Την γνωμη/βοηθεια σας για Μ/Μ..

carlos

New Member
Φίλε καλησπέρα
Κατ´αρχήν " Χαλι"" δεν υπαρχει .
Μάθε να αγαπάς τον εαυτο σου και να εχεις αυτοπεποίθηση έστω και με μια τρίχα .
Τοτε μονο θα εισαι πραγματικά ικανοποιημένος, με το αποτέλεσμα που θα πάρεις απο τη μεταμοσχευση που θα κανεις .
Εχεις καλα χαρακτηριστικά στη τρίχα και οχι πολυ μεγάλη αραιωση .
Επιλογές υπαρχουν στην Ελλαδα αρκετές
Διάβασε νήματα, Κοιτα αποτελέσματα , και κανε την επιλογή με την ησυχία σου .

Καλησπερα, καλως σας βρηκα @Georgie κ @CVIAL και σας ευχαριστω για την συμμετοχη σας στο νημα.

Ηταν μια περιγραφη της καταστασης με δοση χιουμορ και αυτοσαρκασμου, τιποτα παραπανω απο αυτο.
Αγαπω τον εαυτο μου, απολαμβανω τα προτερηματα και προσπαθω να διορθωνω τα ελαττωματα... :)

Όλοι όσοι έχουν ΑΑ κατηγορίας V έχουν κόλλημα με το crown. Είναι κατανοητό. Τέτοιος ήταν και ο JOJO και ξεκίνησε από πίσω. Δεν είναι λάθος.

Διαβαζοντας το "ξεκινησε" στην προταση σου, θα ηθελα να ρωτησω... Σε ενα σταδιο 5 της ΑΑ χρειαζεται παραπανω απο μια ΜΜ? υπαρχει καποιος κανονας ή ειναι αναλογα την εκαστοτε περιπτωση ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το V δεν σημαίνει 5. Τσέκαρε την ταξινόμηση ΑΑ κατά Norwood και θα καταλάβεις τι εννοώ.
 

piros75

Well-Known Member
καλή δότρια, σωστό καστανό χρώμα για περισσότερο illusion δεν βλέπω κανένα χάλι, μπορείς να βελτιώσεις πολύ την εικόνα σου με σχετικά λίγα μοσχεύματα ξεκινώντας απο μπροστά...
 

carlos

New Member
Καλησπερα σας κ καλο μηνα,

θα ηθελα την γνωμη σας και παλι για δυο διαφορετικες προσεγγισεις που ειχα οσο αναφορα το προβλημα μου και να αναφερω και καποιες αποριες που μου δημιουργηθηκαν...

Εκανα δυο consults (μεσω βαιμπερ) ενα στον κ.Τιρκαλα κ ενα στον κ.Αναστασακη.
Ζητησα να κανω ακομα ενα στον κ.Ζωντο αλλα η προσεγγιση του ηταν να μπω σε αγωγη πριν την ΜΜ πραγμα που δεν σκοπευω να κανω και γι αυτο αποκλειστηκε.

Η πρωτη προσεγγιση εγινε με τον ιδιο τον κ.Τιρκαλα μου μιλησε για περιπου 3.600 μοσχευματα και διημερο. 2.000-2.200 μπροστα να κλεισει κροταφους και να φτιαξει hairline και τα υπολοιπα πισω. Πισω μου ειπε οτι το αποτελεσμα ισως να μην "οπως με γεννησε η μανα μου" αλλα θα ειναι ενα πολυ καλο αποτελεσμα. Κ σιγουρα αν θελω το τελειο μπορω να παω σε δευτερη ΜΜ μετα απο καποιο καιρο μονο για crown.

Η δευτερη προσεγγιση εγινε με συνεργατη του κ.Αναστασακη, μου μιλησε για 2.500 μοσχευματα και "πιθανον" μονοημερο, χωρις αλλες αναφορες (ποσα μπροστα, ποσα πισω κτλ).

Διαβασα στο φορουμ οτι ο κ.Αναστασακης κανει πιο συντηρητικες προσεγγισεις γενικα, διαβασα επισης οτι μαλλον το αντιθετο ισχυει για τον κ.Τιρκαλα (ειναι πιο "επιθετικος") αλλα πως ειναι δυνατον να εχει τοσο μεγαλη διαφορα σε μοσχευματα η προσεγγιση τους?

Πως ειναι δυνατον να εχω το ιδιο αποτελεσμα με -1000 μοσχευματα ?

Σας παρακαλω για την βοηθεια σας (γιατι καπου αρχισα να μπερδευομαι) και σας ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Aldo

Well-Known Member
Καλησπερα σας κ καλο μηνα,

θα ηθελα την γνωμη σας και παλι για δυο διαφορετικες προσεγγισεις που ειχα οσο αναφορα το προβλημα μου και να αναφερω και καποιες αποριες που μου δημιουργηθηκαν...

Εκανα δυο consults (μεσω βαιμπερ) ενα στον κ.Τιρκαλα κ ενα στον κ.Αναστασακη.
Ζητησα να κανω ακομα ενα στον κ.Ζωντο αλλα η προσεγγιση του ηταν να μπω σε αγωγη πριν την ΜΜ πραγμα που δεν σκοπευω να κανω και γι αυτο αποκλειστηκε.

Η πρωτη προσεγγιση εγινε με τον ιδιο τον κ.Τιρκαλα μου μιλησε για περιπου 3.600 μοσχευματα και διημερο. 2.000-2.200 μπροστα να κλεισει κροταφους και να φτιαξει hairline και τα υπολοιπα πισω. Πισω μου ειπε οτι το αποτελεσμα ισως να μην "οπως με γεννησε η μανα μου" αλλα θα ειναι ενα πολυ καλο αποτελεσμα. Κ σιγουρα αν θελω το τελειο μπορω να παω σε δευτερη ΜΜ μετα απο καποιο καιρο μονο για crown.

Η δευτερη προσεγγιση εγινε με συνεργατη του κ.Αναστασακη, μου μιλησε για 2.500 μοσχευματα και "πιθανον" μονοημερο, χωρις αλλες αναφορες (ποσα μπροστα, ποσα πισω κτλ).

Διαβασα στο φορουμ οτι ο κ.Αναστασακης κανει πιο συντηρητικες προσεγγισεις γενικα, διαβασα επισης οτι μαλλον το αντιθετο ισχυει για τον κ.Τιρκαλα (ειναι πιο "επιθετικος") αλλα πως ειναι δυνατον να εχει τοσο μεγαλη διαφορα σε μοσχευματα η προσεγγιση τους?

Πως ειναι δυνατον να εχω το ιδιο αποτελεσμα με -1000 μοσχευματα ?

Σας παρακαλω για την βοηθεια σας (γιατι καπου αρχισα να μπερδευομαι) και σας ευχαριστω εκ των προτερων.
Kαλησπερα και καλο μηνα και σε εσενα φιλε!

Ο κ. Ζωντος μαλλον κατι ειδε και σου προτεινε θεραπεια πρωτα...
Με τους αριθμους που σου προτειναν οι κλινικες δεν θα ασχοληθω, δεν ειμαι γιατρος!
Μπορω ομως να σου πω την γνωμη μου, και το τι θα εκανα εγω (οπως και εκανα) για την hairline.
Οτι και αν κανεις όπου και εαν αποφασισεις να πας, πρεπει να χτισεις και temporals ταυτοχρονα!
Δεν εχεις καθολου, πρεπει να χτιστουν και παλι, με καλιτεχνικη επιμελεια για να μην φενεσαι.... περιεργα.
Χωρις αυτα, θα εχεις ενα τεραστιο μετωπο που θα φωναζει οτι εχεις κανει μεταμοσχευση!

Καλη επιτυχια σε οτι και αν επιλεξεις!
 

carlos

New Member
Σε ευχαριστω @Aldo,
δεν θυμαμαι αν σου εχω ευχηθει στο νημα σου αλλα σου ευχομαι οτι καλυτερο!

Ο κ. Ζωντος οντως ειδε μια αραιωση στην δοτρια στα πλαινα.
Να ειμαι ειλικρινης δεν ασχοληθηκα παραπανω ομως, γιατι δεν αναφερθηκε απο κανεναν αλλο.

Temporals.....αγνωστη λεξη! Ειναι οι κροταφοι ?
Αν ναι, ειναι κατι που το εχω αναφερει και στο αρχικο μου ποστ (οτι οι κροταφοι κοντευουν να φτασουν στο σβερκο :) )

οποτε και θεωρω δεδομενο οτι μαζι με την hairline θα χτιστουν και κροταφοι....
 

Aldo

Well-Known Member
Σε ευχαριστω @Aldo,
δεν θυμαμαι αν σου εχω ευχηθει στο νημα σου αλλα σου ευχομαι οτι καλυτερο!

Ο κ. Ζωντος οντως ειδε μια αραιωση στην δοτρια στα πλαινα.
Να ειμαι ειλικρινης δεν ασχοληθηκα παραπανω ομως, γιατι δεν αναφερθηκε απο κανεναν αλλο.

Temporals.....αγνωστη λεξη! Ειναι οι κροταφοι ?
Αν ναι, ειναι κατι που το εχω αναφερει και στο αρχικο μου ποστ (οτι οι κροταφοι κοντευουν να φτασουν στο σβερκο :) )

οποτε και θεωρω δεδομενο οτι μαζι με την hairline θα χτιστουν και κροταφοι....
Να εισαι καλα !
την αραιωση την βλεπω και εγω για αυτο σου ειπα για τον κ.Ζωντο και την προσεγγιση του!
tempοral peaks:
1612204133536.png

Τιποτα δεν ειναι δεδομενο, πρεπει να ρωτησεις τα παντα και να εισαι ξεκαθαρος στο τι θελεις να αποκατασταθει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

carlos

New Member
Καλημερα και καλη χρονια με υγεια,

επανερχομαι στην αναζητηση μου για μμ με καποια περισσοτερα στοιχεια που προεκυψαν κ θα ηθελα την γνωμη σας.

Μετα απο επικοινωνια με την κλινικη του Lorenzo, αποστολη φωτογραφιων κτλ η απαντηση τους ηταν

" Λογω χαμηλης κάλυψης στη δότρια περιοχή και χωρις φαρμακευτική αγωγή που θα βοηθουσε να σταθεροποιήθει την τριχόπτωση σας,

δεν μπορούμε να σας θεωρήσουμε υποψήφιο για διαδικασία."

Η λογικη μου λεει οτι αφου μια τετοια κλινικη εκτιμα αυτο, η αναζητηση μου καπου εδω τελειωνει και συμβιβαζομαι με το ηδη υπαρχουσα κατασταση.

Σωστα?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων IMG_0173.jpg IMG_0172.jpg IMG_0176.jpg IMG_0177.jpg IMG_0184.jpg IMG_0187.jpg IMG_0188.jpg IMG_0189.jpg Unknown1 copy.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Δυστυχώς φίλε μου όχι μόνο θα χάσεις τα πάνω χωρίς αγωγή,μικρό το κακό,αλλά φαίνεται να σου ψαλιδίζει τη δότρια και να στην μικραίνει πάρα πολύ η retro.
Για αυτό θελει αγωγή κυρίως.
Χωρίς το ξεχνάς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Συγχαρητηρια στις 2 κλινικες που σου ειπαν τα πραγματα με το ονομα τους!!!
Τελικα μαλλον εδω μεσα δεν ειναι οι αδαεις χωρις πτυχια που λενε στον κοσμο ο,τι να ναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Peter Pan

Active Member
Φίλε μου ούτε εμένα μου αρέσει η ιδέα της φίνας, αλλά πρέπει να την ξεκινήσω τουλάχιστον 5-6 μήνες πριν την μμ, αλλιώς θα κάνω μια τρύπα στο νερό σε βάθος χρόνου και δεν αξίζει. Ξεκίνα με χαμηλή δόση και αν δεις ότι σε πειράζει κάπου κοψτην και τέρμα, δεν έχεις να χάσεις τίποτα, μόνο κέρδος μπορείς να έχεις.
 

jersey

Well-Known Member
φίλε θέλεις σίγουρα φιναστερίδη 1 mg σε καθημερινή βάση για ένα χρόνο τουλάχιστον και μετά το ξαναβλέπεις για επέμβαση. Αμα σταθεροποιηθείς και σου δώσει επανέκφυση η φίνα μπορείς να ελπίζεις.
 

bobby

Well-Known Member
Χωρίς Φίνα δυστυχώς δεν πάς πουθενά..... και εγώ για αυτόν τον λόγο την ξεκίνησα, όχι επειδή είμαι φαν των φαρμάκων.....
 

alex7

Well-Known Member
Διπλα άτυχος .Δε φτάνει που η καράφλα εξελίσσεται στο επάνω μέρος ,φαίνεται άρρωστη λόγω ρετρό και η δότρια .Και αυτή είναι άσχημα χτυπημένη .Δεν είναι σίγουρο - ειδικά στην περιοχή της δότριας με ρετρό -ότι η φίνα θα λύσει όλο το πρόβλημα της δότριας .Επάνω θα βελτιώσει την κατάσταση μάλλον .
 
Μπλουζα