Τσούξιμο στήθους

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

giannis13 είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1553.msg31402#msg31402 date=1271171173]
[quote author=giannis13 link=topic=1553.msg31393#msg31393 date=1271170072]
αναρ εσυ πιστευω μια χαρα εισαι.....
ειπες στο γιατρο σου τι ομαδα εισαι????γιατι τον τελευταιο καιρο μαλλον φαινονται λογικοι καποιοι πονοι( στο στηθος)..... :D :D :D

Ελαααααα βγάλαμε γλώσσα;;;;;;;; ;D ;D
[/quote]

ε ναι ρε συ....ολοκληρη χουντα επεσε...... ;)
[/quote]

Μην λες χ......ντα βλεπεις ουτε την λεξη δεν μου παει να γραψω ;D ;D

Να λες αυτοκρατορία 8)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

Xaris28 είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1553.msg31389#msg31389 date=1271169477]
Μια απο τα ιδια και εγω εχω λιγο πρήξιμο και ελάχιστο πονο οταν το παταω ελπιζω να φυγουν τελειως

Σου εύχομαι τα καλυτερα φιλε

Καλή ανάρωση και σε σένα φίλε ANAR!
[/quote]

Νασε καλα φιλε ;)
 

GK

New Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

Περαστικά σου ρε Άναρ, με διαλύσατε τώρα με αυτά που γράψατε :( γιατί ήθελα να την βάλω την φίνα τοπικά ρε γμτ...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

GK είπε:
Περαστικά σου ρε Άναρ, με διαλύσατε τώρα με αυτά που γράψατε :( γιατί ήθελα να την βάλω την φίνα τοπικά ρε γμτ...

Εε δεν σημαίνει οτι επειδή ειχα προβλημα εγω θα εχεις και εσυ
Γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις στην ασφαλείς ποσοτητα. ;)
 

Xaris28

New Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

ANAR είπε:
[quote author=GK link=topic=1553.msg31685#msg31685 date=1271322848]
Περαστικά σου ρε Άναρ, με διαλύσατε τώρα με αυτά που γράψατε :( γιατί ήθελα να την βάλω την φίνα τοπικά ρε γμτ...

Εε δεν σημαίνει οτι επειδή ειχα προβλημα εγω θα εχεις και εσυ
Γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις στην ασφαλείς ποσοτητα. ;)
[/quote]

Συμφωνώ!Κάποιοι οργανισμοί δεν αντέχουν αυτά τα φάρμακα ενώ σε άλλους δεν υπάρχει πρόβλημα.Εμείς ANAR είμαστε οι άτυχοι της υπόθεσης :(
 

GK

New Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

ANAR είπε:
[quote author=GK link=topic=1553.msg31685#msg31685 date=1271322848]
Περαστικά σου ρε Άναρ, με διαλύσατε τώρα με αυτά που γράψατε :( γιατί ήθελα να την βάλω την φίνα τοπικά ρε γμτ...

Εε δεν σημαίνει οτι επειδή ειχα προβλημα εγω θα εχεις και εσυ
Γνωμη μου ειναι να δοκιμασεις στην ασφαλείς ποσοτητα. ;)
[/quote]

Ρε συ λέω να βάλω σε 1 μπουκαλάκι kirkland 60 ml, 3 χαπάκια proscar (15mg δλδ) και 3 ταμπλέτες fungoral δλδ 600mg, αλλά μετά δεν ξέρω πόσα ml να ρίχνω στο κεφάλι μου με το dropper για μία φορά την ημέρα σκέφτομαι έτσι. Και άλλη μία απλά σκέτη μινοξιδίλη
 

GK

New Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

Εφόσον κάθε μπουκαλάκι είναι 60 ml και είναι για 1 μήνα θα πρέπει να ρίχνω 2ml κάθε ημέρα με το dropper, άρα εφόσον είναι 15mg fina έχουμε 30/15=0,5mg kai 20mg keto...
Λέτε να έχω παρενέργειες με 0.5mg Fina τοπικά την ημέρα?
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

GK είπε:
Εφόσον κάθε μπουκαλάκι είναι 60 ml και είναι για 1 μήνα θα πρέπει να ρίχνω 2ml κάθε ημέρα με το dropper, άρα εφόσον είναι 15mg fina έχουμε 30/15=0,5mg kai 20mg keto...
Λέτε να έχω παρενέργειες με 0.5mg Fina τοπικά την ημέρα?

Με 0.5 δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα τοπικα αλλα η φινα θα λιώσει μεσα στη minox;;
 

GK

New Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

ANAR είπε:
[quote author=GK link=topic=1553.msg31774#msg31774 date=1271363295]
Εφόσον κάθε μπουκαλάκι είναι 60 ml και είναι για 1 μήνα θα πρέπει να ρίχνω 2ml κάθε ημέρα με το dropper, άρα εφόσον είναι 15mg fina έχουμε 30/15=0,5mg kai 20mg keto...
Λέτε να έχω παρενέργειες με 0.5mg Fina τοπικά την ημέρα?

Με 0.5 δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα τοπικα αλλα η φινα θα λιώσει μεσα στη minox;;
[/quote]

Θα πάρω ένα καλό pill crusher και θα τα πατήσω χάμω! Αλλά μήπως να βάλω και 1 ml αιθυλικής αλκοόλης 70 βαθμών και να ανακατέψω καλά την φίνα προτού την βάλω ή θα διαλύσει τα ενεργά συστατικά της ?
Κανένα χημικό έχουμε ? λολ
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

GK είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1553.msg31797#msg31797 date=1271396814]
[quote author=GK link=topic=1553.msg31774#msg31774 date=1271363295]
Εφόσον κάθε μπουκαλάκι είναι 60 ml και είναι για 1 μήνα θα πρέπει να ρίχνω 2ml κάθε ημέρα με το dropper, άρα εφόσον είναι 15mg fina έχουμε 30/15=0,5mg kai 20mg keto...
Λέτε να έχω παρενέργειες με 0.5mg Fina τοπικά την ημέρα?

Με 0.5 δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα τοπικα αλλα η φινα θα λιώσει μεσα στη minox;;
[/quote]

Θα πάρω ένα καλό pill crusher και θα τα πατήσω χάμω! Αλλά μήπως να βάλω και 1 ml αιθυλικής αλκοόλης 70 βαθμών και να ανακατέψω καλά την φίνα προτού την βάλω ή θα διαλύσει τα ενεργά συστατικά της ?
Κανένα χημικό έχουμε ? λολ
[/quote]

Eγω νομιζω οτι πρεπει να κανεις σκονη τα χαπια και να τα ριξεις μεσα στην minox :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GK

New Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

ANAR είπε:
[quote author=GK link=topic=1553.msg31801#msg31801 date=1271398538]
[quote author=ANAR link=topic=1553.msg31797#msg31797 date=1271396814]
[quote author=GK link=topic=1553.msg31774#msg31774 date=1271363295]
Εφόσον κάθε μπουκαλάκι είναι 60 ml και είναι για 1 μήνα θα πρέπει να ρίχνω 2ml κάθε ημέρα με το dropper, άρα εφόσον είναι 15mg fina έχουμε 30/15=0,5mg kai 20mg keto...
Λέτε να έχω παρενέργειες με 0.5mg Fina τοπικά την ημέρα?

Με 0.5 δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα τοπικα αλλα η φινα θα λιώσει μεσα στη minox;;
[/quote]

Θα πάρω ένα καλό pill crusher και θα τα πατήσω χάμω! Αλλά μήπως να βάλω και 1 ml αιθυλικής αλκοόλης 70 βαθμών και να ανακατέψω καλά την φίνα προτού την βάλω ή θα διαλύσει τα ενεργά συστατικά της ?
Κανένα χημικό έχουμε ? λολ
[/quote]

Eγω νομιζω οτι πρεπει να κανεις σκονη τα χαπια και να τα ριξεις μεσα στην minox :chinscratch
[/quote]

Και εγώ αυτό νομίζω αλλά τώρα διάβαζα διάφορα στο internet για topical finasteride αλλά λένε ότι είναι :down δεν έχει καμία απόδοση, δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει.

http://www.baldingblog.com/2008/08/08/topical-finasteride-would-it-work/ (2008)

http://www.hairloss-reversible.com/discus/messages/5/4127.html?1162658631 (2005)

http://www.regrowth.com/hairloss-forums/viewthread.cfm?f=1&t=14062 (2006)
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

Εγω νομιζω κατι θα κανει απο το να μην βαζεις τιποτα ;)
 

GK

New Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

ANAR είπε:
Εγω νομιζω κατι θα κανει απο το να μην βαζεις τιποτα ;)

Ρε συ Άναρ καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά και κάρβουνοσκονη να ρίξω στην κεφάλα μου πάλι καλύτερα θα φένεται, το θέμα είναι όντως να γίνει δουλειά ρε γμτ...
Τώρα διάβασα ότι η Merck δεν απορίπτει την τοπική χρήση της φίνας, αλλά λένε ότι το κάνει προληπτικά ώστε εάν όντως κάνει δουλειά να μην χάσει τα δικαιώματα της πάνω σε μελλοντικό εμπόρευμα μορφής lotion... ότι να ναι πια, δεν ξέρω τι να κάνω.
Κανένας από το forum που χρησιμοποιεί Φίνα τοπικά και όντως να έχει δει αποτέλεσμα υπάρχει ?
Ο Αzyx έχει δει, αλλά αυτός κάνει καταχρήσεις όπως ο ίδιος έχει γράψει, κανένας άλλος?
 

Hairboost

Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

εχει δικιο ο GK καποιοι που εχουν κληρονομικοτητα για NW5-6 πρεπει να κανουν κατι αποτελεσματικο αλλιως τσαμπα κοπος
 

Conan

Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

Ρε συ GK τι εννοεις οταν γραφεις στο Norwood ''Μπουρλωτο''?? :p με την καλη ή την κακη εννοια? :angel:
 

GK

New Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

Conan είπε:
Ρε συ GK τι εννοεις οταν γραφεις στο Norwood ''Μπουρλωτο''?? :p με την καλη ή την κακη εννοια? :angel:

με την κακή έννοια, είναι μπουρλώτο γενικώς, είχα σταματήσει την μινοξιδίλη για ενάμιση + μήνα και ξαναξεκίνησα τώρα από 1/4 και Revivogen από 10/4, βλέπω να πέφτει αρκετή τρίχα :-[ και γενικώς είναι προς το πολύ χειρότερο τα μαλλιά μου... σύντομα θα βάλω φωτογραφίες από το 2002 και μετά να δείτε πως κατάντησε η βυζαντινή αυτοκρατορία λολ
 

Conan

Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

μμμ οκ ρε GK... υπομονη και σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα( οπως και σε ολους) :)

Για ποσο καιρο εκανες πριν μινοξ? γιατι τη σταματησες?
 

GK

New Member
Απ: Τσούξιμο στήθους

Conan είπε:
μμμ οκ ρε GK... υπομονη και σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα( οπως και σε ολους) :)

Για ποσο καιρο εκανες πριν μινοξ? γιατι τη σταματησες?

Θα σου πω, μινοξιδίλη για πρώτη φορά στην ζωή μου έβαλα το χειμώνα του 2005, είχα πάει σε έναν δερματολόγο και μου έγραψε ένα μπουκάλι 60ml regaine και μία lotion=Elocon + κάτι άλλο.
Φαντάσου ότι το regaine δεν το τελειώσα ποτέ, την lotion μέχρι τα μισά (ήταν σε μπουκαλάκι σαν αυτά του ιωδίου). Αλλά τότε είχα πάρα πολύ μαλλί από τότε πέρασαν 2 χρόνια και πήγα σε έναν άλλο δερματολόγο τέλη του 2007 και αφού έκανε εξετάσεις αίματος μου έκανε τριχοριζόγραμμα και μου είπε να πάρω μίξη 5% μινοξ+ελοκον + βιταμίνες βιοκαπ + κάποια σαμπουαν. Μου είπε να την κάνω για τρείς μήνες, την έκανα 3αναπάω και μου λέει σταμάτησε την... εντωμεταξύ η τριχόπτωση δεν είχε σταματήσει αλλά επειδή είχαν βγεί πάλι πολλές νέες τρίχες δεν με ένοιαζε, μετά από 2 μήνες (δλδ 5 από την πρώτη φορά) ότι τρίχα είχα βγάλει την έχασα...ε ξαναπάω και ΤΟΤΕ μου λέει ο καραγκιόζης ότι εάν θέλω να κρατήσω τα μαλλιά μου εώς τα 35 θα πρέπει να κάνω κάθε ημέρα χρήση της λοτ...αλλά δεν μου ανέφερε τότε για dht blocker, αναφέρθηκε σε χάπια και θυμάμαι χαρακτηριστικά να λέει (υπάρχουν κάτι χάπια αλλά σου μειώνουν την λίμπιντο κτλ) οπότε εννοείται ότι φοβήθηκα όντας άσχετος εγώ, μου είχε πει ότι μπροστά θα έχω αραίωση αλλά στο βερτεξ θα έχω μαλλιά... δλδ σκέψου ότι κάνω χρήση σταθερα μινοξιδίλης από το 2008 εώς και σήμερα κάθε ημέρα εκτώς παρασκευής, 1 φορά την ημέρα περίπου 10 ψεκασμούς.
Εάν είχα πάρει πρίν 3-4 χρόνια dht blocker και μου έλεγε ο πρώτος ο μπιπ ο δερματολόγος ότι το regaine μην το σταματήσεις, τώρα θα ήμουν Bob marley.... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Τσούξιμο στήθους

τις τελευταιες 3 βδομαδες ειχα τσουξιμο στο στηθος χωρις να εχει πρηστει καποιος αδενας.
το μονο που αλαξα με πριν ειναι στην spiro 1%με οινοπνευμα που χρησιμοποιουσα προσθεσα 10 ml γλυκερινης.
προσπαθουσα να καταλαβω αν αυθυποβαλομαι η ειχα οντως τσουξιμο,και τελικα δεν ηταν αυθυποβολη,και το καταλαβα οταν αραιωσα την λοσιον σε 0,7% χωρις να αφαιρεσω την γλυκερινη και ολα κομπλε.
οποτε συνεχιζω με spiro 0,7% με γλυκερινη και οινοπνευμα(εδω ειναι τα ορια μου) :-*
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα