Φυσικη Ενδυναμωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dimcal

New Member
Καλησπερα

Θα ηθελα τη γνωμη σας για μια τελιως φυσικη θεραπεια . Ειμαι 21 ετων και δεν εχω μεγαλο προβλημα , συγκεκριμενα στο μαξιλαρι βρισκω 5 με 10 τριχες και οταν κανω μπανιο καμια 30αρια στα χερια απο το σαπουνισμα των μαλλιων . Παρ ολα αυτα εχω μια μικρη αρεωση στα πλαγια . Παλιοτερα λογω αγχους ειχα τριχοπτωση . Το αγχος περασε και πλεον εχω τη μικρη αυτη τριχοπτωση που θελω να τη σταματησω γτ μου χει μεινει ο φοβος . Εχω κανει αγωγες με ενα σκευασμα της La Roche Pasay που γραφει kerium Tegen Haaruitval μαζι με χαπια anacaps τα οποια μου εδωσε δερματολογος . Ειχα μεγαλη βελτιωση αλλα η τριχοπτωση δεν εφυγε . Εκανα δευτερο γυρο σε αλλο δερματολογο με μινοξιδιλη και χαπια της freezederm . Παλι βελτιωθηκα αλλα δεν εκοψε . Ειναι τα απομειναρια του αγχους ισως :( παντως αποφασισα να μη το αφησω ετσι και σκεφτηκα τη λυση των φυσικων προιοντων . Μερα παρα μερα βαζω για μιση ωρα στα μαλλια λαδι πριν το μπανιο και τα τυλιγω με πετσετα . Και μετα το μπανιο κανω μασαζ στις τριχες με ζελε αλοης . Εχω δει μια μικρη βελτιωση εδω και ενα μηνα ειναι η αληθεια . Πιστευετε οτι θα εχω αποτελεσμα? Σκεφτομαι να αυξησω και τα φρουτα και τα λαχανικα που τρωω καθως και το γαλα και τα δημητριακα και παραλληλα να αυξησω τον υπνο . Απλα αναρωτιεμαι τι αλλο μπορω να κανω για να δυναμωσω τη τριχα μου . Ακομα και σε φτηνο φαρμακο αν γινεται . Μια αλλη λυση που εχω ακουσει ειναι το σπρευ απο λεμονι το οποιο δυναμωνει τα μαλλια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα