Τριχόπτωση μετά απο εξωσωματική

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Caherine

Member
Hello Silia!

θα σου ήταν εύκολο να μου δώσεις τα στοιχεία του τελευταίου δερματολόγου σε
message? ή εδώ αλλα δε νομίζ οτι επιτρέπεται!

Σ ευχαριστώ!
Είσαι μια ελπιδοφόρα περίπτωση!
 

Sillia

New Member
Caherine είπε:
Hello Silia!

θα σου ήταν εύκολο να μου δώσεις τα στοιχεία του τελευταίου δερματολόγου σε
message? ή εδώ αλλα δε νομίζ οτι επιτρέπεται!

Σ ευχαριστώ!
Είσαι μια ελπιδοφόρα περίπτωση!

Καλημέρα,
Έχεις PM......:wink:
 

flora

New Member
Μπορεί κάποια από εσάς παρακαλώ να μου πει τον δερματολογο γιατί έστειλα pm στην sillia αλλά δεν μου έχει απαντήσει σας παρακαλώ οποία γνωρίζει ας στείλει μήνυμα
 

Morgan

New Member
Καλησπέρα,

Silia η τριχόπτωση σου ξεκίνησε πριν ή αφού έμαθες το αποτέλεσμα της εξωσωματικής που από τι διάβασα, δυστυχώς δεν ήταν το αναμενόμενο..?

Gomi πάντα μας εκπλήσσεις με τις γνώσεις σου.. Αυτό με το αλάτι δε το ήξερα αλλά θα το δοκιμάσω και εγώ!

Παρεπιπτόντως Silia αλάτι Μεσολογγίου βρίσκω στα μαγαζιά με βιολογικά προϊόντα.. ελπίζω μόνο να είναι αυθεντικό. Πέρυσι μάλιστα έτυχε να βρω και αλάτι Κυθήρων που κάποιοι το παίνεψαν περισσότερο λέγοντας οτι έχει περισσότερα μέταλλα και κάποια.... ιχνοστοιχεία νομίζω.. Αλάτι Ιμαλαίων επίσης βρίσκω στα φαρμακεία αν και σπάνια ψωνίζω..
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Morgan, έχει σημασία να είναι ακατέργαστο και ξεραμένο στον ήλιο. Οτιδήποτε άλλο το καταστρέφει και κάνει κακό αντί για καλό.
Αν δεις κάτι θετικό από αυτό, τότε θα σου πω να δοκιμάσεις και κάτι άλλο επιπλέον, νηστική το πρωί, εύκολο και ακόμα πιο αποτελεσματικό.
 

Morgan

New Member
Και πως μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι ακατέργαστο και ξεραμένο στον ήλιο?
Τώρα χρησιμοποιώ ένα που λέγεται Κρητική Μεσογειακή Διατροφή - Natural Path - Φυσικό αλάτι Θάλασσας - νιφάδες Γαύδου. Δε δίνει άλλες πληροφορίες αλλά το παράξενο είναι οτι έχει αρκετή υγρασία μέσα στο γυάλινο βαζάκι του..
Πραγματικά θα με ενδιέφερε να ακούσω και την άλλη τεχνική σου για τη καταπολέμηση του στρες αφού είναι ακόμα πιο εύκολη...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν μπορείς...πρέπει απλά να εμπιστεύεσαι την πηγή που θα το πάρεις...Για τα υπόλοιπα σου στέλνω pm να μην βγούμε εντελώς εκτός θέματος.
 

Sillia

New Member
flora είπε:
Μπορεί κάποια από εσάς παρακαλώ να μου πει τον δερματολογο γιατί έστειλα pm στην sillia αλλά δεν μου έχει απαντήσει σας παρακαλώ οποία γνωρίζει ας στείλει μήνυμα

Μόλις σου έστειλα pm!!


Morgan είπε:
Καλησπέρα,

Silia η τριχόπτωση σου ξεκίνησε πριν ή αφού έμαθες το αποτέλεσμα της εξωσωματικής που από τι διάβασα, δυστυχώς δεν ήταν το αναμενόμενο..?

Gomi πάντα μας εκπλήσσεις με τις γνώσεις σου.. Αυτό με το αλάτι δε το ήξερα αλλά θα το δοκιμάσω και εγώ!

Παρεπιπτόντως Silia αλάτι Μεσολογγίου βρίσκω στα μαγαζιά με βιολογικά προϊόντα.. ελπίζω μόνο να είναι αυθεντικό. Πέρυσι μάλιστα έτυχε να βρω και αλάτι Κυθήρων που κάποιοι το παίνεψαν περισσότερο λέγοντας οτι έχει περισσότερα μέταλλα και κάποια.... ιχνοστοιχεία νομίζω.. Αλάτι Ιμαλαίων επίσης βρίσκω στα φαρμακεία αν και σπάνια ψωνίζω..

Μεγάλη ιστορία......αλλά η τριχόπτωση ξεκίνησε μετά την αποτυχία της εξωσωματικής!!Εγώ πάντως δεν χρησιμοποίησα το αλάτι, απλά προσπάθησα να ηρεμήσω, και να δω τα πράγματα με άλλο μάτι!Βοήθησε βέβαια και το γεγονός ότι με την θεραπεία σταμάτησα να παίρνω τα μαλλιά στο χέρι......
 

MELA

Member
silia μηπως μπορεις να μου στειλεις κι εμενα το ονομα του δερματολογου σου? ευχαριστω πολυ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα