Τιρκαλας Σωτήρης/Starks 1.293g-5/10/21 #5ος κ' τελευταίος γύρος....;#

vlafo

Well-Known Member
Τώρα θα με κάνεις να σου θυμίσω το περιστατικό του Λορενζο με τα 10k grafts που λες ότι δεν άξιζε τον κόπο….. Η αλήθεια είναι ότι όταν ο άλλος μπορεί να φέρει το μαλλί σε ένα ικανοποιητικό (η αποδεκτό) επίπεδο, και μπορεί οικονομικά, αξίζει τον κόπο να το κάνει….
Όχι με τα 10k g ήταν πολύ καλό,με τα 7k grafts δεν ήταν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Δεν

Δέκα χιλιάδες για να βάλεις στον Lorenzo θα κοστίσει μια …….γκαρσονιέρα
Δεν σχολιάζω το κόστος, νομίζω ούτε ο φίλος @vlafo είπε για το κόστος, για την ταλαιπωρία σε σχέση με το αποτέλεσμα λέω.

Ο φίλος Γιώργος δεν πήγε στον Λορενζο για να χαλάσει μια «γκαρσονιερα» (πριν 10 χρόνια ναι με τόσα έπαιρνες, τώρα δυστυχώς ανέβηκαν οι τιμές… αν ξέρεις πάντως για γκαρσονιέρα ορόφου στα 25.000 πες μου ενδιαφέρομαι….;););)είναι ευκαιρία.)
 

aeratos28

Just aeratos
Tol και οι άλλοι που λέτε ότι αβανταρετε ο γιατρός..λοιπόν,για να ξεκαθαριστεί το θέμα επειδή είδα περίεργα σχόλια..προσωπικά εγώ δεν υποστηρίζω τον γιατρό τον συγκεκριμένο ,ούτε λέω ότι είναι τοπ ούτε τπτ..η διαφωνία που είχα με το μέλος one κάτι,ήταν σε αυτό που έλεγε ότι δεν τον ενδιαφέρει να δει την ανάλυση που έχει γίνει στον Γιώργο για δοτρια ληπτρια ..είπα απλά,πως ο Βέγγος,δυστυχώς ότι και αν κάνεις πάνω κάτω σε αυτά τα επίπεδα θα φτάσει.τα 300 τετραγωνικά με 9-10κ grafts βγάζουν ένα μέσο όρο 28-30 grafts ..σε κεφάλι γυαλί ,με 0 υποστήριξη..δλδ,ένα αραιό αποτέλεσμα.αυτο,ένα νέο μέλος το βλέπει και λέει μέτριο..χωρίς να έχει υπολογίσει αυτά που λέμε.αυτο είναι λάθος.σαν χειρουργεία έχουν πάει αρκετά καλά,έχουν υψηλή φυτρωση αλλά δυστυχώς ,δεν έχει υποδομή εξαρχής για να πάει σε κάτι πολύ πιο δυνατό..
 

Disco

Well-Known Member
Ρε παιδιά ούτε εγώ είδα κανένα μέλος να είπε θριαμβολογίες ή οτιδήποτε επαίνους για το αποτέλεσμα του Γιώργου. Απλά σχολιάστηκε οτι βάσει των grafts που μπήκαν και λαμβάνοντας υπόψιν την πολύ μεγάλη έκταση των 300 τ.ε. και τα όχι καλα χαρακτηριστικά της δότριας ότι το αποτέλεσμα είναι αυτό που αναμενόταν και έτσι έπρεπε να δείχνει, οπότε πήρε αυτό που μπορούσε. Και αυτό έγινε επειδή ένα νέο μέλος ανέφερε ότι δεν πήρε το επιθυμητό αποτέλεσμα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ε ναι,αυτό λέμε..τα αβανταρισματα που τα είδανε δεν ξέρω..το πως το βλέπει το αποτέλεσμα κάποιος που δεν έχει ιδέα τι βλέπει συζήτησα ,δεν είπα ότι είναι εκπληκτικό αποτέλεσμα .έχω τσακωθεί πολλές φορές στο παρελθόν με τον Γιώργο,ότι δεν άξιζε να ασχοληθεί καν με επεμβάσεις γτ πάντα αραιό μαλλί θα έχει όσες επεμβάσεις και να κάνει,σε οποιον και να πάει..και τελικά του είπα πως έπεσα έξω,γτ έχει πάρει ένα πάρα πολύ τίμιο αποτέλεσμα δεδομένου των συνθηκών του και τελικά καλώς τις έκανε..ποτέ δεν είπαμε ότι είναι φοβερό η ότι άλλο..
 

bobby

Well-Known Member
Ήταν 2 αποτελέσματα.
Ένα που ανέβασε ο vag με 10k grafts που ήταν πολύ καλό,και το άλλο που ανέβασε ο witcher με τα 7k grafts που συζητάμε.
Στειλε αν μπορείς το link του 7k γιατί νόμιζα ότι μιλάμε για το 10k που τηρουμένης της κατάστασης του Ισπανού (κατάσταση πριν ΜΜ, δότρια, dupa supa moupa) έχει πάει παρα πολύ καλά… το 7k μου έχει διαφύγει….
 

vlafo

Well-Known Member
Συγνώμη ρε αεράτε τι σημαίνει αβαντάρω το γιατρό?
Και γιατί είναι μεμπτό να τονίσεις τα θετικά του ενός γιατρού ή του άλλου?
Όλοι έχουν θετικά και όλοι αρνητικά,είτε είσαι ο Cuto είτε κάποιος άλλος.
Και ο tol οκ όλους τους κριτικάρει,βασικά όχι όλους αλλά το προσπερνώ.
Εγώ δεν τον έχω δει προσωπικά να αποθεώνει κάποιο αποτέλεσμα κάποιου συγκεκριμένου γιατρού.
Ένα καλό αποτέλεσμα για όλους(η σχεδόν) λέει ότι πήρανε.
 

vlafo

Well-Known Member
Στειλε αν μπορείς το link του 7k γιατί νόμιζα ότι μιλάμε για το 10k που τηρουμένης της κατάστασης του Ισπανού (κατάσταση πριν ΜΜ, δότρια, dupa supa moupa) έχει πάει παρα πολύ καλά… το 7k μου έχει διαφύγει….
 

aeratos28

Just aeratos
Γτ είναι μεμπτό αυτό vlafo,ρωτα αυτούς που το βλέπουν έτσι..και εγώ αυτή την άποψη έχω,τη δική σου..ότι βλέπω θετικό το λέω,όταν βλέπω κάτι αρνητικό,εννοείται πως θα το πω και θα το κρίνω από όπου και αν είναι .και από τιρκαλά και από όπου να είναι .
Συγνώμη ρε αεράτε τι σημαίνει αβαντάρω το γιατρό?
Και γιατί είναι μεμπτό να τονίσεις τα θετικά του ενός γιατρού ή του άλλου?
Όλοι έχουν θετικά και όλοι αρνητικά,είτε είσαι ο Cuto είτε κάποιος άλλος.
Και ο tol οκ όλους τους κριτικάρει,βασικά όχι όλους αλλά το προσπερνώ.
Εγώ δεν τον έχω δει προσωπικά να αποθεώνει κάποιο αποτέλεσμα κάποιου συγκεκριμένου γιατρού.
Ένα καλό αποτέλεσμα για όλους(η σχεδόν) λέει ότι πήρανε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Τι πάχος τρίχας έχεις φίλε Γιώργο, ξέρεις; Γιατί αν ξέρεις, με δεδομένο τον αριθμό graft που έβαλες και την επιφανεια (300) θα μπορούσαμε να κάνουμε μαθηματικές προσεγγίσεις για την κάλυψη (Coverage Value- CV) που θα μπορούσε να εξηγήσει (ή όχι) την αραιή εικονα.

Από εμένα πάντως μπράβο σου που εξάντλησες όλες σου τις πιθανότητες για αποκτήσεις μαλλί και σου εύχομαι με αυτήν τη τελευταία ΜΜ να πάνε όλα όπως τα έχεις σχεδιάσει, διαφωνώ όμως μαζί σου στο θέμα φινας, για εμένα έπρεπε να την έχεις βάλει στο παιχνίδι (σε low dose αν το φοβόσουν) πριν ξεκινήσεις ΜΜ.
Το εργαλείο του cvial την έβγαλε 0,046
 

vlafo

Well-Known Member
Όχι δεν είναι και κακώς έχει επικρατήσει αυτο εδώ μέσα.
Γιατί όταν δεν εκφράζεσαι ανοιχτά αλλά με υπεκφυγές,τότε πλέον χάνει και το νόημα ο σχολιασμός.
Τα πράγματα πρέπει να λέγονται όπως είναι όχι όπως θέλουμε να τα ακούμε ωραία στα αυτιά μας.
 

witcher

Well-Known Member
Και ο tol οκ όλους τους κριτικάρει,βασικά όχι όλους αλλά το προσπερνώ.
απο την κριτική του tol πάντως γλίτωσε ο Αναστασάκης μετα τις απειλές για μηνύσεις που του είχε κάνει. Ήξερε τι έκανε ο γιατρός και πέτυχε τον στόχο του...! :p
 

aeratos28

Just aeratos
Ο τασακης οριακά ,δεν μου έχει σπάσει τα νεύρα..μου κάνει κοπτοραπτικες και εμφανίζει ότι θέλει,όπως θέλει..εφάμιλλα αποτελέσματα couto lorenzo freitas μας δείχνει ..στοιχεία δεν δίνει τι που πόσα έβαλε,πόσα έβγαλε,πόσο χρέωσε..το έφερε στα μέτρα του και κάνει ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ .και με την μη αντίρρηση από το φόρουμ κιόλας..και εδώ βλέπουμε τις ανεξάρτητες,βλέπε Γιώργος ,που οι φωτό που βάζει,όχι απλα αδικούν το αποτέλεσμα ,θα μπορούσε να πει κανείς πως το κάνει επίτηδες να (ζημιώσει) τον γιατρό..
Δεν σας κάνω πλάκα τώρα,αν,βγάλω φωτό σαν αυτές που έβγαλε στο τελευταίο νήμα που άνοιξε ,υπάρχει σοβαρή περίπτωση να μου πείτε πως δεν χρειάζομαι επέμβαση..και το λέω με βεβαιότητα αυτό.
 

bobby

Well-Known Member
Έχεις δίκιο σε ότι είπες για αυτό το αποτέλεσμα…..

Εκτιμώ ότι το έκανε για να έχει ένα κάπως πιο ωραιο shaved look, αλλά ρε φίλε να δώσει για 7k graft 22.500 για να έχει ωραιο shaved look είναι λάθος!!!!!

Αν είχε αλλά 3-4k από δότρια & γενιά θα μπορούσε να αποκτήσει ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα (τεράστια γυμνή επιφανεια…) αλλιώς έπρεπε να κάτσει στα αυγά του και να αγοράσει αυτό (best skull shaver for 2021)…… και να του μείνουν τα υπόλοιπα 22.440 να τα φάει στις …….
 

Συνημμένα

  • 6CEB9D23-5E0B-4616-AFA2-A8D234E26D54.jpeg
    6CEB9D23-5E0B-4616-AFA2-A8D234E26D54.jpeg
    408.9 KB · Προβολές: 73

vlafo

Well-Known Member
Έχεις δίκιο σε ότι είπες για αυτό το αποτέλεσμα…..

Εκτιμώ ότι το έκανε για να έχει ένα κάπως πιο ωραιο shaved look, αλλά ρε φίλε να δώσει για 7k graft 22.500 για να έχει ωραιο shaved look είναι λάθος!!!!!

Αν είχε αλλά 3-4k από δότρια & γενιά θα μπορούσε να αποκτήσει ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα (τεράστια γυμνή επιφανεια…) αλλιώς έπρεπε να κάτσει στα αυγά του και να αγοράσει αυτό (best skull shaver for 2021)…… και να του μείνουν τα υπόλοιπα 22.440 να τα φάει στις …….
Ακριβώς όπως τα είπες.
Με άλλα 3-4k μάλιστα,αλλά εδώ τι?
 

bobby

Well-Known Member
Το εργαλείο του cvial την έβγαλε 0,046

Στα ίδια «σκ@τα» είμαστε από τρίχα…….:mad::mad::mad:

Άρα για εσένα :

1. 7000 graft σε 300 cm2 δηλαδή 23,333 graft/cm2 2. λόγο 1,9 τρίχες/graft
3. πάχος τρίχας 46μm=0,046cm

έχεις Μέσο Όρο CV=0,046 x 23,333 x 1,9 =2,04

Αν είχες και τίποτα εναπομείναντα μαλλί στην περιοχή μάλλον λίγο μεγαλύτερο (πχ αν είχες αλλά 3000 graft στην περιοχή συνολικά θα πήγαινε CV=2,91)

Αν τυχόν δεν έχω βάλει με ακρίβεια τα νούμερα, εσυ που έχεις τα στοιχεία ακριβώς μπορείς να τα διορθώσεις, αλλά πάνω-κάτω εκεί είσαι. Αν και νομίζω θα στα έχει πει και ο CVIAL.

Θεωρώντας ως βάση για πλήρη κάλυψη το CV=5,4 είναι φυσιολογικό να φαίνεται αραιό, με λίγο τοπικ όμως θα φαίνεται τζάμι (εκτιμώ καθώς δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ)….
 
Μπλουζα