Τι να αγοράσω από Λονδίνο;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

monad halo

New Member
Καλησπέρα παιδιά,

Έχω την ευκαιρία να κάνω λίγο οικονομία μιας και ένας φίλος ανέβηκε Λονδίνο για λίγες μέρες. Έτσι, ίσως αποφύγω το πρόβλημα του ακριβού Regain στην Ελλάδα. Για την ακρίβεια, ίσως καταφέρω να συνεχίσω τις θεραπείες.

Προβληματίζομαι σε δύο σημεία, τουλάχιστον:

1. Φιναστερίδη

Έχω τα κλασικά συμπτώματα από τη «φίνα» from day one (εδώ και ένα μήνα) και έχω προβληματιστεί πάρα πολύ. Είμαι πεπεισμένος ότι δε θα το συνεχίσω μακροπρόθεσμα, αλλά σκέφτομαι να το κρατήσω ένα μήνα ακόμα πριν γυρίσω στο τοπικό DHT blocker - θέλω να τσεκάρω κατά πόσο είναι ουσιαστική η πολύ ελαφρά βελτίωση που αχνοφαίνεται εδώ.

DHT blockers από Αγγλία λοιπόν;

2. Μινοξιδίλη

Χρησιμοποιώ Regain 5% (1 φορά τη μέρα). Δεν έχω τα συμπτώματα του πρησμένου προσώπου. Διαβάζω ότι η ουσία προπυλαινογλυκόλη είναι στα ποσοτικά όρια πάνω από τα οποία χρίζεται ως απαγορευτικά τοξική για το σώμα. Είμαι λοιπόν στα «καλά όρια» όμως το Regain Foam 5% δεν την περιέχει. Το λογικό θα ήταν να γυρίσω στο Foam για τον επόμενο μήνα.

Υπάρχει πρόβλημα στη χρήση του αφρού; Κάποιος που να έχει βρει πρακτική λύση για την μινοξιδίλη διώχνοντας την προπυλαινογλυκόλη από το μείγμα; Και εδώ λοιπόν: Regain Foam ή κάποιο άλλο προϊόν που να αποφεύγει την προπυλαινογλυκόλη;

...

Μαζί με τα παραπάνω θα συνεχίσω τη χρήση
α) σαμπουάν κετοκοναζόλης 2% (Abba) που ξεκίνησα πριν λίγες μέρες, μαζί με το
β) πράσινο σαπούνι (Αρκάδι).

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές μέχρι τώρα. Το forum είναι πραγματικός θησαυρός αλλά παρότι διαβάζω κάμποσες ώρες δεν έχω βρει απαντήσεις σε όλα. Προκαταβολικά συγνώμη λοιπόν αν υπάρχει επανάληψη. Moderators και παλιά μέλη, απλώς παραπέμψτε με σε thread που καλύπτουν τις ερωτήσεις μου, αν τυχόν τα θυμάστε. Ευχαριστώ για το χρόνο.

ΥΓ. Το φιλαράκι γυρίζει την Τρίτη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
τιποτα πιο αποτελεσματικο φιλε μου απο τη φιναστεριδη την οποια πρεπει ομως να παιρνεις υπο την επιβλεψη ενος καλου γιατρου (δοσολογια) και με συχνες εξετασεις
μαζι με regaine ειναι καλο compo εναλλακτικα καψουλες saw palmeto ενα φιλαρακι μου ειδε αποτελεσμα
αλλα κι αυτος σταματησε γιατι του βγαλε παρενεργιες (μικρη πτωση λιμπιντο νευρα πολυ οξυθυμος) νομιζω ολα ειναι χιλιοειπωμενα εδωμεσα και μπορεις να βρεις και φθηνα προιοντα απο το διαδυκτιο οτι κι αν κανεις good luck
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα