Τιρκαλας Σωτήρης/Starks 1.293g-5/10/21 #5ος κ' τελευταίος γύρος....;#

giorgosv

Active Member
Καλή φυτρωση Γιώργο. Μετά από τόσες προσπάθειες θα ολοκληρώσεις παίρνοντας το μέγιστο για την περίπτωση σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε! Όταν λες λεπτή τριχα πόσο λεπτή; Την μέτρησε; Σε ρωτάω γιατί εμένα ο Λορένζο την μέτρησε στα 45μm.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπέρα Γιώργο ,
Καλή επιτυχία σου εύχομαι , ήθελα να σε ρωτήσω κάτι μιας και έχεις μπει σε 4 επεμβάσεις και έχεις εμπειρία , με βάση αυτά που έμαθες και αυτά που έκανες αν ξεκίναγες τώρα τις επεμβάσεις θα ακολουθούσες κάποιο άλλο πλάνο από αυτό που έχεις κάνει μέχρι ωρας και αν ναι τι πιστεύεις θα άλλαζες ; Ρωτάω σίγουρα και για μένα αλλά και για άτομα που βλέπουν με παρόμοιο πρόβλημα και μπορούν να αποφύγουν τυχών λάθη !
Αυτό το στριπ τελικά μου έκανε μεγαλύτερη ζημιά από μια ουλή και ένα φτωχό απότελεσμα απ' ότι φάνηκε κάτι που το έμαθα τώρα που τελείωσα τις μμ....αν πήγαινα το χρόνο πίσω είχα πει ότι θα ξεκινούσα με hattigen ένα δυνατό στριπ και μετά τιρκαλα....αυτό είναι και το σωστό....να κάνεις στριπ και να μην το φοβηθεις..... Βέβαια τώρα να σου πω με ειλικρίνεια δεν ξέρω αν το έκανα τελικά στην εφαρμογή και δεν πήγαινα βούρ για μόνο φιου... δύσκολο...σίγουρα πάντως δεν θα ξεκινούσα φίνα το χρόνο να πήγαινα πίσω και να είχα εφηβικό μαλλί και μου έλεγαν ξεκινά φίνα γιατί θα τα χάσεις όλα όπως και έγινε... Όπως είπα και σε ένα παιδί που συζητήσαμε εχθές που έκανε προχτές αυτός ο οποίος με ρώτησε αν παίρνω τίποτα....του είπα ότι Προτιμώ να πέσουν εδώ τώρα αυτά που έχω τώρα και χαλάλι η ταλαιπωρία και τα έξοδα παρά να κρατήσω το αποτέλεσμα με φίνα ...ευτυχώς βέβαια στην περίπτωση μου μάλλον δεν θα ταν και πότε αποδοτικη γιατί είχα τόσο απότομη και ολική πτώση μαλλιών που ήταν λες και έκανα χημειοθεραπεία... Θεωρώ ότι ποτέ δεν θα μου έκανε τίποτα η φίνα και εδώ και 12 χρόνια σχεδόν δεν έχασα ούτε τρίχα από την δοτρια ....
Καλή επιτυχία φίλε! Όταν λες λεπτή τριχα πόσο λεπτή; Την μέτρησε; Σε ρωτάω γιατί εμένα ο Λορένζο την μέτρησε στα 45μm.
Όχι δεν μπήκαμε ποτέ σε τέτοιες διαδικασίες γιατί ούτε υπήρχε λόγος ειδικά τώρα πια ώστε να αλλάξουμε κάτι στο πλάνο αλλά ούτε του το ζήτησα.... Μου την μέτρησε πέρσι ο διαχειριστής του φόρουμ που είχαμε βρεθεί σε 46....έιχα και άλλα αρνητικά.... τεράστια επιφάνεια και ο λόγος χαμηλός ... Ξεκινώντας την διαδικασία ψηλό ξενέρωσε που είχα πολλά μόνα και καθόλου τριπλά για να κάνουμε καλύτερη κάλυψη εκεί που χτυπήσαμε... Βέβαια του υπενθύμισα ότι εδώ δεν είχαμε όταν ξεκινουσαμε τον χορό των ΜΜ θα έχουμε τώρα ; Τουλάχιστον η δοτρια μου ανάπλαθει απ' ότι φαίνεται και είναι το μόνο θετικό αλλά δεν ξανά μπαίνω για κάτω από 600 μοσχεύματα....καλά είναι πια ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mizerix

Active Member
Καλή επιτυχία Γιώργο! Έχω μια απορία, με 7,000g που είχες βάλει πριν την τωρινή (4η) μμ, δεν θα έπρεπε να είχες πάρει καλύτερο αποτέλεσμα? Αίσθησή μου, μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, είναι ότι η φύτρωση συνολικά είναι αρκετά χαμηλότερη από 90%. Σίγουρα είναι μεγάλη και η λήπτρια αλλά νομίζω κάτι δεν έχει πάει σωστά…
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Γιώργο! Έχω μια απορία, με 7,000g που είχες βάλει πριν την τωρινή (4η) μμ, δεν θα έπρεπε να είχες πάρει καλύτερο αποτέλεσμα? Αίσθησή μου, μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια, είναι ότι η φύτρωση συνολικά είναι αρκετά χαμηλότερη από 90%. Σίγουρα είναι μεγάλη και η λήπτρια αλλά νομίζω κάτι δεν έχει πάει σωστά…
Έχουν εξηγηθεί αυτά σε προηγούμενα νήματα .Έχει μεγάλη έκταση το κεφάλι του ,είναι μεγάλο .Τον μέτρησε ο CVIAL.Η φυτρωση είναι άνω του 90 % σύμφωνα με μετρήσεις που έκανε ο CVIAL .Έχεις χάσει επεισόδια
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή φύτρωση Γιώργο και εγώ στην θέση σου όλα για όλα θα πήγαινα μέχρι τέλους . Καλά έκανες.
 

jacksmith

Active Member
Καλή επιτυχία! Επειδή με ενδιαφέρει άμεσα, αλλά πιστεύω κ άλλους, μπορείς να μας πεις αν τέθηκε καθόλου ενδεχόμενο για χρήση γενιών? Χρησιμοποιεί ο γιατρός γενικά γενιά? Τα '' πιστεύει'' καθόλου για χρήση στην μεταμόσχευση ή δεν τα χρησιμοποιεί?
 

alex7

Well-Known Member
Καλή επιτυχία! Επειδή με ενδιαφέρει άμεσα, αλλά πιστεύω κ άλλους, μπορείς να μας πεις αν τέθηκε καθόλου ενδεχόμενο για χρήση γενιών? Χρησιμοποιεί ο γιατρός γενικά γενιά? Τα '' πιστεύει'' καθόλου για χρήση στην μεταμόσχευση ή δεν τα χρησιμοποιεί?
Τα πιστεύει .Είναι καλά για κάλυψη λέει γιατί είναι χοντρά
 
Μπλουζα