Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

Reve

Active Member
Εμένα μου ήρθε 1 μήνα μετά αλλά εντάξει ήταν και οι γιορτές ενδιάμεσα. Soralteno τι ποσοστό της μινοξ σε επανέκφυση, έπιασε σε εσένα ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairloss82

New Member
Μάλιστα, λοιπόν γράφε επιλοχία...

1. Συμπλήρωμα Β Vitamin Complex επιλογής σου
2. Βιοτίνη 5.000 mcg
3. Συνεχίζεις Ω3 (πάρε αυτό)
4. Λούσου με αυτό εναλλάξ με αυτό
5. καθημερινά αυτό και αυτό
6. χτυπάς ένα ζελεδάκι την ημέρα με άδειο στομάχι
7. Μια ώρα πριν λουστείς βάζεις δαφνέλαιο
και έλα σε 3-4 μήνες να σε ξαναδώ, απόδειξη ή τιμολόγιο;

Υ.Γ. Αν κάνοντας όλα αυτά δεις τα ραδίκια ανάποδα, δεν σε ξέρω δε με ξέρεις υποφέρω και υποφέρεις. Απολαύστε υπεύθυνα.
Μερρικες ερωτησεις για την παραπανω θεραπεια:
a)χρησιμοποιω εδω και χρονια μινοξιδιλη(εχω κυριως προβλημα στο crown) και για ψυχολογικους η ουσιαστικους λογους(με πιανει η ψυχη να κοιταω πισω με καθρεπτη).Περα απο το shen min Που σκεφτομαι να ξεκινησω, να αγορασω και thermascalp?
β)Δεν παιρνω καποιο συμπληρωμα.Να αρχισω ολα μαζι και το 1) και 2) και το 3) που προτεινεται? Επειδη θα κανω μαζικη αγορα απο το iherb, να αγορασω το συγκεκριμενο Ω3 η εχετε να προετεινετε κατι αλλο?
4) Λουζομαι με σαμπουαν της ApVita.AΑξιζει να δοκιμασω αυτα που προτεινονται στο 4)?
5)Προτασεις για δαφνελαιο απο το iherb?
Ευχαριστω πολυ :)
 

Mengoni

Member
To Shen min Στην Ελλάδα υπάρχει μόνο εδώ!!! Είναι αξιόπιστο να το αγοράσω από εκεί λέτε (παρά την ακριβή τιμή) ?
http://www.nutraholic.com/gr/6221-SHEN-MIN-Topical-Hair-Nutriend-93ml-.html


Καπα τι λές για θεραπεία: 1φ/βδομάδα ρολερ(1,5 mm) , 1φ.βδομάδα Shen min και 2-3 φορές/βδομάδα μινοξ;;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
To Shen min Στην Ελλάδα υπάρχει μόνο εδώ!!! Είναι αξιόπιστο να το αγοράσω από εκεί λέτε (παρά την ακριβή τιμή) ?

Καπα τι λές για θεραπεία: 1φ/βδομάδα ρολερ(1,5 mm) , 1φ.βδομάδα Shen min και 2-3 φορές/βδομάδα μινοξ;;;
αν εχεις διαλεξει αυτα για θεραπεια,τοτε...roller 1,5mm ταυτοχρονα με shen min μια φορα την εβδομαδα και τις υπολοιπες μερες μινοξ σκετη
 

Mengoni

Member
αν εχεις διαλεξει αυτα για θεραπεια,τοτε...roller 1,5mm ταυτοχρονα με shen min μια φορα την εβδομαδα και τις υπολοιπες μερες μινοξ σκετη
Eυχαριστώ Kapa!!!
Kατά τη γνώμη σου πρέπει να προσθέσω ή να αφαιρέσω κάτι? Είναι καλή θεραπεία για nw3;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Μερρικες ερωτησεις για την παραπανω θεραπεια:
a)χρησιμοποιω εδω και χρονια μινοξιδιλη(εχω κυριως προβλημα στο crown) και για ψυχολογικους η ουσιαστικους λογους(με πιανει η ψυχη να κοιταω πισω με καθρεπτη).Περα απο το shen min Που σκεφτομαι να ξεκινησω, να αγορασω και thermascalp?
β)Δεν παιρνω καποιο συμπληρωμα.Να αρχισω ολα μαζι και το 1) και 2) και το 3) που προτεινεται? Επειδη θα κανω μαζικη αγορα απο το iherb, να αγορασω το συγκεκριμενο Ω3 η εχετε να προετεινετε κατι αλλο?
4) Λουζομαι με σαμπουαν της ApVita.AΑξιζει να δοκιμασω αυτα που προτεινονται στο 4)?
5)Προτασεις για δαφνελαιο απο το iherb?
Ευχαριστω πολυ :)
α) Ναι.
β) καλό θα ήταν (εκτός και αν απαγορευεται απο γιατρο). Το συγκεκριμένο Ω3 είναι αυτο που παιρνω εγω, υπάρχουν και άλλα σε χάπια.
4) Ω, ναι
5) καμία, πάρε απο τη γειτονιά σου, το ίδιο είναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
ευχαριστω για την αμεση απαντηση. το Ω3 π προτεινεις και ειναι υγρο, πως ειναι απο γευση παλευεται?
Εχει γεύση πορτοκάλι, οπότε είναι μια χαρά, αλλα αν το ανοίξεις θέλει ψυγείο. Εναλλακτικά ο @kapa έχει δεί επιτυχία με αυτό.
Αν πάρεις σύμπλεγμα βιταμινών Β δες αυτό. Για Βιοτίνη δές εδώ.
Επειδή βλέπω οτι το πρώτο σαμπουάν έχει έλλειψη δες και αυτό ως εναλλακτική.
Αν ψωνίσεις απο εκεί βάλε το κουπόνι-κωδικό TUQ214 στο καλάθι παραγγελίας για να έχεις €8 έκπτωση στην πρώτη παραγγελία, μπας και γλυτώσεις τα μεταφορικά τουλάχιστον.
 

hairloss82

New Member
και κατι αλλο: μηπως γνωριζεται αν βιοτινη και βιταμινη β αλληλεπιδρουν με το φαρμακο που παιρνω για τον υποθυροειδισμο (τ4);
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
 

tasos33

Well-Known Member
νομιζω και αλλοι ειχαν shedding...βεβαια οτι βαζω μου προκαλει shedding..μινοξ.cg .folli.shen min....
και απο επανεκφυση ....τριχες.. με ολα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Reve

Active Member
Από αύριο ξεκινάω και εγώ παιδιά. Ας ελπίσουμε να δώσει κάτι γιατί η ψυχολογία μου έχει πέσει αρκετά.. Δυστυχώς αρχίζω να πιστεύω ότι χωρίς Ντούτα-Φίνα, μείωση της τριχόπτωσης που να διαρκεί πάνω από 6μηνο δεν θα δω. Μακάρι να βγω ψεύτης.
 
Μπλουζα