αποτελεσματα fungoral cream 2%

σταματησε η τριχοπτωση?

  • καθολου

    Ψηφοφορίες: 2 33.3%
  • μειωθηκε αρκετα

    Ψηφοφορίες: 2 33.3%
  • δεν εχω καθολου

    Ψηφοφορίες: 1 16.7%
  • ειδα ακομα και επανεκφυση

    Ψηφοφορίες: 1 16.7%
  • τα εκανα κοτσιδα

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    6

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω προσωπικα εδω δεν θα ψηφισω λογο το οτι την σταματησα νωρις καπου στις τρεις βδομαδες απο πονο στους ορχεις,η fungoral cream ειναι dht blocker το υπογραφω,ο λογος που την σταματησα τα λεει ολα.
αν θελετε γραψτε και δυο λογια οσοι την χρησιμοποιειτε, τι τριχοπτωση ειχατε πριν και τι τωρα,η οποιαδηποτε αλαγη μετα την χρηση της
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

κι εγω για 2 μηνες τη χρησιμοποισα...της εχω δωσει μαλιστα και 2η ευκαρια γιατι ειναι φτηνη και δεν ειχα παρενεργειες και τετοια...δυστυχως δεν ειδα τιποτα,ουτε ζεστη ουτε κρυο...μονο η μινοξ μου χει δωσει πραγμα εμενα και σε επανεκφυση και σε διατηρηση εστω και λιγο...fungoral σαμπουαν και κρεμα τιποτα.


βεβαια εχω μια ενσταση με τα dht blockers ειναι πολυ δυσκολο να πει καποιος αν δουλευει κατι ή οχι...με τα growth βλεπεις τη διαφορα με τα dht bl δυσκολα γιατι μπορει να εχεις σταθεροποιηθει γονιδιακα σε μια κατασταση Α για πολλα χρονια κι εσυ να βαζεις πραγματα και να νομιζεις οτι αυτα σου κρατανε τα μαλλια...ενω με τη μινοξ για παραδειγμα αν σταματησει να λειτουργει θα το καταλαβεις αμεσως
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

βεβαια εχω μια ενσταση με τα dht blockers ειναι πολυ δυσκολο να πει καποιος αν δουλευει κατι ή οχι...με τα growth βλεπεις τη διαφορα με τα dht bl δυσκολα γιατι μπορει να εχεις σταθεροποιηθει γονιδιακα σε μια κατασταση Α για πολλα χρονια κι εσυ να βαζεις πραγματα και να νομιζεις οτι αυτα σου κρατανε τα μαλλια...ενω με τη μινοξ για παραδειγμα αν σταματησει να λειτουργει θα το καταλαβεις αμεσως

εχεις πολυ δικιο σε αυτο,με την μινοξ ειναι ολα ξεκαθαρα και ορατα,ο λογος της ψηφωφοριας ειναι μηπως βγαλουμε καμια ακρη
 

cool11

Well-Known Member
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

Ρε παιδια, ειναι δυνατον απο τη μια να δεχομαστε οτι το σαμπουαν fungoral που μενει 5-10 λεπτα στο κεφαλι, οτι συνεισφερει εστω και λιγο κατα της τριχοπτωσης, και απο την αλλη να αμφισβητουμε οτι η κρεμα fungoral που μενει ωρες πανω στο κεφαλι οτι βοηθαει;

Οπως και να χει βεβαια, το θεμα ειναι με ορατα αποτελεσματα να λεμε οτι λεμε, κι οχι με υποθεσεις.
Βεβαια, απο τη στιγμη που οι περισσοτεροι βαζουμε διαφορα στο κεφαλι, αντε να καταλαβουμε τι επιδρα οντως και τι οχι.

Παντως περιμενω κι εγω να δω τι θα πουνε τα μελη του φορουμ για την κρεμα fungoral.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

Ρε παιδια, ειναι δυνατον απο τη μια να δεχομαστε οτι το σαμπουαν fungoral που μενει 5-10 λεπτα στο κεφαλι, οτι συνεισφερει εστω και λιγο κατα της τριχοπτωσης, και απο την αλλη να αμφισβητουμε οτι η κρεμα fungoral που μενει ωρες πανω στο κεφαλι οτι βοηθαει;
και αποροφαται και λογο γλυκερινης :grandpa:
το σημειο που δεν μπορουμε να αμφισβητησουμε ειναι οτι βοηθαει στις μυκητιασεις και στο σμηγμα γι αυτο βγηκε αλωστε,δεν εχει καμια σχεση σε δυναμη με τα κετακονοζολουχα σαμπουαν ειναι 10 φορες ποιο δυνατη να μην πω και 20
 

cool11

Well-Known Member
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

Τελικα κανει δουλεια ή τσαμπα την βαζουμε στο κεφαλι;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

cool11 είπε:
Τελικα κανει δουλεια ή τσαμπα την βαζουμε στο κεφαλι;
μεχρι στιγμης 2 χρηστες δεν τους σταματησε καθολου την τριχοπτωση,εναν του σταματησε εντελως την τριχοπτωση και ενας ειδε ακομα και επανεκφυση.
εγω πιστευω πως οι τοπικες θεραπειες στους μισους δουλευουν γι αυτο και διοιστανται οι αποψεις.
χωρις αυτο να σημαινει οτι καποιος που ειδε πχ αποτελεσματα με τοπικη κατοκοναζολη οτι θα δει αποτελεσματα και με τοπικη σπιρο.
απλα πρεπει να βρει ο καθενας την θεραπεια που θα του αποδωσει με δοκιμες.
δεν θα υπηρχαν ετοιμα σκευασματα dht blockers στο εμποριο αν δεν κανανε δουλεια ::)
 

JackSheppard

New Member
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

kapamarou είπε:
μεχρι στιγμης 2 χρηστες δεν τους σταματησε καθολου την τριχοπτωση,εναν του σταματησε εντελως την τριχοπτωση και ενας ειδε ακομα και επανεκφυση.
εγω πιστευω πως οι τοπικες θεραπειες στους μισους δουλευουν γι αυτο και διοιστανται οι αποψεις.
χωρις αυτο να σημαινει οτι καποιος που ειδε πχ αποτελεσματα με τοπικη κατοκοναζολη οτι θα δει αποτελεσματα και με τοπικη σπιρο.
απλα πρεπει να βρει ο καθενας την θεραπεια που θα του αποδωσει με δοκιμες.
δεν θα υπηρχαν ετοιμα σκευασματα dht blockers στο εμποριο αν δεν κανανε δουλεια ::)

Καταρχην οταν δεν ειναι το μοναδικο τοπικο που βαζεις, δεν μπορεις να ξερεις ποιο σου δινει τα αποτελεσματα και σε τι βαθμο βοηθαει το καθενα. Εχοντας συμμετασχει σε ξενα φορουμς εδω και σχεδον 10 χρονια, και εχοντας παρει μερος σε απειρες συζητησεις, το συμπερασμα που καταληγω ειναι οτι τα τοπικα dht blockers που ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ εστω και λιγο, λειτουργουν μεσω συστημικης απορροφησης. Αν βαλεις τοπικη φινα και κανεις εξετασεις, θα δεις το συνολικο σου dht μειωμενο, και οχι στην περιοχη του κεφαλιου μονο. Απλα επειδη η συγκεντρωση σε δραστικη ουσια, η το carrier δεν ειναι οσο αποδοτικο του χαπιου, εχεις και λιγοτερες παρενεργειες ή καθολου παρα την απορροφηση, και μαλλον και λιγοτερα αποτελεσματα απο το χαπακι. Ισως τα τοπικα dht blockers να ειναι καλυτερα απο το τιποτα, αλλα για μενα δοκιμαστε φινα σε μικροτερες δοσεις. Εγω χρησιμοποιω .3-0.4mg και δεν εχω παρενεργειες, ενω με 1 mg ειχα για καιρο. Γενικα για τη φινα επειδη τα 0.2 ειναι σχεδον σαν το 1mg σε αποτελεσματα, υπαρχει για ολους μια δοση με τη βελτιστη σχεση παρενεργειες-αποτελεσματα.

Επισης το θεμα με το τοπικο ειναι η διαρκεια, γιατι μπορει πχ με ενα κετο-σαμπουαν να μειωνεις τα ανδρογονα στο δερμα προσωρινα, αλλα σε 1 ωρα θα εχουν επανελθει. Δεν τα πιστευω καθολου. Δεν ψηφισα γιατι δεν τα χρησιμοποιω, αλλα λεω τη γνωμη μου.
 

kakashi

Member
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

εξαρταται το τοπι
JackSheppard είπε:
Καταρχην οταν δεν ειναι το μοναδικο τοπικο που βαζεις, δεν μπορεις να ξερεις ποιο σου δινει τα αποτελεσματα και σε τι βαθμο βοηθαει το καθενα. Εχοντας συμμετασχει σε ξενα φορουμς εδω και σχεδον 10 χρονια, και εχοντας παρει μερος σε απειρες συζητησεις, το συμπερασμα που καταληγω ειναι οτι τα τοπικα dht blockers που ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ εστω και λιγο, λειτουργουν μεσω συστημικης απορροφησης.
εξαρταται....αν μιλαμε για τοπικη φινα τοτε ναι αυτη πιστευω πως εχεις αποτελεσματα λογω της συστηματικης απορροφησης....η γενικα για οποιοδηποτε τοπικο εχει ωσ στοχο της μειωση της dht....η σπιρο για παραδειγμα που λειτουργει εμποδιζοντας τους υποδοχεις να ενωθουν με τα ανδρογονα πιστευω πως εχει αποτελεσματα χωρις συστηματικη απορροφηση...οταν εχουμε απλα τοτε εμφανιζονται παρενεργειες....τωρα η κετο δεν ξερω πως δουλευει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

Καταρχην οταν δεν ειναι το μοναδικο τοπικο που βαζεις, δεν μπορεις να ξερεις ποιο σου δινει τα αποτελεσματα και σε τι βαθμο βοηθαει το καθενα. Εχοντας συμμετασχει σε ξενα φορουμς εδω και σχεδον 10 χρονια, και εχοντας παρει μερος σε απειρες συζητησεις, το συμπερασμα που καταληγω ειναι οτι τα τοπικα dht blockers που ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ εστω και λιγο, λειτουργουν μεσω συστημικης απορροφησης.
το μονο που μπορω να πω με σιγουρια οτι δουλευει τοπικα και οχι λογο συστηματικης αποροφησης ειναι η airol

Αν βαλεις τοπικη φινα και κανεις εξετασεις, θα δεις το συνολικο σου dht μειωμενο, και οχι στην περιοχη του κεφαλιου μονο. Απλα επειδη η συγκεντρωση σε δραστικη ουσια, η το carrier δεν ειναι οσο αποδοτικο του χαπιου, εχεις και λιγοτερες παρενεργειες ή καθολου παρα την απορροφηση, και μαλλον και λιγοτερα αποτελεσματα απο το χαπακι. Ισως τα τοπικα dht blockers να ειναι καλυτερα απο το τιποτα, αλλα για μενα δοκιμαστε φινα σε μικροτερες δοσεις. Εγω χρησιμοποιω .3-0.4mg και δεν εχω παρενεργειες, ενω με 1 mg ειχα για καιρο. Γενικα για τη φινα επειδη τα 0.2 ειναι σχεδον σαν το 1mg σε αποτελεσματα, υπαρχει για ολους μια δοση με τη βελτιστη σχεση παρενεργειες-αποτελεσματα.

ειμαι σε σκεψη να χρησιμοποιησω 0,25mg φινα για 12 μηνες μονο και μονο για δοκιμη.
αυτην ειναι η ποσοτητα για τον δικο μου οργανισμο,θα δω αποτελεσματα ειμαι σιγουρος,πιστευω οτι το 1mg δεν ειναι κανονας σε καποιους που ειναι ευαισθητοι στα φαρμακα αναλογει σε 5mg.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

οχι και ασχημα η fungoral cream, 4 στους 6 θετικα αποτελεσματα μεχρι τωρα ::)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

καταληγω ειναι οτι τα τοπικα dht blockers που ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ εστω και λιγο, λειτουργουν μεσω συστημικης απορροφησης. Αν βαλεις τοπικη φινα και κανεις εξετασεις, θα δεις το συνολικο σου dht μειωμενο, και οχι στην περιοχη του κεφαλιου μονο.
θα το πιστευα με κλειστα τα ματια,ο μοναδικος ενδιασμος μου ειναι οτι για να γινει συστηματικη αποροφηση μιας ουσιας απο το κεφαλι αναγκαστικα θα περασει απο τους θυλακες,αν εχεις υποψιν καποιο γραφημα η ερευνα πανω σε αυτο ριξτο να το μελετησουμε
 

antrikos

Member
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

Εγω χρησιμοποιεισα την fungoral cream για 6-7 μερες και ειδα λεπτυνση της τριχας και τα μαλια μου ηταν σαν να ειχαν αερωσει μπροστα..την σταματω για κανα 4-5 μερες και ολα καλα...μετα απο κανα μηνα την ξανααρχιζω για κανα 5 μερες και παλι τα ιδια..τωρα θα βαζω μονο στους κροταφους οχι οτι εκει θα δω τιποτα απλα μεχρι να τελειωσει η κρεμα και θα λουζομε μονο με σαμπουαν fyngoral 2-3 φορες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

antrikos είπε:
Εγω χρησιμοποιεισα την fungoral cream για 6-7 μερες και ειδα λεπτυνση της τριχας και τα μαλια μου ηταν σαν να ειχαν αερωσει μπροστα..την σταματω για κανα 4-5 μερες και ολα καλα...μετα απο κανα μηνα την ξανααρχιζω για κανα 5 μερες και παλι τα ιδια..τωρα θα βαζω μονο στους κροταφους οχι οτι εκει θα δω τιποτα απλα μεχρι να τελειωσει η κρεμα και θα λουζομε μονο με σαμπουαν fyngoral 2-3 φορες.
το ιδιο εχουν παρατηρησει και πολοι που χρησιμοποιουσαν το σαμπουαν fungoral
 

TZIMAKOS

Member
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

Πάντως το ότι ισχύει με το fungoral,δεν πιστεύω να ισχύει μ'όλα τα σαμπουάν κετοκοναζόλης.Χρησιμοποιώ περίπου 2 μήνες το libroman 2% 1/week και είμαι ευχαριστημένος.Λες kapa να ευθύνεται το γεγονός ότι είναι πιο αθώο όσον αφορά τα έκδοχα του(free SLSκ.τ.λ) ή ότι τ'αφήνω μόνο γύρω στα 3 λεπτά στο κεφάλι;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

TZIMAKOS είπε:
Πάντως το ότι ισχύει με το fungoral,δεν πιστεύω να ισχύει μ'όλα τα σαμπουάν κετοκοναζόλης.Χρησιμοποιώ περίπου 2 μήνες το libroman 2% 1/week και είμαι ευχαριστημένος.Λες kapa να ευθύνεται το γεγονός ότι είναι πιο αθώο όσον αφορά τα έκδοχα του(free SLSκ.τ.λ) ή ότι τ'αφήνω μόνο γύρω στα 3 λεπτά στο κεφάλι;
δεν πιστευω οτι ευθυνεται σε sls,το οποιο υπαρχει σχεδον παντου ακομα και στα παιδικα σαμπουαν,αλλα σιγουρα παιζει ρολο το ποσο το αφηνεις στο κεφαλι.
εγω δεν το αφηνα σχεδον καθολου στο κεφαλι,εχω την συνηθεια να ξεπλενομαι κατευθειαν
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

kapamarou είπε:
δεν πιστευω οτι ευθυνεται σε sls,το οποιο υπαρχει σχεδον παντου ακομα και στα παιδικα σαμπουαν

Το SLS και SLES μπορεί να φτιαχτεί είτε με φυσικό τρόπο (από λάδι καρύδας) είτε με συνθετικό τρόπο (από πετρέλαιο). Και στις 2 περιπτώσεις και πιο πολύ στην δεύτερη εννοείτε δεν είναι καλό να υπάρχει στα σαμπουάν. Δεν λέω ότι απαραίτητα οφείλετε σε μειωμένα αποτελέσματα για τα fungoral απλά κουβέντα να γίνετε :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

Fenimore είπε:
Το SLS και SLES μπορεί να φτιαχτεί είτε με φυσικό τρόπο (από λάδι καρύδας) είτε με συνθετικό τρόπο (από πετρέλαιο). Και στις 2 περιπτώσεις και πιο πολύ στην δεύτερη εννοείτε δεν είναι καλό να υπάρχει στα σαμπουάν. Δεν λέω ότι απαραίτητα οφείλετε σε μειωμένα αποτελέσματα για τα fungoral απλά κουβέντα να γίνετε :)
προσωπικα δεν το κοιταω καθολου,θεωρω το καπνισμα και την κακη διατροφη πολυ ποιο βλαβερα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

4 στους 7 ειδαν θετικα αποτελεσματα με fungoral cream
 

sanmartean14

New Member
Απ: αποτελεσματα fungoral cream 2%

Μια ερώτηση θέλω να κάνω σχετικά με τη κρέμα φουνκοραλ. Υπαρχει σοβαρή περιπτωση να προσφέρει σοβαρο regrowth? Τη ξεκινησα πριν 2,5 μήνες ακριβως στο crown. η διαφορα σήμερα είναι αρκετα μεγάλη. Αλλα δε ξερω αν ευθύνεται η κρέμα ή ότι είχα εποχιακή τριχοπτωση τότε(συν καποια ψυχολογικη πιεση αν επηρεαζει). Επίσης μάλλον πιστευω οτι υπερέβαλλα κάπως στη χρήση αφού εβαζα κάθε μέρα και τελείωσα το σωληναριο των 30 μγ σε 2.5 μηνες. Πιστευεται οτι θα ήταν καλό να τη συνεχίσω, να την ελαττώσω ή να τη σταματήσω λόγω επικινδυνότητας? Καπαμαρου θα ήθελα τη γνώμη σου και όποιος άλλος έχει άποψη.
 
Μπλουζα