Τη γνώμη σας παρακαλώ...

papmk19

New Member
ΑΡ.jpg ΑΡΠΛ.jpg ΑΡΠΛ1.jpg ΔΕΠΛ.jpg ΔΕΠΛ1.jpg ΜΠΡ1.jpg ΠΑ.jpg ΠΑ1.jpg ΠΙ.jpg ΠΙ1.jpg
Είμαι 52 ετών με σταθερή κατάσταση στο θέμα τριχόπτωσης τα τελευταία τουλάχιστον 8 χρόνια.
Φάρμακα για την τριχόπτωση δεν έχω πάρει κι ούτε επιθυμώ να πάρω.

Για το θέμα της μ.μ. έχω κάνει μόνο μία συνάντηση με εκπρόσωπο κυπριακής κλινικής.
Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαιτέρως με το θέμα διότι σκέφτομαι για μ.μ. τέλη 2019 αρχές 2020.
Από την παραπάνω συνάντηση αυτό που συγκράτησα ήταν η πρόταση για 3000 μεταμοσχεύσεις σε δύο συνεδρίες, hairline 1 cm με 1,5 cm πιο πάνω από την όποια υπάρχουσα hairline με το σκεπτικό ότι θα "δένει" περισσότερο με την ηλικία μου.

Προσωπικά με ενδιαφέρει να καλύψω ότι μπορώ σε Α και Β ζώνη, το crown το αφήνω για αργότερα.
Όσον αφορά την επιλογή κλινικής, τείνω προς Κύπρο μεριά... ίδωμεν.
Θα με βοηθούσε η άποψη σας για την μ.μ. που σκέφτομαι, τι να προσέξω, τι να περιμένω.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Papmk 19
Καλησπέρα και καλή τύχη με τη μμ
Τι τιμη σου δώσανε απο Κύπρο και με τι μέθοδο θα μπορούσες να μας πεις?
 

piros75

Well-Known Member
Νομίζω ότι στην περίπτωσή σου με σταθερή εικόνα γκρίζα έως άσπρα μαλλιά τα 3.000 μοσχεύματα μπορούν να δώσουν ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα φίλε papmk19,εκτιμώ 3200-3500 grafts σε μια πρώτη επέμβαση,άλλα το μόνο σίγουρο είναι ότι μελλοντικά θα χρειαστείς και μια δεύτερη για τις πίσω ζώνες και κορυφή του κεφαλιού
Έχεις καλή ηλικία και κάλο χρωματισμό στο μαλλάκι.
Μιλήσατε για την δότρια πόσο περίπου δίνει?
 

papmk19

New Member
Fue και τιμές ίδιες με αυτές που μπορείς να διαβάσεις στο forum.
Δυστυχώς δεν συγκράτησα περισσότερες λεπτομέρειες. Όπως και να'χει στην επόμενη συνάντηση που σίγουρα θα κάνω πριν την μμ θα ρωτήσω για το πόσο μπορεί να δώσει η δότρια για κορυφή και πίσω ζώνες. Θα σας ενημερώσω για να μου πείτε τη γνώμη σας.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
 

papmk19

New Member
Καλημέρα στα μέλη του φόρουμ.
Πριν λίγο καιρό ξανά-συναντήθηκα με τον "υπεύθυνο διαχείρισης ασθενών" Κυπριακής κλινικής.
Σχεδίασε στο περίπου την περιοχή της μμ ώστε να έχω μία εικόνα και μου μίλησε ότι θα χρειασθούν τουλάχιστον 3300 μοσχεύματα.
Παραθέτω φωτογραφίες ώστε να μου πείτε τη γνώμη σας, τι να προσέξω στο σχεδιασμό κι ότι άλλο θεωρείτε χρήσιμο.

M20190511_102121.jpg M20190511_102106 (1).jpg mmm20190511_102116.jpg mmM20190511_102101.jpg Mmm20190511_102112 (1).jpg M20190511_102124 (1).jpg

Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

papmk19

New Member
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά στους Δημήτρηδες και στις Δήμητρες
Τελικώς μετά από "επισκέψεις" σε Ahc, Dhi και Hdc έκλεισα για Ιανουάριο 2020 στην τελευταία κλινική με τον κον Μάρα στα 2,2€/graft.

Τα grafts θα'ναι ενδεικτικώς γύρω στα 3,000. (Tον τελικό αριθμό των grafts θα τον αποφασίσει ο γιατρός όταν μεταβώ στην Κύπρο)

Παραθέτω δύο τελευταίες φωτό για να μου πείτε τη γνώμη σας όσον αφορά το σχεδιασμό.
Με ενδιαφέρει πρωτίστως σχεδιασμός που θα δίνει ένα αποδεκτό αποτέλεσμα με όσο το δυνατόν πιο φυσική εικόνα (για τo norwood μου, την ηλικία μου κλπ). Γνωρίζω ότι το καλύτερο θα'ταν και μία δεύτερη μμ για πίσω ζώνη και crown αλλά για διάφορους λόγους αυτό αποκλείεται...

4).jpg 3).jpg

Σας ευχαριστώ.
 

makis25

Well-Known Member
ο σχεδιασμος ειναι ωραιος , αλλος ανθρωπος θα γινεις , αλλα νομιζα πως εδιναν 1,70 το graft με μεταφορικα και διαμονη μεσα . Ετσι νομιζω πηρε το ματι μου το διαφημιζουν εδω στο φορουμ .
 
Μπλουζα