Υποχώρηση της hairline

jimmy

New Member
Γειά σας!
εδω κα καμποσο καιρο παρατηρω αραιωση του τριχωτου στο πανω μερος του scalp, και "υποχωρηση" της hairline.
Βδομαδα με τη βδομαδα παει ολο και πιο πισω και απ' ότι καταλαβαινω εκει οι τριχες ΔΕΝ ξαναβγαινουν....
Εχω ξεκινησει kirkland 5% 2φορες την ημερα στο vertex.
Sto hairline ειmαι norwood 2A, ενω στο crown eimai 4.

Πολυ θα ηθελα τη συμβουλή σας...
ευχαριστω προκαταβολικά

Jimmy
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
jimmy είπε:
Γειά σας!
εδω κα καμποσο καιρο παρατηρω αραιωση του τριχωτου στο πανω μερος του scalp, και "υποχωρηση" της hairline.
Βδομαδα με τη βδομαδα παει ολο και πιο πισω και απ' ότι καταλαβαινω εκει οι τριχες ΔΕΝ ξαναβγαινουν....
Εχω ξεκινησει kirkland 5% 2φορες την ημερα στο vertex.
Sto hairline ειmαι norwood 2A, ενω στο crown eimai 4.

Πολυ θα ηθελα τη συμβουλή σας...
ευχαριστω προκαταβολικά

Jimmy

Καλησπέρα jimmy και καλώς όρισες :)

Καλό θα είναι να ανεβάσεις κανά 2 φωτογραφίες για να καταλάβουμε ακριβώς τι παίζει με την κατάσταση.

Το πρώτο βήμα σαν θεραπεία το έχεις κάνει πάντως αφού ξεκίνησες μινοξιδίλη.

Ρίξε μια καλή ματιά και σε αυτή την ενότητα: http://www.hairlossgr.com/forum/forum-47.html

Και γενικά διάβασε στο forum καλά να μάθεις πράγματα για αποτελεσματικές αλλά και πειραματικές θεραπείες.
 

jimmy

New Member
Ευχαριστω για την απαντηση....
αλλα ελεγα μηπως μπορει καποιος να πει κατι για την υποχωρηση της hairline, αφου η μινοξιδιλη (απ οτι εχω καταλαβει τουλαχιστον) εφαρμοζεται στο crown...

και παλι ευχαριστω....
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
jimmy είπε:
Ευχαριστω για την απαντηση....
αλλα ελεγα μηπως μπορει καποιος να πει κατι για την υποχωρηση της hairline, αφου η μινοξιδιλη (απ οτι εχω καταλαβει τουλαχιστον) εφαρμοζεται στο crown...

και παλι ευχαριστω....

Η μινοξιδίλη λειτουργεί και μπορστά, σε κροτάφους και hairline κανονικότατα. Απλά σε αυτά τα σημεία είναι πιο δύσκολα τα πράγματα, δηλαδή η τριχόπτωση είναι πιο επιθετική.
 

jimmy

New Member
οταν λεμε "λειτουργει", εννοούμε την εφαρμοζουμε και στο hairline, ή βαζοντας στο crown, επηρεαζονται και άλλα σημεια του scalp?
thanks! :)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
jimmy είπε:
οταν λεμε "λειτουργει", εννοούμε την εφαρμοζουμε και στο hairline, ή βαζοντας στο crown, επηρεαζονται και άλλα σημεια του scalp?
thanks! :)

Εφαρμογή και στο scalp και hairline και κροτάφους, όπου υπάρχει το πρόβλημα βάζεις κανονικά. 1ml μοιρασμένο σε όλα τα σημεία με αραίωση.
 
Μπλουζα