δερματολογος πατρα

pardi21

New Member
Μαγκες βοήθεια όποιος μπορεί να μου συστήσει εναν-δυο δερματολογους καλους στην πατρα που να ασχολουνται με τα μαλλια..σωστε με χρειαζομαι συμβουλη του συντομα και ειμαι φοιτητης εδω και δεν εχω ιδεα.
(φυσικα σε pm δεν υπαρχει λογος διαφημισης..)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Αν εχεις ΑΑ δηλ μελλοντικη καραφλα σε οποιον δερματολογο και να πας δεν θα λυσεις το προβλημα σου.Εχουμε χαλασει χιλιαδες ευρο ολοι εδω μεσα σε δερματολογους.Καλυτερα να διαβασεις καλα το φορουμ και αποφασιζεις τι θα κανεις μετα.
 

pardi21

New Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Αν εχεις ΑΑ δηλ μελλοντικη καραφλα σε οποιον δερματολογο και να πας δεν θα λυσεις το προβλημα σου.Εχουμε χαλασει χιλιαδες ευρο ολοι εδω μεσα σε δερματολογους.Καλυτερα να διαβασεις καλα το φορουμ και αποφασιζεις τι θα κανεις μετα.

εχω μια τριχοπτωση π τον τελευταιο μηνα αυξηθηκε και θελω να διαπιστωσω αν εχω οντως ΑΑ ή μήπως οφείλεται σε καποια ελλειψη σιδηρου, σε θυροειδη(ειχα ενα θεμα) ή οτιδήποτε αλλο κ μετα βλεπω..
 
pardi21 είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
Αν εχεις ΑΑ δηλ μελλοντικη καραφλα σε οποιον δερματολογο και να πας δεν θα λυσεις το προβλημα σου.Εχουμε χαλασει χιλιαδες ευρο ολοι εδω μεσα σε δερματολογους.Καλυτερα να διαβασεις καλα το φορουμ και αποφασιζεις τι θα κανεις μετα.

εχω μια τριχοπτωση π τον τελευταιο μηνα αυξηθηκε και θελω να διαπιστωσω αν εχω οντως ΑΑ ή μήπως οφείλεται σε καποια ελλειψη σιδηρου, σε θυροειδη(ειχα ενα θεμα) ή οτιδήποτε αλλο κ μετα βλεπω..

καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε έναν καλό δερματολόγο που θα σε στείλει να κάνεις Αιματολογικές & Ορμονολογικές εξετάσεις. Ωστόσο αν διαπιστώσεις από μόνος σου ότι η αραίωση σου ακολουθεί το πρότυπο της androgenic alopecia (ψάξε στο google για κλίμακα Hamilton-Norwood) τότε τότε είναι πολύ πιθανόν ότι έχεις Α-Α. Μπορείς να δεις αν υπάρχει ιστορικό ΑΑ στην οικογενειά σου, και από το σόι της μητέρας και από το σόι του πατέρα σου.
 

pardi21

New Member
dermatologist είπε:
pardi21 είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
Αν εχεις ΑΑ δηλ μελλοντικη καραφλα σε οποιον δερματολογο και να πας δεν θα λυσεις το προβλημα σου.Εχουμε χαλασει χιλιαδες ευρο ολοι εδω μεσα σε δερματολογους.Καλυτερα να διαβασεις καλα το φορουμ και αποφασιζεις τι θα κανεις μετα.

εχω μια τριχοπτωση π τον τελευταιο μηνα αυξηθηκε και θελω να διαπιστωσω αν εχω οντως ΑΑ ή μήπως οφείλεται σε καποια ελλειψη σιδηρου, σε θυροειδη(ειχα ενα θεμα) ή οτιδήποτε αλλο κ μετα βλεπω..

καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε έναν καλό δερματολόγο που θα σε στείλει να κάνεις Αιματολογικές & Ορμονολογικές εξετάσεις. Ωστόσο αν διαπιστώσεις από μόνος σου ότι η αραίωση σου ακολουθεί το πρότυπο της androgenic alopecia (ψάξε στο google για κλίμακα Hamilton-Norwood) τότε τότε είναι πολύ πιθανόν ότι έχεις Α-Α. Μπορείς να δεις αν υπάρχει ιστορικό ΑΑ στην οικογενειά σου, και από το σόι της μητέρας και από το σόι του πατέρα σου.

το θεμα ειναι οτι δεν εχω αραιωση.ακομα τουλαχιστον.απλα παρατηρω τ τελευταιο 5μηνο εντονη τριχοπτωση στο λουσιμο. και θελω ν κοιταξω τι ειναι.αν ειναι ΑΑ βλεπουμε τι γινεται,αν ειναι απο ορμονες ή ελλειψη σιδηρου π.χ να παρω καποιο συμπληρωματακι
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
dermatologist είπε:
pardi21 είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
Αν εχεις ΑΑ δηλ μελλοντικη καραφλα σε οποιον δερματολογο και να πας δεν θα λυσεις το προβλημα σου.Εχουμε χαλασει χιλιαδες ευρο ολοι εδω μεσα σε δερματολογους.Καλυτερα να διαβασεις καλα το φορουμ και αποφασιζεις τι θα κανεις μετα.

εχω μια τριχοπτωση π τον τελευταιο μηνα αυξηθηκε και θελω να διαπιστωσω αν εχω οντως ΑΑ ή μήπως οφείλεται σε καποια ελλειψη σιδηρου, σε θυροειδη(ειχα ενα θεμα) ή οτιδήποτε αλλο κ μετα βλεπω..

καλό θα ήταν να απευθυνθείς σε έναν καλό δερματολόγο που θα σε στείλει να κάνεις Αιματολογικές & Ορμονολογικές εξετάσεις. Ωστόσο αν διαπιστώσεις από μόνος σου ότι η αραίωση σου ακολουθεί το πρότυπο της androgenic alopecia (ψάξε στο google για κλίμακα Hamilton-Norwood) τότε τότε είναι πολύ πιθανόν ότι έχεις Α-Α. Μπορείς να δεις αν υπάρχει ιστορικό ΑΑ στην οικογενειά σου, και από το σόι της μητέρας και από το σόι του πατέρα σου.
Συμφωνω αλλα νομιζω πρωτα πρεπει να δει το ιστορικο για το αν υπαρχει θεμα κληρονομικοτητας και μετα να ψαχτει για ισως καποιο ορμονικο προβλημα.Αν υπαρχουν καραφλοι ειτε στο σοι της μαμας ειτε του μπαμπα ειναι δωρον αδωρον να χαλασεις εστω κ ενα ευρο σε δερματολογο.
 

orestis

Member
Υπηρχε ενας καλος δερματολογος στην ΠΛ.Γεωργιου στην κατω πλευρα, στην πολυκατοικια που ειναι πανω απο το φαρμακειο. Νομιζω ομως οτι εχει φυγει απο εκει, και εχει παει καπου αλλου παλι στην Πλ. Γεωργιου. Δεν θυμαμαι ονομα δυστυχως. Αν εχεις γνωστους που μπορουν να σε πληροφορησουν......η να ρωτησεις στο φαρμακειο, σιγουρα αυτοι θα ξερουν. Ειναι παλιος γιατρος.
 

pardi21

New Member
orestis είπε:
Υπηρχε ενας καλος δερματολογος στην ΠΛ.Γεωργιου στην κατω πλευρα, στην πολυκατοικια που ειναι πανω απο το φαρμακειο. Νομιζω ομως οτι εχει φυγει απο εκει, και εχει παει καπου αλλου παλι στην Πλ. Γεωργιου. Δεν θυμαμαι ονομα δυστυχως. Αν εχεις γνωστους που μπορουν να σε πληροφορησουν......η να ρωτησεις στο φαρμακειο, σιγουρα αυτοι θα ξερουν. Ειναι παλιος γιατρος.

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, θα το ψαξω!
 
Μπλουζα