αλλαγη θεραπειας

jaren

New Member
καλησπερα παιδια, επαιρνα regaine 5% για 6 μηνες. με βοηθησε παρα πολυ γενικα γιατι ειχα αρκετα μεγαλο προβλημα αλλα στους κροταφους δεν εχω δει καποια διαφορα. διαβασα στο site για αλλες θεραπειες οπως μαζι με το regaine να επαιρνα και revivogen αλλα ηθελα να ρωτησω εδω αν εχει καποιος κατα νου καποια αλλη θεραπεια που να τον βοηθησε στους κροταφους ποιο πολυ γιατι αυτην την στιγμη μονο εκει αντιμετοπιζω εμφανες προβλημα . σας ευχαριστω πολυ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Το revivogen δεν είναι ιδανικό για τους κροτάφους και γενικά οι κρόταφοι είναι δύσκολο πράγμα.
 

jaren

New Member
συγωμη ακη τα μπερδεψα, εχω θεμα οχι στα πλαγια "κουτελο"οχι οτι και καλα ανηγει το κουτελο μου αν ειναι αυτοι οι κροταφοι αλλα μπροστα μπροστα στα πλαγια ομως προς τα μεσα δηλαδη αντι να ειναι ισιο το κουτελο παει να καει ενα στρογγιλο σχημα προς τα μεσα θα προσπαθησω να ανεβασω φωτογραφιες σημερα "μπορει αυτοι να ειναι οι κροταφοι τελικα :p ". διαβασα σε πολλα ποστ που λενε για το airol και λεω να το δοκιμασω αλλα εψαξα σε online φαρμακεια και δεν το βρηκα ..... μονο απο ξενα site μπορω να το βρω?


http://postimg.org/image/5xuzpu8w3/
δεν ειναι τοσο καλη , κατι το κινητο κατι ο χαλια φωτισμος... τα μαλλια μου εδω δεν ειναι ουτε 1 εκατοστο να παιρνω με την μηχανη τελος παντων αυτο το λεω γιατι πχ οταν μακρενουν το κενο στην μεση σχεδον δεν φενεται αλλα στα πλαγια οπως ειπα και ποιο πανω εκει ειναι το θεμα.. οι κροταφοι ειναι εκει ?


*** τερμα μπροστα μπροστα στο μικρο μερος δεν εχω θεμα εκει , ραματα ειναι που ειχα ανηξει το κεφαλι μ μικρος εκει δεν ξανα βγηκαν ποτε
 

jaren

New Member
Απ: αλλαγη θεραπειας

Κάποιος ρε παιδιά .. Μπαίνω από κινητό και είναι τόσο δύσκολο να ψάξω...
 

jaren

New Member
Απ: αλλαγη θεραπειας

Πήγα στο φαρμακείο και ζήτησα airol . Αυτό με 0,05 tretinoin , την ρώτησα κάθε ποτέ πρέπει να βάζω και μου είπε ότι είναι Μία με δύο φορές την ημέρα άλλα επειδή της είπα ότι την θέλω για το κεφάλι μου τα μασούσε λίγο λες και δεν είχε ιδέα, πήρα και ένα ριγκειν άλλα τώρα τι παίζει με αυτά τα δύο ? Να βάζω την κρέμα λίγο μετά το ριγκειν ? Και κάτι που ήθελα να ρωτήσω για το ριγκειν... Είμαι πολύ κοντοκουρεμενοσ υπάρχει πρόβλημα που θα πέφτει το φάρμακο απευθείας στο δέρμα ? Επειδή πριν δύο μήνες περίπου το σταμάτησα επειδή μου έκανε κοκκινίλες ... Άπρεπε να πάρω τον αφρό αυτήν την φορά μάλλον ..

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 

jaren

New Member
Απ: αλλαγη θεραπειας

Συγνώμη που ποσταρω και ξανά ποσταρω άλλα πήγα και πείρα το airol από φαρμακείο και αυτό λέει πάνω για ακμή και φωτογυρανση, τι σχέση έχει με την αα και πως θα το χρησιμοποιήσω μαζί μΙνοξ? Κάνω αναζήτηση αιρολ από το κινητό στο φόρουμ και μου βγάζει άλλα νταλων η μπαγκατέλα μου...

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
jaren είπε:
Συγνώμη που ποσταρω και ξανά ποσταρω άλλα πήγα και πείρα το airol από φαρμακείο και αυτό λέει πάνω για ακμή και φωτογυρανση, τι σχέση έχει με την αα και πως θα το χρησιμοποιήσω μαζί μΙνοξ? Κάνω αναζήτηση αιρολ από το κινητό στο φόρουμ και μου βγάζει άλλα νταλων η μπαγκατέλα μου...

βαζεις μια μικρη ποσοτητα κρεμας.
ψεκαζεις με μινοξιδιλη στο σημειο και με μασαζ απλωνεις.
υποψιν οτι η airol η θα σε αδειασει η θα σε γεμισει.
για αρχη ειναι καλα να την δοκιμασεις σε αδειο σημειο
 

jaren

New Member
Απ: αλλαγη θεραπειας

Άδειο σημείο δεν έχω .. Αραίωση ναι , με τρομοκράτισες ρε κάπα τώρα .. Και πρέπει να περιμένω καιρό για να καταλάβω αν με χαλασε η μου έκανε καλό ?
2 φορεσ την μερα αυτό να το κάνω μαζί με μινοξ?

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
jaren είπε:
Άδειο σημείο δεν έχω .. Αραίωση ναι , με τρομοκράτισες ρε κάπα τώρα .. Και πρέπει να περιμένω καιρό για να καταλάβω αν με χαλασε η μου έκανε καλό ?
2 φορεσ την μερα αυτό να το κάνω μαζί με μινοξ?

αν εχεις αραισωση στους κροταφους που δεν εχει μεινει μαλλι αλλα χνουδι,μπορεις να το δοκιμασεις εκει.
μια φορα την ημερα μινοξιδιλη με κρεμα.
σε τρομαζω για να μην εχεις δυσαρεστες εκπληξεις.
η airol ειναι ενα τοπικο ρετινοειδη και δεν εχει σε ολους θετικη ανταποκριση,η θα αυξησει τα αποτελεσματα της μινοξιδιλης η θα προκαλεσει αραιωση
 

jaren

New Member
Απ: αλλαγη θεραπειας

Οπότε θα βάζω κανονικά δύο φορεσ ριγκειν και την Μία από αυτές με κρέμα, έβαλα πρώτη φορά σήμερα λίγο ποιο πάνω από κροτάφους που έχω θέμα , αν δω στην πορεία οπτικά ότι χάνω μαλλιά εκεί σταματάω αλλιώς βάζω και σε άλλο σημείο σωστά ?

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
jaren είπε:
Οπότε θα βάζω κανονικά δύο φορεσ ριγκειν και την Μία από αυτές με κρέμα, έβαλα πρώτη φορά σήμερα λίγο ποιο πάνω από κροτάφους που έχω θέμα , αν δω στην πορεία οπτικά ότι χάνω μαλλιά εκεί σταματάω αλλιώς βάζω και σε άλλο σημείο σωστά ?

καλη επητυχια με την airol.
αν σε πιασει θα ενησχυσει κατα πολυ την μινοξιδιλη.
εγω ημουν τυχερος με αυτην την κρεμα.
αν δεις θετικα προχωρας και σε αλλα σημεια
 

jaren

New Member
Απ: αλλαγη θεραπειας

Ευχαριστώ πολύ Καπα , Μία φορά μινοξ με κρέμα και τέλος η θα βάζω και την δεύτερη κανονικά ?

Στάλθηκε από το Vodafone Smart II μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 
Μπλουζα