια.
χωρίς θεραπεία υπάρχει και κάποιος κίνδυνος για τα μοσχεύματα που θα μεταφερθούν από τη δοτρια.
Τελικό συμπέρασμα ψαξτο πολύ πριν αποφασίσεις και να έχεις χαμηλές προσδοκίες. Σκεψου και το hair system σαν δοκιμή.
 

φιλοζοφ

New Member
Τα 4.200 και 3.000 δεν ειναι για την προυπαρχουσα κατασταση αλλα το μεγιστο ισως ιδανικο που θα μπορουσε να δωσει η δοτρια σου..οπως σου ειπε και ο Ιουλιος ακομα και με 5.000 θα αλλαξεις αρκετα οποτε κατα την προσωπικη μου αποψη εστω μια καλη Α ζωνη θα την κανεις και θα ανεβεις πολυ θα γινεις αλλος ανθρωπος..απο εκει και περα ναι αν θες να κρατησεις τα υπαρχοντα μαλλια που εχεις επανω θελει να παρεις αλλα μην ξεχνας οτι την φινα την παιρνεις για οσο θες να εχεις τα συγκεκριμενα μαμα μαλλια δεν την παιρνεις για 1-2 χρονια και ειναι ενταξει μετα..καλα στα ειπε ο Ιουλιος προχωρα ετσι και ελπιζω να παρεις ενα αποτελεσμα που θα σου αρεσει με τον τροπο που θα ειναι καλυτερος για εσενα..αυτο ειναι το σημαντικο.
Η δοτρια σου εννοείται ότι θα αραιώσει. Δεν γίνεται αλλιώς. Τριχοθυλακια από εκεί μεταφέρονται στη ληπτρια.
Τα μαλλιά της δοτριας μετά από επέμβαση θα τα έχεις 1εκ όχι τόσο κοντά όσο τώρα.
Άλλοι δεν θα ξεκινούσαν στη θέση σου. Έχεις κληρονομικότητα για μεγάλη αραίωση. Αν κανεις κάνε μια επέμβαση έως 3000 grafts για hairline και α-β ζώνη ώστε μετά από ένα χρόνο να δεις πως θα είναι ληπτρια δοτρια.
χωρίς θεραπεία υπάρχει και κάποιος κίνδυνος για τα μοσχεύματα που θα μεταφερθούν από τη δοτρια.
Τελικό συμπέρασμα ψαξτο πολύ πριν αποφασίσεις και να έχεις χαμηλές προσδοκίες. Σκεψου και το hair system σαν δοκιμή.
υπαρχει καποιος γιατρος που θα με συμβουλευατε να παω για την περιπτωση μου ειτε ελλαδα ειτε στο εξωτερικο?
 

Kostas144

Member
Αρχικα πρεπει να προσδιορισεις το μπατζετ που διαθετεις..γιατι καλα τα λεμε αυτα τα 7.000 αν τα εχεις να τα βαλεις αλλα κανουν πολλα λεφτα..σε ισπανια αρκετα πανω απο 10.000..σε Ελλαδα αν πας σε 1-1.5/graft γυρω στα 10.000 και στην Τουρκια 4-5.000 αναλογα την κλινικη..αυτα σιγουρα οχι ολα μαζι αλλα σε 2-3 μμ..εαν βαλεις πιο λιγα ειτε με δικη σου αποφαση ειτε της δοτριας μειωνεται και η τιμη αντιστοιχα εννοειται.
 

Disco

Well-Known Member
Τουρκία καλές επιλογές σε καλή τιμή ειναι γύρω στο 1ευρώ+.. Dr Yaman (που εχουν πάει διάφορα μέλη), αλλιώς FueCapilar που ειναι πολύ γνωστή, ακούγονται καλά λόγια και σε ολες τους τις επεμβάσεις συμμετέχουν οι γιατροί (Dr Turan, Dr Gur).

Καλή επιλογή για την περίπτωση σου ειναι η κλινική Eugenix. Ειδικεύεται σε περιπτώσεις σαν την δική σου καθώς βγάζει τεράστιους αριθμούς από γένια...Όπου μαζί με τα scalp grafts θα έχεις καλή κάλυψη
 
Τελευταία επεξεργασία:

thatcher

Active Member
Φινα αρχικά οπωσδήποτε και ένα καλό πλάνο σε τίμιο και έμπειρο με μεγάλα NW γιατρό μετά από λίγους μήνες. Χωρίς φινα (ή ντουτα) μην μπεις καν στη διαδικασία μεταμόσχευσης
 

φιλοζοφ

New Member
Τουρκία καλές επιλογές σε καλή τιμή ειναι γύρω στο 1ευρώ+.. Dr Yaman (που εχουν πάει διάφορα μέλη), αλλιώς FueCapilar που ειναι πολύ γνωστή, ακούγονται καλά λόγια και σε ολες τους τις επεμβάσεις συμμετέχουν οι γιατροί (Dr Turan, Dr Gur).

Καλή επιλογή για την περίπτωση σου ειναι η κλινική Eugenix. Ειδικεύεται σε περιπτώσεις σαν την δική σου καθώς βγάζει τεράστιους αριθμούς από γένια...Όπου μαζί με τα scalp grafts θα έχεις καλή κάλυψη
απο ελλαδα bhr λεει καθολου που ειναι και ο μπισανγκα η μπα? eugenix το εψαξα λιγο ινδια, δεν ειχα πολλες περιπτωσεις μμ εκτεταμενης απωλειας μαλλιων
 

φιλοζοφ

New Member
Αρχικα πρεπει να προσδιορισεις το μπατζετ που διαθετεις..γιατι καλα τα λεμε αυτα τα 7.000 αν τα εχεις να τα βαλεις αλλα κανουν πολλα λεφτα..σε ισπανια αρκετα πανω απο 10.000..σε Ελλαδα αν πας σε 1-1.5/graft γυρω στα 10.000 και στην Τουρκια 4-5.000 αναλογα την κλινικη..αυτα σιγουρα οχι ολα μαζι αλλα σε 2-3 μμ..εαν βαλεις πιο λιγα ειτε με δικη σου αποφαση ειτε της δοτριας μειωνεται και η τιμη αντιστοιχα εννοειται.
το θεμα ειναι που θα μπορεσουν να τα κανουν καλυτερα για την περιπτωση μου,τα λεφτα θα τα βρω.. που θα μου προτεινες εσυ με την αραιωση που εχω?
 

bobby

Well-Known Member
Hattigen για 2 strip και μετά 1 Fue Ισπανία και έγινες καινουργιος. >8k grafts σύνολο. Μόνο έτσι έχεις ελπίδες.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Πιθανότατα αρχές Μαΐου ή κάπου εκεί τέλος πάντων, να ανακοινωθεί cons με Lorenzo.
Αν σε ενδιαφέρει έχε το νου σου να δηλώσεις συμμετοχή έγκαιρα, διότι τηρείται σειρά προτεραιότητας.
Πιθανόν το τονίζω...
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Φίλε έτσι όπως είδα στις φωτογραφίες η δότριά σου πάσχει γενικότερα από αλωπεκία.

336176365_908124110508469_8247706688427218743_n.jpg


Το μόνο υγιές σημείο που διέκρινα είναι αυτό ανάμεσα στο κόκκινο σχήμα σαν τουβλάκι tetris. Δεδομένης της ηλικίας σου βάσει της οποίας έχεις ακόμα χρόνια συνεχιζόμενης πτώσης μαλλιών, δεν νομίζω να σε προκρίνει κάποιος γιατρός για μεταμόσχευση.

336584802_1226287401607838_697971363253095372_n.jpg


Σε κάθε περίπτωση καλό θα είναι να προσπαθήσεις όπως προαναφέρθηκε για ραντεβού με τον Lorenzo ή σε κάποιον άλλον ίδιου επιπέδου, προκειμένου να έχεις μία ειλικρινή και εμπεριστατωμένη άποψη. Μέχρι τότε μην κάνεις τίποτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα