Υποψήφιος για μεταμόσχευση

vlafo

Well-Known Member
χαχαχα..η στεγνή αλήθεια φίλε vlafo.
Η αλήθεια πάντα πονάει.
Πολλά μπορούμε να πούμε όχι μόνο αυτά.
Το ίδιο πράγμα δε γίνεται και εδώ?
Όταν λες την αλήθεια πέφτουν να σε φάνε,όταν πέφτουν κολακείες όλα καλά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Η αλήθεια πάντα πονάει.
Πολλά μπορούμε να πούμε όχι μόνο αυτά.
Το ίδιο πράγμα δε γίνεται και εδώ?
Όταν λες την αλήθεια πέφτουν να σε φάνε,όταν πέφτουν κολακείες όλα καλά.
Και μπορούμε και πρέπει να τα λέμε όλα όπως είναι. Δεν μας ενδιαφέρουν τα οικονομικά συμφέροντα του καθενός και αν θα παρεξηγηθεί κάποιος με τις αλήθειες που ακούγονται και πρέπει να το καταλάβουν όλοι αυτό.
 
  • Like
Reactions: tol

vlafo

Well-Known Member
Και μπορούμε και πρέπει να τα λέμε όλα όπως είναι. Δεν μας ενδιαφέρουν τα οικονομικά συμφέροντα του καθενός και αν θα παρεξηγηθεί κάποιος με τις αλήθειες που ακούγονται και πρέπει να το καταλάβουν όλοι αυτό.
Προφανώς δεν μας ενδιαφέρουν,εμείς επιζητάμε αποτελέσματα υψηλού επιπέδου,αυτό πρέπει να γίνει κατανοητό.
 

makis25

Well-Known Member
ρε παιδια τις ουλες τις ειδατε , ειδατε ποσο εκτεταμενη ειναι η ζημια στη δοτρια; Αυτο το πραγμα θελει αφαιρεση τι να καλυψεις εδω . Δεν ειναι απλες ουλες στριπ .
 

aeratos28

Just aeratos
Μα για αυτό υπάρχουν τα φόρουμ..γτ συζητούνται τα πάντα ,αλλάζουν γνώμες τα μέλη μεταξύ τους γλιτώνοντας από αετονίχιδες επαγγελματίες που δεν δίνουν αναφορά στον πελάτη και τον βλέπουν σαν €€..σε κάθε είδος επάγγελμα και σε κάθε φόρουμ τα ίδια γίνονται..
 
  • Like
Reactions: tol

kharmacoma

Well-Known Member
Παντως θα ήθελα να μάθω που έγιναν οι πρώτες μεταμοσχεύσεις γιατή έχουν πιάσει τη μισή δότρια η ουλές.
 

nick90

Well-Known Member
Παντως θα ήθελα να μάθω που έγιναν οι πρώτες μεταμοσχεύσεις γιατή έχουν πιάσει τη μισή δότρια η ουλές.
Το τι έγινε πριν 20 χρόνια δεν έχει και καμία ουσιαστική αξία νομίζω. Παλιά η αποτυχία ήταν αρκετά πιο συνηθισμένη σε σχέση με το τώρα και έβλεπες φτωχά αποτελέσματα. Σημασία έχει τώρα να βρει μια αξιοπρεπή λύση σε λογικό κόστος ο φίλος εδώ, ώστε να βελτιώσει την εμφάνισή του όσο είναι εφικτό.
 

Babis11

New Member
Δεν είναι απαραίτητο ότι φταίνε σε κάτι εννοώ μήπως το 2003 δυστυχώς αυτό το αποτέλεσμα ήταν σύνηθες ειδικά για Ελλάδα? Εγώ φίλε μου δεν θα το κυνηγούσα άλλο. Σίγουρα με 4500g μπορείς να βελτιωθείς πολύ αλλά και τα χρήματα και ο κόπος. Εύχομαι ότι καλύτερο. Αν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο στην ψυχολογία σου πάντως προχώρα αλλά σε άλλη επιλογή όχι 9500€....προς Θεού!

Φίλε Mike, θα ήθελα να βρω μια καλή λύση στο πρόβλημά μου, γιατί με απασχολεί εδώ και 25 χρόνια και πρέπει κάποια στιγμή να ησυχάσω. Αλλιώς με αυτόν τον καημό θα πάω!
 

Babis11

New Member
Φιλε παρε και μια γνωμη απο τιρκαλα/starks Θεσσαλονικη μια και εισαι Βορειος. Εχει καλα αποτελεσματα εδω τελευταια και Θα σου βαλει 4.000 grafts αν τα χεις με λιγοτερο απο τα μισα χρηματα απο αυτα που είπες (επειδη ανεφερες ως σημαντικο και το οικονομικο)! Ουλες δε γνωριζω αν κλεινει καλα οπως ο Αναστασακης αλλα φυτρωσεις καλες ποιανει! Παντως στη θεση σου, ασχετα τι ειπανε οι πιο εμπειροι παραπανω θα εκανα μια καλη τελευταια μεταμοσχευση αφου το εβαλες στο μυαλο, με οτι grafts μπορεις να δωσεις, θα αλλαζα και πυκνωνα hairline με αφαιρεση υφισταμενων κροταφων για πυκνωση στο κεντρο και θα εκλεινα και λιγο ουλες με grafts και smp ισως! Εχει εξελιχθει πολυ η τεχνολογια/γιατροι απο τοτε που εκανες τις παλιες και σιγουρα θα δεις κατι πολυ καλυτερο δεδομενης καταστασης! Καλη επιλογη κ συνεχεια!!

Ευχαριστώ πολύ. Αλλά βλέπω λίγο τη σελίδα του Τυρκαλα και παρατηρώ ότι κάνει μόνο fue. Μήπως αυτό σημαίνει ότι το γνωστικό του πεδίο είναι πιο περιορισμένο και ίσως εγώ χρειάζομαι κάποιον με πιο ευρεία γκάμα διαθέσιμων επιλογών, μιας και το πρόβλημά μου είναι σχετικά δύσκολο? Όχι ότι θα χρειαστώ ξανά fut, αλλά καλό είναι να ξέρεις ότι ο γιατρός έχει τη δυνατότητα να σου προσφέρει και κάτι επιπλέον αν χρειάζεται...
 

mike1988

Active Member
Ευχαριστώ πολύ. Αλλά βλέπω λίγο τη σελίδα του Τυρκαλα και παρατηρώ ότι κάνει μόνο fue. Μήπως αυτό σημαίνει ότι το γνωστικό του πεδίο είναι πιο περιορισμένο και ίσως εγώ χρειάζομαι κάποιον με πιο ευρεία γκάμα διαθέσιμων επιλογών, μιας και το πρόβλημά μου είναι σχετικά δύσκολο? Όχι ότι θα χρειαστώ ξανά fut, αλλά καλό είναι να ξέρεις ότι ο γιατρός έχει τη δυνατότητα να σου προσφέρει και κάτι επιπλέον αν χρειάζεται...
Πήγαινε και εκεί και αλλού. Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Πρέπει δεδομένα να εξετάσεις ποια από τις 2 τεχνικές πρέπει να ακολουθήσεις. Βρες έναν που κάνει FUT να πάρεις και από εκεί γνώμη.
 

aeratos28

Just aeratos
Mπαμπη μην σε παίρνει από κάτω..δεν θα πας πουθενά με καημό..θα στρώσει η κατάσταση ,θα γίνει το καλύτερο στο κεφαλι σου .στο χρωστάει κιόλας ,ταλαιπωρημενος είσαι με τις επεμβασεις..μπορεί να διορθωθεί πάρα πολύ η εικόνα στα μαλλιά σου.
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Ευχαριστώ πολύ. Αλλά βλέπω λίγο τη σελίδα του Τυρκαλα και παρατηρώ ότι κάνει μόνο fue. Μήπως αυτό σημαίνει ότι το γνωστικό του πεδίο είναι πιο περιορισμένο και ίσως εγώ χρειάζομαι κάποιον με πιο ευρεία γκάμα διαθέσιμων επιλογών, μιας και το πρόβλημά μου είναι σχετικά δύσκολο? Όχι ότι θα χρειαστώ ξανά fut, αλλά καλό είναι να ξέρεις ότι ο γιατρός έχει τη δυνατότητα να σου προσφέρει και κάτι επιπλέον αν χρειάζεται...
Όχι δεν σημαίνει ότι το γνωστικό του αντικείμενο κάποιου είναι πιο περιορισμένο άμα κάνει μόνο FUE. Πολλοί κορυφαίοι γιατροί όπως o Ισπανός Lorenzo κάνει μόνο FUE και αναλαμβάνει πολλά repair cases. Και ίσα ίσα κάποιος που ασχολείται μόνο με μία μέθοδο την έχει εξελίξει περισσότερο και έχει περισσότερη εμπειρία σε σχέση με κάποιον άλλο που έκανε μόνο FUT και τώρα τελευταία άρχισε να κάνει και FUE, επειδή η πλειοψηφία των ασθενών θέλουν και ζητάνε FUE. Πολλές κλινικές σταμάτησαν να κάνουν FUT λόγω της ουλής που δημιουργείται στο πίσω μέρος και κάνουν μόνο FUE πλέον.
 

Kostas97

Well-Known Member
Φιλε μου τα 3000 ειναι ΟΚ αν είσαι στη showbiz και θες να βάλεις μαλλι ώστε με τοπικ να το κάνεις φουλ πυκνό και να συνεχίσεις τη καριέρα σου.
 

Kostas97

Well-Known Member
Για εμένα αν είναι ονειρο σου καντο. Αλλα δεν ξέρω κατά πόσο θα δεις αυτό που επιθυμείς. Αν δε σου είναι κόπος ψάξε και για κλινικες εξωτερικού.
Πάντως είναι γεγονός ότι το αποτελεσμα που θα πάρεις σε τόσο μεγάλη έκταση δεν θα το κοστολογουσα 10000 ευρω...
Και χωρίς προοπτικές για πύκνωση στο μέλλον...
 

pablopaolinio

Active Member
Ευχαριστώ πολύ. Αλλά βλέπω λίγο τη σελίδα του Τυρκαλα και παρατηρώ ότι κάνει μόνο fue. Μήπως αυτό σημαίνει ότι το γνωστικό του πεδίο είναι πιο περιορισμένο και ίσως εγώ χρειάζομαι κάποιον με πιο ευρεία γκάμα διαθέσιμων επιλογών, μιας και το πρόβλημά μου είναι σχετικά δύσκολο? Όχι ότι θα χρειαστώ ξανά fut, αλλά καλό είναι να ξέρεις ότι ο γιατρός έχει τη δυνατότητα να σου προσφέρει και κάτι επιπλέον αν χρειάζεται...
Φιλε μου καταρχην δε σου υποδεικνυω τον κυριο Τυρκαλα για την μεταμοσχευση, ουτε την FUE, ουτε ειμαι ειδικος! Απλα ειδικα ως βορειος, ειναι σιγουρα ενας απο τους 4-5 ελληνες/κυπριους που πρεπει να δαπανησεις καποιο χρονο/χρημα στην ΕΡΕΥΝΑ που οφειλεις να κανεις, ωστε να αποκτησεις μια αποψη και να αποφασισεις συνειδητα ως ενηλικας. Τυρκαλας, Αναστασακης, HDC στην Κυπρο ειναι σιγουρα 3 που θα επαιρνα γνωμη εγω απο οσα εκτενως διαβαζω και βλεπω στο φορουμ στους 8 μηνες παρουσιας μου εδω..Επισης, θα προτιμουσα να τους δω απο κοντα και οχι μεσω teams/net. Ακομα, στο management υπαρχει η υιοθετηση του Benchmarking, υιοθετηση δλδ τακτικων και γνωμης προσωπων, που ειχαν το μερακι, την πορωση, παθος, ακομα και εμμονη θα ελεγα με την αφιερωση τους και να αποφασισουν μετα απο ερευνα και χρονια διαβασματος που ελαχιστοι θα καναμε, οποτε αν διαβασεις λιγο εδω θα τους γνωρισεις απροσωπα και θα δεις τι επραξαν, οποτε θα σκεφτεις να δεις ακομα και εναν Ισπανο-Λορεντζο και αλλους.. Κανε λιγο την ερευνα σου και δες 4-5 γιατρους.. φαε δηλαδη 200€-300€-400€ και λιγο χρονο για να παρεις αποψεις..Η μεταμοσχευση θα σου βγει σιγουρα πιο φθηνη απο το ποσο που ειπες ισως ακομα με τον κ. Αναστασακη. Παντως αρχετα τι διαβασα απο αλλους, ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι θα βελτιωθεις παρα πολυ με 3500-4000 grafs.. ειδικα αν βγαλεις τους παλιους σου κροταφους, τους ανοιξεις και στο κεντρο/forelock πυκνωσεις και συμεχισεις στη ζωνη Β λιγοτερο πυκνωμα και πιο αραια στο crown.. Ειναι κριμα να δοκιμασες μεταμοσχευσεις πριν 20 χρονια και να μην κανεις τωρα την αποπειρα σου που υπαρχει εξελιξη, μετα παντα απο ερευνα/αποφαση σου! Θα αλλαξει πολυ η ψυχολογια σου, οποτε καλο ψαξιμο και καλη επιτυχια να εχεις που με λιγη ερευνα ειναι δεδομενη!!
ΜΦΧ,
 

Babis11

New Member
Φιλε μου καταρχην δε σου υποδεικνυω τον κυριο Τυρκαλα για την μεταμοσχευση, ουτε την FUE, ουτε ειμαι ειδικος! Απλα ειδικα ως βορειος, ειναι σιγουρα ενας απο τους 4-5 ελληνες/κυπριους που πρεπει να δαπανησεις καποιο χρονο/χρημα στην ΕΡΕΥΝΑ που οφειλεις να κανεις, ωστε να αποκτησεις μια αποψη και να αποφασισεις συνειδητα ως ενηλικας. Τυρκαλας, Αναστασακης, HDC στην Κυπρο ειναι σιγουρα 3 που θα επαιρνα γνωμη εγω απο οσα εκτενως διαβαζω και βλεπω στο φορουμ στους 8 μηνες παρουσιας μου εδω..Επισης, θα προτιμουσα να τους δω απο κοντα και οχι μεσω teams/net. Ακομα, στο management υπαρχει η υιοθετηση του Benchmarking, υιοθετηση δλδ τακτικων και γνωμης προσωπων, που ειχαν το μερακι, την πορωση, παθος, ακομα και εμμονη θα ελεγα με την αφιερωση τους και να αποφασισουν μετα απο ερευνα και χρονια διαβασματος που ελαχιστοι θα καναμε, οποτε αν διαβασεις λιγο εδω θα τους γνωρισεις απροσωπα και θα δεις τι επραξαν, οποτε θα σκεφτεις να δεις ακομα και εναν Ισπανο-Λορεντζο και αλλους.. Κανε λιγο την ερευνα σου και δες 4-5 γιατρους.. φαε δηλαδη 200€-300€-400€ και λιγο χρονο για να παρεις αποψεις..Η μεταμοσχευση θα σου βγει σιγουρα πιο φθηνη απο το ποσο που ειπες ισως ακομα με τον κ. Αναστασακη. Παντως αρχετα τι διαβασα απο αλλους, ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι θα βελτιωθεις παρα πολυ με 3500-4000 grafs.. ειδικα αν βγαλεις τους παλιους σου κροταφους, τους ανοιξεις και στο κεντρο/forelock πυκνωσεις και συμεχισεις στη ζωνη Β λιγοτερο πυκνωμα και πιο αραια στο crown.. Ειναι κριμα να δοκιμασες μεταμοσχευσεις πριν 20 χρονια και να μην κανεις τωρα την αποπειρα σου που υπαρχει εξελιξη, μετα παντα απο ερευνα/αποφαση σου! Θα αλλαξει πολυ η ψυχολογια σου, οποτε καλο ψαξιμο και καλη επιτυχια να εχεις που με λιγη ερευνα ειναι δεδομενη!!
ΜΦΧ,
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!
 

Gianney

Well-Known Member
Φίλε πάνε σε αρκετούς γιατρούς να πάρεις γνώμες πρωτίστως σε τι κατάσταση είναι η δοτρια σου και επίσης δες και αξιολόγησε ποιος κάνει καλό repair.
 

koumparos

Well-Known Member
Να πας και βεκρη να ρωτήσεις.Μπορει να σου βάλει 4-5.000 μοσχεύματα σε όλο το κεφάλι με πολύ καλή τιμή.Κλινικη με καλές φυτρώσεις.Κοιτα τα νήματα στο φόρουμ.
 
Μπλουζα