αύξηση τρίχας στην περιοχή του προσώπου

outopistis21

New Member
Καλησπέρα, έχω διαβάσει πολλά πράγματα αλλά ποτέ κάτι δεν μου έλυσε την απορία μου.Είμαι 21 χρονών και το προβλημά μου είναι πώς δεν έχω γένια παρα μόνο λίγες τρίχες στο πηγούνι, στις γαβορίτες και στο μουστάκι.Ακόμα και στο στήθος είναι είδος υπο εξαφάνιση καθώς αν με δέί κανείς απο μακριά φαίνομαι σαν μικρό παιδάκι.Εκάνα εξετάσεις τεστοστερόνης και βγήκαν φυσιολογικές (343) αλλά αισθάνομαι μειονεκτικά σε σχέση με άλλα παιδιά της ηλικίας μου.Επειδή δεν θέλω να κουράζω θέλω να μου πείτε αν υπάρχει κανένα ασφαλές φάρμακο για την ανάπτυξη των γενιών και αν έχει παρενέργειες ποιές ακριβώς είναι αυτές.Το ξέρω πως τα γένια στον άντρα μεγαλώνουν μέχρι τα 30 αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τότε...Ευχαριστώ προκαταβολικά.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Υπαρχουν πολλοι που θα προτιμουσαν να ειναι σαν και εσενα.Ειδικα στο στηθος ειναι ελαχιστοι αυτοι που θελουν να βλεπουν τριχες.Βαλε αν ειναι ευκολο φωτογραφιες αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις κατι,αλλωστε ποιος δεν θα ηθελε να δειχνει μικροτερος.
 

outopistis21

New Member
φίλε μου ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...το ξέρω πως αργότερα θα μου αρέσει να δείχνω μικρότερος...αλλά σ αυτή την ηλικία έχω κάποιο θέμα...και επειδή μου αρέσουν πολύ τα γένια δεν μπορώ να σκεφτώ οτι θα περάσω την ζωή μου χωρίς να αποκτήσω ενα ωραίο μούσι....συνεχίζω να επιμένω σ αυτή μου την άποψη.....λοιπόν υπάρχει κάτι που να ευνοεί την αύξηση τριχών και να είναι ασφαλές?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Γεια σου φίλε outopistis21 και καλώς όρισες.

outopistis21 είπε:
υπάρχει κάτι που να ευνοεί την αύξηση τριχών και να είναι ασφαλές?

Η απάντηση είναι ο χρόνος :) Με τα χρόνια τα γένια αυξάνονται στον άντρα.
 

baldy

Member
outopistis21 είπε:
φίλε μου ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση...το ξέρω πως αργότερα θα μου αρέσει να δείχνω μικρότερος...αλλά σ αυτή την ηλικία έχω κάποιο θέμα...και επειδή μου αρέσουν πολύ τα γένια δεν μπορώ να σκεφτώ οτι θα περάσω την ζωή μου χωρίς να αποκτήσω ενα ωραίο μούσι....συνεχίζω να επιμένω σ αυτή μου την άποψη.....λοιπόν υπάρχει κάτι που να ευνοεί την αύξηση τριχών και να είναι ασφαλές?
ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος εισαι, δηλαδη αν δεν εχεις μουσι δεν δειχνεις αντρας??? δηλαδη ολλοι που ξυριζονται και εχουν μαγουλο φραπα δειχνουν παιδακια?
 

outopistis21

New Member
ρε παιδιά δίκιο έχετε αλλά δεν σας ζήτησα να με πείσετε για κάτι...έκανα μια απλή ερώτηση....ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΧΙ ΦΑΡΜΑΚΟ?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
outopistis21 είπε:
ρε παιδιά δίκιο έχετε αλλά δεν σας ζήτησα να με πείσετε για κάτι...έκανα μια απλή ερώτηση....ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΟΧΙ ΦΑΡΜΑΚΟ?

Όχι λεβεντιά μου δεν υπάρχει κάτι χωρίς παρενέργειες, που απλά να το πάρεις και να βγάλεις γένια. Ο χρόνος θα σου τα δώσει.
 

outopistis21

New Member
μια απλή ξεκάθαρη απάντηση....αυτό ήθελα σ ευχαριστώ πολύ...απο περιέργεια και μόνο όμως και αν δν βαριέται κάποιος να γράψει....μπορείτε να μ πείτε ποιό είναι αυτό το φάρμακο και ποιές παρενέργειες έχει?
 

Georgex6

Well-Known Member
outopistis21 είπε:
Καλησπέρα, έχω διαβάσει πολλά πράγματα αλλά ποτέ κάτι δεν μου έλυσε την απορία μου.Είμαι 21 χρονών και το προβλημά μου είναι πώς δεν έχω γένια παρα μόνο λίγες τρίχες στο πηγούνι, στις γαβορίτες και στο μουστάκι.Ακόμα και στο στήθος είναι είδος υπο εξαφάνιση καθώς αν με δέί κανείς απο μακριά φαίνομαι σαν μικρό παιδάκι.Εκάνα εξετάσεις τεστοστερόνης και βγήκαν φυσιολογικές (343) αλλά αισθάνομαι μειονεκτικά σε σχέση με άλλα παιδιά της ηλικίας μου.Επειδή δεν θέλω να κουράζω θέλω να μου πείτε αν υπάρχει κανένα ασφαλές φάρμακο για την ανάπτυξη των γενιών και αν έχει παρενέργειες ποιές ακριβώς είναι αυτές.Το ξέρω πως τα γένια στον άντρα μεγαλώνουν μέχρι τα 30 αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τότε...Ευχαριστώ προκαταβολικά.....
Μεχρι τα 30 που το διαβασες αυτο???
 

baldy

Member
outopistis21 είπε:
μια απλή ξεκάθαρη απάντηση....αυτό ήθελα σ ευχαριστώ πολύ...απο περιέργεια και μόνο όμως και αν δν βαριέται κάποιος να γράψει....μπορείτε να μ πείτε ποιό είναι αυτό το φάρμακο και ποιές παρενέργειες έχει?
δεν βγαζουνε ολλοι αντρες γενια εχεις ακουσει για τους σπανους? ε εισαι σπανος και?? αλλοι ξυριζονται καθε μερα, ζητας λυση για ενα προβλημα που δεν υπαρχει.Η μονη λυση λοιπον ειναι να δεις τα πραγματα οπως ειναι.Το πραγματικο προβλημα.Αν εσυ δεν εχεις γενια σκεψου οτι εδω μεσα οι περισσοτεροι χανουν τα μαλλια τους.Το προβλημα σου ειναι ανυπαρκτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

outopistis21

New Member
ο σπανός δεν έχει ιχνος τριχας πανω του εγω εχω...αρα σπανός δεν είμαι...όσο για το γεγονός πως οι άντρες βγάζουν γένια μέχρι τα 30 μου το είπε η γιατρός που έκανα τις εξετάσεις τεστοστερόνης....και τέλος ο καθένας έχει το δικό του θέμα....δεν άνοιξα μια συζήτηση για να συγκρίνουμε τα προβληματά μας αλλά για ν μου δώσετε μια λύση αν υπάρχει....επειδή άκουσα για το minoxidil μπορεί να μου περιγράψει κάποιος τα αποτελέσματα και αν αυτά ειναι μακροχρόνια η όχι?
 

outopistis21

New Member
παιδιά μετά απο ψάξιμο αποφάσισα να δοκιμάσω το προιον rogaine είδα καποια αποτελέσματα σε βίντεο και είναι θεαματικά...μπορείτε να με πληροφορείσετε για αυτό(και όχι να με αποτρέψετε)....απλά θέλω αρκετές πληροφορίες για να δω αν τα κατά είναι περισσότερα...τέλος θα με ενδιέφεραν παρενέργειες και αν τ αποτελέσματα είναι μακροπρόθεσμα...ευχαριστώ πολύ και σόρρυ για την εμμονή...αλλα στην τελική και ποιός δεν έχει :)
 

edyuser1

Active Member
γιατι δεν δοκιμαζεις κατι που εχουν δοκιμασει καποιοι για τα μαλλια και ειδαν πιο χοντρες τριχες στο μουσι ψαξε λιγο για toco-8 ετσι λεγεται αν δεν κανω λαθος συμπληρωμα σε σκονη ειναι ψαξτο λιγο αν θες
 

athenian

Well-Known Member
Υπαρχουν φαρμακα αλλα δεν στα δινει κανενας φαρμακοποιος αν δεν πας με χαρτι γιατρου.Παντως αν εχεις μια τριχα εδω και μια παραπερα μουσι δεν θα κανεις οτι και να παρεις.Μονο κακο στην υγεια σου θα κανεις.
 

jimys

Member
Τι γίνεται ρε παιδιά με αυτούς που θέλουν να βγάλουν γένια;;; αυξάνονται και πληθύνονται τις τελευταίες μέρες η μου φαίνεται ; (εκτός και αν είναι το ίδιο άτομο με άλλο name)


baldy είπε:
βαλε ψευτικο.

αλλο προβλημα αλλο ιδιοτροπια

φίλε baldy συμφωνώ μαζί σου πραγματικά σε όλα τα προηγούμενα ποστ αλλά σε αυτό θα διαφωνήσω . Πρόβλημα για κάποιον είναι η αδυναμία του να εκπληρώσει ή να επιτύχει ένα στόχο του . Τώρα αν αυτός ο στόχος είναι να βγάλει γένια με γειά του με χαρά του! εμείς εδώ σαν φόρουμ είμαστε για να τον ενημερώσουμε για το τι μπορεί να κάνει (τι υπάρχει) και με τι παρενέργειες , δεν είμαστε εδώ για να του πούμε τι να θέλει από τον εαυτό του .

Στα λέω αυτά εγώ που έκραξα λίγο το nonname (νομίζω έτσι λεγόταν το παιδί ) που ήταν 17 και θέλει να βγαλέι γένια, όμως εν τέλη του είπα αυτή είναι η μινόξ με τα καλά της και τα κακά της!

Εμείς τον ενημερώνουμε και από εκεί και πέρα ας κάνει ότι θέλει :)
 

outopistis21

New Member
και κει που νόμιζα πως θα συνεχιστεί το μήνυμα και θα μου αναλύσεις το rogaine...εψαξα στο φορουμ αλλα δεν βρηκα και πολλα για ανθρωπους που το χρησιμοποιησαν στο προσωπο τους.....παραθέτω λοιπον και ενα βιντεο που βρηκα το οποιο με επεισε για να παρω αυτη την αποφαση....το μονο που θελω να κανω ειναι να δωσω μια οθηση στις ξανθες τριχες ν μαυρισουν και να φουντωσουν παραπανω.....μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας.....?


http://www.youtube.com/watch?v=giuS2KVBeCk


επίσης νασας πω πως η κατασταση μου ειναι σαν την αριστερη φωτο στο 0.26 του βιντεο αλλα με λιγες περισσοτερες τριχες και πιο σκουρες.....ελπιζω να γινω σαν την δεξια :p
 

weznem

Well-Known Member
επειδη εγω το εβαζα στα γεννια για αρκετο μεγαλοδιαστημα κια σταματησα πριν κανα διμηνο τριμηνο θα σου πω οτι δεν κανει θαυματα.. σε αυτο που βοηθαει απο οτι καταλαβα ειναι στις τριχες τις λεπτες που φαινονται απο κοντα να μεγαλωσουν με την παροδο του χρονου η σε υπαρχοντες τριχες δεν ειδα γεμισμα σε αδειες περιοχες δηλαδη...βεβαια να τοννισω οτι δεν εβαζα 2 μλ την μερα πρωι βραδυ αλλα μια φορα το βραδυ 2-3 ψεκασιες στις μικρες περιοχες που ηθελα..να σου πω οτι με ειχε κανει σαν πατατα στα μαγουλα και ψαχνομυον για πιο λογο χαθηκα οιγωνιες στο προσωπο μου μηπως επειδη ανοιγω μεγαλωνοντας κτλ..εχθες παρατηρησα, ( δεν ξερω αν ειχε συμβει απο πιο πριν και δεν το αντιλήφθηκα) οτι ξεπρληστηκα στο προσωπα στα μαγουλα δηλαδη στένεψαν πάλι όπως ήμουν παλια..δεν νομιζω οτι με το που σταματας υποχωρούν αμέσως τα πρηξίματα,με παράδειγμα τον εαυτό μου το λέω.. οταν τα γέννια ήταν μακριά ήμουν σαν τετράγωνη πατάτα.. ελπίζω να βοήθησα.. σκέψου ότι στο κεφάλι που το βαζω δεν εχω θέμα με μαυρους κυκλους κτλ..ισως πολυυ μικρο προβλημα η καθολου..πρηξιμο εχω σιγουρα στην κεφαλα..φαγουρες κτλ με το ρολερ που χρησιμοποιω δεν εχω πια..τωρα ταχυκαρδιες ειχα στην αρχη και κατι τσιμπηματα στο στηθος πλεον τιποτα..αν εχεις θεμα με την καρδια σου..δεν κανει να το παρεις..μην ξεχνας οτι η μινοξιδιλη ριχνει την πίεση υποτασσικό φάρμακο ειναι.. οποτε αν εχεις πολυ χαμηλη πίεση πάλι δεν μπορείς να τοπάρεις ..αν εμφανισεις κοκκινιλες τσουξήματα που δεν υποχωρουν πρεπει να παρεις μινοξιδιλη με γλυκερινη αντι για προπυλεν γλυκολ μεσα.. επισης κατι ασπρακια σαν ξηροδερμια ειχα οκαμια φορα οταν εβαζα στα μουσια αλλα εφευγε εύκολα...
 

outopistis21

New Member
σ ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου....ναι απο κοντα στον καθρεφτη εχω πολλες τριχες κοντες και ξανθες σαν χνουδι..αυτο που θελω ειναι ν δυναμωσουν...οποτε θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω για την εξελιξη...τον αφρο μπορουμε να τον βρουμε στα φαρμακεια γτ θα με βολεψει περισσοτερο......οσο για τ προβληματα της καρδιας και της πιεσης δεν ειχα ποτε....αν μπορεσεις καποια στιγμη και εχεις προφανως μπορεις ν μ στειλεις φωτογραφιες πριν και μμετα να δω διαφορα?αν δεν σου ειναι κοπος δηλαδη.... σ ευχαριστω πολυ.....
 
Μπλουζα