Τεστοστερόνη και αραίωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

IridaLudia

New Member
Έχω υψηλή τεστοστερόνη και αραίωση στο πάνω μέρος του κεφαλιού.

Η ερώτησή μου είναι καταρχήν είναι σίγουρο ότι η αραίωση είναι εξαιτίας της τεστοστερόνης;
Δεύτερον, αν πούμε ότι οντως φταίει η τεστοστερόνη, αν ακολουθήσω για παράδειγμα κάποια θεραπεία για να μειωθεί η τεστοστερόνη (υπάρχει;) πάει να πει ότι θα φύγει και η αραίωση;

Έχω μια φίλη η οποία λόγω της τεστοστερόνης βγάζει ακμή, της είπαν να πάρει χάπια για να μειώσει την τεστοστερόνη αλλά δεν είδε αποτελέσματα.

Έτσι γίνεται και με τα μαλλιά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

$$$

New Member
Απ: Τεστοστερόνη και αραίωση

άμα έχεις υψηλή τετοστερόνη πρέπει να προσεχεις την διατροφή σου ;D να περιορίσεις τους υδατάνθρακες-τροφές που έχουνε υψηλό γλυκαιμικό δείκτη και προκαλούνε υπεργλυκαιμία - υπερινσουλιναιμία με αποτέλεσμα η ινσουλίνη να ρίχνει shbg σε χαμηλά επίπεδα και να αυξάνει η τετοστερόνη όλη αυτή η κατάσταση οδηγεί σε σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών τριχόπτωση διαβήτη και πολλές άλλες παθήσεις ... 8)
η ταπεινή μου άποψη που δεν σημαίνει απαραίτητα είναι και η σωστή ;D
 

xDante

Member
Απ: Τεστοστερόνη και αραίωση

$$$ είπε:
άμα έχεις υψηλή τετοστερόνη πρέπει να προσεχεις την διατροφή σου ;D να περιορίσεις τους υδατάνθρακες-τροφές που έχουνε υψηλό γλυκαιμικό δείκτη και προκαλούνε υπεργλυκαιμία - υπερινσουλιναιμία με αποτέλεσμα η ινσουλίνη να ρίχνει shbg σε χαμηλά επίπεδα και να αυξάνει η τετοστερόνη όλη αυτή η κατάσταση οδηγεί σε σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών τριχόπτωση διαβήτη και πολλές άλλες παθήσεις ... 8)
η ταπεινή μου άποψη που δεν σημαίνει απαραίτητα είναι και η σωστή ;D

i am impressed !! :clap2:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα