Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dragon

Member
Μωρέ και δέκα τρίχες να βγουν κέρδος είναι. Ε τί σκ**ά, δέκα τρίχες δεν θα βγούν; Δέκα από εδώ, δέκα από εκεί, μαζεύτηκε μια παρέα :)
 

TheoZKS

Member
Χαχαχα πολύ σωστά. Κανένας μας δεν θα μαλλιάσει οτι και να βάλει.

Απλά παλεύουμε κερδίζοντας χρόνο. Αν δεν υπήρχαν έστω και αυτά τα ψευτοφαρμακα πολλοί από μας και πρώτος εγώ , θα είχαμε καμπριολε από τα 21 μας. Με τα τοπικά και οραλ κουτσά στραβά όχι οτι έβγαλα μαλλιά απλά φρεναρα 7-8 χρόνια την κατάσταση και με λίγο τοππικ σε μερικά σημεία βγαίνω με άλλο "αέρα" έξω στον δρόμο.
 

Reve

Active Member
Παιδιά μετά από 2,5 σχεδόν μήνες με το shen min έχω να δηλώσω τα εξής. Στο λούσιμο μένουν 7-8 τρίχες από τις 30-40 που έβλεπα με το revivogen, λίγο πριν το σταματήσω, παρότι συνήθως αυτήν την εποχή χάνω πολύ μαλλί. Από επανέκφυση ακόμα τίποτα. Ίσως ένα γενικό δυνάμωμα αλλά μέχρι εκεί. Θέλω να πιστεύω ότι θα δώσει κάτι στο μέλλον. Πάντως ακόμα δεν μου έχει τελειώσει το πρώτο μπουκάλι και βάζω αρκετό δε το λυπάμαι. Κρατάει σχεδόν 3 μήνες το μπουκαλάκι έτσι όπως το βλέπω. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος (κρατάω μικρό καλάθι βέβαια γιατί ίσως χάσει σε απόδοση και αυτό) κυρίως λόγω μείωσης της τριχόπτωσης και της σχέσης τιμή/διάρκεια προϊόντος... Περιμένω να δω στο 6μηνο..
 

Stripar

Established Member

Click to expand :
5057f46771a0d.jpg

1. Avalon organics BIOTIN B-COMPLEX THERAPY Thickening Shampoo, 400ml, 11$

Δράση: πάχυνση τριχών για καλύτερο αισθητικά αποτέλεσμα, ενεργοποίηση δέρματος τριχωτού για ανάπτυξη τριχών, ισχυροποίηση στελέχους τρίχας, περισσότερος όγκος στις τρίχες.

Κύρια συστατικά: Βιοτίνη, saw palmetto, προτεϊνες σιταριού, βιταμίνη Ε.

Υποπτα συστατικά: 6
Tocopheryl Acetate (One or more animal studies show tumor formation at high doses, Human skin toxicant - strong evidence)
Benzyl Alcohol (One or more human case studies show possible allergenic effects, Strong evidence of human neurotoxicity, Classified as expected to be toxic or harmful)
Potassium Sorbate (Human skin toxicant - strong evidence)
Limonene (Classified as irritant, Possible human immune system toxicant)
Linalool (Possible human immune system toxicant)

Εντυπώσεις: Αυτό το σαμπουάν ισχυρίζεται οτι βοηθά την ανάπτυξη νέων τριχών, προωθεί την υγεία του δέρματος και προκαλεί πάχυνση στις υπάρχουσες τρίχες.
Το μπουκάλι περιέχει αρκετό προϊόν (414ml) και το σαμπουάν έχει ευχάριστη "φυτική" μυρωδιά. Το χρησιμοποίησα περίπου δυο μήνες και οι εντυπώσεις μου είναι θετικές.
Δεν κάνει πολύ αφρό, αλλα καθαρίζει ικανοποιητικά (δεν έχει sls). Η εταιρία ισχυρίζεται οτι αυξάνει την διάμετρο της τρίχας για καλύτερο αισθητικά αποτέλεσμα και κάτι τέτοιο ισχύει απο τις δικές μου δοκιμές, αλλα σε μικρό βαθμό (μην φανταστείτε οτι θα καταργήσετε το toppik). Η προσθήκη saw palmetto δεν ξέρω αν βοηθάει πουθενα πάντως η τριχόπτωση μειώθηκε με την χρήση του. Το σημαντικότερο που μου έμεινε είναι το ότι ένιωθα πολύ καλά το δέρμα του τριχωτου (όχι φαγούρες και άλλα περίεργα).
Αρνητική εντύπωση κάνει η χρήση αρκετών ύποπτων ουσιών (παρ΄όλο που είναι το 1/20 απο τα σαμπουάν του εμπορίου) αν θέλει κάποιος να είναι αυστηρός.

Over and out.

http://www.hairlossgr.com/threads/reviews-ποιοτικών-βιολογικών-σαμπουάν.4424/

http://www.hairlossgr.com/threads/reviews-ποιοτικών-βιολογικών-σαμπουάν-μέρος-δεύτερο.8683/

http://www.hairlossgr.com/threads/reviews-ποιοτικών-βιολογικών-σαμπουάν-μέρος-τρίτο.9680/
 
Τελευταία επεξεργασία:

colonial

New Member
Παιδιά μετά από 2,5 σχεδόν μήνες με το shen min έχω να δηλώσω τα εξής. Στο λούσιμο μένουν 7-8 τρίχες από τις 30-40 που έβλεπα με το revivogen, λίγο πριν το σταματήσω, παρότι συνήθως αυτήν την εποχή χάνω πολύ μαλλί. Από επανέκφυση ακόμα τίποτα. Ίσως ένα γενικό δυνάμωμα αλλά μέχρι εκεί. Θέλω να πιστεύω ότι θα δώσει κάτι στο μέλλον. Πάντως ακόμα δεν μου έχει τελειώσει το πρώτο μπουκάλι και βάζω αρκετό δε το λυπάμαι. Κρατάει σχεδόν 3 μήνες το μπουκαλάκι έτσι όπως το βλέπω. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος (κρατάω μικρό καλάθι βέβαια γιατί ίσως χάσει σε απόδοση και αυτό) κυρίως λόγω μείωσης της τριχόπτωσης και της σχέσης τιμή/διάρκεια προϊόντος... Περιμένω να δω στο 6μηνο..

επειδή ψάχτηκα για αυτό το προϊόν ρίξε μια μάτια σε παρακάτω λινκ..


http://www.askdocweb.com/shenmin.html
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού

krotaf

Member
Μετα απο 1 μηνα χρησης shen min παρατηρω ενα shed στον αριστερο κροταφο της hairline στον οποιο εριχνα πιο πολυ επειδη ειχε μεγαλυτερο προβλημα απο τον αλλον.Ειναι φυσιολογικο αυτο η πρεπει να το διακοψω?Ξερω για μινο θα ηταν φυσιολογικο αλλα για φυτικο σκευασμα με saw palmento μεσα μηπως κανω ζημια χωρις να θελω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι περισσότερες πιθανότητες είναι να μην είναι φυσιολογικό. Βάζε το μέρα παρά μέρα ή κάθε δεύτερη μέρα. Έχει πολλά συστατικά που μπορεί να έχουν επηρεάσει, αλλά ειδικά η κερατίνη, αν δεν είναι σε έλλειψη, προκαλεί σε πολλούς τριχόπτωση.
 

Mengoni

Member
Χρησιμοποιώ το Shen min εδω και 2 μήνες 3φ/βδομάδα. Βελτίωση αισθητή δεν έχω δεί. Παρ' όλα αυτά τον τελευταίο μήνα παρατήρησα και αραίωση. Παράλληλα χρησιμοποιώ 3φ./βδομάδα και minoxidil.

Θέλω τη βοήθειά σας.

Να σταματήσω το shen min? Nα επιμείνω στη χρήση του? Τι να κάνω?

Υπάρχει περίπτωση η κατηφόρα να οφείλεται και στην εποχιακή τριχόπτωση?
 

krotaf

Member
Κανας αλλος με προβληματα με το shen min? Προσπαθω κι εγω να καταλαβω αν πρεπει να το διακοψω η οχι..
 

Mengoni

Member
Χρησιμοποεί κάποιος shen min να μας δώσει ένα σύντομο review της κατάστασής του???

Ας απαντήσουν όσοι χρησιμοποιούν για να δούμε τι αποτελέσματα έχει μέχρι τώρα.
 

didars

Member
στο iherb δεν μπορείς να πληρώσεις μέσω paypal έτσι; ξέρετε αν μπορώ να πληρώσω μέσω prepaid αντί για πιστωτική;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Χρησιμοποεί κάποιος shen min να μας δώσει ένα σύντομο review της κατάστασής του???

Ας απαντήσουν όσοι χρησιμοποιούν για να δούμε τι αποτελέσματα έχει μέχρι τώρα.
εγω στο 2μηνο ειδα μειωμενη τριχοπτωση και καποια χνουδακια στους κροταφους.
δεν το χρησιμοποιω πλεον γιατι ειμαι σε φιναστεριδη,με μικροπαρενεργειες βεβαιως βεβαιως:p
η αποψη μου για το συγκεκριμενο σκευασμα ειναι πολυ καλη,ειναι αρκετα φθηνο,δεν λαδωνει καθολου...
επισης οσοι γυρισαν απο revivogen shen min λενε οτι ειναι πιο αποτελεσματικο
εχω και εγω να συμπληρωσω με την σειρα μου οτι το shen min ειναι πιο αποδοτικο απο το crinagen.
βεβαια και αυτο θα χασει σε αποδοση οπως ολα τα τα τοπικα καποια στιγμη
 
Μπλουζα