Τριχοπτωση αποριες

Eva

New Member
Καλησπερα sandy !!!Έχω και γω το ίδιο πρόβλημα με 75% όμως δυστροφικες . Πήγα και γω στην ίδια γιατρό στο συγγρο ...μπορείς να μου δώσεις στοιχεία της δεύτερης γιατρού που πηγές σε πμ ; Και επίσης είχε αποτέλεσμα αυτο που σου έδωσε η δεύτερη ;; Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Sandy

Active Member
Καλησπέρα σε ολους κ σε ολες!!
Η τριχοπτωση μου εχει ελαττωθεί 40-50 τριχες, νομιζω ειναι το φυσιολογικο μου!!
Κ βλεπω το μαλλί μ σιγα σιγα να παιρνει τα πάνω του βλεπω κ κάποιες διάσπαρτες φυτρουλες!!
Η θεραπεια που ακολουθώ ειναι βιταμινη d3 βιταμινη e ,κ βιοτινη απο συμπληρωματα,κ βάζω κ cg210 δυο με τρεις φορες την εβδομάδα!!Κανω επίσης μεσοθεραπεια!
Αυτο που μ ανησυχεί ειναι οτι τετοια περιοδο πέρσι δεν ειχα τριχοπτωση ειχε σταματήσει κ ξανάρχισε μεσα Ιουλίου ελπίζω κ εύχομαι αυτο το καλοκαιρι να μην ξαναπεράσω τα ιδια!!
Καλη συνεχεια σε ολους κ καλη χρονια ,
Πολλα ευχαριστω στον Gomi για τις συμβουλές κ την υποστήριξη του!!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ χαίρομαι sandy, εύχομαι να πας και ακόμα καλύτερα. Μην σκέφτεσαι από τώρα για το καλοκαίρι. Ότι και να σκεφτείς, θα είναι μόνο υποθέσεις και τίποτα άλλο, που θα επηρεάσουν την ψυχολογία σου. Απόλαυσε την βελτίωση που βλέπεις....

Καλή χρονιά και σε σένα.
 

MELA

Member
Sandy χαιρομαι που πας καλυτερα. Μου ειχες στειλει τα στοιχεια μιας γιατρου που πηγες και τα εχασα μπορεις να μου τα ξαναστειλεις pls? εγω ενω πηγαινα πολυ καλα εχω παρει την κατιουσα παλι...
 

Sandy

Active Member
Καλησπέρα ξανά σε ολα τα μελοι ! Δυστυχώς η τριχοπτωση ξανά επέστρεψε όπως κ πριν το ίδιο, αρχές Ιουνίου ξεκίνησε κ μέχρι τώρα καλα κρατεί ! Η ιςτορια Μου Εδώ κ 3 χρόνια μετα απο πολυ στρεσαρισμένη κ καταθλιπτική περίοδο άρχισε η τριχοπτωση μ η οποία ηταν μάλλον τελογενη μάλλον το τονίζω ! Κάθε Ιούνιο επανέρχεται κ μετα Δεκέμβρη σταματάει μαχαίρι ( κάπου στις 50-60 τρίχες)αυτο συμβαίνει εδώ κ 3 χρόνια !6 μήνες χωρίς τριχοπτωση κ 6-7 μήνες με τριχοπτωση Έλεος!!!!
Λέω ειναι εποχιακή αλλά σε μένα κατα ένα περίεργο τροπο κρατάει λιιιιγο παραπάνω απ ότι πρέπει μπορεί να ειναι λίγο το στρες λίγο το Χασιμότο κ λίγο ότι εχω έλλειψη ψευδαργύρου ! Μπορει κάποιος να μ εξηγήσει πως στο καλο συμβαίνει αυτο; Να τονίσω ότι εχω Φύτρες δεν εχω ιδιαίτερη αραίωση αλλά βλέπω μεγάλη αλλαγή στην πυκνότητα του Μάλλιου μ δυστυχώς!ακολουθω για πρώτη φορά θεραπεία με elocon neopeptide frenzy deem μερα παρά μερα , κ πολλές βιταμίνες ( βιταμίνη e,D, σελήνιο για το Χασιμότο , βιοτινη, ψευδάργυρο )
 

Sandy

Active Member
Δεν υπάρχει κάποιος μέλος ν απαντήσει; Υπαρχουν τόσοι κ μόνο ένας δυο απαντάνε στην γυναικεία τριχοπτωση !γνωμες ζητάω απλά !
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δεν υπάρχει κάποιος μέλος ν απαντήσει; Υπαρχουν τόσοι κ μόνο ένας δυο απαντάνε στην γυναικεία τριχοπτωση !γνωμες ζητάω απλά !
η ερευνα http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/
δουλευει και σε γυναικες http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/page-36#post-149537
 

Sandy

Active Member
Ευχαριστω Kapa για την απάντηση !!! θα διαβάσω το συγκεκριμένο ποστ! Αν κ μένα μου έδωσαν θεραπεία όπως πρώτοειπα παραπάνω με elocon frezyderm k neopeptide ειμαι στο τέλος του δεύτερου μήνα κ διαφορά ακόμα δεν είδα ! Γτ διάβασα ότι η κορτιζόνη σταματάει μαχαίρι την τριχοπτωση αλλά εγω κάτι τέτοιο ακόμα δεν είδα!
Κ το άλλο που ήθελα να ρωτησω γτ δεν ξερω τι ακριβώς παίζει ειναι γτ εχω αυτόν τον σταθερό κύκλο τριχόπτωσης κάθε εποχή αρχές Ιουνίου ξεκινάει κ Δεκέμβρη σταματάει κ ξανά πάλι τα ίδια εδώ κ 3 χρόνια ! Ξερω ότι το πυροδότησε η κατάθλιψη κ το άγχος που είχα κ εχω αλλά δεν ξερω ειναι εποχιακό ;; Περνάω δυο εποχιακές φάσεις καλοκαιριού κ φθινοπώρου μαζί ; Τι να πω ; Τα εχω χαμένα !!!
 

Sandy

Active Member

Kapa να σε ρωτησω εχω μακρύ μαλλί μέχρι τους ώμους μπορω να χρησιμοποιήσω το ρολλερ; Εχω κ λίγο σμηγματοροικη δερματ, τώρα χρησιμοποιώ elocon frezyderm neopeptide, δεν ξερω αλλά μάλλον θ αλλάξει η θεραπεία μ τώρα εχω ραντεβού τέλος του μήνα γτ ήδη χρησιμοποιώ αυτήν την λοσιόν 2μιση μήνες τώρα κλείνω 3!αν δεν εχω ΑΑ κ μπορει να δουλέψει κ σε μένα μάλλον εχω τελογενη υποθέτω!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa να σε ρωτησω εχω μακρύ μαλλί μέχρι τους ώμους μπορω να χρησιμοποιήσω το ρολλερ; Εχω κ λίγο σμηγματοροικη δερματ, τώρα χρησιμοποιώ elocon frezyderm neopeptide, δεν ξερω αλλά μάλλον θ αλλάξει η θεραπεία μ τώρα εχω ραντεβού τέλος του μήνα γτ ήδη χρησιμοποιώ αυτήν την λοσιόν 2μιση μήνες τώρα κλείνω 3!αν δεν εχω ΑΑ κ μπορει να δουλέψει κ σε μένα μάλλον εχω τελογενη υποθέτω!
το μακρυ μαλλι θα δυσκολεψει μονο το απλωμα της αναισθητικης κρεμας,οχι την διαδηκασια του τραυματισμου.
για ΣΔ head and shoulders καθημερινη χρηση,την κορτιζονη κοψτην
η συναδελφος litsa http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/page-36#post-149537
ακολουθει τον τραυματισμο και δουλεψε,ειναι σημαντικη η αναφορα της για την γυναικεια αλωπεκια
 

Sandy

Active Member
Οκ σ ευχαριστω!
Χρησιμοποιώ το h&S αυτο για την τριχοπτωση εδώ κ 3 χρόνια εναλλάξ με διαφορά αλλά σαμπουάν βλέπεις εχω κ πολυ λιπαρό μαλλί!
Βασικά ειναι για άλλο είδος τριχόπτωσης το ρολλερ; Εκτός απο ΑΑ; Μην κάνω χειρότερα τα πράγματα !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Οκ σ ευχαριστω!
Χρησιμοποιώ το h&S αυτο για την τριχοπτωση εδώ κ 3 χρόνια εναλλάξ με διαφορά αλλά σαμπουάν βλέπεις εχω κ πολυ λιπαρό μαλλί!
Βασικά ειναι για άλλο είδος τριχόπτωσης το ρολλερ; Εκτός απο ΑΑ; Μην κάνω χειρότερα τα πράγματα !
Έχω μια βάσιμη υποψία ότι όλες οι μορφές αραίωσης θέλουν τον ίδιο τροπο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Thanks again Kapa
Αυτα τα ωμέγα τι λες κάνουν;
http://gr.evitamins.com/dha-500-double-strength-34091

Λέω να αρχίσω όπως διάβαςα πρέπει dha να υπερτερεί απο τα epa; Η δεν πειράζει ; ΕΣΥ κάτι τέτοιο δεν έπαιρνες;!!! Κ ισχύει αυτο που λέει ο Gomi για τα βαρέα μέταλλα;
αυτα επαιρνα εγω,καλα ειναι,αυτο που λεει ο GOMI ησχυει.
επειδη ακομα καμια γυναικα δεν σταματησε την τριχοπτωση με Ω3 θα σου ελεγα να δοκιμασεις κατι πιο δυνατο.
εξτρα παρθενο ελαιολαδο,πινεις 30ml την ημερα,ωμο φυσικα
 

Sandy

Active Member
Μπορει να μην είδαν διαφορά γτ δεν έπαιρναν υψηλή dha κ παίρνανε μικρές ποσότητες ποιος ξέρει! Εγω θα το δοκιμάσω τα συγκεκριμενα !
ΕΣΥ εχεις δοκιμάσει αυτο με το παρθένο ελαιόλαδο ειναι τσεκαρισμενο σε σχέση με τα συγκεκριμένα ωμέγα;;;;;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μπορει να μην είδαν διαφορά γτ δεν έπαιρναν υψηλή dha κ παίρνανε μικρές ποσότητες ποιος ξέρει! Εγω θα το δοκιμάσω τα συγκεκριμενα !
ΕΣΥ εχεις δοκιμάσει αυτο με το παρθένο ελαιόλαδο ειναι τσεκαρισμενο σε σχέση με τα συγκεκριμένα ωμέγα;;;;;
δεν εχω δοκιμασει ακομα αλλα θα ξεκινησω καποια στιγμη,δες εδω http://www.hairlossgr.com/threads/Ελαιολαδο-στα-μαλλια.9850/#post-141302
απο οσο θυμαμαι το συγκεκριμενο μελος εχει διαχυτη αραιωση που για να σταματησει η τριχοπτωση ειναι λιγο πιο δυσκολο απο την κανονικη ΑΑ,με τα ω3 δεν τα καταφερε αλλα φαινεται οτι το εξτρα παρθενο ελαιολαδο ειναι πιο αποτελεσματικο
 
Μπλουζα