Χυμος λεμονιου κατα του καρκινου!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Joan87

Active Member
Ο χυμος λεμονιου καθαριζει το σωμα μας απο τις τοξινες, οι οποιες σαφως και ειναι υπευθυνες για τον καρκινο.
Αλλα δεν αρκει μονο αυτο. Ακομα, πρεπει να καθαριζουμε τις τοξινες απο το εντερο, απομακρυνοντας καθημερινα τα τροφικα αποβλητα, να πινουμε πολυ νερο κ.α.
Με τις τοξινες ειναι σκεφτειτε σαν να κυκλοφορει δηλητηριο στο αιμα μας(=καρκινος)

Εκτος του καρκινου....οι τοξινες μπορουν να προκαλεσουν πολλες ακομα ζημιες στον οργανισμο. Τριχοπτωση...που ειναι και το μειζων θεμα μας στο φορουμ, αιμορροϊδες κυταρριτιδα αρθριτιδα κτλ. Ειναι γεγονος.
Εχω καταπολεμησει με νερο και λεμονι ουρολοιμωξη 2 φορες...και ο μπαμπας μου κολικο και αμμο στα νεφρα. Επισης ενας θειος μου εριξε την χοληστερινη. Γενικα το λεμονι ειναι ενα φυσικο φαρμακο.
Πλεον εδω και εναν χρονο πινω καθε πρωι σχεδον.
Πολλα τα οφελη.... :O και δεν ειναι μουφα! Απλα καλο ειναι να κοπουν και περιττες συνηθειες που φερουν τοξινες στον οργανισμο...οπως πχ το καπνισμα και πολλα αλλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ο χυμος λεμονιου καθαριζει το σωμα απο τις τοξινες, οι οποιες σαφως και ειναι υπευθυνες για τον καρκινο.
Ακομα, πρεπει να καθαριζουμε τις τοξινες απο το εντερο, απομακρυνοντας καθημερινα τα τροφικα αποβλητα.
Ειναι σκεφτειτε σαν να κυκλοφορει δηλητηριο στο αιμα μας(=καρκινος)
Εχω καταπολεμησει με νερο και λεμονι ουρολοιμωξη 2 φορες...και ο μπαμπας κολικο και αμμο στα νεφρα. Επισης ενας θειος μου εριξε την χοληστερινη (αν θυμαμαι καλα ηταν οι τιμες χοληστερινης και οχι οι τιμες σε κατι αλλο). Γενικα το λεμονι ειναι ενα φυσικο φαρμακο....μπορει να κανει θαυματα!!!
Πλεον εδω και εναν χρονο πινω σχεδον καθε πρωι νερο με λεμονι...και ειμαι και μια χαρα. Αυτο το λεω γιατι πολλοι λενε οτι δεν κανει καλο!!! :p
ενα λεμονι την ημερα ποσοτητα?
 

Joan87

Active Member
Εμεις καπα φτιαχνουμε νερο με λεμονι σε μπουκαλι του 1,5 λιτρου! 3 λεμονια βαζουμε. Εκανα μερικες διορθωσεις στο κειμενο μου οπως βλεπεις αν και ειχα πολλα ακομα να γραψω! Εχω εναν γνωστο γιατρο απο αμερικη. Εκεινος μας τα ειπε ολα αυτα. Οταν μου ελεγε πιες λεμονι για να καθαρισεις απο την ουρολοιμωξη αντι να παρεις χαπια γελαγα. Και ομως καθαρισα και το ιδιο και ο μπαμπας μου. Στον θειο μου(επειδη ετυχε να ρωτησω τωρα τον πατερα μου που σηκωθηκε για δουλεια) του το προτεινε αλλος γιατρος για να ριξει την χοληστερινη του...και δεν πιστευε και αυτος στα ματια του. :O Μεσα σε εναν μηνα ειχε πεσει....
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
φαινεται να κανει πολλα το λεμονι τελικα.
εγω εχω υψηλη χοληστερινη κληρονομικο,η μητερα μου παιρνει μισο χαπι την ημερα για την χοληστερινη και ειμαι προγραμματισμενος και εγω....
για να δουμε....θα κανω αιματολογικες εξετασεις πριν και μετα
 

Joan87

Active Member
Δεν ξερω αν υπαρχει διαφορα στην αντιμετωπιση της εφοσον ειναι κληρονομικης φυσεως αλλα δοκιμασε το γτ κακο δεν κανει σιγουρα :) Εγω ειμαι ευαισθητη σε ουρολοιμωξεις οταν πηγαινω σε κοινες τουαλετες γι αυτο και το αποφευγω. Συνολικα εχω κολλησει 4 φορες σε 2 χρονια. Τις 2 πρωτες πηρα ceclor και τις επομενες 2 νερο με λεμονι. Για να την αντιμετωπισω επινα παραπανω απο 1 ποτηρι την μερα (ενω σε γενικες γραμμες πινω ενα πλεον καθε πρωι). Γενικα επινα οσο πιο πολυ μπορουσα. Οπως και ο μπαμπας μου το ιδιο. Ο θειος μου νομιζω πως επινε μονο το πρωι. Θα σε γελασω... :/
Θα δεις με τις εξετασεις και τα αποτελεσματα πως θα σε παει :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

cool11

Well-Known Member
Εχει αραγε διαφορα, αν θα στιψω ενα λεμονι και θα το πιω κατευθειαν,
ή αν θα το βαλω σε ποτηρι νερο?
Εγω στιβω και το πινω αμεσως!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σημερα εναρξη ενος λεμονιου την ημερα,οπως προειπα ειμαι προγραμματισμενος καποια στιγμη στο μελον να ξεκινουσα χαπι χοληστερινης.
σακχαρο δεν εχω απλα ηπια καφε με ζαχαρη πριν να δωσω αιμα:p
το χαμηλο μου ασβεστιο ειναι μια πονεμενη ιστορια,δεν καταναλωνω καθημερινα γαλακτοκομικα και δεν μου αρεσει καθολου ο ηλιος.
να συμπληρωσω οτι εχω προ υπερταση εδω και περισσοτερο απο 10 χρονια,θα το τεσταρω και αυτο.
12180013_697615497041995_1078127987_n.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LuckyLuke

Member
Πολύ καλό και ευχάριστο στη γευση είναι να βάλεις σε 1 λίτρο νερό από το προηγούμενο βράδυ λεμόνια (σε φέτες), δυόσμο και τζίντζερ. Προσοχή πρέπει να το αφήσεις όλο το βράδυ για να βγάλουν τις ουσίες τους τα 3 αυτά συστατικά. Ποσότητα προσαρμόζεις ανάλογα πχ πιο ξινό παραπάνω λεμόνι κτλ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Πολύ καλό και ευχάριστο στη γευση είναι να βάλεις σε 1 λίτρο νερό από το προηγούμενο βράδυ λεμόνια (σε φέτες), δυόσμο και τζίντζερ. Προσοχή πρέπει να το αφήσεις όλο το βράδυ για να βγάλουν τις ουσίες τους τα 3 αυτά συστατικά. Ποσότητα προσαρμόζεις ανάλογα πχ πιο ξινό παραπάνω λεμόνι κτλ
θέλω να προσθέσω μελοντικα αφου δω σκέτο το λεμόνι τι κάνει ελαιόλαδο το οποίο βοηθάει και στο μαλλι αλλά δεν ξέρω αν αλληλεπιδρούν και δεν κάνει να πέφτουν μαζί
 

LuckyLuke

Member
Το λεμόνι το πρωί κάνει πολύ δουλεία. Έπινα και εγώ κάποτε μισό λεμόνι διαλυμένο σε μιση χλιαρή κουπα νερό.. θα το ξαναξεκινήσω. Καταρχάς είναι λιποδιαλυτικό, έχει βιταμίνη C και κάνει καλό στη λιπαρότητα που πολλοί έχουμε θέμα. Μάλιστα μια δερματολόγος μου είχε προτείνει μετα από λούσιμο να ρίχνω ένα λεμόνι διαλυμένο σε νερό στο τριχωτό και είδα τρελή βελτίωση (η ίδια μου είχε προτείνει να καταναλώνω 2 κουταλίες της σούπας ωμό ελαιόλαδο για την τριχόπτωση).

Το άλλο που πρότεινα στο παραπάνω post είναι να το καταναλώνεις σαν νερό όλη τη διάρκεια της μέρας.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το λεμόνι το πρωί κάνει πολύ δουλεία. Έπινα και εγώ κάποτε μισό λεμόνι διαλυμένο σε μιση χλιαρή κουπα νερό.. θα το ξαναξεκινήσω. Καταρχάς είναι λιποδιαλυτικό, έχει βιταμίνη C και κάνει καλό στη λιπαρότητα που πολλοί έχουμε θέμα. Μάλιστα μια δερματολόγος μου είχε προτείνει μετα από λούσιμο να ρίχνω ένα λεμόνι διαλυμένο σε νερό στο τριχωτό και είδα τρελή βελτίωση (η ίδια μου είχε προτείνει να καταναλώνω 2 κουταλίες της σούπας ωμό ελαιόλαδο για την τριχόπτωση).

Το άλλο που πρότεινα στο παραπάνω post είναι να το καταναλώνεις σαν νερό όλη τη διάρκεια της μέρας.
το ποσιμο ελαιολαδο οντως βοηθαει στο μαλλι http://www.hairlossgr.com/threads/Ελαιολαδο-στα-μαλλια.9850/#post-141302
επισης υπαρχουν φημες οτι και αυτο(το ποσιμο ελαιολαδο) καταπολεμαει τον καρκινο https://www.medlook.net/Καρκίνος-γενικά/2789.html
 

giannis1312

Active Member
εγω στην δουλεια εχω εναν που εκανε χημειοθεραπειες και καθε μερα πινει χυμο λεμονι λεει κανει πολυ καλο.. τελικα αυτος ξεπερασε τον ογκο και τωρα ειναι μια χαρα ακομα πινει λεμονι ..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
με το πρωτο λεμονι που ηπια μετα απο μια ωρα με εποιασε μικρο τσουξιμο στην καρδια και μικρο τσουξιμο στο συκωτι,οχι εντονα,αυτα που ερχονται και φευγουν μια στο τοσο,μπορει και τυχαιο...απλα πρωτη φορα μου ετυχε και τα δυο μαζι ταυτοχρονα...
το σιγουρο ειναι οτι μετα την καταναλωση του με πιανει πεινα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω 2 αναφορες απο γνωστους μου που κοψανε το λεμονι επειδη ειχανε ζαλαδες.
ζαλαδα σημαινει κατα 90% οτι εχει πεσει η αρτηριακη πιεση.
αν καταφερει να μου ριξει και την δικη μου κατα 1,5 και 1,5 θα γλιτωσω και το χαπι της πιεσης.
εχω αρχισει να το ψαχνω λιγο το θεμα.
για καθαρισμο συκωτιου λεμονι με ελαιολαδο http://www.bioathens.com/fisikes-therapies-karkinou-gia-ipar/
 

cool11

Well-Known Member
εχω 2 αναφορες απο γνωστους μου που κοψανε το λεμονι επειδη ειχανε ζαλαδες.
ζαλαδα σημαινει κατα 90% οτι εχει πεσει η αρτηριακη πιεση.
αν καταφερει να μου ριξει και την δικη μου κατα 1,5 και 1,5 θα γλιτωσω και το χαπι της πιεσης.
εχω αρχισει να το ψαχνω λιγο το θεμα.
για καθαρισμο συκωτιου λεμονι με ελαιολαδο http://www.bioathens.com/fisikes-therapies-karkinou-gia-ipar/

Δηλαδη εγω που ειμαι υποτασικος, πρεπει να κοψω το καθημερινο λεμονι;
Γιατι μου ριχνει την πιεση το regain, αμα τη ριχνει και το λεμονι, θα πεσω κατω στο τελος.
 
Μπλουζα