Τελογενή τριχόπτωση και αα

Καλησπέρα σας, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν η θεραπεία της τελογενούσ τριχόπτωσης διαφέρει από αυτήν της ΑΑ. Και στις 2 περιπτώσεις μίνοξ δίνουν οι δερματολόγοι? Έχω χρόνια τριχόπτωση και τα συμπτώματα μου αν και ο δερματολόγος μου είπε ότι έχω ΑΑ μοιάζουν πιο πολύ με τελογενή. Σαν πρόγνωση είναι καλύτερη από την ΑΑ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kikh vas

Member
Άλλη μια μπερδεμένη κ γω μ πολλές διαγνώσεις άσχετες μετάξυ τς.. ο ένας είπε τρακσιον η άλλη ΑΑ κ γω τ βλέπω απ χιλιόμετρο οτι ειν τελογενης αλλα είπαμε αλλοι ειν αυθεντίες εμείς απλά οι αυτόπτες μάρτυρες τ γεγονότος .ειν καθαρά άλλος ο μηχανισμός κ η αιτία επομένως απ οτι άκουσα η μινοξ στ τελογγενη δε αποβαίνει ιδιαίτερα χρησιμη
 

kikh vas

Member
Άστα να πάνε Κική..!!
το είχα συζητήσει με γιατρό φίλο γνωστης μ κ είπε οτι ειναι τελείως διαφορετικά κ οτι ουσιαστικά πρέπει οι έχοντες χρόνια τελογγενη ν περιμένουν απλά .τότε οντως αφρισα ωραία επιστήμη κ ιατρικκή τ 2016 ν περιμένουμε μια τριχοπτωση ν κόψει μόνη της .εχς κάνει κάποια αραίωσης;εγώ εχω στη χερλαιν μπροστά σαν τρακσιον αλωπεκια (ετσιειπε κ ο γιατρός) αλλά επδ τη ξέρω τη τριχοπτωση μ μόνο αυτο δε ειναι
 

karol

Member
ποια ειναι τα συμπγωματα που εχεις γιατι και εγω μαλλον τελογενη εχω συμφ να με την δερματολογο μου
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Άλλη μια μπερδεμένη κ γω μ πολλές διαγνώσεις άσχετες μετάξυ τς.. ο ένας είπε τρακσιον η άλλη ΑΑ κ γω τ βλέπω απ χιλιόμετρο οτι ειν τελογενης αλλα είπαμε αλλοι ειν αυθεντίες εμείς απλά οι αυτόπτες μάρτυρες τ γεγονότος .ειν καθαρά άλλος ο μηχανισμός κ η αιτία επομένως απ οτι άκουσα η μινοξ στ τελογγενη δε αποβαίνει ιδιαίτερα χρησιμη

ολη μερα και συ εδω βοσκεις καλε?
 

karol

Member
Άλλη μια μπερδεμένη κ γω μ πολλές διαγνώσεις άσχετες μετάξυ τς.. ο ένας είπε τρακσιον η άλλη ΑΑ κ γω τ βλέπω απ χιλιόμετρο οτι ειν τελογενης αλλα είπαμε αλλοι ειν αυθεντίες εμείς απλά οι αυτόπτες μάρτυρες τ γεγονότος .ειν καθαρά άλλος ο μηχανισμός κ η αιτία επομένως απ οτι άκουσα η μινοξ στ τελογγενη δε αποβαίνει ιδιαίτερα χρησιμη
Πως ακριβως καταλαβαινεις πως ειναι τελογενης? Εχει καποιο συγγεκριμενο συμπτωμα?
 
Μπλουζα