γνωμη για επιλογη μεταμοσχευσης

luk

New Member
γεια σας παιδια..ειμαι 24 ετων.τριχοπτωση αρχισα να εχω απο τα 17..τοτε πηγα σε μια δερματολογο και μου χορηγησε το βοταφεχ 2% γιατι ειχα αρχισει να βλεπω αρκετη αρεωση οχι ομως τοσο μα τοσο εμφανης για τους αλλους..επειτα το σταματησα για καποιο διαστημα και η τριχοπτωση επανεμφανιστηκε..τοτε ξεκινησα το botafex 5%(μινοξιιδιλη 5% δηλαδη) απο τοτε χρησιμοποιω το ιδιο σκευασμα και εννοιοτε ενα μιγμα που μου ειχε κανει με κορτιζονη ενας αλλος δερματολογος..ειναι τωρα κοδα ενας χρονος που παρολη θα χρηση της μινοξιδιλης βλεπω αραιωση..κροταφους και στο hairline..πηγα και ρωτησα για μεταμοσχευση σην med**ksen*sou/se...δεν ξερω ενα γνωριζεται κατι για την εταιρια αυτη..θα ηθελα γνωμες σχετικα με τις εταιριες και τις μεθοδους...δεν γνωριζω πολλα επι του θεματος!!οποιεσδηποτε προτασεις ειναι ευχαριστως δεκτες!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mimis giova

Active Member
RE: gnwmh gia epilogh metamosxeushs

καθησε κ διαβασε εδω στο φορουμ..λεει τα παντα..η εταιρια π αναφερεις μακρια..ψαξου καλα πριν κανεις οτιδηποτε..ανεβασε φωτο με το προβλημα σ..να σ πουν κ οι πιο εμπειρει τη γνωμη τους.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: gnwmh gia epilogh metamosxeushs

καλημερα.
γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.
αν δεν εχεις μπορεις να γραψεις εδω http://www.hairlossgr.com/greeklish2greek/
στα μετατρεπει αυτοματα και κανεις αντιγραφη
 

luk

New Member
απ ότι κατάλαβα με ένα ψάξιμο πρόχειρο από ελλάδα αξίζει να επισκευτώ την h*η .αποκύπρο υπάρχει κάτι αξιπιστο??? νομίζω ότι έχω μπερδευτεί αρκετά με την επιλογή που πρέπει να κάνω...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απο Ελλαδα dhi εγω θα προτεινα.Εχει εμπειρους γιατρους και μπορεις να δεις κ αποτελεσματα απο κοντα.Κυπρο ειναι καλες κ οι 2 κλινικες γενικα αλλα λιγο πιο ακριβες.Εξωτερικο κατεμε δεν αξιζει.Δεν εχω δει εγω προσωπικα καποιο αποτελεσμα που να εχει την μεγαλη διαφορα σε σχεση με τις κλινικες που ανεφερα.
 

zotrix

Active Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
Δεν εχω δει εγω προσωπικα καποιο αποτελεσμα που να εχει την μεγαλη διαφορα σε σχεση με τις κλινικες που ανεφερα.

Επειδή δεν έχεις δει ποτέ από κοντά κάποιον που να έχει κάνει εξωτερικό προφανώς. Αν και να τον δεις, μπορεί να μην καταλάβεις ότι έκανε καν μεταμόσχευση, οπότε δικαιολογείσαι.
 

luk

New Member
παιδιά όταν λέμε λίγο παραπάνω οι τιμές έξω?εγώ σκέφτομαι για κύπρο.γιατί ακούω ότι είναι πολύ καλύτερα.νομίζω ότι εάν το αποτέλεσμα είναι φυσικό και δεν υπάρχει κάποιο κατάλοιπο..νομίζω ότι αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω..το γεγονός ότι τα εμφυτευμένα μαλλιά μένουν γ πάτα.ισχύει?γενικά τη αποτελέσματα μπορώ να περιμένω από μια τέτοια επέμβαση.θέλω να πω ότι όλοι μας βλέπουμε και ξέρουμε ιδίως διάσημους κλπ που με μεταμόσχευση μετά είναι τζι τζι ..της εταιρίες στν κύπρο επειδή δεν της γνωρίζω.μπορεϊκάποιός να μου πει τα ονόματα τους ώστε να ψαχτώ ???απλά η αραίωση έχει αρχίσει τώρα να γίνεται αισθητή αλλά κυρίως από μένα..γενιάκ σώζεται ακόμα το πράγμα..αλλά θέλω να το προλάβω πριν φανεί η διάφορα...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
zotrix είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
Δεν εχω δει εγω προσωπικα καποιο αποτελεσμα που να εχει την μεγαλη διαφορα σε σχεση με τις κλινικες που ανεφερα.

Επειδή δεν έχεις δει ποτέ από κοντά κάποιον που να έχει κάνει εξωτερικό προφανώς. Αν και να τον δεις, μπορεί να μην καταλάβεις ότι έκανε καν μεταμόσχευση, οπότε δικαιολογείσαι.

οντως φιλε μου δεν εχω δει καποιον απο κοντα παρα μονο σε φωτογραφιες απο εδω μεσα.Τα implanters της dhi παντως κανουν πολυ καλη δουλεια και πλησιαζουν παρα πολυ την απολυτη φυσικοτητα.
 

Bouklas

Well-Known Member
Φιλε luk εγώ θα σου πρότεινα να κανεις υπομονή να δεις πως πάει η αραίωση που έχεις γιατί αν κανεις μεταμόσχευση και έχεις foul τριχόπτωση σε 1 χρόνο θα ψάχνεις να κανεις δεύτερη για να μπαλώσεις τα πράγματα. Εκτος ότι θες και πολλά λεφτά για να τις κανεις μη το ξεχνάς και αυτό.
Θεραπεία με φιναστερίδη δεν θα σου πρότεινα, ειναι ρίσκο και δεν ξέρεις πως θα σε βγάλει ακόμα και αν δεν έχεις παρενέργειες.


Όσον αφορά που είναι καλύτερα είναι κάτι υποκειμενικό. Είσαι αραιωμένος και θες κάτι με όχι και τόσο μεγάλη πυκνότητα? πας D*I, θες καλύτερες πυκνότητες πας Κύπρο, θες ακόμα πιο καλους γιατρούς και πυκνότητες πας rahal, bisanga, hasson. Όσο ανεβαίνεις τόσο πιο πολλά δίνεις.

Φιλε MIKE έχω καιρό να μπω στο forum και λες στο παιδί δεν αξίζει να πάει εξωτερικό και ο λόγος είναι γιατί εσύ ο ίδιος δεν έχεις δει αποτέλεσμα από κοντά!!! Στέκει αυτό που λες? Προτείνεις όμως Ελλάδα η οποια είναι η νύχτα με την μέρα με εκείνες του εξωτερικού, και αυτό δεν χρειάζεται να το δεις για να το πεις, το λένε όλοι στο forum. Δηλαδή ρε φιλε μετά στεναχωριέσαι που κάποιοι πετάνε μπηχτές ότι είσαι πλασιέ της D*I. Με αυτά που γράφεις είναι λες και τα ζητάς απο μόνος σου.
Και μην εκλάβεις όσα λέω σαν επίθεση, δηλαδή ρε φιλε έλεος δες τι γραφεις και πως το δικαιολογείς!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zotrix

Active Member
Εγώ παιδιά είχα κάνει παλαιότερα σε ιδιωτη στην ελλάδα, μόνο hairline, αλλά δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος γιατί δεν είναι φυσικό το αποτέλεσμα με πολύτριχα. Να σημειώσω ότι έκανα το λάθος να κάνω μεταμόσχευση ενώ ήμουν Nw2 και κάτι, αλλά όχι NW3. Θα ανεβάσω φωτογραφίες όταν έχω χρόνο. Eχω καταλήξει που θα κάνω repair, αλλά το 2015. Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση ρε γαμώτο. Θα ενημερώσω όταν είναι.
 

luk

New Member
φίλε μπούκλα ηφωογραφίες σου..η αραίωση μου είναι περίπου σαν τη δική σου προν κανείς τη μεταμοσσχευση..δλδ το πρόβλημα δεν είναι ακόμα εμφανές ιδιαίτερα..προφανώς και κανείς δεν θέλεη να ξενιτευτεί για να κάνει μια επέμβαση..αλλά προτιμάω ένα αποτέλεσμα πιο φυσικό..μετά την επέμβαση έχω σκοπό να συνεχίσω τη θεραπεία με μινοξιδίλη που κάνω..άλλωστε έχω δει φοβερή βοήθεια όλα αυτά τα χρόνια..χωρίς μινοξιδίλη μπορεί και να μην είχα μαλλιά αυτή τη στιγμή..επομένως κλείνω προς κύπρο...υπάρχει κάποιος να μου πει τα ονόματα όσων κάνουν??γιατί με της κωδικοποιήσεις εδώ δεν βγάζω άκρη..δεν γνωρίζω την αγορά γενικότερα...
 

Bouklas

Well-Known Member
luk είπε:
φίλε μπούκλα ηφωογραφίες σου..η αραίωση μου είναι περίπου σαν τη δική σου προν κανείς τη μεταμοσσχευση..δλδ το πρόβλημα δεν είναι ακόμα εμφανές ιδιαίτερα..προφανώς και κανείς δεν θέλεη να ξενιτευτεί για να κάνει μια επέμβαση..αλλά προτιμάω ένα αποτέλεσμα πιο φυσικό..μετά την επέμβαση έχω σκοπό να συνεχίσω τη θεραπεία με μινοξιδίλη που κάνω..άλλωστε έχω δει φοβερή βοήθεια όλα αυτά τα χρόνια..χωρίς μινοξιδίλη μπορεί και να μην είχα μαλλιά αυτή τη στιγμή..επομένως κλείνω προς κύπρο...υπάρχει κάποιος να μου πει τα ονόματα όσων κάνουν??γιατί με της κωδικοποιήσεις εδώ δεν βγάζω άκρη..δεν γνωρίζω την αγορά γενικότερα...

Εντάξει μη τρελαίνεσαι για την μινοξιδίλη, μετά από κάποιο καιρό είναι σαν νερό στο κεφάλι, στην καλύτερη να σου κρατήσει ένα πολύ μικρό αποτέλεσμα, δεν σου λύνει το πρόβλημα. Ναι συμφωνώ κανεις δεν θέλει να ξενιτευτεί, αλλα εάν περάσεις την μετεγχειρητική εμπειρία και την υπομονή που χρειάζεται για να δεις τα πρώτα αποτελέσματα το να ξενιτευτείς κάπου για λίγες μέρες είναι το λιγότερο.

Θα σου στείλω σε inbox τα links των 2 Κυπριακών. Για μένα κάτσε διάβασε το forum, μπορεί και η περίπτωση της Ελλάδος να είναι σύμφωνη με τις απαιτήσεις που έχεις. Εγώ πχ διάλεξα να πάω εκεί που πήγα γιατί ήθελα μεγαλύτερη πυκνότητα και ειδικά καλύτερη hairline γιατί εδώ τον αποκαλούσαν ως καλλιτέχνη. Το πως είναι η κατάσταση μου τώρα και εάν είμαι ευχαριστημένος το βλέπεις στο νήμα μου. Για αυτό σου ξαναλέω κάτσε διάβασε το forum να μάθεις 5 πραγματάκια να ξέρεις τι πας να κανεις και τι πρέπει να γίνει.
 

needhair

New Member
καλησπέρα
είμαι νέο μελος
και σκοπευω για μια εμφυτευση μαλλιων
εχω διαβασει πολλα εδώ
επισκευτηκα και τη m..j..se
θα ηθελα τη γνωμη σας
 
Μπλουζα