Τοπικό τονωτικό σκεύασμα Shen Min, Topical Hair Nutrient

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
SM_TropicalBottle.jpg


Χρησιμοποιώ εδώ και περίπου ένα χρόνο το συγκεκριμένο τοπικό με λίαν ικανοποιητικά αποτελέσματα.
Ανήκει στην κατηγορία growth stimulant με μικρές πινελιές DHT blocker.

Συστατικά: (με πράσινο αυτά που βοηθούν στο θέμα μας)
Water, Steareth-20, Jojoba Oil (Simmondsia chinensis) (seed), Herbal Blend Hair Complex (a proprietary extract blend of Burdock (Arctium lappa) (root), Chamomile (Matricaria recutita) (flower), Goldenseal (Hydrastis canadensis) (root), Henna (Lawsonia inermis) (flower, fruit, leaf), Honey, Horsetail (Equisetum arvense), Stinging Nettle (Urtica dioica), Rosemary (Rosmarinus officinalis) (leaf), Cinquefoil (Potentilla erecta) (root)), Polysorbate 20, PEG-40 Stearate, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Aminomethyl Propanol, Citric Acid, Lysine Carboxymethyl Cysteinate, Alcohol, Phospholipids, Cholesterol, Vitamin A (Retinyl Palmitate), Vitamin E (Tocopheryl Acetate), Butylene Glycol, Saw Palmetto Extract (Serenoa repens) (fruit), Lysine Thiazolidine Carboxylate, Biotin, Niacin, Panthenol, Eucalyptus Extract (Eucalyptus globulus) (leaf), Tetrapeptide-1, Quillaja Extract (Quillaja saponaria) (bark), He Shou Wu Extract (Fo-ti) (Polygonum multiflorum), Keratin, Hydrolyzed Keratin, Chamomile Extract (Matricaria recutita) (flower), Potassium Sorbate.

To χρησιμοποιώ (όπως όλα τα τοπικά) μία φορά την ημέρα.
Για κάποιο λόγο, δένει πολύ καλά με το thermascalp ως συνδυασμός, και τα δύο μαζί επίσης με minox.

Άργησα να δω αποτελέσματα από αυτό, αλλά η επίδραση του είναι σταθερή, δεν φθίνει.
Όποιος θέλει να το δοκιμάσει το βρίσκει και στο iherb σχετικά φθηνά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Φιλε Soralteno πες μου εντυπώσεις, κοιτάω αλλα 2 προιόντα σαν αυτό, το 1 λέει είναι πρώτο σε πωλήσεις στην Αμερική (όπως λέει) http://www.iherb.com/Natrol-NuHair-Thinning-Hair-Serum-For-Men-Women-3-1-fl-oz-93-ml/21474 και το άλλο σε αφρο. http://www.iherb.com/Natrol-NuHair-Foam-Rejuvenate-Style-For-Men-Women-3-4-fl-oz-100-ml/47353
Το δικό σου λαδώνει καθόλου το μαλλί, στεγνώνει γρήγορα, έχει καλο άρωμα ή μυρίζει άσχημα?
Η διαφορα που έχεις δει ποια είναι, καλύτερη ποιότητα τρίχας σου μείωσε την τριχόπτωση, και αν ναι κατά ποσο?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Φιλε Soralteno πες μου εντυπώσεις, κοιτάω αλλα 2 προιόντα σαν αυτό, το 1 λέει είναι πρώτο σε πωλήσεις στην Αμερική (όπως λέει) http://www.iherb.com/Natrol-NuHair-Thinning-Hair-Serum-For-Men-Women-3-1-fl-oz-93-ml/21474 και το άλλο σε αφρο. http://www.iherb.com/Natrol-NuHair-Foam-Rejuvenate-Style-For-Men-Women-3-4-fl-oz-100-ml/47353
Το δικό σου λαδώνει καθόλου το μαλλί, στεγνώνει γρήγορα, έχει καλο άρωμα ή μυρίζει άσχημα?
Η διαφορα που έχεις δει ποια είναι, καλύτερη ποιότητα τρίχας σου μείωσε την τριχόπτωση, και αν ναι κατά ποσο?

Δεν λαδώνει, στεγνώνει γρήγορα και το άρωμα είναι οκ - διακριτικό.
Ως σκεύασμα μόνο του είναι αδύναμο, δίνει καινούργιες τρίχες και ενισχύει σε κάποιο ποσοστό τις υπάρχουσες. τριχόπτωση δεν έχω πλέον παρατηρήσιμη οπότε δεν ξέρω με αν την φρενάρει, αν θυμάμαι καλά στις αρχές που το χρησιμοποιούσα, και ενώ είχα shedding, το μείωσε.
 

Bouklas

Well-Known Member
Soralteno είπε:
Δεν λαδώνει, στεγνώνει γρήγορα και το άρωμα είναι οκ - διακριτικό.
Ως σκεύασμα μόνο του είναι αδύναμο, δίνει καινούργιες τρίχες και ενισχύει σε κάποιο ποσοστό τις υπάρχουσες. τριχόπτωση δεν έχω πλέον παρατηρήσιμη οπότε δεν ξέρω με αν την φρενάρει, αν θυμάμαι καλά στις αρχές που το χρησιμοποιούσα, και ενώ είχα shedding, το μείωσε.
Ωραίος. ;)
 

35007

Member
Soralteno ποση ωρα διαφορα πρεπει να εχει η χορηγηση του Shen Min με το Thermascalp? Τουλαχιστον 1 με 2 ωρες αποσταση μεταξυ τους ή πρωι βραδυ καλυτερα? Τα εχω παραγγειλει και τα δυο.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
Soralteno ποση ωρα διαφορα πρεπει να εχει η χορηγηση του Shen Min με το Thermascalp? Τουλαχιστον 1 με 2 ωρες αποσταση μεταξυ τους ή πρωι βραδυ καλυτερα? Τα εχω παραγγειλει και τα δυο.

Εγω αφήνω μισή ώρα με μια ωρα διαφορά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nena

Member
Καλησπερα για καποιον που δεν εχει τη οικονομικη δυνατοτητα και για folligen κ γ αυτο,τι θα προτινατε πιο πολυ απ τα δυο για growth;;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
nena είπε:
Καλησπερα για καποιον που δεν εχει τη οικονομικη δυνατοτητα και για folligen κ γ αυτο,τι θα προτινατε πιο πολυ απ τα δυο για growth;;

Κανένα από τα δυο, καλύτερα minox.
 

35007

Member
Soralteno ποσες σταγονες βαζεις εσυ? Εγω βαζω 20 (οπως προτεινουν και οι οδηγιες) αλλα επειδη ειναι παχυρευστο δεν απλωνεται καλα παντου. Να βαλω λιγες παραπανω 25 με 30 ή μηπως ειναι risky?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
35007 είπε:
Soralteno ποσες σταγονες βαζεις εσυ? Εγω βαζω 20 (οπως προτεινουν και οι οδηγιες) αλλα επειδη ειναι παχυρευστο δεν απλωνεται καλα παντου. Να βαλω λιγες παραπανω 25 με 30 ή μηπως ειναι risky?

Δεν τις μετράω, απλα καλύπτω ολο το κεφάλι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καθ οδον και το δικο μου http://www.ebay.com/itm/Nu-Hair-Serum-Shen-Min-3-oz/191222576762?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3Dfc77581c9325479bb0acf99d6c683dea%26pid%3D100033%26prg%3D20131017132637%26rk%3D3%26rkt%3D4%26sd%3D231308602917
καλη τιμη σαν σκευασμα,ειναι σχεδον 100ml
κατι μου λεει οτι θα τα παει σαν το folligen :p
 

TheoZKS

Member
Kapa το φολιγγεν κάνει καθόλου δουλειά? Σταμάτησα σιγά σιγά την μινοξιδιλη και είμαι σε θεραπεία εδώ και 3-4 μήνες με θερμασκαλπ και φολιγγεν αλλά δεν έχω δει καθόλου καλυτέρευσή ούτε καν σταθεροποιηση. Η επιθετική τριχόπτωση συνεχίζετε με γρήγορους ρυθμούς.

Αξίζει να αρχίσω shen min?
 
Μπλουζα