Τοπικό έλαιο ισάξιο της μινοξιδίλης

lalakis

Active Member
Αμα τα βάλω σε γυάλινο μπουκάλι οταν μου ρθει και το τυλιξω με μαυρη ταινια να μη το παιρνει ο ηλιος.αυξάνω το χρονο συντηρησης του;δηλαδη θα μπορω να το χρησιμπποιησω με σιγουρια κ μετα την ημ.ληξης;η όχι;


Εαν ξερεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Αμα τα βάλω σε γυάλινο μπουκάλι οταν μου ρθει και το τυλιξω με μαυρη ταινια να μη το παιρνει ο ηλιος.αυξάνω το χρονο συντηρησης του;δηλαδη θα μπορω να το χρησιμπποιησω με σιγουρια κ μετα την ημ.ληξης;η όχι;


Εαν ξερεις



Ένα μέρος του ενδεχομένως να έχει οξειδωθεί ήδη για όσο καιρό βρισκόταν στο πλαστικό μπουκάλι. Βέβαια αφού ο Soralteno λέει ότι είδε κάποια αποτελέσματα, προφανώς ακόμα κρατά τις ιδιοτητές του. Οπότε ναι, αν το βάλεις σε γυάλινο σκούρο μπουκάλι, θα επεκτείνεις το χρόνο ζωής του
 

lalakis

Active Member
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3633-page-3.html σορλατερνο εδώ βλέπω ασχολείσαι χρόνια με το θέμα όχι 5 μηνες.για πες μας το ιστορικό σ με τα safflower k to primrose oil.γιατί απο ποιο πανω καταλαβαίνω οτι ψαχνοσουν καιρό με αυτο
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-3633-page-3.html σορλατερνο εδώ βλέπω ασχολείσαι χρόνια με το θέμα όχι 5 μηνες.για πες μας το ιστορικό σ με τα safflower k to primrose oil.γιατί απο ποιο πανω καταλαβαίνω οτι ψαχνοσουν καιρό με αυτο

είσαι και μαρτυριάρης
 

lalakis

Active Member
Για πες...πως ξεκίνησε ;τι εβαζες ;τι αλλαξες;τι συνδιασες;ποτε έιδες αποτελεσματα;κλπ
 

lalakis

Active Member
Sorlateno σ κάνω τόσες ερωτήσεις γιατί θέλω να πάρω ποσότητα για 2 χρονια!και θα πάρω η μινοξιδιλη η αυτά τα λαδια.μπορείς να με βοηθήσει ς κλείνω προς τα λάδια κ δεν θέλω να τα πάρω τζαμπα
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Sorlateno σ κάνω τόσες ερωτήσεις γιατί θέλω να πάρω ποσότητα για 2 χρονια!και θα πάρω η μινοξιδιλη η αυτά τα λαδια.μπορείς να με βοηθήσει ς κλείνω προς τα λάδια κ δεν θέλω να τα πάρω τζαμπα

Το λογικό ειναι να ξεκινήσεις με μια παρτίδα και να δεις αν θα σε πιάσουν ή οχι. Δεν μπορείς να ξέρεις εκ των προτέρων αν θα δουλέψουν σε σένα, οποτε αν ειναι να αγορασεις ξεκινά μόνο με ενα μπουκάλι απο το καθένα.
Εχεις δοκιμάσει τις κλασσικές λύσεις (μινοξ+φινα); Γιατι πας στα άγνωστα νερά;
 

lalakis

Active Member
Φινα μονο.μινοξιδλη με ποιανε φουλ φαγούρα και δεν εβαζα.τώρα λέω να πάρω αφρο μινοξιδιλης π λένε οτι δεν έχει ερεθισμούς στο δέρμα.πάντως τα λάδια αν σου καναν τόση καλη δουλεια όσο λες πρεπει να γίνει περισσότερο ντορος γύρω απαυτα .κ να τα δοκιμασουμε όλοι όσοι έχουμε θέμα.γιατί είναι πολύ σπουδαίο να ανακαλύψεις κάτι π κανει τόση δουλεια στα μαλλια όπως η μινοξιδη .ποσο ακόμα πιο σπουδαίο όταν μιλάμε για κάτι φυτικό.την φίνα την έκοψαν εδώ κ πολύ καιρό κ ψάχνω εναλλακτικες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike29

Active Member
θελω να πω και εγω την εμπειρια μου για διαφορα ελαια μιας και ειχα αρχισει εδω και 3σιμιση χρονια ασταματητα!!!ειμαι 34 και η τριχοπτωση ειχε αρχισει να φενεται τελη του 2008 με συμπτωματα ξηροδερμιας φαγουρας κοκκινιλες βρισκοντας λιγη ανακουφιση σε διαφορα σαμπουαν κατα τις ξηροδερμιας..το 2009-10 σινεχισα ετσι ενω η τριχοπτωση σινεχιζοταν και επρεπε να κανω κατι αμεσα!!απο την αρχη του 2011 επι 1 χρονο εβαζα καθε μερα ελαιολαδο απο το βραδι ως το πρωι και πηρα και τα πιο ηπια σαμπουαν!!αποτελεσμα στην τριχοπτωση ελαχιστα πραγματα στην ξεροδεμια δεν μου εκανε τιποτα!!!αποτελεσμα σε μενα σχεδον στο 0!!ισως μια επιβραδυνση στην τριχοπτωση δεν μπορω να το πω με σιγουρια!!αρχες 2012 σταματαω την χρηση σαμπουαν και εβαζα ενα κουταλι τις σουπας μαγιρικη σοδα σε 250ml νερο και λιγο πριν το τελικο ξεπλυμα εριχνα μυλοξυδο αραιομενο η σκετο!!εξαφανιστηκαν στο 100% ξηροδερμια κοκκινιλες φαγουρα!!μετα συνεχισα με μιξεις εθαιριων ελαιων και λαδιων βασης για 2 χρονια με αποτελεσμα σε μενα να βλεπω μια σταθεροτητα των τριχων!!τους τελευταιους 2μιση μηνες αλαξα λιγο την συσταση των λαδιων και επιπλεων μετα το λουσιμο βαζω αφεψημα φασκομηλου και μυλοξηδο μονατους χωρις μηξη και εχω διακρινει μια ελαφρια πυκνωση!!!οχι πολλα πραγματα ομως!!θα το σεινεχισω και θα βαλω στην μιξη λαδιων μου και το λαδι νυχτολουλουδου και το safflower!!και βλεπωντας και κανοντας στο μελλον!!!
 

giannis25

Member
Το λαδι πρεπει να ειναιθεωρητικα unsaturated δηλαδη extraπαρθενο ελαιολαδο. Αν βαλλεις μαγειρικο λαδι δε κανεις τιποτα. Και αλλα που ειναι για μαλλια οπως jojoba oil.
 

lalakis

Active Member
Φιλέ μου σοραλτενο με το θεραπεία πως τα πας;την συνεχίζεις ακόμα;έχεις κανει κιαλλα αποτελεσματα;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
ακόμα δεν έχω πτώση αποτελεσμάτων, απο την άλλη δεν έχω και παραπάνω βελτίωση.
 

lalakis

Active Member
Ωραίος μπορεί να δεις μακροπρόθεσμη σταδιακή βελτίωση .για να σου δώσε αποτελεσματα όπως της μιμοξιδιλης σε έπιασε καλά το λάδι εύχομαι να χει κ διαρκεια η θεραπεία σου!
 
Μπλουζα