Τοπικό έλαιο ισάξιο της μινοξιδίλης

τελικα soltareno θα μου πεις εαν ειχες παρενεργειες και δευτερον συνδυαζονται με το folligen η κανουν την ιδια δουλεια ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
stavros_1983 είπε:
τελικα soltareno θα μου πεις εαν ειχες παρενεργειες και δευτερον συνδυαζονται με το folligen η κανουν την ιδια δουλεια ?

Παρενέργειες μέχρι στιγμής όχι, αλλα το μέλλον δεν το ξέρει κανένας. Συνδυάζεται με το folligen, τεχνικά δεν κάνει ίδια δουλειά, το folligen ειναι χρήσιμο. Αν εισαι πάνω απο Norwood 2 κουράζεσαι άδικα.
 

pithikas

Well-Known Member
Μηπως ειναι υπερβολη να λεμε για λαδακια που εχουν ισαξιο αποτελεσμα με τη μινοξιδιλη;10% επανεκφυση;Yπαρχουν φωτογραφιες;
Αυτα εχουν δοκιμαστει εδω και χρονια και στην καλυτερη να σου βελτιωνουν την ποιοτητα της τριχας.
Μακαρι ο φιλος να ανακαλυψε κατι τοσο δυνατο και να εχω αδικο.
 
νορ 1 ειμαι αλλα αραιωνω σιγα σιγα απο μπροστα σε ολο το κεφαλι, τωρα η αραιωση εχει φτασει μεχρι την μεση του κεφαλιου αλλα δεν φαινεται πολυ, οποτε φολι σιγουρα ισως και σεν μιν αλλα για τριχοπτωση δεν ξερω τι να παρω ,εκτος φινας βεβαια .
 

lalakis

Active Member
Soraltenο είσαι σίγουρος το regrowth σου οτι είναι απ αυτή τη λοσιόν;είναι τόσο μεγάλο το αποτέλεσμα σου;;μήπως βάζεις και κάνα από προϊόν .;πχ regain
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Είμαι σίγουρος γιατι δεν χρησιμοποιώ regaine εδώ και καιρό και το regrowth που βλέπω ειναι παρόμοιο. Αν θα χάσει στο μέλλον δεν μπορώ να το ξέρω, ειναι πιθανό. Όσον αφορά το αποτέλεσμα, δεν θα το χαρακτήριζα μεγαλο, ουτε του regaine ειναι μεγαλο μη κοροϊδευόμαστε. Το ζήτημα επανεκφυσης ειναι πονεμένο, μιλαμε για 300 τρίχες το πολυ.
 

lalakis

Active Member
Kapa τι λες για την λσιον με το νυχτολουλουδο και το saflower;; το Χεις δοκιμασει εσύ;ο τιτλος που βαλε ο sorapteno είναι υπερβολικός;εμένα μ φάνηκε πολύ ελπιδοφόρο είμαι σε no2 και σκεφται να φτιαξω την λοσιόν αλλά δν θέλω να πετάξω αλλά τζάμπα λεφτά μόλις ξεκίνησα minoxidil foam kai folligen με zix σκέφτομαι ναντικαταστησω το zix 2 με αυτό τι λες εσύ;;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Kapa τι λες για την λσιον με το νυχτολουλουδο και το saflower;; το Χεις δοκιμασει εσύ;ο τιτλος που βαλε ο sorapteno είναι υπερβολικός;εμένα μ φάνηκε πολύ ελπιδοφόρο είμαι σε no2 και σκεφται να φτιαξω την λοσιόν αλλά δν θέλω να πετάξω αλλά τζάμπα λεφτά μόλις ξεκίνησα minoxidil foam kai folligen με zix σκέφτομαι ναντικαταστησω το zix 2 με αυτό τι λες εσύ;;

λεω οτι θα δωσει επανεκφυση.δεν ξερω ποση στον καθενα,αλλα θα δωσει.
ειναι και πολυ φθηνη επισης αν δεις την τιμη των υλικων.
αξιζει να την δοκιμασεις καποια στιγμη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Συντηρηση δινει μετα την επανεκφυση;;σορυ αν σε ζαλισα

θα το δουμε σε βαθος χρονου.
εγω ελπιζω σε αυτο http://www.ijtrichology.com/article.asp?issn=0974-7753;year=2013;volume=5;issue=1;spage=6;epage=11;aulast=Dhurat
να ειχει καλυτερη μοιρα απο τα τοπικα.
βεβαια μπορει να μεινω μονο με την ελπιδα ;)
 

lalakis

Active Member
1.5 ρολερ μια φορά το μήνα μου φαίνεται είναι η καλύτερη λύση..πιστεύω οτι το παραλάβουν με το ρόλερ μερικοί σε σημείο να καταστρέφουν το δέρμα γιαυτό δεν βλέπουν αποτελεσματα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
1.5 ρολερ μια φορά το μήνα μου φαίνεται είναι η καλύτερη λύση..πιστεύω οτι το παραλάβουν με το ρόλερ μερικοί σε σημείο να καταστρέφουν το δέρμα γιαυτό δεν βλέπουν αποτελεσματα

δες το θεμα εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8039.html
να μην χαλαμε το συγκεκριμενο νημα
 

lalakis

Active Member
Τα μπουκαλακια νυχτολουλουδου και καδμου έχουν ημερομηνία λήξης Μάρτιο 2016 αυτά τα λάδια έχουν όντως χαλανε ετά απαυτη την ημερομηνια οι τις βαζουν τις μερομηνιες για τυπικούς λογους
 

Atermon

Member
lalakis είπε:
Τα μπουκαλακια νυχτολουλουδου και καδμου έχουν ημερομηνία λήξης Μάρτιο 2016 αυτά τα λάδια έχουν όντως χαλανε ετά απαυτη την ημερομηνια οι τις βαζουν τις μερομηνιες για τυπικούς λογους

lalakis είπε:

Γράψε πιο σωστά τι θες να πεις, γιατί παίζει να σε κατάλαβα μόνο εγώ :p
Ρωτάς αν έχει νόημα η ημερομηνία λήξης. Από τη στιγμή που φτιάχνεται κάτι, αρχίζει και χαλάει. Το λάδι που λήγει το Μάρτιο του '16, δε σημαίνει ότι πριν το Μάρτιο είναι άψογο και μετά από αυτόν είναι χάλια. Η αλλοίωση είναι μια διαρκής διαδικασία και επίσης σημαίνει ότι μέχρι εκείνο το σημείο περίπου μπορούν να σου υποσχεθούν από το εργοστάσιο ότι το λάδι θα δουλεύει όπως πρέπει. Μπορεί κάλλιστα να δουλεύει μέχρι και το '17 με προσεκτική συντήρηση, μπορεί να σου χαλάσει και του χρόνου, εξαρτάται από πολλά πράματα. Αλλά ο Μάρτιος του '16 είναι μια εκτίμηση/συμβουλή/πρόβλεψη μέχρι πότε να κρατήσεις το λάδι και καλό είναι να την ακολουθείς. Προσωπική άποψη/εμπειρία, τέτοια λάδια μπορείς να κρατήσεις πολύ παραπάνω από ό,τι γράφουν, απλά οξειδώνονται και χάνουν την αποτελεσματικότητα τους.
 

lalakis

Active Member
Ε πως να τα κρατήσω πολύ παραπανω αφού οξειδώνονται και χαλαν την αποτελεσματικότητα τους.στην ουσία χαλανε
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η Νο.1 αιτία οξείδωσης των περισσότερων ελαίων (για να μην πω όλων) είναι το φως, γι αυτό και κακώς πωλούνται σε πλαστικά διάφανα μπουκαλάκια. Το ότι είναι σε πλαστικά, τα καταστρέφει ακόμα περισσότερο μετά την οξείδωση λόγω της ενσωμάτωσης χημικών ιδιοτήτων του πλαστικού.

Ας πούμε αυτό θα μπορούσε να είναι πολύ ποιοτικότερο μακροχρόνια...

http://www.iherb.com/Eden-Foods-Organic-Safflower-Oil-Unrefined-16-fl-oz-473-ml/36444#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=safflower%20oil&rc=868&sr=null&ic=2
 
Μπλουζα