Το banμου, το φόρουμ hairlossgr, τα μέλη του φόρουμ, consultation στον Dr.Κ.Αναστασάκη

tol

Well-Known Member
έχετε αποτύχει χρόνια ολόκληρα να κάνετε ριζοσπαστικές αλλαγές στην μμ

Εγώ δεν βγάζω το φόρουμ άχρηστο

Φιλε Bill, αυτος που ομιλει σωστα και κατανοει τη νεοελληνικη γλωσσα, καταλαβαινει οτι φασκεις και αντιφασκεις.
Αν αυτες δεν ειναι ασυστολες και ψευδεις κατηγοριες, τοτε τι ειναι;

έχετε μια αλαζονεία και ένα ύφος απαράδεκτο!
δεν βρίσκω το λόγο να έρχομαι σε αντιπαράθεση.

Ωραια! Δηλαδη, αν ηθελες να ερθεις σε αντιπαραθεση, τι θα εκανες; Θα μας βιαζες και απο πανω;

Φιλε Bill, ανοιξες ενα νημα με ξεκαθαρες προθεσεις...να επιτεθεις, να προσβαλεις, να μειωσεις τα μελη του forum. Οτιδηποτε αλλο ειναι αναληθες. Μας προκαλεσες με την ιταμη συμπεριφορα σου.

ΥΓ Οσα γραφεις για "εγω", "αλαζονεια," και "προκλητικο υφος", μηπως αφορουν και τον κ. Αναστασακη; Μηπως το υφος του ειχε αυτα τα στοιχεια που περιγραφεις;

Μηπως τελικα το αρνητικο κλιμα που δημιουργηθηκε δεν ηταν ουτε για τις ικανοτητες του (που αναμφισβητητα ειναι μεγαλες σε σχεση με την εγχωρια αγορα) ουτε για τις τιμες του (που αναντιρρητα ειναι υψηλες σε σχεση τους αμεσους ανταγωνιστες του, Βεκρη/Κυπριους/Τουρκους), αλλα για το ΥΦΟΣ με το οποιο απαντουσε σε καθεναν που τολμουσε να επισημανει καποια "κακως κειμενα", καποιες αστοχιες, καποιες αντιφασεις του γιατρου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Θα πω τα εξής σχετικά με το γιατρό επειδή όπως έχω αναφέρει τον είδα από κοντά.
Δεν είναι και ο πλέον προσιτός άνθρωπος και ίσως έπαιξε ρόλο το ότι ήξερε ότι ήμουν από το φόρουμ.
Μάλιστα βιάστηκε και μου έκανε και παρατήρηση όταν πήγα να βγάλω φώτο να του δείξω το οικογενειακό μου δέντρο και το πλάνο μου,λέγοντας μου ότι απαγορεύεται αυτό.
Καμία σχέση φυσικά αλλά περίμενε κάτι άλλο ίσως.
Η ουσία είναι ότι λίγα μου είπε,δεν έχω ανάγκη πολλά πράγματα και μου είναι αρκετά όσα μου πρότεινε δηλ 2200g.
Στο τέλος και επισήμανση μου έκανε αν δεν έχω άλλη ερώτηση γιατί βιαζόταν να πάρει ένα τηλ.
Δεν ήταν και ότι καλύτερο αλλά έβγαλα τα συμπεράσματα μου.
Ούτε λέιζερ μου είπε ούτε τίποτα μόνο σε κάποια φάση για combo.
Αυτά από τη δική μου εμπειρία.
 

vagosx

Well-Known Member
Γράφει ο Bill ότι το φόρουμ δεν πέτυχε ριζοσπαστικές αλλαγές στον τομέα των μμ, και ειλικρινά είναι να απορεί κανεις, τι νομίζει ο Bill ότι τα μέλη του φόρουμ είναι γιατροί και χειρουργούν και δεν εξελίσσονται όσο θα ήθελε;

Οχι αγαπητέ τα μέλη του φορούμ είναι ασθενεις και αλληλοενημερώνονται για την ποιότητα των υπηρεσιών καθώς και για το κοστος αυτών και παρόλο που μάλλον σε ενοχλεί όλα αυτά τα χρονια τα μέλη γνώρισαν νέους γιατρους, κλινικες και πρωτόκολλα (Lorenzo, Erdogan, HLC, Pekiner, κλπ.) και έτσι διαπραγματεύτηκαν όπου και εαν πραγματοποίησαν την επέμβαση τους υψηλότερο επίπεδο υπηρεσιών και μάλιστα μέσα από το άνοιγμα στο εξωτερικό πέτυχαν σοβαρότατη μείωση τιμών τόσο στις κυπριακές όσο και στις Ελληνικές κλινικες.

Τώρα εαν εσένα σε ενοχλεί η μείωση των τιμών και επιθυμεις να τα ακουμπάς πιο γερά, μην αγχώνεσαι υπάρχει ο Couto, ο Zarev, ο Konior, ο Vories, κλπ που μπορεις να πληρώσεις μια περιουσία και να το χαρείς, ομως κανε γρήγορα για να προλάβεις γιατί δυστυχως με τον ανταγωνισμό που έχει αναπτυχθεί υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να ρίξουν και αυτοί τις τιμές!
 

Bill1991

Active Member
@Ronaldo στην dhi η εξέταση είναι παρόμοια οι διαφορές σε μένα ήταν ότι δεν πήρα πλάνο μμ με υπογραφή γιατρού , αριθμό μοσχευμάτων αλλά τριχών και δεν μου απάντησαν ποιος γιατρός θα έκανε την μμ. Αξίζει 100 % να πάει κάποιος για ενημέρωση είναι και δωρεάν
@tol δεν θα ασχοληθώ ,δεν τα βλέπω όλα άσπρο- μαύρο...
 

vag25

Well-Known Member
αλλα για το ΥΦΟΣ με το οποιο απαντουσε σε καθεναν που τολμουσε να επισημανει καποια "κακως κειμενα", καποιες αστοχιες, καποιες αντιφασεις του γιατρου;

Αν το δουμε δικαια σαν μελος προς μελος, τα υπολοιπα μελη ειχαν χειροτερη συμπεριφορα απο το μελος Αναστασακης. Ειναι ξεκαθαρο για μενα(οχι ολοι προφανως). Δεν ειχε περισσοτερο αλαζονεια απο αυτην που βγαζουν πολλα μελη εδω εχοντας το 1/100 απο τις γνωσεις του γιατρου.

Αν μπουμε στην διαδικασια να φανταστουμε οτι εδω ειμαστε στο γραφειο του, ναι η συμπεριφορα του δεν θα ηταν η ιδανικη. Αλλα δεν ειμαστε. Και αυτο ειναι καλο.

Ειδικα οταν ως μελος ειχε να μας παρεχει πολλες πληροφοριες που δεν θα το εκανε αν ειχε τον ξυλινο λογο του γιατρου. Δεν τον ειδαμε ισοτιμα. Αυτη ειναι η αληθεια για μενα.

Δεν μπορεις να τα εχεις ολα. Και συμπεριφορα μελους(που σημαινει απλετη πληροφορια σε παρειστικο κλιμα και συζητηση) και την περσονα του τυπικου γιατρου που ειμαστε στο γραφειο του. Εμεις τα θελαμε και τα 2.
Ε δεν γινεται.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Γράφει ο Bill ότι το φόρουμ δεν πέτυχε ριζοσπαστικές αλλαγές στον τομέα των μμ, και ειλικρινά είναι να απορεί κανεις, τι νομίζει ο Bill ότι τα μέλη του φόρουμ είναι γιατροί και χειρουργούν και δεν εξελίσσονται όσο θα ήθελε;

Οχι αγαπητέ τα μέλη του φορούμ είναι ασθενεις και αλληλοενημερώνονται για την ποιότητα των υπηρεσιών καθώς και για το κοστος αυτών και παρόλο που μάλλον σε ενοχλεί όλα αυτά τα χρονια τα μέλη γνώρισαν νέους γιατρους, κλινικες και πρωτόκολλα (Lorenzo, Erdogan, HLC, Pekiner, κλπ.) και έτσι διαπραγματεύτηκαν όπου και εαν πραγματοποίησαν την επέμβαση τους υψηλότερο επίπεδο υπηρεσιών και μάλιστα μέσα από το άνοιγμα στο εξωτερικό πέτυχαν σοβαρότατη μείωση τιμών τόσο στις κυπριακές όσο και στις Ελληνικές κλινικες.

Τώρα εαν εσένα σε ενοχλεί η μείωση των τιμών και επιθυμεις να τα ακουμπάς πιο γερά, μην αγχώνεσαι υπάρχει ο Couto, ο Zarev, ο Konior, ο Vories, κλπ που μπορεις να πληρώσεις μια περιουσία και να το χαρείς, ομως κανε γρήγορα για να προλάβεις γιατί δυστυχως με τον ανταγωνισμό που έχει αναπτυχθεί υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να ρίξουν και αυτοί τις τιμές!
Ωπα! Αν ριξουν τις τιμες αυτοι οι οντως σπουδαιοι γιατροι και παραλληλα τις ανεβασει κι αλλο ο dr Anastasakis οπως ευχηθηκε μια μερα ο Μπιλαρος τοτε θα μιλαμε για πραγματικη εξισωση! Δηλαδη χωρις μετακινηση μας στο εξωτερικο, να τα ακουμπαμε στον Λορεντζο, εγχωριως...
Επαληθευεται η προφητεια που ελεγε: "θα εχετε στην πατριδα σας τον Λορεντζο, χωρις να ειναι ο Λορεντζο" !!!
 

Harris_G

Well-Known Member
Το εχω ξαναγραψει και κανεις δεν εδωσε σημασια: Στο consultation μου το 2017 δεν ανέφερε καν τη λεξη φίνα, έστω ως προοπτικη. Και απ'οτι βλεπω και απο ατομα που πηγαν και πιο προσφατα τα ιδια και σε αυτους Καλος, χρυσός, εξελίξιμος πάνω απ'ολα, αλλα εκει που ειναι να τα ακουσει, θα τα ακουσει.
 

ΛΕΣ

Active Member
Παιδια ο γιατρος μπηκε στο φορουμ και εγραψε οτι εγραψε επωνυμα. Οτι και αν ειπε, οπως και αν το ειπε πρεπει να αξιολογηθει γνωριζοντας το μπακραουντ του. Το ιδιο ειναι να μιλησει ενας εστιατορας για το εστιατοριο του και το ιδιο ενας πελατης; Δεν καταλαβαινω γιατι πεσατε να τον φατε και οτι λεει ψεματα και οτι ειναι ακριβος και και και και. Εγραψε 10 πραγματα αξιολογει ο καθενας αυτα που θελει κραταει τα 8 πεταει τα 2 ή κραταει τα 2 πεταει τα 8, η επιθεση ομως για ποιο λογο;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επαληθευεται η προφητεια που ελεγε: "θα εχετε στην πατριδα σας τον Λορεντζο, χωρις να ειναι ο Λορεντζο" !!!
Γέροντας Χριστόφορος
[/QUOTE]

Έχουμε και τον γέροντα Ταισιο τον toppiκιστη μην ξεχνάμε ( @tasos33 )
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Εγω δεν καταλαβαινω αυτους που υποστηριζουν ακομα κλινικες και θεοποιουν γιατρους, παραβλεπουν οτιδηποτε αρνητικο τους, τονιζουν μονο τα θετικα τους και στρεφονται εναντια σε αυτους που προσπαθουν να δειξουν και να τονισουν καποια αρνητικα τους. Νομιζω οτι το φορουμ δεν εχει αναγκη απο τετοιους υποστηρικτες αλλα αντιθετα απο μελη που δεν φοβουνται να τονισουν καποια αρνητικα στοιχεια μιας κλινικης ή γιατρων.

Ετσι μεσα απο αυτη την κριτικη ο καθενας θα βελτιωνεται και θα παρεχει καλυτερες υπηρεσιες, θα εχει μια πιο προσιτη και ευγενικη συμπεριφορα προς τον πελατη.... αλλιως αν θεοποιεις καποιον τοτε δεν θα αλλαξει ποτε την συμπεριφορα/τακτικη και παρεχομενες υπηρεσιες του και αυτο θα ειναι εις βαρος μας. Εννοειται οτι θα πρεπει να τονιζουμε και τα θετικα τους αλλα ΟΧΙ μονο αυτα.
 

vag25

Well-Known Member
Εγω δεν καταλαβαινω αυτους που υποστηριζουν ακομα κλινικες και θεοποιουν γιατρους, παραβλεπουν οτιδηποτε αρνητικο τους, τονιζουν μονο τα θετικα τους και στρεφονται εναντια σε αυτους που προσπαθουν να δειξουν και να τονισουν καποια αρνητικα τους. Νομιζω οτι το φορουμ δεν εχει αναγκη απο τετοιους υποστηρικτες αλλα αντιθετα απο μελη που δεν φοβουνται να τονισουν καποια αρνητικα στοιχεια μιας κλινικης ή γιατρων.

Ετσι μεσα απο αυτη την κριτικη ο καθενας θα βελτιωνεται και θα παρεχει καλυτερες υπηρεσιες, θα εχει μια πιο προσιτη και ευγενικη συμπεριφορα προς τον πελατη.... αλλιως αν θεοποιεις καποιον τοτε δεν θα αλλαξει ποτε την συμπεριφορα/τακτικη και παρεχομενες υπηρεσιες του και αυτο θα ειναι εις βαρος μας. Εννοειται οτι θα πρεπει να τονιζουμε και τα θετικα τους αλλα ΟΧΙ μονο αυτα.
Ενας το κανει αυτο, ο Bill1991 και κανεις αλλος. Οποτε δεν βρισκω λογο να γινεται τοσο σαματάς για ενα ατομο. Ειδικα οταν το 100% του φορουμ διαφωνει με την σταση του Bill1991.

Οι υπολοιποι θελαμε απλα να εχουμε ενα μελος γιατρο εδω, με τις ιδιοτροπιες που εχει καθε μελος εδω. Εσυ, εγω, ο καθε ενας απο μας(εχει αναλογες ιδιοτροπιες). Να τον αποδεχτουμε οπως ειναι και να κερδισουμε ολοι.

Η κριτικη για την κλινικη του και για τις πρακτικες του ειναι ενα εντελως διαφορετικο κεφαλαιο. Δεν ηταν αυτο το προβλημα εδω. Αλλα ο μη σεβασμος για το γεγονος οτι δεν ηθελε να δωσει fixed τιμες στο φορουμ.
Οταν τις μαθαιναμε(αργα η γρηγορα) θα μπορουσαμε να κριτικαρουμε μεχρι να σβησει ο ηλιος. Για μενα πχ ειναι ακριβος οπως εχω ξαναπει. Ναι αυτο ειναι κριτικη, αλλα αν τον πιεσω να κανει κατι που δεν θελει(τιμες χυμα στο φορουμ) ειναι μη σεβασμος, οχι κριτικη.
Για αυτο εφυγε.

Για να τα βαλουμε στην θεση τους.

Γενικα συμφωνω απολυτα με την αποψη σου αλλα ειναι εκτος θεματος. Και θλιβομαι γιατι ελαχιστοι εχουν πιασει τι ακριβως εχει γινει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Ενας το κανει αυτο, ο Bill1991 και κανεις αλλος. Οποτε δεν βρισκω λογο να γινεται τοσο σαματάς για ενα ατομο. Ειδικα οταν το 100% του φορουμ διαφωνει με την σταση του Bill1991.

Οι υπολοιποι θελαμε απλα να εχουμε ενα μελος γιατρο εδω, με τις ιδιοτροπιες που εχει καθε μελος εδω. Εσυ, εγω, ο καθε ενας απο μας(εχει αναλογες ιδιοτροπιες). Να τον αποδεχτουμε οπως ειναι και να κερδισουμε ολοι.

Η κριτικη για την κλινικη του και για τις πρακτικες του ειναι ενα εντελως διαφορετικο κεφαλαιο. Δεν ηταν αυτο το προβλημα εδω. Αλλα ο μη σεβασμος για το γεγονος οτι δεν ηθελε να δωσει fixed τιμες στο φορουμ.
Οταν τις μαθαιναμε(αργα η γρηγορα) θα μπορουσαμε να κριτικαρουμε μεχρι να σβησει ο ηλιος. Για μενα πχ ειναι ακριβος οπως εχω ξαναπει. Ναι αυτο ειναι κριτικη, αλλα αν τον πιεσω να κανει κατι που δεν θελει(τιμες χυμα στο φορουμ) ειναι μη σεβασμος, οχι κριτικη.
Για αυτο εφυγε.

Για να τα βαλουμε στην θεση τους.

Γενικα συμφωνω απολυτα με την αποψη σου αλλα ειναι εκτος θεματος. Και θλιβομαι γιατι ελαχιστοι εχουν πιασει τι ακριβως εχει γινει.
Δεν νομιζω οτι ειμαι εκτος θεματος...ολα αυτα που ανεφερα εντοπιζονται στο φορουμ. Απο αλλους περισσοτερο απο αλλους λιγοτερο. Δεν συμφωνω με την υποστηριξη προς κλινικες/γιατρους...αλλα με την κριτικη ωστε να βελτιώνονται σε οποιοδηποτε τομεα ειτε αυτος ειναι οικονομικος, ειτε συμπεριφορα, ειτε τακτικη, ειτε πολιτικη....πως δεν ειναι προβλημα η συμπεριφορα; πολλοι το εχουν αναφερει αυτο που τους ενοχλησε...και ο γιατρος δεν ηταν ενα απλο μελος..ειχε ονομα κ επωνυμο και εκροσωπουσε μια κλινικη και κρινονταν τοσο για την συμπεριφορα του εδω οσο κ για την τακτικη που ακολουθει.

Συμφωνω οτι οντως μπορει να ημασταν καπως πιο πιεστικοι με την ενημερωση των τιμων, αλλα αυτο εγινε απο διαφορα μελη καθως θεωρουσαν οτι ηταν ενα σημαντικο κομματι αυτο ωστε να υπαρξει σωστη κριτικη. Εξαλλου αυτο παει εγινε με τις τιμες....νομιζω ειναι κ πιο δικαιο για ολες τις κλινικες να υπαρξει σωστη συγκριση λαμβάνοντας υποψιν ολους τους παραγοντες....και επισης που τις ενημερωσε τις τιμες δεν πεσαμε να τον φαμε ουτε να τον καταδικασουμε....

και ο γιατρος παρουσιαζοντας ωραια αποτελεσματα στο youtube με βιντεο κτλπ, ειμαι σιγουρος οτι δεν θα χασει πελατες επειδη ανακοινωσε τιμες..οποιος ηταν να παει θα παει κ θελει να διαθεσει αυτο το μπατζετ....εδω πανε αλλοι στον λορεντζο και πληρωνουν αδρα... (εχει κ τους δικους του πελατες εξαλλου εκτος forum).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι πόσες φορές θα πείτε τα ίδια; Καταντά κουραστικό. Οι έξυπνοι άνθρωποι ξέρουν να σιωπούν όταν πλέον έχουν εκφράσει 1-2 φορές την άποψη τους.
 

vag25

Well-Known Member
Εχεις δικιο, καλυτερα να διαγραφει η να κλεισει το thread. Ολοι απλα επαναλαμβανομαστε.
 

ΛΕΣ

Active Member
Επίθεση έγινε για τον λόγο της άνευ λόγου δικής του επίθεσης προς μέλη. ..μην τα ξαναλεμε ΛΕΣ.
Ρε φίλε δεν διαφωνώ με κανεναν απλά όταν ο άλλος φωνάζει η πάει να προσβάλει αμέσως δείχνει ότι έχει άδικο. Το βλέπεις το αξιολογεις πας παρακάτω. Μπορεί σε άλλα 10 νήματα να έχει δίκιο σε κάτι που εμείς δεν ξέρουμε και μετά σε άλλα 20 να έχει άδικο πάλι. Στην κρίση του καθενός τι θα ακούσει και τι οχι. Εγώ με κανενός τα ποστ εδώ δεν συμφωνώ 100% και μπορεί και κανεις να μη συμφωνεί μαζί μου, δεν θα κάτσω να μαλωσω να δούμε ποιος έχει το μεγαλύτερο δίκιο ακούστηκαν οι 2 απόψεις και προχωραμε.
 
Μπλουζα