Τζέλ φιναστερίδης

Billyme

New Member
Αυτό κάνω εγώ. Αλλά θέλει μεγαλύτερη βελόνα στα 1 με 1,5mm κάθε 1-2 εβδομάδες. Εδω θέλει προσοχή γιατί αμα το παρακάνεις θα έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα και αμα έχεις μακρυά μαλλιά όπως εγώ τότε προσέχεις να μην κόβουν οι βελόνες τις τρίχες κοντύτερες γιατί μετά φαίνεται το κεφάλι πιό αραιό. Πλέον κάνω κάθε 2 εβδομάδες 1mm ταμποναριστά και όχι ρολλαριστά γιατί πιάνονται οι τρίχες. Κάνει δουλίτσα αντίστοιχη της μινόξ αλλά λιγότερο, όμως χωρίς θεραπεία με φίνα/ντούτα είναι μια τρύπα στο νερό.
Επειδη δεν θελω να αρχισω ληψη χαπιων για αυτο το ψαχνω για δερμαρολερ με τοπικο σκευασμα ή τοπικο σκευασμα μονο. Μινοξ δεν θελω επισης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Επειδη δεν θελω να αρχισω ληψη χαπιων για αυτο το ψαχνω για δερμαρολερ με τοπικο σκευασμα ή τοπικο σκευασμα μονο. Μινοξ δεν θελω επισης
ok, εχω δεί χρήστες με τοπική φίνα που περιέχει και μινοξιδίλη (mft της Fagron αν θυμάμαι καλά) που αμα κάνεις και δερμαρολ με 0,25mm (τόσο κοντό για κάθε μέρα) μπορείς να έχεις κάποια αποτελεσματικότητα αλλά μην περιμένεις πολλά πράγματα και για αρκετό καιρό. Μέση λύση είναι.
 

Marios1982

Well-Known Member
Αυτό κάνω εγώ. Αλλά θέλει μεγαλύτερη βελόνα στα 1 με 1,5mm κάθε 1-2 εβδομάδες. Εδω θέλει προσοχή γιατί αμα το παρακάνεις θα έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα και αμα έχεις μακρυά μαλλιά όπως εγώ τότε προσέχεις να μην κόβουν οι βελόνες τις τρίχες κοντύτερες γιατί μετά φαίνεται το κεφάλι πιό αραιό. Πλέον κάνω κάθε 2 εβδομάδες 1mm ταμποναριστά και όχι ρολλαριστά γιατί πιάνονται οι τρίχες. Κάνει δουλίτσα αντίστοιχη της μινόξ αλλά λιγότερο, όμως χωρίς θεραπεία με φίνα/ντούτα
ok, εχω δεί χρήστες με τοπική φίνα που περιέχει και μινοξιδίλη (mft της Fagron αν θυμάμαι καλά) που αμα κάνεις και δερμαρολ με 0,25mm (τόσο κοντό για κάθε μέρα) μπορείς να έχεις κάποια αποτελεσματικότητα αλλά μην περιμένεις πολλά πράγματα και για αρκετό καιρό. Μέση λύση είναι.
Derma rolling με μινοξιδιλη αξίζει, δινει καλύτερη ελπιδα για re growth αντί σκέτη μινοξιδιλη; Φινα εννοείται στο παιχνίδι.
 

dlazaros

Well-Known Member
Derma rolling με μινοξιδιλη αξίζει, δινει καλύτερη ελπιδα για re growth αντί σκέτη μινοξιδιλη; Φινα εννοείται στο παιχνίδι.
Οι τοπικές μινοξιδίλες έχουν προπυλικη γλυκόλη ή αλκοόλη για να σπάσουν το εμπόδιο του δέρματος και να απορροφηθούν από την επιδερμίδα που βρίσκεται κάτω από το δέρμα. Όταν κάνεις δερμαρολλ ανοίγεις μικρές οπές και περνάει εύκολα οπότε έχεις διπλάσια απορρόφηση αλλά και διπλάσια πιθανότητα να σε πειράξει άμα το παρακάνεις. Αλλά ναι, έχω δει καλύτερα αποτελέσματα με αυτόν τον τρόπο σε κάποιους.
 
Μπλουζα