Σύγκριση Τιμών μεταξύ Ελληνικών Κλινικών - Έρευνα για Μεταμόσχευση

Nik.Mos

Well-Known Member
Μα γιατί να μπει στο φόρουμ να απαντήσει σε μας τα πάσης φύσεως αντικείμενα που προκύπτουν; Γιατί να βάλει εκπρόσωπο να το κάνει ; Το κάνει κανένας άλλος καταρχάς εκτός από τον Αναστασάκη μετά ο εκπρόσωπος του και μετά ξανά ο Αναστάσακης από την μέρα που ανακάλυψαν το φόρουμ; Κ γιατί άραγε το κάνουν αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση; Ακόμα και ο Τζον σχεδον πάντα περιορίζεται σε παρουσιάσεις και ενημερώσεις ....δεν μπαίνει σε λεπτομέρειες τεχνικές ....και γιατί να το κάνει ; Κάνει ο Μάρας την δουλίτσα του μια χαρά ; Την κάνει η βρυωνιδου; Την κάνει ο Γεωργίου ; Σ αρέσει αυτό που βλέπεις ; Αυτό μετράει....
Εισαι μελος αρκετο καιρο και θα περιμενα να εχεις καταλαβει μεχρι τωρα ποια η σημασια εκπροσωπησης των κλινικων σε φορουμ μεταμοσχευσεων.
Θα φερω σαν παραδειγμα τα ξενα φορουμ,ολες οι σοβαρες κλινικες και γιατροι εχουν εκπροσωπους και φροντιζουν να ασχολουνται με διαφορα ζητηματα οταν κρινεται αναγκαια η παρεμβαση τους ή οταν τα μελη ενδιαφερονται για μια πιο εξειδικευμενη πληροφορια.Το οτι δεν βρισκει ο Τυρκαλας λογικη σε αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι σωστο.

Οσον αφορα την HDC την γνωριζουμε τουλαχιστον μια δεκαετια,εχουμε πληθος στοιχειων και πληροφοριων,ενω η starks ειναι καινουρια.Επισης ο Γιαννης μπορει να κανει μονο παρουσιασεις,αλλα αν του ζητησεις καποια λεπτομερεια ή ενα στοιχειο που δεν γνωριζεις ή δεν αναφερεται πουθενα θα στο πει και αν δεν το γνωριζει θα ρωτησει την κλινικη και θα γινει γνωστο.

Αυτο που κανει ο αναστασακης,ακριβως αυτο θελω να δω κι απο αλλες κλινικες και γιατρους και δεν ειμαι ο μονος πιστευω,σιγουρα υπαρχουν πολλα μελη για να μην πω τα περισσοτερα που βρισκουν λογικη σε αυτο το αιτημα.

Η BHR που εχει μια πολυ μαχιμη και δυνατη εκπροσωπηση σε ολα τα φορουμ,ειναι παντα απικο και δεν αφηνει κανενα περιθωριο να ευδοκιμουν ασαφειες,παρερμηνειες ή ερωτηματικα.Ετσι υπαρχει διαφανεια ως προς τον τροπο λειτουργιας της και ο καθενας μπορει να κρινει ορθοτερα.Τα οφελη πολλα,αρκει να εχει ο αλλος διαθεση χωρις προκαταληψη για να τα δει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mak39

Member
Αν εξαιρέσουμε τον Cvial που ο άνθρωπος έχει πραγματικά γνώσεις, οι υπόλοιποι στο φόρουμ έχουμε μια εικόνα από μεταμοσχεύσεις άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο. Είναι δύσκολο για ένα γιατρό να συνεννοηθεί με τους κατα φαντασία γνώστες ΜΕΤ με διδακτορικό (YouTube,Facebook κ.τ.λ). Πρέπει να έχει τεράστια αποθέματα υπομονής για να συνεχίσει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μακάρι να έμπαιναν οι γιατροί μας αλλά κάτι ξέρω παραπάνω που δεν μπαίνουν.
Ένας απλός λόγος είναι η έλλειψη χρόνου, έχουν οικογένειες και προσωπική ζωή και για να συντονιστούν με το φόρουμ χρειάζεται διάβασμα και χρόνο και από αυτούς. Δεν μπορούν να καίγονται με τις ώρες εδώ μέσα όπως εγώ και μερικοί μας. Βγάζουν τα μάτια τους στα χειρουργεία.
Αν προκύψει κάποιο σοβαρό θέμα εγώ είμαι εδώ για να το αναφέρω και μετά να πάρει θέση και η κλινική επίσημα.
Πολλοί παράγοντες παίζουν ρόλο άλλα δεν μπορώ να επεκταθώ περισσότερο.
Για να κερδίσει πελατεία από εδώ μέσα ένας γιατρός η μια κλινική θα πρέπει να πηγαίνει αρκετά με τα νερά του φόρουμ και σίγουρα και εγώ πιστεύω να κερδίζαμε σαν κλινική παραπάνω πελατεία.
Γιατί ο άλλος γοητεύεται περισσότερο όταν ανταλλάσσει επίσημα μηνύματα με ένα γιατρό και αποκτάει περισσότερο σεβασμό ο γιατρός πάρα από το να μιλάει μόνο με τον John_John.
Από την άλλη όμως μπορεί να γυρίσει και μπουμερανγκ.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται.


Νομιζω οτι μεχρι πριν λιγο το ενδιαφερον σου ηταν οι τιμες των κλινικων οσον αφορα αυτο το νημα.
Νομίζεις φίλε....νομίζεις ....και όπως μου είπε κάποτε ένας σοφός όταν ήμουν στα φόρτε μου και "νόμιζα" μια φορά.... " το νομίζω είναι το ρήμα του @@@@@@".... Να αποφεύγεις να νομίζεις ...
 

koumparos

Well-Known Member
Γιάννη δεν χρειάζεται να απολογείσαι για τίποτα.Η δικιά σας κλινική είναι πολύ μπροστά από κάθε άλλη κλινική στο φορουμ.Ακομα και η επιλογή το να βάλουν εσένα εκπρόσωπο δεν ήταν τυχαία κατά την γνώμη μου.Δεν σε είδα ποτέ να κάνεις επιθέσεις σε νήματα άλλων κλινικών και τώρα και πριν η κριτική σου ήταν πάντα διακριτική.Επισης δεν είδα ποτέ φανατισμένα μέλη με την hdc να την υποστηρίζουν με κάθε τρόπο και στα στραβά και στα καλα που θα ήταν ως ένα βαθμό δικαιολογημένη με βάση τα κορυφαία αποτελέσματα που διαχρονικά πετυχαίνει.Τελος θα πρέπει να γνωρίζουν κυρίως καινουργια μέλη ότι είστε η μοναδική κλινική που αποκατεστησε ΔΩΡΕΑΝ 2 μέτρια περιστατικά του παρελθόντος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Αλλο Ιατρικη και αλλο επιχειρειν παιδια μην μπερδευεστε!!!
Η μεταμοσχευση μαλλιων παταει και στο δευτερο οπως δερματολογια-Λειζερ, πλσατικη χειρουργικη.
Αρα προφανως καποιος που ασχολειται με το αντικειμενο εχει λογο να ειναι σε ενα φορουμ αφου προωθει την εταιρεια του.
Δεν πιστευω να περιμενετε να δειτε καρδιοχειρουργο εδω.. χαχα

Υπαρχουν ειδικοτητες που επιτρεπουν διαφορετικο τροπο ζωης απο οτι ενας γιατρος που θα ζησει ολα του τα χρονια στο νοσοκομειο, στα επειγοντα, ή στη ΜΕΘ. Μην μπερδευουμε τα πραγματα. Ολοι Ιατρικη σπουδασαν αλλα στην πορεια, του καθενος η ζωη ειναι τελειως διαφορετικη. Και η εξελιξη δε σταματα πουθενα σε κανενα αντικειμενο!!
 

Kostas97

Well-Known Member
Εισαι μελος αρκετο καιρο και θα περιμενα να εχεις καταλαβει μεχρι τωρα ποια η σημασια εκπροσωπησης των κλινικων σε φορουμ μεταμοσχευσεων.
Θα φερω σαν παραδειγμα τα ξενα φορουμ,ολες οι σοβαρες κλινικες και γιατροι εχουν εκπροσωπους και φροντιζουν να ασχολουνται με διαφορα ζητηματα οταν κρινεται αναγκαια η παρεμβαση τους ή οταν τα μελη ενδιαφερονται για μια πιο εξειδικευμενη πληροφορια.Το οτι δεν βρισκει ο Τυρκαλας λογικη σε αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι σωστο.

Οσον αφορα την HDC την γνωριζουμε τουλαχιστον μια δεκαετια,εχουμε πληθος στοιχειων και πληροφοριων,ενω η starks ειναι καινουρια.Επισης ο Γιαννης μπορει να κανει μονο παρουσιασεις,αλλα αν του ζητησεις καποια λεπτομερεια ή ενα στοιχειο που δεν γνωριζεις ή δεν αναφερεται πουθενα θα στο πει και αν δεν το γνωριζει θα ρωτησει την κλινικη και θα γινει γνωστο.

Αυτο που κανει ο αναστασακης,ακριβως αυτο θελω να δω κι απο αλλες κλινικες και γιατρους και δεν ειμαι ο μονος πιστευω,σιγουρα υπαρχουν πολλα μελη για να μην πω τα περισσοτερα που βρισκουν λογικη σε αυτο το αιτημα.

Η BHR που εχει μια πολυ μαχιμη και δυνατη εκπροσωπηση σε ολα τα φορουμ,ειναι παντα απικο και δεν αφηνει κανενα περιθωριο να ευδοκιμουν ασαφειες,παρερμηνειες ή ερωτηματικα.Ετσι υπαρχει διαφανεια ως προς τον τροπο λειτουργιας της και ο καθενας μπορει να κρινει ορθοτερα.Τα οφελη πολλα,αρκει να εχει ο αλλος διαθεση χωρις προκαταληψη για να τα δει.
Νικο υπαρχει κοσμος εν ετει 2020 που δεν εχει καταλαβει τι εστι διαδικτυο.
Υπαρχει κοσμος που νομιζει οτι στο ιντερνετ κυκλοφορουν μονο Τρολ...

Εννοειται υπαρχει λογικη φιλε Νικ. Ο Αναστασακης το χει πιασει το νοημα και οπως εχω ξαναπει ξερει να παιζει επιχειρηματικα, κανει δημοσιες σχεσιες κλπ. Αυτα αποτελουν ικανοτητες που καποιοι εχουν ενω καποιοι αλλοι οχι :D
για αυτο και στην Ελλαδα(εξαιρω Κυπρο που το κανει ηδη) ΑΝ μια κλινικη καταφερει να κινηθει με τουριστες απο Εξωτερικο θα ναι αυτος.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εισαι μελος αρκετο καιρο και θα περιμενα να εχεις καταλαβει μεχρι τωρα ποια η σημασια εκπροσωπησης των κλινικων σε φορουμ μεταμοσχευσεων.
Θα φερω σαν παραδειγμα τα ξενα φορουμ,ολες οι σοβαρες κλινικες και γιατροι εχουν εκπροσωπους και φροντιζουν να ασχολουνται με διαφορα ζητηματα οταν κρινεται αναγκαια η παρεμβαση τους ή οταν τα μελη ενδιαφερονται για μια πιο εξειδικευμενη πληροφορια.Το οτι δεν βρισκει ο Τυρκαλας λογικη σε αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι σωστο.

Οσον αφορα την HDC την γνωριζουμε τουλαχιστον μια δεκαετια,εχουμε πληθος στοιχειων και πληροφοριων,ενω η starks ειναι καινουρια.Επισης ο Γιαννης μπορει να κανει μονο παρουσιασεις,αλλα αν του ζητησεις καποια λεπτομερεια ή ενα στοιχειο που δεν γνωριζεις ή δεν αναφερεται πουθενα θα στο πει και αν δεν το γνωριζει θα ρωτησει την κλινικη και θα γινει γνωστο.

Αυτο που κανει ο αναστασακης,ακριβως αυτο θελω να δω κι απο αλλες κλινικες και γιατρους και δεν ειμαι ο μονος πιστευω,σιγουρα υπαρχουν πολλα μελη για να μην πω τα περισσοτερα που βρισκουν λογικη σε αυτο το αιτημα.

Η BHR που εχει μια πολυ μαχιμη και δυνατη εκπροσωπηση σε ολα τα φορουμ,ειναι παντα απικο και δεν αφηνει κανενα περιθωριο να ευδοκιμουν ασαφειες,παρερμηνειες ή ερωτηματικα.Ετσι υπαρχει διαφανεια ως προς τον τροπο λειτουργιας της και ο καθενας μπορει να κρινει ορθοτερα.Τα οφελη πολλα,αρκει να εχει ο αλλος διαθεση χωρις προκαταληψη για να τα δει.
Ωραία ....πολύ ωραία...συμφωνούμε ότι διαφωνούμε βασικά γιατί εγώ έχω άλλη άποψη στο θέμα και έχω εξήγησει πολλές φορές.....αλλά το θέμα είναι το εξής ....αφού αυτός έχει μια πάρα μα πάρα πολύ συγκεκριμένη φιλοσοφία κ απλή " το μάρκετινγκ μου είναι να μείνεις εσύ ευχαριστημένος και να σε δουν και να με προτείνεις σε φίλο σου " εμάς τι μας κοφτει; Θα ζήσει το φόρουμ και χωρίς τον τυρκαλα αυτοπροσώπως.....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιάννη δεν χρειάζεται να απολογείσαι για τίποτα.Η δικιά σας κλινική είναι πολύ μπροστά από κάθε άλλη κλινική στο φορουμ.Ακομα και η επιλογή το να βάλουν εσένα εκπρόσωπο δεν ήταν τυχαία κατά την γνώμη μου.Δεν σε είδα ποτέ να κάνεις επιθέσεις σε νήματα άλλων κλινικών και τώρα και πριν η κριτική σου ήταν πάντα διακριτική.Επισης δεν είδα ποτέ φανατισμένα μέλη με την hdc να την υποστηρίζουν με κάθε τρόπο και στα στραβά και στα καλα που θα ήταν ως ένα βαθμό δικαιολογημένη με βάση τα κορυφαία αποτελέσματα που διαχρονικά πετυχαίνει.Τελος θα πρέπει να γνωρίζουν κυρίως καινουργια μέλη ότι είστε η μοναδική κλινική που αποκατεστησε ΔΩΡΕΑΝ 2 μέτρια περιστατικά του παρελθόντος.

Με τιμά ότι η κλινική με εμπιστεύεται με κλειστά τα μάτια εδώ μέσα. Το μόνο που δεν θέλει είναι να τσακώνομαι με άλλες κλινικές και γιατρούς. Να σέβομαι τους συναδέλφους τους ακόμη και λόγια να λένε για εμάς.
Έχεις δίκιο κανένα μέλος δεν στηρίζει την κλινική ακόμη και να έκανε μεταμόσχευση σε εμάς δηλαδή να γράφει καθημερινά σε κάθε νήμα καλά λόγια για την κλινική.
Όσο για τα δύο μέτρια αποτελέσματα ο καθένας αν διαβάσει τα νήματα θα καταλάβει ότι το μέτριο δεν είδε να κάνει με αποτυχία αλλά τα χαρακτηριστικά τις τρίχας του ασθενή.
Δεν έγινε ούτε λάθος στην δότρια, ούτε την φυσικότητα αλλά ούτε στην φύτρωση.
Όποιος τα διαβάσει θα καταλάβει ακόμη και ο cvial έχει δώσει εξηγήσεις..Ο pantel είχε μπαναριστει κιόλας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Πιθανόν να τον έχεις ακούσει αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση...δεν χρειάζεται.....
Πιθανον να τον εχω ακουσει σε καποια Κυψελη. τετοια ρηση δεν εχει ειπωθει ουτε απο Φιλοσοφο (αλλο Σοφος αλλο Φιλοσοφος, διαφορετικα μεγεθη ,;-) )

το νομίζω είναι το ρήμα του @@@@@@"
 

Harris_G

Well-Known Member
Αν εξαιρέσουμε τον Cvial που ο άνθρωπος έχει πραγματικά γνώσεις, οι υπόλοιποι στο φόρουμ έχουμε μια εικόνα από μεταμοσχεύσεις άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο. Είναι δύσκολο για ένα γιατρό να συνεννοηθεί με τους κατα φαντασία γνώστες ΜΕΤ με διδακτορικό (YouTube,Facebook κ.τ.λ). Πρέπει να έχει τεράστια αποθέματα υπομονής για να συνεχίσει.
O Cvial ειναι πραγματικος ηγετης για το φορουμ, αλλα μη τρελαινομαστε κιολας που δεν υπαρχουν αρκετα μελη εδω μεσα που να μπορουν να αξιολογησουν το αντικειμενο σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο.
 

bobby

Well-Known Member
Η διαφορά του @CVIAL είναι ότι μιλάει με αριθμούς και οι αριθμοί σπάνια κάνουν λάθος, εκτός αν μιλάμε για «δημιουργική στατιστική» ;)
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Η διαφορά του @CVIAL είναι ότι μιλάει με αριθμούς και οι αριθμοί σπάνια κάνουν λάθος, εκτός αν μιλάμε για «δημιουργική στατιστική» ;)
ειναι θεμα ορεξης και διαθεσης....το γουσταρει πολυ αυτο που κανει γι αυτο και το κανει πολυ καλα....απλα....
 

Harris_G

Well-Known Member
Η διαφορά του @CVIAL είναι ότι μιλάει με αριθμούς και οι αριθμοί σπάνια κάνουν λάθος, εκτός αν μιλάμε για «δημιουργική στατιστική» ;)
Ενα καλά διαβασμένο μέλος εδώ μέσα:
1) Ξέρει να κρίνει τι σημαίνει για τη δότρια του, το να βγάζει κάποιος 1500 grafts και κάποιος 5000grafts την ημερα, πως και με τι εργαλεία
2) Ξέρει πως κάνει το implantation ο γιατρός (πχ με μέθοδο pen ξέρει ότι είναι πιο doctor-dependend)
3) Αναγνωρίζει βλέποντας τα αποτελέσματα το artistic sensibility του γιατρού (εμένα άμα μου δείξεις 10 αποτελέσματα τα 8 θα σου πω τα έκανε ο ταδε)
4) Ξέρει τι θα πει επιθετική/συντηρητική σχεδίαση
5) Ξέρει πως πρέπει να δείχνει το transition line με τα μονότριχα
6) Ξέρει τη σημασία του να είναι ενημερωμένος του ποιος εκτελεί και τι (παραδειγμα θα πει ενας γιατρος εγω κάνω όλα τα βήματα μόνος αλλά αμα δεν είναι σε σχετικά νεαρή ηλικία, δεν είναι καλό λόγω κούρασης)
7) Ξέρει με βάση τις τιμές τι συμβαίνει με τον ανταγωνισμό πχ τι μπορεί να πάρει ποιοτικά σε χαμηλότερη/ίδια/υψηλότερη τιμή
8) Ξέρει τι πάιζει με φαρμακευτικές αγωγές
9) Μετεγχειρητική φροντίδα
10) Πως να ενισχύσει/επιταχύνει τη φύτρωση

Και πολλά άλλα όποιος θέλει ας συμπληρώσει

Υ.Γ. Σε μια ασθητική επέμβαση πρέπει πάντα να έχει άποψη ο πελάτης (όποιος θυμάται τη διαφωνία του @Panos1982 με τον Koray είναι το τέλειο παράδειγμα), απαντήσεις του τύπου "είμαι ο γιατρός, βούλωνε" ας τις δίνουν εκεί που τους παίρνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ σωστά Harris_G και αυτή είναι η δουλειά του φόρουμ, να ενημερώνει για τα σημαντικά έτσι ώστε όλοι σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό να μπορούν να κρίνουν πριν αποφασίσουν. Προφανώς και δεν χρειάζεται να μπουν στα "βαθιά" ιατρικά και να του πουν πως να κρατάει το εργαλείο (του γιατρού) αλλά άποψη για θέματα που είναι κατανοητά και απλά μπορούν να έχουν όλοι. Απλά πρέπει να τα διασταυρώνουμε γιατί κατά καιρούς έχουν λεχθεί (και λέγονται) και πολλές αυθαιρεσίες στο φόρουμ οι οποίες μερικές φορές τείνουν να γίνουν παραπλανητικές.
 

Disco

Well-Known Member
Το πρόβλημα των γιατρών πιστεύω είναι και ο εγωισμός τους. Δηλαδή δεν θα παραδεχτεί κανένας γιατρός κάποια αστοχία του ή λάθος στρατιγική/εκτίμηση σε δικό του αποτέλεσμα. Το ότι μπορεί ένας γιατρός να υποστηρίζει το αποτέλεσμα του, δεν σημαίνει ότι η στρατηγική που ακολούθησε ήταν και η βέλτιστη λύση, καθώς υπάρχουν άλλοι τόσοι γιατροί που θα ακολουθούσαν διαφορετική προσέγγιση στο ίδιο περιστατικό με πιθανόν καλύτερο αποτέλεσμα για τα κριτήρια του καθενός. Άρα κανείς δεν είναι λάθος, αλλά είναι και θέμα της πολιτικής και στρατηγικής του κάθε γιατρού.

Άρα λοιπόν το επιχείρημα ότι "είναι κάποιος γιατρός και ξέρει μόνο αυτός και οι υπόλοιποι πρέπει να το βουλώνουν", όπως λέει και ο @Harris_G , θα έστεκε μόνο αν απευθύνονταν στο κοινό του Facebook και του Instagram και όχι στο κοινό του hairlossgr, που είναι ενημερωμένο και ψαγμένο και έχει πρόσβαση σε τόση πληροφορία και γνώση από διάφορους γιατρούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το πρόβλημα των γιατρών πιστεύω είναι και ο εγωισμός τους όπως ανέφερε και ο john john. Δηλαδή δεν θα παραδεχτεί κανένας γιατρός κάποια αστοχία του ή λάθος στρατιγική/εκτίμηση σε δικό του αποτέλεσμα. Το ότι μπορεί ένας γιατρός να υποστηρίζει το αποτέλεσμα του, δεν σημαίνει ότι η στρατηγική που ακολούθησε ήταν και η βέλτιστη λύση, καθώς υπάρχουν άλλοι τόσοι γιατροί που θα ακολουθούσαν διαφορετική προσέγγιση στο ίδιο περιστατικό με πιθανόν καλύτερο αποτέλεσμα για τα κριτήρια του καθενός. Άρα κανείς δεν είναι λάθος, αλλά είναι και θέμα της πολιτικής και στρατηγικής του κάθε γιατρού.

Άρα λοιπόν το επιχείρημα ότι "είναι κάποιος γιατρός και ξέρει μόνο αυτός και οι υπόλοιποι πρέπει να το βουλώνουν", όπως λέει και ο @Harris_G , θα έστεκε μόνο αν απευθύνονταν στο κοινό του Facebook και του Instagram και όχι στο κοινό του hairlossgr, που είναι ενημερωμένο και ψαγμένο και έχει πρόσβαση σε τόση πληροφορία και γνώση από διάφορους γιατρούς.

Νομίζω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Υπάρχουν κλινικές/γιατροί που υπερασπίζονται ένα μοντέλο μεγιστοποίησης κέρδους και το πλασάρουν σαν πολιτική ορθής αντιμετώπισης της ΑΑ. Υπάρχουν επίσης μέλη/ασθενείς που έχουν υπέρμετρες απαιτήσεις ή και το αντίθετο (συμβιβάζονται με κάτι πολύ συντηρητικό). Η σωστή αντιμετώπιση της ΑΑ με ιατρικά κριτήρια είναι μονοσήμαντη, απλά με την FUE (που έκανε την μμ mainstream αισθητική πρέμβαση) έχει ξεφύγει από τα στενά ιατρικά/επιστημονικά πλαίσια και λόγω και της ιδιαίτεροτητάς της (αργή εξέλιξη σε βάθος δεκαετιών) επιτρέπει την υιοθέτηση πρακτικών καθαρά εμπορικών. Το βλέπουμε παντού.
 

vlafo

Well-Known Member
Σήμερα πλέον η μμ είναι ρουτίνα και με μια σχετικά καλή επιλογή,δεν πρόκειται να ξαναασχοληθείς μελλοντικά.
Αλλοίμονο στους άτυχους προ 2003 που δεν υπήρχε η fue,και ήταν καταδικασμένοι.
Αυτά είναι τα άλματα της ιατρικής και όχι μόνο στις μμ,αλλά είναι πραγματικά εκπληκτικό πως μία επέμβαση σαν αυτή έχει καταντήσει μια απλή διαδικασία.
Τυχεροί οι σημερινοί νέοι και δεν πρέπει να παραπονιέται κανείς πλέον.
 
Μπλουζα