Σύγκριση εταιρειών

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Scrooge

Member
Μόλις πρόσφατα άρχισα να ψάχνω το θέμα της μεταμόσχευσης.
Θα ήθελα τις γνώμες σας σχετικά με τις εταιρείες που κάνουν αυτή την επέμβαση (αν δεν αντιβαίνει τους κανόνες του forum).

Μέχρι στιγμής γνωρίζω τρεις εταιρείες: D$I, b***m@nn-k**d, hdc.
Για την πρώτη οι γνώμες διίστανται. Για τη δεύτερη δεν έχει πέσει κάτι στην αντίληψή μου. Η τελευταία (που δραστηριοποιείται στην Κύπρο) έχει συγκεντρώσει αρκετά θετικά σχόλια. Γενικά ποια θεωρείται σοβαρή εταιρεία στην Ελλάδα (κάποιοι λένε καμία).

Όσον αφορά τα sites πάντως, αυτά της b-k και της hdc είναι πιο προσεγμένα από της D$I.
Επίσης είδα ότι η b-k παρέχει δωρεάν διάγνωση τριχόπτωσης, κάτι που δεν είδα στις άλλες δύο.

Στο site της D$I, διαφημίζεται η τεχνική της εταιρείας ως καλύτερη σε σχέση με τη fue.
Δηλαδή η D$I χρησιμοποιεί δική της πατενταρισμένη μέθοδο, διαφορετική από όλων των άλλων εταιρειών ?
Υπάρχει κανένας με εμπειρία στη συγκεκριμένη μέθοδο να μας πει αν όντως έτσι έχουν τα πράγματα ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: Σύγκριση εταιρειών

Από όσο ξέρω η διαφορά είναι ότι στην DHI τοποθετούν το μόσχευμα σε ένα ειδικό εργαλείο το οποίο τρυπά το δέρμα της κεφαλής και τοποθετεί το μόσχευμα με το πάτημα της κορυφής του εργαλείου, ενώ στις άλλες εταιρείες πρώτα σου ανοίγουν τις τρύπες στο δέρμα και μετά με τσιμπίδα σου τοποθετούν τα μοσχεύματα.

Στην πρώτη περίπτωση υπάρχει ο ισχυρισμός ότι, τόσο ο χρόνος που είναι λιγότερος, όσο και εν γένει η μέθοδος είναι αποτελεσματικότερες όσον αφορά τη μεγαλύτερη βιωσιμότητα των μοσχευμάτων τα οποία δεν μένουν πολύ ώρα εκτεθειμένα εκτός δέρματος.

Εγώ έχω κάνει στην DHI και τις δύο μεθόδους. Την πρώτη το 2006 με τρύπες αρχικά στο δέρμα και μετά εισαγωγή με τσιμπίδα (δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και θεωρώ ότι ένα ποσοστό των μοσχευμάτων δεν βγήκε ποτέ) και τη δεύτερη μέθοδο πέρυσι και φέτος και μέχρι στιγμής δείχνει ότι έχει πολύ μα πολύ καλύτερα αποτελέσματα….
Αυτά ελπίζω να βοήθησα….
 

Val

New Member
Απ: Σύγκριση εταιρειών

Καλησπέρα κι από εμένα,

Όντως ισχύει πως στη BK κάνουν δωρεάν διάγνωση για το ποσοστό της τριχόπτωσης.

Για την D$I έχω ακούσει πολύ κράξημο και από γνωστούς μου.

Ελπίζω να βοηθησα...
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Σύγκριση εταιρειών

Και μονο ο τιτλος που διαλεξες για θεμα ειναι ξεκαρδιστικος....τι να συγκρινεις;;;;;!κατεστραμενους πελατες η ποιος ειναι πιο απατεωνας :;;;;χα χα χα χα χα χα :D
 

IridaLudia

New Member
Απ: Σύγκριση εταιρειών

Εγώ πάντως πήγα στην BK σήμερα μιας και είναι στη γειτονιά μου και σκατά διάγνωση σου κάνουν, σου βάζουν αυτό το πραγματάκι που είναι σαν κάμερα στο κεφάλι το οποίο με τη σειρά του το δείχνει στον υπολογιστή και μετά, εμένα προσωπικά, μου λέει αυτή "έχεις όντως αραίωση". ΕΛΑ! ΣΟΒΑΡΑ; Κοίτα να δεις, εγώ καταλάθος μπήκα στο κτήριο, και τι έμαθα!
Ούτε διάγνωση ούτε προσωπική θεραπεία μλκς.

Τώρα για τα αποτελέσματα δεν γνωρίζω κάτι, μιας και δεν έκανα τη θεραπεία τους ούτε σκοπεύω...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Σύγκριση εταιρειών

μου λέει αυτή "έχεις όντως αραίωση". ΕΛΑ! ΣΟΒΑΡΑ; Κοίτα να δεις, εγώ καταλάθος μπήκα στο κτήριο, και τι έμαθα!
Ούτε διάγνωση ούτε προσωπική θεραπεία μλκς.
:D :D :D
μου θυμιζει την περιπτωση μου σε δερματολογο χρονια πριν :D
 

Scrooge

Member
Απ: Σύγκριση εταιρειών

IridaLudia είπε:
Εγώ πάντως πήγα στην BK σήμερα μιας και είναι στη γειτονιά μου και σκατά διάγνωση σου κάνουν, σου βάζουν αυτό το πραγματάκι που είναι σαν κάμερα στο κεφάλι το οποίο με τη σειρά του το δείχνει στον υπολογιστή και μετά, εμένα προσωπικά, μου λέει αυτή "έχεις όντως αραίωση". ΕΛΑ! ΣΟΒΑΡΑ; Κοίτα να δεις, εγώ καταλάθος μπήκα στο κτήριο, και τι έμαθα!
Ούτε διάγνωση ούτε προσωπική θεραπεία μλκς.
Τώρα για τα αποτελέσματα δεν γνωρίζω κάτι, μιας και δεν έκανα τη θεραπεία τους ούτε σκοπεύω...
Μια από τα ίδια...
Δελεασμένος από τις υποσχέσεις περί θεραπείας χωρίς φάρμακα, πήγα πρόσφατα και μου είπαν τα ίδια περίπου.
Η κάμερα έδειξη αραίωση, όπως επίσης και σμήγμα σε κάποια τριχοθυλάκια. Μου πρότειναν μια θεραπεία που υποτίθεται ότι καθαρίζει το κεφάλι από το σμήγμα και δυναμώνει τα τριχθυλάκια. Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα κάποια στιγμή, αλλά τα πολλά αρνητικά σχόλια που διάβασα στο forum, με έπεισαν ότι θα χάσω τα λεφτά μου. Το θέμα είναι ότι δεν έχω δει θετικά σχόλια για κανέναν εδώ στην Ελλάδα.
 

IridaLudia

New Member
Απ: Σύγκριση εταιρειών

Ναι κι εγώ απ'ότι διάβασα, λένε μακρυά από την Ελλάδα. Και διάβασα για αυτόν τον Hasson που δίνεις 15.000 δολάρια για να σε αναλάβει. 15.000 δολάρια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Συγνώμη, δν έχω μάθει να γεννάω λεφτά ακόμα!

Ειλικρινά δεν ξέρω καν πλέον αν αξίζει να πάω σε ένα δερματολόγο να μου πει, νιώθω ότι θα ξοδεύψω τζάμπα λεφτά.

Δεν έχω διαβάσει πουθενά να έχει δει κανείς βελτίωση με κάτι...
 

MANKAR

Active Member
Απ: Σύγκριση εταιρειών

SCROOGE ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ Β-Κ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ,ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΧΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΥΘΕΝΤΕΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗΣ!!!!ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ FORUM!!!EΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ **ΜΗ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ**ΤΗΣ ΕΤΕΡΕΙΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΟΥ .ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΔΟΥΜΑΙ ΑΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΛΙΓΟ Η' ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΑΛΑΚΡΟΣ!!!ΑΦΡΑΓΓΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα