Giorgos-3, FUE,1577g, 22/02/20

vlafo

Well-Known Member
Δεν ξέρω αν είναι μοναδικός η όχι στο να βάζει πολλά σε μια μέρα αλλά αν τον εξυπηρετεί η δοτρια του ασθενή το κάνει συχνά .....πάντως ποτέ δεν κτλ γιατί δίνεται αξία σε αυτό...στην ταχύτητα του γιατρού ....τι σημασία έχει ; Ειδικά αν ο γιατρός δεν χρεώνει με την μέρα ελάχιστη χρέωση οπως κάνει η λπ κ dhi για παράδειγμα....
Είναι θέμα καθαρά καταπόνησης της δότριας για αυτό και μόνο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι και εγώ δεν θα το προτιμούσα αν και θα το ήθελα.
Είναι επίφοβο για την επιβίωση των g.
Θα πήγαινα για σιγουριά στην ταλαιπωρία 2 ημερών.
Α γειά σου ....κ εγώ έκανα κ 3 μέρες γεμάτες για 3500g κ δεν φαντάζεσαι πόσο δύσκολο ηταν ειδικά την τελευταία μέρα κ για μένα κ για τον γιατρό ...αλλά έτσι έκρινε σωστό για να γίνει η δουλειά ...αυτό Μ αρέσει σ αυτόν ...ότι είναι χαμελεοντας....
 

vlafo

Well-Known Member
Α γειά σου ....κ εγώ έκανα κ 3 μέρες γεμάτες για 3500g κ δεν φαντάζεσαι πόσο δύσκολο ηταν ειδικά την τελευταία μέρα κ για μένα κ για τον γιατρό ...αλλά έτσι έκρινε σωστό για να γίνει η δουλειά ...αυτό Μ αρέσει σ αυτόν ...ότι είναι χαμελεοντας....
Δείχνει ότι είναι σοβαρός.
Και πολύ καλά ενήργησε σε σένα.
1500 ανα μέρα είναι πολύ καλό πρωτόκολλο ασφαλείας.
 

manly_Man

Well-Known Member
ποσους βοηθους εχει γιωργο; και τι αναλαμβανει να κανει ο γιατρος μεσα στο χειρουργειο και τι οι βοηθοι του;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
ποσους βοηθους εχει γιωργο; και τι αναλαμβανει να κανει ο γιατρος μεσα στο χειρουργειο και τι οι βοηθοι του;
Είχε βοηθό του διπλα ακριβώς αλλά ήταν μόνο παρατηρητής στο δικό μου περιστατικό τουλάχιστον.... Τον βοηθουσε στα γύρω γύρω ....δεν ήθελε να μου βάλει χέρι κ το πήρε όλο πάνω του γιατί προφανώς δεν ήμουν περίπτωση για πειραματισμούς κ να χαθεί ούτε ένα μόσχευμα ...κ επίσης μόνο μια νοσηλεύτρια έκανε το διαχωρισμό των μοσχευμάτων .....
 

alexXXX

Active Member
Για παρατήρησε καλύτερα ....από το 24,5 μέχρι το 28 το λες ασφαλής δοτρια ; Έχουν μοσχεύματα ...επίσης υπάρχουν κ φωτό πριν ξεκινήσουν οι μμ που φαίνεται το έρημο τοπίο ...
Γιωργαρα μπράβο φίλε παει σούπερ από ότι φαίνεται ...
Σε λίγες μέρες ανεβάζω κ εγώ που κλείνω τέταρτο μήνα κ μένα έχει πάρει μπροστά για τα καλά ...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργαρα μπράβο φίλε παει σούπερ από ότι φαίνεται ...
Σε λίγες μέρες ανεβάζω κ εγώ που κλείνω τέταρτο μήνα κ μένα έχει πάρει μπροστά για τα καλά ...
Δεν ξέρω τι παίζει με τις μετρήσεις ...μπήκα στην διαδικασία να μετρήσω για να υπάρχει μια σαφής εικόνα κ μπερδεύτηκα κ γω...όπως κ να χει τα νούμερα θα βγουν όπως πρέπει κ την κατάλληλη στιγμή ...μια χαρά πάμε όπως κ να χει ...άντε βάζε σιγά σιγά φωτός κ εσύ κ ο Μπιλ....μην περιμένετε να γεμίσετε....μήνα με το μήνα πηγαίνετε το....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Γιώργος πέρασε από το γραφείο και κάναμε τις πολυπόθητες μετρήσεις. Ξεκινάω από την έκταση της λήπτριας. Το κεφάλι του (επειδή είναι και ψηλός) είναι μεγάλο, βγήκε.. εκτός διαφάνειας οπότε με δυσκόλεψε ως προς την ακρίβεια. Είναι σίγουρα 300+cm2.

img003.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ανάλυση πυκνοτήτων. Χρησιμοποιώ ένα δερματοσκόπιο δικιάς μου πατέντας που μπορεί να μετρήσει 0.5cm2. Το βρίσκω πιο εύχρηστο στο μακρύ μαλλί γιατί με το 1cm2 είναι πολύ δύσκολο να βρεις τη ρίζα οι τρίχες από διπλανά ή πιο μακρινά graft σε μπερδεύουν. Πήρα δείγματα από hairline, mid και mid-crown τα οποία παραθέτω.

giorgos-3 frontal 1.png


giorgos-3 frontal 2.png


giorgos-3 mid.png

giorgos-3 mid-crown 1.png

giorgos-3 mid-crown 2.png


stats.png


Τα παραπάνω είναι προσεγγιστικά ως προς την θεώρηση των εμβαδών που αντιστοιχούν στις επιμέρους πυκνότητες. Η μέση του πυκνότητα είναι γύρω στα 28-29 graft με λόγο περίπου 1.9.
 

makis25

Well-Known Member
Ε λοιπον επεσα μεσα στις πυκνοτητες ακριβως ! Οπως φαινεται ηταν ακρως επιτυχημενες οι επεμβασεις απο πλευρας βιωσιμοτητας μοσχευματων . Απλα εχει γιγαντιαιο κεφαλι και χαμηλο λογο . 300 x 29 = 8700 μοσχευματα 16+ χιλιαδες τριχες . Απλα 55 τριχες ανα εκατοστο . Δυστηχως για σουπερ αποτελεσμα χρειαζεται καποιος 100 τριχες . Στο Γιωργο ειναι αδυνατον αυτο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Μιλάμε για μια έκταση συνολικά 670τμ.
Τεράστιο νούμερο.
Το αποτέλεσμα είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητικό με βάση τα δεδομένα που είχε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η άποψή μου για το αποτέλεσμά του μέχρι στιγμής. Το θεωρώ πολύ καλό ως προς την φύτρωση και ως προς την εικόνα πλην της τελευταίας μμ που είναι ακόμη σε εξέλιξη. Η τρίχα του είναι λεπτή 48-49μ και φυσικά δεν τον βοηθά ούτε η πυκνότητα ούτε ο λόγος. Παρόλα αυτά ή εικόνα της κάλυψής του είναι καλή για 2 κυρίως λόγους. Πρώτον το καλό layering που κάνει λόγω χτενίσματος. Δεύτερον λόγω του εξαιρετικού κόντραστ της μαύρης τρίχας πάνω σε πολύ μελαψό δέρμα.

Ως προς τα μειονεκτήματα. Η πλάγια αριστερή του πλευρά. Με δεδομένο ότι ο Γιώργος χτενίζει προς τα δεξιά, η περιοχή στο κόκκινο έπρεπε να έχει πολύ μεγαλύτερη πυκνότητα γιατί εκεί δεν υπάρχει layering. Αν αυτή η περιοχή πάρει άλλα 800g το αποτέλεσμα σε κάλυψη θα είναι πολλαπλάσιο.

IMG_6653r.jpg


H εικόνα του από πλάγια αριστερά.

IMG_6656r.jpg


Εδώ ένα άλλο λάθος είναι ότι δεν του πήρε graft από την μπροστινή temporal περιοχή που είναι πολύ καλή. Κατά την προσωπική μου γνώμη είναι safe και η μεγάλη πυκνότητα της τονίζει περισσότερο αυτό το κενό στην λήπτρια. Η πίσω περιοχή είναι σχεδόν depleted και όχι πολύ καλά ομογενοποιημένη. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι ο Γιώργος έχει άλλα 800g (κυρίως από temporal) που μπορεί να τα ρίξει στην περιοχή με το κόκκινο, να δέσει το αποτέλεσμα και να αυξήσει με το layering την κάλυψη.

Από μπροστά και πλαγιομετωπικά είναι μια χαρά δεν έχει θέμα (τηρουμένων των αναλογιών). Ποστάρω και μερικές λήψεις ακόμα.

IMG_6652r.jpg

IMG_6655r.jpg
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ε λοιπον επεσα μεσα στις πυκνοτητες ακριβως ! Οπως φαινεται ηταν ακρως επιτυχημενες οι επεμβασεις απο πλευρας βιωσιμοτητας μοσχευματων . Απλα εχει γιγαντιαιο κεφαλι και χαμηλο λογο . 300 x 29 = 8700 μοσχευματα 16+ χιλιαδες τριχες . Απλα 55 τριχες ανα εκατοστο . Δυστηχως για σουπερ αποτελεσμα χρειαζεται καποιος 100 τριχες . Στο Γιωργο ειναι αδυνατον αυτο .
Για την ακρίβεια Μάκη το κεφάλι μου εκτιμήθηκε στα 320cm εκατοστά απλά δεν χώρεσε στην επιφάνεια κ τα μοσχεύματα μετρήθηκαν 7800. Ο λόγος όπως το πε κ μου μετρήσει λεπτή τρίχα (48)...με λίγα λόγια επιβεβαιωσε αυτα που έλεγα εγώ με το μάτι σε αριθμούς ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιώργο το ξαναείδα όταν έφυγες κάπου μεταξύ 300 & 320 είναι η αλήθεια. Για το πλήθος των μοσχευμάτων ξέρεις καλύτερα εσύ. Το στριπ σου πάντως δεν ήταν κακό. Ξαναείδα το αποτέλεσμα πριν την 1μμ και σίγουρα έχεις πάρει 1000g από εκεί.
 

tasos33

Well-Known Member
Για την ακρίβεια Μάκη το κεφάλι μου εκτιμήθηκε στα 320cm εκατοστά απλά δεν χώρεσε στην επιφάνεια κ τα μοσχεύματα μετρήθηκαν 7800. Ο λόγος όπως το πε κ μου μετρήσει λεπτή τρίχα (48)...με λίγα λόγια επιβεβαιωσε αυτα που έλεγα εγώ με το μάτι σε αριθμούς ...
Γιώργο μια προσπάθεια ακόμα κ θα γίνεις παράδειγμα προς μίμηση, graft από τα πλαϊνά και γένια σε επιλεγμένες περιοχές και με το ανάλογο χτένισμα .
Είσαι άτυχος λόγω πάχους ,λόγου και μεγέθους κεφαλής αλλά πηγες περίφημα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για το μέγεθος δεν θα το έλεγα γιατί ναι μεν έχει μεγάλη λήπτρια άλλα και αντίστοιχη μεγάλη δότρια. Εγώ πάντως τον συμβούλεψα ακριβώς αυτό, άλλη μια γύρω στα 800 σε εκείνη την περιοχή και έκλεισε σαν εικόνα. Κοίτα διαφορά μεταξύ αριστερής και δεξιάς πλευράς λόγω layering!
 

tol

Well-Known Member
Για την ακρίβεια Μάκη το κεφάλι μου εκτιμήθηκε στα 320cm εκατοστά απλά δεν χώρεσε στην επιφάνεια κ τα μοσχεύματα μετρήθηκαν 7800. Ο λόγος όπως το πε κ μου μετρήσει λεπτή τρίχα (48)...με λίγα λόγια επιβεβαιωσε αυτα που έλεγα εγώ με το μάτι σε αριθμούς ...
Φιλε Γιωργο...αν υποθεσουμε οτι η ληπτρια ειναι 310 cm2...εσυ εχεις δικιο που αρχικα εγραφες για 435 cm2 ή οσοι εγραφαν οτι σε καμια περιπτωση δεν υπερβαινει τα 300 cm2; Ειλικρινα δεν καταλαβα το χθεσινο σχολιο περι δικαιωσης σου (σχετικα με τους υπερβολικους αριθμους που ανεφερες, οταν πρωτοξεκινησε η διαφωνια μας).

Εν παση περιπτωσει, για να μην επανελθουμε στα ιδια...το αποτελεσμα σου ειναι ρεαλιστικο...εννοω ανταποκρινεται στις πραγματικες (δυσχερεις) παραμετρους της εκτεταμενης τριχοπτωσης που ειχες. Ενας 6αρης δυσκολα θα μπορεσει να επιτυχει υψηλη πυκνοτητα και μεγαλη καλυψη.

Σημασια εχει το γεγονος οτι πλεον δεν εχεις αδειες περιοχες στο κεφαλι σου και με τη χρηση μικροϊνων σιγουρα η εικονα θα ειναι πολυ καλυτερη.

Σου ευχομαι απο καρδίας να χαιρεσαι τη νεα εικονα σου, να χαιρεσαι την οικογενεια και, εν τελει, να χαιρεσαι την ιδια τη ζωη!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Η άποψή μου για το αποτέλεσμά του μέχρι στιγμής. Το θεωρώ πολύ καλό ως προς την φύτρωση και ως προς την εικόνα πλην της τελευταίας μμ που είναι ακόμη σε εξέλιξη. Η τρίχα του είναι λεπτή 48-49μ και φυσικά δεν τον βοηθά ούτε η πυκνότητα ούτε ο λόγος. Παρόλα αυτά ή εικόνα της κάλυψής του είναι καλή για 2 κυρίως λόγους. Πρώτον το καλό layering που κάνει λόγω χτενίσματος. Δεύτερον λόγω του εξαιρετικού κόντραστ της μαύρης τρίχας πάνω σε πολύ μελαψό δέρμα.

Ως προς τα μειονεκτήματα. Η πλάγια αριστερή του πλευρά. Με δεδομένο ότι ο Γιώργος χτενίζει προς τα δεξιά, η περιοχή στο κόκκινο έπρεπε να έχει πολύ μεγαλύτερη πυκνότητα γιατί εκεί δεν υπάρχει layering. Αν αυτή η περιοχή πάρει άλλα 800g το αποτέλεσμα σε κάλυψη θα είναι πολλαπλάσιο.

Προβολή συνημμένου 27509

H εικόνα του από πλάγια αριστερά.

Προβολή συνημμένου 27510

Εδώ ένα άλλο λάθος είναι ότι δεν του πήρε graft από την μπροστινή temporal περιοχή που είναι πολύ καλή. Κατά την προσωπική μου γνώμη είναι safe και η μεγάλη πυκνότητα της τονίζει περισσότερο αυτό το κενό στην λήπτρια. Η πίσω περιοχή είναι σχεδόν depleted και όχι πολύ καλά ομογενοποιημένη. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι ο Γιώργος έχει άλλα 800g (κυρίως από temporal) που μπορεί να τα ρίξει στην περιοχή με το κόκκινο, να δέσει το αποτέλεσμα και να αυξήσει με το layering την κάλυψη.

Από μπροστά και πλαγιομετωπικά είναι μια χαρά δεν έχει θέμα (τηρουμένων των αναλογιών). Ποστάρω και μερικές λήψεις ακόμα.

Προβολή συνημμένου 27511
Προβολή συνημμένου 27512
Cvial σήμερα το πρωί είχα μια πολύωρη τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του για να συζητούσε διάφορα μεταξυ άλλων κ για την κοινότητα μας για να τον φέρνω προς τα νερά μας (δεν εννοώ να συμμετάσχει στο φόρουμ μην παρεξηγουμαι..). συζήτησα λοιπόν εν ολίγοις αυτά που είπαμε κ όσο αφορά τα πλαϊνά μου είπε το εξής ....καταρχάς έχει πάρει κ από κει αλλά λίγα μόσχευματα κ το αποφεύγει για δύο λόγους ...ο πρώτος λόγος είναι ότι εκεί υπάρχει τόσο πολύ αιμάτωση που γίνεται του κουτρουλη ο γάμος κ δυσκολεύει το έργο ....ο δεύτερος λόγος είναι ότι θεωρεί σε αυτό το σημείο δεν πρέπει να ξεπερναμε τα όρια κ ότι δεν δείχνει ωραίο αισθητικά να είναι εξαντλημένη η δοτρια ....εν κατακλείδι είπαμε ότι τα 500-800 μόσχευματα μπορούμε να τα βρούμε όπως κ να χει και αν το θέλω εγώ θα γίνει.αυτο που σκέφτομαι εγώ είμαι αν κάνω κ 5η απόπειρα να είναι αυτό που συμφωνείς κ συν αλλά 300-500 από γενιά.
Υγ: νιώθω την υποχρέωση να πω σ' αυτό το σημείο ότι ο γιατρός προς σεβασμό για την προσπάθεια μου κ εκτιμήση προς το πρόσωπο μου αν το πάρω απόφαση να ξανά μπω για 5η φορά θα γίνει χωρίς να πληρωθεί ...θα πληρώσω μόνο τα αναλώσιμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε Γιωργο...αν υποθεσουμε οτι η ληπτρια ειναι 310 cm2...εσυ εχεις δικιο που αρχικα εγραφες για 435 cm2 ή οσοι εγραφαν οτι σε καμια περιπτωση δεν υπερβαινει τα 300 cm2; Ειλικρινα δεν καταλαβα το χθεσινο σχολιο περι δικαιωσης σου (σχετικα με τους υπερβολικους αριθμους που ανεφερες, οταν πρωτοξεκινησε η διαφωνια μας).

Εν παση περιπτωσει, για να μην επανελθουμε στα ιδια...το αποτελεσμα σου ειναι ρεαλιστικο...εννοω ανταποκρινεται στις πραγματικες (δυσχερεις) παραμετρους της εκτεταμενης τριχοπτωσης που ειχες. Ενας 6αρης δυσκολα θα μπορεσει να επιτυχει υψηλη πυκνοτητα και μεγαλη καλυψη.

Σημασια εχει το γεγονος οτι πλεον δεν εχεις αδειες περιοχες στο κεφαλι σου και με τη χρηση μικροϊνων σιγουρα η εικονα θα ειναι πολυ καλυτερη.

Σου ευχομαι απο καρδίας να χαιρεσαι τη νεα εικονα σου, να χαιρεσαι την οικογενεια και, εν τελει, να χαιρεσαι την ιδια τη ζωη!
Μάλλον δεν διάβασες τότε το ποσταρισμα μου ...είπα σε δεύτερο χρόνο όταν έλεγαν για πάνω από 300 κ ότι η μέτρηση είναι μέχρι τα 24 κ όχι τα 28 ότι εκανα λάθος κ λέμε το ίδιο πράγμα ....συμφωνούσα ουσιαστικά με ότι έλεγαν κάποιοι ...εσύ είπες 240 άντε 270 επειδή είσαι λαρτζ γιατί με συγκεινες με κεφαλιά όπως του cvial κ θεωρίες.τεσπα δεν έχει σημασία
 
Μπλουζα