ΦΥΤΡΩΣΗ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΩΝ

Δημητρης38

Active Member
Ποσες ειναι οι πιθανοτητες να φυτρωσουν τα μοσχευματα και να βγαλουν τριχες ? Διαβαζοντας στο Ιντερνετ το 95% φυτρωνει κανονικα.

Ποιοι οι λογοι που μπορουν να εμποδισουν την φυτρωση τους ?

Αν καποιος κανει μμ 3000 μοσχευματων και δεν φυτρωσει κανενα τοτε ξοδευτηκαν λεφτα χωρις να υπαρχει αποτελεσμα, αλλα και τα μοσχευματα που μετεφερε απο την πισω κεφαλη και επιδεινωσε το προβλημα !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkast

Active Member
Δημητρης38 είπε:
Ποσες ειναι οι πιθανοτητες να φυτρωσουν τα μοσχευματα και να βγαλουν τριχες ? Διαβαζοντας στο Ιντερνετ το 95% φυτρωνει κανονικα.

Ποιοι οι λογοι που μπορουν να εμποδισουν την φυτρωση τους ?

Αν καποιος κανει μμ 3000 μοσχευματων και δεν φυτρωσει κανενα τοτε πανε τσαμπα τα λεφτα αλλα και τα μαλλια που εξαφανισε απο την πισω κεφαλη και την καραφλιασε περισσοτερο !!!

Ποσταρισα το συγκεκριμενο θρεντ γιατι διαβασα στο φορουμ χρηστη που γραφει οτι εκανε στην Θεσ/νικη μμ με 1200 grafts εκ των οποιων φυτρωσαν μονο τα 200
Και μετα γραφει πηγε στην Κυπρο και εγινε τουμπανο (ποσταρισε και φωτογραφιες)
Πολλοί λόγοι μπορούν να υπάρχουν
Απο τον τρόπο εξαγωγής του μοσχέυματος.. μέχρι στην λήπτρια περιοχή απο το άνοιγμα νέων υποδοχών (γωνία , βάθος) μπορεί να σου
"θάψουν τα μοσχέυματα¨" εξαρτάται φίλε μου... πόσο κάγκουρας είναι ο γιατρός που έχεις επιλέξει:m02::m02:
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Στην dhi μου ειχε πει ο γιατρος οτι τον κυριοτερο λογο παιζει ο τροπος εξαγωγης του μοσχευματος,το κοψιμο του δηλ.Εκει κινδυνευει να τραυματιστει ο θυλακας αν δεν κοπει σωστα.Σιγουρα ομως θα παιζει ρολο κ το βαθος.Νομιζω ομως οτι αυτο δεν ειναι κ τοσο σημαντικο λογω των implanters τα οποια κανουν ποιο ευκολο το ρολο του γιατρου.
 

Δημητρης38

Active Member
Στις strip δηλαδη οταν τεμαχιζουν την ταινια που εχουν βγαλει απο την safe zone του κεφαλιου... υπαρχει περιπτωση να καταστρεψουν μοσχευματα δηλαδη ? Ποιο σημαντικη μου φαινεται η διαδικασια τομης της ταινιας σε μοσχευματα που θα φυτευτουν παρα η τοποθετηση τους...

Εγω παιδια στις μμ οπως τοποθετηθηκαν τα μοσχευματα οι τριχες εξειχαν κατα λιγα εκατοστα της επφανειας που τοποθετηθηκαν
Ο Γιατρος μου ειχε πει οτι σε λιγες εβδομαδες θα πεσουν και θα βγουνε καινουργιες μετα απο 3 μηνες οι οποιες θα μεγαλωνουν φυσιολογικα. Ομως το περιεργο ειναι οτι δεν πεσανε και μεγαλωνανε απο την πρωτη στιγμη ... ισως να μου πεσανε καποιες ελαχιστες που δεν τις καταλαβα αλλα το 80-90% πιασανε απο την πρωτη μερα !!!!

Οπως εγραψα σε αλλο θρεντ τωρα ψαχνω να τις βρω (μετα απο χρονια μου πεσανε και τα μμσχευμενα)
 

giwrgos athina

Active Member
Δημητρη με ανησυχει πολυ αυτο που λες που σου επεσαν μεταμοσχευμενα..Τι ποσοστο μεταμοσχευμενων πιστευεις πως σου επεσε και μετα απο ποσα χρονια?εκανες θεραπεια??ειναι ευκολο να αναιβασεις καμοια φωτογραφια?ευχαριστω.
 

Δημητρης38

Active Member
Μετα απο 10 χρονια μου πεσανε... ψαχνω να τα βρω και δεν τα βλεπω πουθενα
Μοσχευματα με 3-4 τριχες μεσα μετα απο 6-7 χρονια στην ριζα κατω απο το δερμα τα αισθανομουν σκληρα σαν σβολο
Δεν εδωσα σημασια
Στα 10 χρονια ξεκινησα καποια απο αυτα να μην τα βρισκω και στην συνεχεια εξαφανιστηκαν
Τις ΜΜ τις εκανα πριν απο 15 χρονια
Πιστευω οτι εχασα το 50% των ΜΜ που ειχα βαλει, τα τελευταια 5 χρονια.

Εκανα θεραπειες με τα γνωστα σκευασματα...χειροτερα με κανανε... ισως και να ειναι αυτα μια απο τις αιτιες που εχασα τα ΜΜ μαλλια μου.
Μετα την χρηση τους η περιοχη γινοταν κοκκινη και ειχα απιστευτη φαγουρα.
Η μεταφορα τους εγινε απο safe area.
 

giwrgos athina

Active Member
Αυτο που με τρομαξε στα οσα λες ειναι οτι υποστηριζεις πως εχασες το 50%των μεταμοσχευμενων...Ειναι πολυ μεγαλο το νουμερο..
 

Δημητρης38

Active Member
giwrgos athina είπε:
Αυτο που με τρομαξε στα οσα λες ειναι οτι υποστηριζεις πως εχασες το 50%των μεταμοσχευμενων...Ειναι πολυ μεγαλο το νουμερο..

Ναι φιλε μου επεσε το 50% και κατι εγινε...
Εγραψα και σε αλλο θρεντ οτι εκανα 2 ΜΜ σε γνωστη κλινικη και το αποτελεσμα μηδαμινο. Η πεσανε ή δεν πεσανε το αποτελεσμο ιδιο θα ηταν.

Σαν καρφιτσες που ειναι ορθιες ηταν αυτα που μου βαλανε... μην γραψω για τις τομες που δεν τολμαω να τα ξυρισω και φαινονται απο πισω σαν ελικοδρομιο. Προσεχτε με τις επεμβασεις που κανετε υπαρχουν κομπογιαννιτες που κονομανε απο τον πονο των ανθρωπων !!!!


Υποψην οτι τις ΜΜ τις εκανα πριν 15 χρονια... εαν τα πραγματα τωρα ειναι καλυτερα δεν το γνωριζω
Επισης να αναφερω οτι πηγα σε δερματολογο να δει αν υπαρχει χνουδι που σημαινει οτι η ριζα δεν εξαφανιστηκε απλα η τριχα ατροφισε...ελεγξε το δερμα στο κεφαλι μου και μου ειπε οτι δεν υπαρχει τιποτα και οτι πιστευει οτι εκανα επεμβαση και μπηκε μοσχευμα στην επιφανεια του γιατι φαινεται η ουλη στο δερμα.
 
Δημητρης38 είπε:
Μετα απο 10 χρονια μου πεσανε... ψαχνω να τα βρω και δεν τα βλεπω πουθενα
Μοσχευματα με 3-4 τριχες μεσα μετα απο 6-7 χρονια στην ριζα κατω απο το δερμα τα αισθανομουν σκληρα σαν σβολο
Δεν εδωσα σημασια
Στα 10 χρονια ξεκινησα καποια απο αυτα να μην τα βρισκω και στην συνεχεια εξαφανιστηκαν
Τις ΜΜ τις εκανα πριν απο 15 χρονια
Πιστευω οτι εχασα το 50% των ΜΜ που ειχα βαλει, τα τελευταια 5 χρονια.

Εκανα θεραπειες με τα γνωστα σκευασματα...χειροτερα με κανανε... ισως και να ειναι αυτα μια απο τις αιτιες που εχασα τα ΜΜ μαλλια μου.
Μετα την χρηση τους η περιοχη γινοταν κοκκινη και ειχα απιστευτη φαγουρα.
Η μεταφορα τους εγινε απο safe area.

Αυτο ειναι ένα μεγάλο θέμα στις μμ, δηλαδή αν τα μοσχεύματα παρόλο που τοποθετουνται σε νέα περιοχή, διατηρούν τις ιδιοτητες που είχαν στην παλαιά περιοχή και δεν πέφτουν ποτέ.
Την απαντηση την ξέρουν μόνο οι γιατροί, έστω καποιοι μεγαλογιατροί και αν ειναι αρνητική, δηλαδή μετα απο καποια χρόνια πεφτουν κι αυτα, δεν προκειται να το μαθουμε ποτέ!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkast

Active Member
John_John1 είπε:
τα θελω για παντα τα μαλλια που εβαλα .Τελος

Φίλε john δεν χρειάζεσαι να ανησυχέις έχει γίνει πολύ σωστή δουλεία στο κεφάλι σου .
Το στραβώ το κλίμα φαίνεται απο την αρχή μιας μεταμόσχευσης απο κακές υποδοχές και πρωτίστον τα μοσχεύματα να έχουν κακομεταχειριστεί στο κόψιμο ...αλλά και στην τοποθέτεισει απο τις φιλιπινέζες...που τα πλακώνουν και τα πάνε αεροπορία..τα μοσχεύματα.
Κακά τα ψέματα παιδιά πριν μερικά χρόνια για να έπερνες 3000grafts για fue ήθελες τρείς μέρες τώρα σε πλακώνουν γιατί δεν προλαβαίνουν σου βγάζουν την πίστη απο το πρωι μέχρι το βράδυ .
εγω προσωπικά τετοια κούραση δεν την παλέβω...
Υπάρχουν κλινικές που βάζουν δύο δύο τους ασθενείς την ίδια ημέρα ....τα έχουμε μάθει της πουτάνας γίνεται και μετα μας λένε για ποσοστά φυτρικότητας και τρίχες μάντολες....
 

Stripar

Established Member
gkast είπε:
John_John1 είπε:
Υπάρχουν κλινικές που βάζουν δύο δύο τους ασθενείς την ίδια ημέρα ....τα έχουμε μάθει της πουτάνας γίνεται και μετα μας λένε για ποσοστά φυτρικότητας και τρίχες μάντολες....

Καλά τα λές!...

Αλλά το δύο που λές είναι το minimun , γραμμη παραγωγής κανονικά!.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ευχαριστω gkast για το κουραγιο.
Αλλα και μενα φιλλιπινεζες με φυτευαν και ενας ιταλος.Εναλλαξ παντα για να ξεκουραζονται.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Θυμάμαι τον tropheus που είπε οτι μερικοί αλλάζουν τους placers απο τον ενα χειρουργείο στο άλλο για να φαινεται οτι ξεκουράζονται και γελάω με τον δαιμόνιο των χειρουργών. Ελπίζω να μην ισχύει κατι τέτοιο αν και οι εμπειρίες απο φράγκο φονιάδες ειναι υπαρκτές.
 

gkast

Active Member
Soralteno είπε:
Θυμάμαι τον tropheus που είπε οτι μερικοί αλλάζουν τους placers απο τον ενα χειρουργείο στο άλλο για να φαινεται οτι ξεκουράζονται και γελάω με τον δαιμόνιο των χειρουργών. Ελπίζω να μην ισχύει κατι τέτοιο αν και οι εμπειρίες απο φράγκο φονιάδες ειναι υπαρκτές.

Μην παίρνεις και όρκο ..... ???
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εμένα μου είπε ο τροφέας κάτι κακές ιστορίες απο την τοποθέτηση του στην Κύπρο. Στην δε δική μου περίπτωση η Άντρι τα έβαζε στο 80% την πρώτη μέρα με μικρές βοήθειες απο Λιν. Την επόμενη μέρα που τελειώσαμε στις 5, μόνο η Αντρι. Νομίζω οτι οι κλινικές ακολουθούν ενα φασον μοτίβο που δεν έχει εφαρμογή σε όλους. Η λέξη master plan ειναι άγνωστη. Φοβάμαι πως η ποιότητα επηρεάζεται απο πολλούς παράγοντες.
 
Μπλουζα