Τι Ομαδα αιματος εχετε

ΤΙ ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΕΧΕΤΕ

  • Α+

    Ψηφοφορίες: 21 38.9%
  • Α-

    Ψηφοφορίες: 1 1.9%
  • Β+

    Ψηφοφορίες: 5 9.3%
  • Β-

    Ψηφοφορίες: 2 3.7%
  • ΑΒ+

    Ψηφοφορίες: 3 5.6%
  • ΑΒ-

    Ψηφοφορίες: 1 1.9%
  • 0+

    Ψηφοφορίες: 19 35.2%
  • Ο-

    Ψηφοφορίες: 2 3.7%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    54

Georgex6

Well-Known Member
Διαβαζα αυτο το αρθρο και σκεφτηκα να κανουμε αυτο το δημοψηφισμα για να δουμε αν οντως ισχυει αυτο που λεει αυτος ο γιατρος Dr Tejinder Bhatti
οτι αυτοι που εχουν ομαδα αιματος Α+ εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες να εχουνε προβλημα με τα μαλλια τους

http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2013-01-19/chandigarh/36431252_1_male-pattern-baldness-male-pattern-baldness-blood-group
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
απ΄οτι φαίνεται και το 0+ (το οποίο ψήφισα) μια χαρά τα πάει...Το μεγάλο ενδιαφέρον θα ήταν αν βρεθεί κανείς με mpb, που να έχει ομάδα ΑΒ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos

New Member
πεδες μου φενεται οτι κατι πεζει με το ++
ολοι οσοι πσιφισανε εχουν + καθως το 0- ειναι δικο μου λαθος κανονικα το 0+ εχει ενα επιπλεον το δικο μου πατισα καταλαθως το -
 

weznem

Well-Known Member
Georgex6 είπε:
οι Α+ μηπως πρεπει να αρχισουν να σκεφτονται τα συμπληρωματα βιοτινης
περα απο ολα τα αλλα?

τι ειναι αυτο και για ποιο λογο το λες?
ειναι πολυ μπακαλιστικη λογικη να λεμε οσοι ειναι +εχουν καραφλα θελουν ερευνες αυτα,δεν γινονται ετσι απλα επειδη 100 ατομα με + προσημο εχουν πατιναζ γονιδια καραφλας...
 

gianniskritikos

New Member
ναι ενοειτε δεν εβγαλα καποιο συμπερασμα απλα βλεπω οτι κανενα αρνιτικο αναμεσα μας μπορει να ειναι και θεμα τυχεις ...
 

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos είπε:
ναι ενοειτε δεν εβγαλα καποιο συμπερασμα απλα βλεπω οτι κανενα αρνιτικο αναμεσα μας μπορει να ειναι και θεμα τυχεις ...
γενικα το λεω,αυτη την πρωτη σκεψη ολοι την κανουμε παρατηρωντας τα αποτελεσματα,αλλα δεν μοπρουμε να βγαλουμε συμπερασματα σοβαρα ετσι,απλα γεννούνται ερωτηματα με τα αποτελεσματα..
 

Georgex6

Well-Known Member
φιλε μου δε τα βγαζω απο το μυαλο μου,διαβασες το αρθρο που ανεβασα στην αρχη?
"A+ blood group people are unable to optimally absorb B vitamins, including Biotin, in their blood and therefore the thickness of the hair is quite low. For a human body, 5 mg of Biotin is necessary for good hair growth and sustainability. "
λεει οτι οι Α+ δεν μπορουν να αφομιωσουν τις Β βιταμινες στο αιμα οπως τη βιοτινη που ειναι πολυ βασικη για τα μαλλια και μαλιστα προτεινει συμπληρωμα 5mg που αμα το ψαξεις ειναι παρα πολυ
με βαση αυτη την ερευνα ξεκινησα αυτο το γκαλοπ
 
Μπλουζα