Το 1ο κέντρο ανάλυσης μαλλιών στην Ελλάδα. Βιοανίχνευση

giannis25

Member
Μετά από κάποια συζήτηση για κέντρα που κάνουν τριχοριζόγραμμα στην ελλάδα και μετά από μηνύματα. Το πρώτο και μοναδικό κέντρο ανάλυσης μαλλιών οπου δεν ξέρω αν κάνουν τριχοριζόγραμμα ξέρω όμως ότι κάνουν ανάλυση μαλλιών ποιές βιταμίνες ποιες ουσίες όπως ασβέστιο, ψευδάργυρο, ιώδιο, σίδηρο, χαλκό, σελήνιο, μαγγάνιο, χρώμιο, θείο, βρώμιο, χώμιο, κοβάλτιο, άργυρος, βανάδιο, νικέλιο, ρουβίδιο, μολυβδένιο, στρόντιο, τιτάνιο, χρυσός, βάριο, μόλυβδος, αρσενικό, υδράργυρος, κάδμιο, ζιρκόνιο, κασσίτερος, βισμούθμιο, κοβάλτιο λείπουνε είναι η βιοανίχνευση. και από τα αποτελέσματα καταλήγουν σε συμπεράσματα για διαταραχές πρόσληψης ασβεστίου, απορρόφησης ψευδάργυρου, μπορεί ηπατικές βλάβες και άλλα. παραθέτω και δύο βίντεο.στην επιλογή about υπάρχουν όλες οι πληροφορίες.

http://www.youtube.com/watch?v=mFRlPRe5odg#t=136

http://www.youtube.com/watch?v=cbDfhucIJ14
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BobMnk

New Member
Πολυ ενδιαφερον θεμα. Ας δουμε τι λενε και για ΑΑ οπως λεει ο hairlosscursed. Οι παλιοι που εχουν περισσοτερες γνωσεις ας μας πουν γνωμες
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
ενδιαφέρον, τα κοστολόγια θα είναι πιο ενδιαφέρον να μάθω.
 

hairz

New Member
xaxaxa 100% μουφα.
αν περασεις μεσα απο μια οικοδομη πριν
την εξεταση θα επηρεασει και το αποτελεσμα..

χαχαχα
 

gus210

Member
Το έχω επισκεφτεί. Πλήρωσα αρκετά :)
Πήρα κάποιες βιταμίνες και κάποιες οδηγίες για διατροφή, οι οποίες (για μένα) ήταν πολύ δύσκολο να ακολουθηθούν. Ξέρω άτομο με τριχόπτωση που ακολούθησε κατά γράμμα τις οδηγίες αλλά βελτίωση δεν είδε.
 

Stripar

Established Member
gus210 είπε:
Το έχω επισκεφτεί. Πλήρωσα αρκετά :)
Πήρα κάποιες βιταμίνες και κάποιες οδηγίες για διατροφή, οι οποίες (για μένα) ήταν πολύ δύσκολο να ακολουθηθούν. Ξέρω άτομο με τριχόπτωση που ακολούθησε κατά γράμμα τις οδηγίες αλλά βελτίωση δεν είδε.

Kαι για τι δεν μας ενημερώνεις για το κόστος...οοοοεεοοο?...?
 

gus210

Member
Stripar είπε:
gus210 είπε:
Το έχω επισκεφτεί. Πλήρωσα αρκετά :)
Πήρα κάποιες βιταμίνες και κάποιες οδηγίες για διατροφή, οι οποίες (για μένα) ήταν πολύ δύσκολο να ακολουθηθούν. Ξέρω άτομο με τριχόπτωση που ακολούθησε κατά γράμμα τις οδηγίες αλλά βελτίωση δεν είδε.

Kαι για τι δεν μας ενημερώνεις για το κόστος...οοοοεεοοο?...?

Αν θυμάμαι καλά, γύρω στα 300€. Σε αυτά συμπεριλαμβάνονταν, επίσκεψη και εξετάσεις (είχα πάει τον Ιανουάριο του 2012)
 
Μπλουζα